סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורה של O

AIR​(נשלט)
לפני 19 שנים • 27 בפבר׳ 2005
AIR​(נשלט) • 27 בפבר׳ 2005
אני לא יודע מה מצבם הכספי כאן של כולם ולא מעוניין לשפוט אף אחד אבל אגיד את דעתי לגביי השרשור הזה ברשותכם :
אני בן אדם שמחזיק את עצמו לבד ומסתדר טוב לבד , אני לא צריך כסף בשביל לגרום למשהי להיות מאושרת מאידך אני חושב שאישה צריך לתת לה להרגיש כמו אישה , להראות לה שהיא שווה את זה , ששווה להתאמץ בשבילה ,לתת לה הרגשת ביטחון ושאכן יש לאן להמשיך הלאה וזה אומר שאישה אכן צריך ללכת איתה לקניות ,להזמין אותה למסעדות,לקנות לה שימלה וכשהיא תלבש אותו להגיד לה במסעדה היוקרתית שהיא הכי יפה בעולם ושהשמלה הולמת אותה ,לתת לה להרגיש מחוזרת ועדיין יפה כי בסך הכל זו אישה שלך והיא שווה את זה , במידה ולא יהיה לי כסף לכך אעשה הכל בכדיי להשיג את הכסף הזה כי אהבה זה הדבר הכי חשוב אבל שוב זה עדיין אמצאי.
נכון שום ספר מחורבן לא יקבע מי אני או מה אני צריך לעשות עם חיי ואני לא רואה שום קשר בין כסף לבדסמ , בדסמ זה דבר טהור בעיני , משהו בחדריי חדרים שבזוק באינטימיות ואהבה....
שלכם אייר ....
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 בפבר׳ 2005
שיהיה ברור גולד, אני לרגע לא טוען שכסף הוא לא כוח. בוודאי שכן. אני כן טוען שכסף כשלעצמו אינו מעיד דבר וחצי דבר על האישיות של בעליו, וגם משפטים מוזרים כמו "האקדמיה זה תיאורטי בלבד" (מה שמבטל הרבה הישגים מדעיים מרשימים שכולנו משתמשים בהם יפה מאד ביום יום)לא ישנו זאת. מחקרים הראו לא פעם ולא פעמיים שאם נולדת למעמד מסוים, סביר שבו גם תישאר. זהו. זה כל הסיפור. אם אתה לא מאמין לי, חפש בעצמך. מילת המפתח שאתה מחפש היא "מוביליות". לך על זה.

נכון, כסף הוא בהחלט דבר רצוי וללא ספק יש "נקבות", כדבריך, שנמשכות אליו. שיהנו, בין אם אהיה מיליונר או תפרן, אני אישית אעדיף מישהי שתעריך אותי בגלל עניינים פעוטים כמו תבונה, הומור, משמעת עצמית, היכולת להקשיב, היכולת לתמוך, אפילו היכולת לזיין - ולא בגלל מימדי העו"ש שלי, שמעידים עליי הרבה פחות מכל השאר. יש הרבה סוגים של כוח, ואני בהחלט מסכים איתך שכסף הוא אחד מהם, אבל הוא כוח שאני לא מעוניין להפעיל בהקשר הבדסמי. אתה טוען שלכסף יש כוח עצום בשימור מערכת יחסים, ואני אומר שאני מרחם על זוג שזקוק לכסף כדי לשמר את היחסים ביניהם. כל אחד ונקודת ראותו. כפי שכבר אמרתי, מי שכסף הוא הפרמטר העיקרי על פיו היא שופטת - מגיע לה.
לחישה{הקול}

אז ככה...

לחישה{הקול} • 27 בפבר׳ 2005
בואו נשאל את זה ככה - יותר בכיוון של הסטטיסטיקה:
האם יש בין האדונים הנכבדים שבכאן או שלא בכאן,
אנשים קשי יום, פועלים, שכירים המקבצים את מעותיהם אחת לאחת?
לדעתי - לא.
ולא בגלל שאין בהם אנשים חזקים ובעלי יכולת שליטה,
אלא, אולי, בגלל שהם עסוקים במלחמת הקיום. פשוט כך.
נחוצה לו לשולט מידה מסוימת של חירות, וזו באה ביתר קלות כשאתה לא עני מרוד...

לא פרטתי את הרעיון עד תומו, אבל זו בהחלט נקודת מבט נוספת על הענין..

נא לא לסקול אותי...

לחישה.
alona{האביר}​(נשלטת)
alona{האביר}​(נשלטת) • 27 בפבר׳ 2005
רוב העשירים מקבצים את מעותיהם אחת לאחת...יותר מפועלים קשיי יוםicon_smile.gif
רוב אלו שיש להם כסף רצים אחריו יותר icon_smile.gif

זה עסוק במלחמת קיום והשני במלחמת עוד כסף icon_smile.gif
מנטרה​(שולט)
לפני 19 שנים • 28 בפבר׳ 2005

לקחת את זה רחוק מדי...

מנטרה​(שולט) • 28 בפבר׳ 2005
גולד זה היה סתם בהומור. אני לא מכיר אותך ואין לי דעה כל שהיא עליך. אין לי שום דבר נגד ערבים (למעט אולי M16) ולא התכוונתי לפגוע באף אחד, במיוחד במישהו שטרח להגיב לי בצורה עניינית. אז גולד, סליחה אם לא הבהרתי את עצמי נכון. אבל סתם בשביל העניין, אני כתבתי לך רק שורה אחת ואתה הגבת בתגובה מהגייס ה-5, אשמח אם בפעם הבאה פשוט תתמצת את תגובתך כשאתה רוצה להעמיד אותי על דבר שאינו כשורה.

מקווה שהצלחתי לישר את ההדורים בינינו.
בל{SK}

במחשבה שנייה, זה בעצם רק אני

בל{SK} • 28 בפבר׳ 2005
כמו השוט, גם כסף הוא רק אמצעי ולא יותר, למרות שיש לו משמעויות אצל אנשים.
כבת עשירים מפונקת שמעדיפה לחיות מהיד על הפה, לכסף אין שום ערך בעיני
ואם אין לו ערך בעיני, לטובה ולרעה, אין שום סיבה שאני אמשך לדום עשיר.

ואם חושבים על זה , אולי לא הייתי יוצאת עם דום שאין לו כסף לקנות שוט. icon_confused.gif
אבל אני פשוט מאוד מחבבת שוטים וגם יש לי ידיד בניק Tיפוס שמוכר אותם.
מנטרה​(שולט)

לחישה

מנטרה​(שולט) • 28 בפבר׳ 2005
אהבתי את הכיוון שלך.

זו בהחלט אפשרות מעניינת לפתח את העניין הזה. לא חשבתי על כך מהזווית הזו...

לדעתי יש משהו בדבריך אבל דווקא היום יצא לי לראות את הסרט "אלף נשותיו של נפתלי בן-סימון". ואכן בתקופה ההיא התייחסו לאשה כמעין שפחה הדואגת לבעל לילדים ולבית, בלי קשר למצבו הכלכלי של הגבר או המשפחה. לכן לא נראה לי שהשליטה בקשר הזוגי קשורה באופן כלשהו למעמד כלכלי של הגבר.

זה תלוי באנשים אשר נוטלים חלק בעולם הזה ביודעין או שלא ביודעין.... השאלה שלי כמובן התייחסה לאפקט הקסום/הפנטאסי שאופף את עולם השליטה כשהוא אפוף עושר ופאר.

עוד נקודה חשובה שעלתה בראשי בהמשך לתיזה שלך, היא, שאולי באמת לאנשים שאינם קשי יום, פועלים, שכירים המקבצים את מעותיהם אחת לאחת (כפי שציינת) יש יותר מקום להגשמה עצמית (ראה סולם הצרכים של מאסלו) ואולי החופש שלהם להתפנות למחקר על מאוויהם מביא אותם בסופו של דבר לעולם הזה...

סתם נקודה למחשבה.
מנטרה​(שולט)
לפני 19 שנים • 1 במרץ 2005

מקמרפי...

מנטרה​(שולט) • 1 במרץ 2005
אפשר לשאול מה הדברים שאתה הוצאת מהספר ?