סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סוף עידן שיתוף הקבצים??

sssssss
לפני 19 שנים • 15 בפבר׳ 2005

סוף עידן שיתוף הקבצים??

sssssss • 15 בפבר׳ 2005
בשבועות האחרונים מתחוללת סערה של ממש באינטרנט סביב נושא שיתוף הקבצים. הפדרציה לתקליטים וקלטות ו'אליס' הודיעו שלא יסתפקו בתביעת הגולשים, וידם תשיג גם את אתרי השיתוף בארץ. כמה מטובי האתרים כבר הודיעו על שינוי או סגירה (ליון ו-ווארז בהתאמה), כש'אימיול ישראל' נשאר האתר היחידי, בסדר גודל של השניים הקודמים, שמשיב מלחמה שערה...
את הסיפור המלא תוכלו למצוא במספר כתבות שהתפרסמו ב-Ynet מחשבים:

תביעות נגד אתרי שיתוף ישראלים

אתר שיתוף הקבצים WarezFaw עומד בפני סגירה

אתר שיתוף הקבצים Lionetwork הפסיק לפעול

"לא תהרגו את שיתוף הקבצים"

הבהרה: אתר ליונטוורק לא חדל לפעול, הוא רק פועל עכשיו בפורמט אחר: במקום לינקים ישירים האתר מספק אינפורמציה בלבד, ובעצם רומז שאת החיפוש יבצעו הגולשים בעצמם.

המלחמה רק החלה, ומערכות לה רבות, אבל את מנגינת השיתוף יהיה קשה מאוד להפסיק, אם או בלי אתרים, על אפם ועל חמותםicon_smile.gif
baby(expired)​(לא בעסק)
baby(expired)​(לא בעסק) • 15 בפבר׳ 2005
שיפסיקו, ויתבעו ויעשו כל מה שאפשר. להזכירך, כינוי המעשה הורדה, לא משנה את העובדה שמדובר בגניבה...
sssssss
sssssss • 15 בפבר׳ 2005
מתוך כתבה נוספת בסדרה שהתפרסמה היום עולה שהזמר נמרוד לב מצטרף למאבק משתפי הקבצים. בפתיח לדברים שנשא הזמר בכנס במרכז למשפט וטכנולוגיה, הפקולטה למשפטים, באוניברסיטת חיפה, נראה שהוא עונה גם לך baby:
ציטוט: אישית, לא הייתי מוכן מעולם, ואני גם לא מוכן היום לתפוס את הקהל שלי כפושע ולהפוך את הציבור שבשבילו אני יוצר מוסיקה, לציבור עברייני, רק בגלל שתעשיית המוסיקה במשבר. מה שאני אומר הוא שאין להאשים את הקהל בשום אופן במשבר הזה. ולכן, קודם כל, אני רואה את הצעת החוק הזו [תזכיר משרד המשפטים בעניין צריבה ביתית וגמול קלטות ריקות – הערת המערכת] כיוזמה מבורכת שאולי תאלץ סוף סוף את תעשיית המוסיקה להתאים את עצמה למצב שהיא בעצמה יצרה, ובהמשך נראה בדיוק איך - לקבל אחריות ולהתמודד עם הסיבות האמיתיות למשבר.

לכתבה במלואה:
נמרוד לב מצטרף למשתפי הקבצים

לקריאת ההרצאה "תעשיה של קומבינות" שנשא נמרוד לב, והעוסקת במצבה העגום של תעשיית המוסיקה המקומית:
תעשיה של קומבינות

נ.ב.
כל הסערה מתחוללת בגלל תעשיית המוסיקה המקומית, בעוד שמרבית משתפי הקבצים רוצים בסה"כ לראות סרט הוליוודי טוב.
עינב​(אחרת)

אני

עינב​(אחרת) • 15 בפבר׳ 2005
יכולה לספר רק שנכחתי באותה הרצאה שבה דיבר נמרוד לב, והתחוללה שם סערה של ממש.
נהניתי מכל רגע...
icon_lol.gif
sssssss
לפני 19 שנים • 19 בפבר׳ 2005
sssssss • 19 בפבר׳ 2005
חזית נוספת נפתחה השבוע כנגד ציבור משתפי הקבצים:
ציטוט: השבועיים האחרונים היו סוערים למדי. לאחר תעשיית המוזיקה, גם לתעשיית הקולנוע הישראלי נשבר מגולשים שמתפננים על סרטי חינם במחשב במקום לקנות כרטיס ופופקורן בקולנוע. עכשיו השתיים משלבות ידיים למלחמת חורמה נגד ההורדות הפיראטיות. "זו רק ההתחלה", מצהירים שם. מי יוריד את מי?

לכתבה במלואה כפי שהתפרסמה ב-Ynet:
"נבוט בראש למשתפי הקבצים"
Marcus Wright​(אחר)

מכתב מעניין שפורסם השבוע בנענע - והדבר החם הבא בשיתוף קבצים

Marcus Wright​(אחר) • 19 בפבר׳ 2005
הפדרציה לתקליטים והחלטות (טיפשיות)

את הדבר החם הבא בשיתוף קבצים יהיה הרבה יותר קשה לעצור

Exeem
אם הדבר הזה יתפוס תאוצה . . .
זאת תוכה שעובדת ללא שרתים , נראה אותם סוגרים מילארדי משתמשים בעולם icon_twisted.gif
sssssss
sssssss • 19 בפבר׳ 2005
שמעתי כבר ליחשושים על Exeem icon_smile.gif . כרגע התוכנה עצמה מופצת בגירסאות בטא וכדאי להמתין לגירסאות סופיות. מה עוד שכל העסק עדיין בחיתולים, ככה שמס' הגולשים שמשתמשים ומשתפים עם התוכנה הזאת קטן למדי, אבל אם לא תהיה ברירה אכן צפוי מעבר המוני לתוכנה כזאת....