לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כתיבת ארוטיקה

isolde​(שולטת)
לפני 19 שנים • 2 במרץ 2005

כתיבת ארוטיקה

isolde​(שולטת) • 2 במרץ 2005
האם מישהו מהכותבים המנוסים יותר כאן מוכן לספק מאמרים טיפים תובנות והמלצות לכתיבת סיפורי זימה בידיאסאמיים?
יש אומנם חומר באנגלית, אבל גם בגלל מגבלות השפה העברית, קומפקטיותה, וחוסר הדמיון שנינות ופואטיות של רוב כותבי הז'אנר בעברית אני חושבת שכל דיון בנושא יכול רק להועיל.
אוחזת בנוצתי המשוננת
איזולדה icon_wink.gif
סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

אני לא יודעת

עד כמה אפשר לתת טיפים לכתיבה.
ואני באופן אישי לא טובה בכתיבה אירוטית.
אבל מה שכן צריך לזכור שאירוטיקה זה לא פורנוגרפיה, ושסיפור אירוטי הוא לא תיאור יבש של סקס מסוג זה או אחר.
קראתי את רוב המגזין באתר הזה, יש כאן הרבה זבל, אבל גם הרבה כתיבה אירוטית איכותית.
כתביה זה אומנות, צריך לשחק עם המילים ולא רק לתאר את מה שרוצים לספר.
אני אוהבת פואטיקה, גם בפרוזה, אני אוהבת כתיבה אירוטית פואטית, זה יצא לי לקרוא פחות.
לצערי גם לא יצא לי לכתוב.
ולגבי מגבלות השפה העברית, הן לא קיימות, יש בשפה העברית מספיק מילים ואותיות בשביל ליצור כל דבר בעולם צריך פשוט להכיר אותה, וכשכותבים בה לא לנסות לחכות כתיבה באנגלית אלה להחבר לשפה בה כותבים.
המלכה לירז​(שולטת){כ}
חחח, איזו שאלה איזולדה. לעניות דעתי רמת המגזין עולה בהתמדה והוא כולל הרבה חומר ארוטי משובח, וגם הרבה חומר לא ארוטי משובח לא פחות, ובעיקר, הרבה כותבים וכותבות אמיצים, מה שמביא אותי לחלק מהתשובה שלי. אני חושבת שמה שעושה סיפור ארוטי לסיפור טוב, הוא מה שעושה כל סיפור לסיפור טוב: כתיבה מלאת תשוקה, אומץ רגשי ושיוף. מלים נוספות שאפשר לפזר: מקוריות, חמלה, הסתכלות ביקורתית, והרבה מאוד מהאני של הכותב. (ורצוי, כמה שפחות מהאגו שלו icon_smile.gif.)

כדי לקרוא עוד על הנושא, אני ממליצה לך על ספר שטרם תורגם לעברית (שזהו פשע) ואפשר להשיג אותו בספריות אוניברסיטאיות או ברשת - Skin: talking about sex, class and literature
של Dorothy Allison
("anything I write will reveal me as the monster I was always told I would be'').

לגבי מגבלות העברית כביכול, אני מסכימה עם סכיזו.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 4 במרץ 2005
מיתוסית​(שולטת) • 4 במרץ 2005
כאחת שכותבת הרבה סיפורים אירוטיים ( icon_redface.gif )
אני יכולה לומר שכמו שציינו קודמיי שבאמת צריכים להתייחס לסיפור אירוטי כמו אל כל סיפור רגיל: צריך להשקיע בעלילה, בדמויות, התחלה, אמצע וסוף כדי שלא יראה זול ופורנוגראפי.
יעזור לתאר רגשות, מחשבות, להכנס לראש של הדמויות.
את יכולה להתחיל בכך שתהיי חרמנית, תפנטזי על משהו שאת אוהבת ופשוט תשבי מול המקלדת ותתחילי לשפוך את כל מה שיוש לך בראש. נסי לסגנן את זה תוך כדי, להשתמש במילים יפות ואפילו שימוש באמצעים אומנותיים כגון דימויים לא יזיק.

עם הניסיון, תגיע גם ההשתפשפות (תרתי משמע...).
עוגיעוגי​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 4 במרץ 2005

סורי אבל אני לא מסכימה איתך

כתיבה טובה, בלי קשר אם היא אירוטית או לא, אסור שתהיה ב"מילים יפות" - אלא אם אתה גאון במילה ובמליצה. מי שאינו מומחה בתחום רק הורס וגורם לסיפור להתקע ולא להשמע טבעי - ליוצר ולקורא כאחד.
לדעתי אדם שמתחיל לכתוב צריך לכתוב מהבטן, גם אם השפה שלו לא נשמעת לו גבוהה מספיק, ברגע שהוא מביא את הקול שלו הסיפור יהיה הכי אותנטי.

ובהצלחה icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
Passion Fruit​(שולטת){[pfp]}
לפני 19 שנים • 8 במרץ 2005

קצת היסטוריה...

אתר עברי המתמחה בסיפורים אירוטיים הוא "סוכנות אירוטיקה בע"מ"

http://www.heberotic.co.il/index1.html

שפע סיפורים, לא מעט על שליטה. תהני!

ואגב-ותיקי הישוב עוד מכירים משם.... icon_lol.gif
אדם30​(נשלט)
לפני 19 שנים • 12 במרץ 2005

משהו שכתבתי: אירוטיקה מתוקה וכואבת כדבש (אשמח לתגובות)*

אדם30​(נשלט) • 12 במרץ 2005
...

הדלקתי נרות, אמרתי לה לעצום את עיניה. הלכתי למטבח, והרתחתי מים. בינתיים, שמתי מוסיקה קלאסית במערכת, את הדיסק שהכי אהבנו.
כשהמים רתחו, שפכתי אותם לתוך סיר. ולתוכו הכנסתי את ההפתעה – צנצנת דבש.
המים חיממנו את הצנצנת, ובתוכו הדבש התחמם, והתרכך.

חזרתי למיטה, ובידי הסיר עם צנצנת הדבש וכף. הנחתי את הסיר ליד המיטה. ניחוח הדבש החל מתפשט בחדרה. היא שאלה למקור הריח, לא עניתי לה.

הפשטתי אותה לאט לאט, קודם את החולצה. היה לה ריח זיעה של הקיץ והלחות התל-אביבית. אחר כך הורדתי את מכנסייה. המשכתי והורדתי את חזייתה ותחתוניה. הבטתי בא, שוכבת ערומה, כל כך יפה. התפשטתי גם אני, ונשכבתי מעליה. נישקתי את שפתיה, את עיניה העצומות, ליקקתי את צברה, היה לו טעם זיעה מלוח.

אמרתי לה שאני רוצה להראות לה כמו מה אני אוהב אותה, היא חיכה ושאלה "כמו מה?".
לקחתי כף של דבש חם, וטפטפתי אותה על שפתיה, איך שהדבש החל נוזל לצברה וללחייה, נישקתי אותה וליקקתי אותו יחד איתה.
היא החלה לבכות, ואני המשכתי ולקחתי כף אחר כף של דבש חם ומרחתי על גופה הערום.
תוך כדי מריחת הדבש עיסתי את גופה, עיסוי עדין ודביק של דבש. ליקקתי את שדיה, את בטנה, את רגליה, בין רגילה. מרחתי וליקקתי את כולה.

לקחתי בפי כף מלאה של דבש, נשכבתי מעליה, ונשקתי אותה, הדבש נזל ממני אליה, ואל צווארה. ליקקתי את הדמעות מלחייה שהתערבבו בדבש, ליקקנו אחד את דמעות השני.

אמרתי לה שאני אוהב אותה כמו דבש, וזו הבעיה, שאין דבר מתוק יותר מדבש, אבל כשיש יותר מידי דבש זה כואב.

...
Tainted​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 27 במרץ 2005
Tainted​(לא בעסק) • 27 במרץ 2005
שאני כתבת איקרוטיקה לא משנה אם זה בדסמי או לסבי או ונילי, אני מאוד בפנים אני רואה הכל ומתארת הכל - אני ממש בפנים,
קרה לא פעם שלקח לי שעה להתאושש מהסיפור כי הוא היה קשה מאוד לכתיבה ובטח לקריאה.
אני מציעה לשים לב לפרטים וממש להיות שם שאת כותבת, אם לא כמשתתפת אז בצופה מהצד.