צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלת זוגיות

Aragorn​(שולט)
לפני 19 שנים • 10 בינו׳ 2005
Aragorn​(שולט) • 10 בינו׳ 2005

בן הזוג הוא החצי השני שלך
וככזה הוא אמור, בראש ובראשונה, להיות מסוגל לתקשר איתך
ולצורך כך נדרש מכנה משותף.
כמו כן, הוא אמור להיות מסוגל לתת לך יד בתחומים שבהם אתה חלש
ולהסתיע בך בתחומים בהם אתה חזק.

בגדול
אנשים יעדיפו בן זוג דומה להם בתכונות שלגביהם הם בטוחים בעצמם
ויעדיפו בן זוג שונה מהם בתכונות שלגביהם הם לא בטוחים בעצמם.

למשל אם בן אדם מרגיש פלגמט
אזי הוא יעריך בן אדם זריז שמספיק הרבה בזמן מועט.

יתרה מזאת, בן אדם יתן חשיבות לתכונה מסוימת לפי מידת הבטחון/חוסר בטחון שהוא חש לגביה.

לונה​(אחרת)
לונה​(אחרת) • 10 בינו׳ 2005
אחרי המערכת היחסים האחרונה שלי (שבה בן הזוג שלי היה ההפך הגמור ממני לחלוטין!!)שהייתה נוראית, אני מעדיפה שהבן זוג שלי יהיה דומה לי, אבל שוב תמיד צריך איזשהו שוני כדי לא להתשעמם אחד מהשני, כי מה הטעם בלנהל מערכת יחסים עם עצמך?
תמיד טוב שיהיה קצת אתגר, קצת ויכוחים, קצת להט (ולא מבחינה פיזית, למרות שגם זה מצרך חשוב icon_rolleyes.gif )
crazy_toast​(שולט){אליס}
crazy_toast​(שולט){אליס} • 10 בינו׳ 2005
כמה ששני בני זוג חושבים שהם דומים- הם טועים.
אולי הם דומים בתחביבים בדברים זניחים, אבל כל אדם הוא שונה.
Tainted​(לא בעסק)
לפני 19 שנים • 28 במרץ 2005
Tainted​(לא בעסק) • 28 במרץ 2005
אני מעדיפה בן זוג שאוהב אותי,
מה זה משנה אם אנחנו דומים או לא,
בזוגיות מתפשרים,
הולכים אחד לקראת השני....

אני ופרודו מאוד שונים בהרבה דברים,
אבל הבסיס הוא משותף- הבסיס הוא אהבה.
המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 19 שנים • 28 במרץ 2005
בהמשך למיו, הטענה במחקרים רבים היא שאנחנו מחפשים בן זוג שיותר דומה לנו ממה שאנחנו אפילו משערים ומודעים אליו:

* דמיון גופני - עד לרמה של מבנה הפנים, צורת עיניים, גוון וצבע עור, מרחק בין העיניים ויתר חישובים מוזרים, מדוקדקים ולא מודעים, כאילו המוח שלנו עובד בצורה כזאת: ''אם הוא דומה לי במרחק בין העיניים והגוון עור שלו הוא אוף וייט מספר 3 כמו שלי, הוא מושך!!!" חחח

* דמיון חברתי - כאן גם החברה פועלת, להפגיש יחדיו ''ראויי חיתון'' - אוניברסיטה, מסיבות ומפגשים חברתיים, מקומות בילויים רבים, בכל אלה יש הרבה פעמים מראש מכנה משותף כלשהו (''מקום של צפונים'', ''מקום של ערסים" וכד') מבחינה סוציואקונומית ומבחינת סטאטוס חברתי, ואנשים דגים את הדג שמתאים להם מתוך השלולית המעמדית הקטנה שלהם. fishy.gif queen.gif

* איך בוחרים את הדג? שוב, עפ"י התיאוריה מדובר בסידרה של חישובים לא בדיוק רומנטית. הבנאדם בודק מה האשראי שלו (אני יפה, אני עשיר, אני משכיל, אני יודע לאהוב, וכד') ועם זה, יוצא לחפש השקעה שתניב מקסימום תשואה. ככל שהבן זוג ייתפס כיותר מתאים ועם אשראי אישי דומה, רמת הסיפוק מהקשר תעלה. אני מושך > היא מושכת, אני עשיר > היא עשירה וכך הלאה. בהקשר הזה, מראה חיצוני לפעמים גובר על יתר סוגי האשראי.

ולשאלתך ליידי, בפרמטרים שציינת נראה לי שכדאי מאוד שיהיה דמיון בין בני הזוג:
אינטיליגנציה דומה - בשביל שתהיה הפריה הדדית, עניין
עומק רגשי דומה - כי אחרת מישהו מבני הזוג נידון לתסכול תמידי
השקפת עולם דומה - הממ.. זוגות מאושרים נוטים להעריך את הדמיון בהשקפות שלהם כרב מכפי שהוא. אז לזה המוח שלנו דואג גם ככה..