ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אנחנו עושים להן טוב / או סתם נהנים מהכאב ???

@buba@​(נשלטת)
לפני 19 שנים • 18 במרץ 2005
@buba@​(נשלטת) • 18 במרץ 2005
ראית, OGA ? פנית לפורום בשאלות וציפית לקבל תשובות ? אז זהו שזה לאחרונה משימה בלתי אפשרית...
זה הפך להיות שרשור עלבונות אז חשבתי אולי גם לי מותר ???
סאדיזם שאלת ? קיבלת פה סאדיזם לשמו שמתבטא דרך מילים ומילים ומילים ...

ריס , מאחד כמוך שכותב כל כך נוגע וחזק לא ציפיתי לקרוא מה שכתבת ....
לרגע חיפשתי דמיון בין ריס שכותב מדהים לבין ריס הילד שפתאום הכדור רץ לכיוונו
והוא בהתלהבות בועט לכל הכיוונים ושדווקא נראה לי שזה אתה שתרוץ בבכי לאימא
ששברת חלון לשכנה ...

מה ניסית להראות ?
שגולד צורם לך בעיניים ? הבנו זאת
שגולד כותב מה שבראש שלו ואתה לא יכול להרשות לעצמך ? גם הבנו זאת
שגם אם קראת דבר או שניים מגולד לא נהנת וראית רק דברים שרצית לראות ? גם את זה הבנו
הבנו הכל , לא היית צריך להשקיע כל כך הרבה בתגובות כדי שנבין שזה אישי ורק אישי ....

עצה לי לך , לא אוהב אותו תתעלם
אבל לא., למה שתתעלם?
אולי כי זאת ההזדמנות שלך לכתוב הודעה חריפה ולפגוע ... ..
כמו נחש שברגע שגולד כתב תגובה חריפה כהרגלו החלטת לטרוף ולהכיש ולהכיש להוציא את כל הרעל שיש בך ...

דבר אחד למדתי עליך , שאתה איש קטן , מאוד קטן כזה שאולי ביום יום לא מבחינים בו
הכוח שלך זה כשאתה יושב פה מול הקופסה הזאת וזורק עלבונות לעבר בן אדם השני
ולרגע לא עצרת להבין אולי יש שם בן אדם עם רגשות ואולי הוא בן אדם טוב ושווה ?

סורי להודיע לך שנפלת על טרף לא קל ,לא קל בכלל.. זהבי הוא עשוי ממתכת איכותית ורבים ניסו ורבים עוד מנסים ורבים עוד ינסו אבל מה לעשות האיכויות שלו הולכות לפניו ...

תשלים ותפנים
ובמילים שלך
תחיה עם זה , איש !!!
דנדיליון​(שולטת)

תזכורת

דנדיליון​(שולטת) • 18 במרץ 2005
OGA פתח את השירשור שלו כדי לעורר דיון במה שמעניין ומטריד אותו. מחוץ לכמה תגובות ענייניות, הדיון הפך להיות במה להתנגחויות, השמצות הדדיות, הגנות ותמיכה.
זו לא זירת איגרוף. אלה סך הכל כמה שאלות לגיטימיות. יש לכם הערות על הסיגנון, דברו איתו. יש לכם עניין בתוכן, תגיבו קונקרטית.

יום טוב

דנדי.
רפאל
רפאל • 18 במרץ 2005
ביל כתב/ה:

... התשובה שלך רדודה - אנחנו עושים להם טוב כי הם נשלטים. OGA שאל 'למה', ואתה ענית 'ככה'. וככה, כידוע, זאת לא תשובה.

אין כזה דבר באמת שליטה. השליטה היא מונח תרבותי שבין היתר מאגד כמה תכונות אופי, ובא לעדן את המונחים הפסיכולוגיים היבשים, שמרמזים כי קיימת כאן איזו הפרעה.

האם מישהי שאוהבת לחתוך את עצמה מדי פעם היא "נחתכת"? ודאי שלא. צריך לשאול תמיד למה. ממה זה נובע. ולא בגלל הנזק שנגרם מהחיתוך עצמו (אותו נזק שנגרם למשל לבחורה שמחדירים בעורה קרסים), אלא למען המחוייבות של כל אדם כלפי האמת של עצמו.

אם הייתי סבור, כדבריך, שהכניעה שלי היא הפרעה - לא אמת לאמיתה, אלא סטייה מן האמת שאני מחוייב לה - לא הייתי נוכח כאן, לעולם לא הייתי מוסר את עצמי בידי אשה, והייתי יוצא לחפש את האמת במקום אחר. הואיל ואני כאן, והואיל ואני מסור בידי אשה, הרי זה דווקא בגלל שהכניעה שלי היא האמת הפשוטה שלי. היא בדיוק אותו ה"ככה" שאין לי תכלית לערער עליו באיזשהו "למה".

בסופרמרקט יש קרטוני חלב בצבע צהוב. כתוב עליהם "חלב על הבוקר". אני יכול לחסל קרטון כזה באחת... זה כל כך טעים. אז אמנם, המלכה שלי מסתכלת עלי בהשתוממות כאשר קרטון שאך נקנה התרוקן ונעלם מן המקרר, ולפעמים נדמה לי באותו הרגע שהיא חושבת לעצמה "איזה פריק", אך למזלי, כשם שהיא נוהגת בהרבה מוזרויות שלי גם במוזרות הזו היא נוהגת באהבה וסבלנות. וזה פשוט. ואין צורך בחקירה עמוקה. ואין צורך בהתחקות אחר אמת. ואין צורך בפסיכיאטריה או בפסיכואנליזה.

כך גם הכניעה. וכך גם הכאב. אני אוהב את זה. וזולת אותו "ככה" תמים וסתום אין לי הרבה מה להוסיף או לומר, רק לצאת לחיים ולחוויה.

במקום שבו אתה מצווה "למה", ובמקום שבו אתה קובע את השליטה כהפרעה, כלומר, כמיניות המפריעה למיניות הטבעית (משהו מעיין מיניות ונילית), במקום הזה אתה גם מערער, במובן מה, על הלגיטימיות של הבדס"מ. אתה מערער על האפשרות לחשוב על בדס"מ כטבע, ולא כסטיה מן הטבע. ואתה מערער על האפשרות להציב את הבדס"מ כאלטרנטיבה שוות ערך לכל מיניות אחרת, או לכל צורת חיים אחרת. הציווי, או תחושת החובה, להסביר דבר-מה הוא עוד בבחינת חוסר השלמה עם הדבר. הוא עוד בבחינת גינוי נחבא שאומר: את השליטה אי-אפשר לקבל כפשוטה.
שם זמני
שם זמני • 18 במרץ 2005
רוצה להגיב לשני השרשורים שמתקיימים כאן במקביל:

@buba@ כתב/ה:
ראית, OGA ? פנית לפורום בשאלות וציפית לקבל תשובות ? אז זהו שזה לאחרונה משימה בלתי אפשרית...

בדיוק כך.

ומה שאני רואה בשרשור הזה הוא שהיה מי שהתחיל לגדף במקום לענות לשאלה ("כוס אומו" זה עדיין גידוף בעיני, וכך גם ההמשך הקולנועי), והיה מי שנשבר לו מהתופעה והחליט להעמיד את עצמו בקו החזית נגדה.
בובה - ברור שברמה האישית אין הרבה חיבה בין השניים, אבל לא זה העיקר.

(ana - זה היה חסר סיכוי...)

ולשאלה המקורית - אני לא רואה למה זה או או.

קודם כל, כפי שכבר נאמר פה, אם מול הסאדיזם נמצא מי שנהנה ממנו, הרי שהתשובה היא שאפשר להרוג שתי ציפורים במכה אחת. גם להנות מהסאדיזם, וגם, כתוצר לוואי, לגרום הנאה לצד השני .

דבר שני , בני אדם הם יצורים מורכבים. יכולים להיות לנו (ובדרך כלל יש לנו) רצונות שונים ואפילו מנוגדים זה לזה. ההנאה הסאדיסטית מהסבל של האחר יכולה להתקיים לצד ההנאה האלטרואיסטית מלהיטיב אתו. והבדסמ, בעיקר כשהוא מעורב באהבה, יכול לאפשר לשתי ההנאות הלכאורה סותרות להתקיים בו זמנית.
RIS
RIS
RIS • 18 במרץ 2005
דנדיליון,
תני לי להבין.
אני ראיתי את הדבר הבא:
האיש שאת קוראת לעצמך הנשלטת שלו פרסם נושא.
גולד הגיב לא לגופו של ענין אלא לגופו של אדם: הוא הגיב לOGA כאילו OGA היה אחרון העבדים בארמונו וגם הטיפש שבהם. בארבעה משפטים הוא הצליח גם ללעוג, גם להכפיש, גם לשים אותו ללעג וגם לרוות נחת עצמית מהשנינות של עצמו כביכול. (בזה הוא באמת טוב)

אני החלטתי, מטעמים פדגוגיים בעיקר, לתבוע את עלבונו של OGA ועניתי לגולד מה שעניתי במסגרת מה שאני מכנה – ענה לכסיל כאיוולתו. (עם נבל תתנבל ועם בריון תתבריין).

אז התחילו חילופי ה"ברכות" הצפויים.
אני לא צפיתי שה"גאון התורן" ישתוק, הרי מילים בכלל ומילים רעות בפרט זו הספציאליטה שלו.
והוא ענה מה שענה ואני השבתי מה שהשבתי ועוד היד נטויה.

פתאום את מגיעה, הנשלטת של זה שבגלל העלבון שעלבו בו התחיל כל השרשור ואת מצרה על כך שהשרשור של אדונך הפך לזירת השמצות ה ד ד י ו ת.
כאילו שני אנשים זרים הולכים מכות בגינה שלך.

אז מכיוון ש א ת ולא OGA באת לכאן לדבר בשמו אני שואל אותך:
OGA אהב את מה שגולד כתב לו? הוא נמלא נחת והיה מבסוט?
היה לו טוב שכך ביזו אותו ואת שאלתו?
ובמקביל אני שואל עוד שאלה:
OGA כעס שקמתי לתבוע את עלבונו ואת כבודו הרמוס? הוא התעצבן שקלקלתי לו את השרשור?
אני פשוט מוכרח להבין אם מבחינתו של OGA עשיתי טעות ואני חייב לו עכשיו התנצלות.

בתור הנשלטת שלו, את מגלה אובייקטיביות חשודה.

ועכשיו לבובה.

קראתי את הפעשקוויל שלך, בובה. היטבת עשות.
אם רציתי ללכת למילון ולראות מה ההגדרה של "חסיד שוטה" - חסכת לי.
דברייך הפגינו חסידוּת שוטה במיטבה.

את יודעת מה הזכרת לי?
את האמא שקוראים לה לבוא לגן כי הילד שלה מרביץ לכולם.
היא מגיעה כולה נחישות ללחום את מלחמתו של התכשיט שלה שלא מבינים שהוא משכמו ומעלה.

הגננת אומרת לה – הוא מרביץ לכל הילדים החלשים וקורע לילדות את הבגדים.
אומרת הבובה של הגולד שלה – את לא מבינה שהוא מתבטא ככה? שזה חוש ההומור שלו?

הוא דוחף חפצים חדים לעיניים של החתולה, אומרת הגננת שמתחילה קצת להתבייש בעצמה
אוף, אומרת הטרומפלדור של האתר – יש לו יצירתיות מתפרצת – שמעת על דבר כזה בכלל?

לנגד עיניהן הנדהמות בועט הגולדי של האמא שלו במקום הכי כואב של הילד השמן של הגן.
מה זה צריך להיות? צועקת עליו הגננת.
את שלא תרימי קול על הילד שלי! – מרימה קול הלביאה הפצועה. אתם פשוט לא מבינים אותו, שהוא ילד מיוחד, שונה, הוא יהיה סופר כשהוא יהיה גדול ותהיה לו סוכנת בברצלונה!

הגננת כבר מסתכלת בזעף לעבר הילד השמן ששוכב על הרצפה ונאנק מכאבים.

תראו איזה פילולה מכוערת יש לו, אומר המן הקטן ומצביע על הילד השמן ומתפוצץ מצחוק.
ואם השנה נקרעת מצחוק יחד איתו ומלכסנת מבט אל הגננת שגם היא צוחקת בפה מלא.

אז קם איזה ילד מהצד, ובא אל המן הקטן ומעניק לו סטירת לחי מצלצלת שמסובבת אותו שלוש פעמים סביב עצמו.

פושע! רוצח! צועקת עליו האמא.
ראית איך הוא סתם נטפל לבן הגאון שלי? קנאי אחד, אני דורשת שתרחיקו אותו מהגן!

צריך אדם להיות חרש ועיוור לחלוטין כדי לכתוב לי את מה שכתבת לי, בובה.
ואני כועס עלייך, לא על גולד.
גולד אדם נאורוטי וחלש ומרוכז לחלוטין בעצמו.
אבל מה התירוץ שלך?
@buba@​(נשלטת)
@buba@​(נשלטת) • 18 במרץ 2005
RIS כתב/ה:
אבל מה התירוץ שלך?

סתם בא לי להרגיז את הגננת ריס שלא תציק לילד שלי ...
אני עם הילד שלי באש ובמים icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

נ.ב.גננת ריס יש לך עוד הזדמנות אחת לכתוב תגובה באורך דף שלם
כדי שתוכלי להסביר שאת בסה"כ גננת טובה רק ילדים לא מחונכים icon_wink.gif
galia​(לא בעסק)
galia​(לא בעסק) • 18 במרץ 2005
ריס - אני לא באה להגן עליך אין צורך .
בובה - את באמת לא רואה שמי שמתבכיינת כאן זו את? כאילו כל העולם רוצה לפגוע ב"גולד" . מאיפה את שואבת את האנפורמציה הזו? icon_rolleyes.gif גולד בסך הכל מוסיף צבע לפורום, לפעמים יש לו "יציאות" טובות, לפעמים לא.

אני מצטרפת לדעתו של ריס שאת קפצת כמו........ בראש. יש לי הרגשה שאפילו גולד לא מרוצה מהקפיצה הזו שלך.

נ.ב. גם אני לא אהבתי את ה"ירידה" על O.G.A . וגולד, אתה תהיה מופתע כמה אנשים כאן חיים בסרט. יותר מזה הרבה פעמים נדמה לי שאתה חי בסרט לא מעט.
orit{{ML}}
orit{{ML}} • 18 במרץ 2005
אכן. RIS איננה דמות הזקוקה להגנה.
אז פשוט אצטרף לדבריה של גליה, שהצטרפה לדעתו של RIS icon_twisted.gif
שם זמני
שם זמני • 18 במרץ 2005
ואם לחזור לשרשור המקביל - עוד משהו לרפאל:

בלי קשר לדברים של ביל, אני חולקת עליך שהשאלה "למה" מעידה בהכרח על חוסר קבלה והשלמה.

זו לא פעם ראשונה שאני נתקלת פה בעמדה הזו.

את השאלה "למה" אפשר להפנות (וגם עושים את זה) לכל תופעה אנושית שהיא, גם כאלה שנחשבות לנורמטיביות למהדרין.
בבסיסה היא מונעת פשוט ע"י הרצון להבין ולעמוד מול האמת, או לפחות לנסות. והאמת היא לא בהכרח בלתי נעימה (כשם שהיא לא בהכרח נעימה).
אפשר לשאול למה אנשים צופים בטלנובלות כשם שאפשר לשאול למה הם צופים במסרטים של ברגמן, ואפשר לשאול למה אנשים נמשכים לבדסמ כשם שאפשר לשאול למה אנשים נדחים מבדסמ. כל השאלות לגיטימיות ובלתי שיפוטיות באותה מידה.

השימוש שלפעמים עושים בשאלה הוא כבר סיפור אחר, אבל בעצם הרצון להבין והנכונות לבחון אין שום נקיטת עמדה.
שם זמני
שם זמני • 18 במרץ 2005
סורי, ניסיתי לערוך כדי לתקן טעות הקלדה ויצא שציטטתי את כל התגובה של עצמי.
לא יודעת מה הולך לצאת עכשיו אחרי שאני אשגר...
(בכל אופן - אפשר למחוק את כל התוספות המיותרות.)