לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בחינת גבולות או נטישה?

זרה מוכרת
לפני 19 שנים • 12 באפר׳ 2005
זרה מוכרת • 12 באפר׳ 2005
על הבירכיים כתב/ה:
לכל אחד מאיתנו יש איזה מצפן פנימי שמכוון אותנו ועוזר לנו לדעת מה טוב ומה רע.
ולפי השאלה שלך, נראה שאולי קצת חסר לך אחד כזה.

להישאר לבד קשור בחוץ זה מאוד מסוכן.
זה שאת צריכה אותנו כדי לדעת את זה, זה קצת מדאיג.
לא פחדת?

אמון באדון ואומץ הם דברים חשובים
אבל להפעיל שיפוט זה גם חשוב. הכי חשוב.

לפי דבריך, זה גם היה בתחילת הקשר ואחרי זה הקשר נמשך.
האם היו עוד מקרים בהם הרגשת לא בטוחה?

עליי להודות, שמה שהכי מעורר דאגה זה שאת אפילו לא יכולה לשתף את אדונך בפחדים שלך.
ובטח שאי אפשר להתחשב בהם ואין דאגה לך ולבטחונך.

טוב כל הפוסט הזה מאוד מדאיג.
נשמע שהוא לא דואג לך
והכי גרוע - שאת לא דואגת לעצמך.

נשמע שרק אנחנו דואגים, וזה בטח לא מספיק.

על הבירכיים כתבה את זה בצורה הכי ברורה וחדה שאפשר.

זרונת
Dom_Quixote

Re: מה זאת אומרת מסכמת?

Dom_Quixote • 12 באפר׳ 2005
בצלמו כתב/ה:
למען הסר ספק אני לא מרגישה שאני יכולה או בכלל מסוגלת לבוא באיזה שהיא בקשה אל הדום שלי או סיכום עימו לגבי החלטות שלו, ובטח שלא לערער על דרישה שלו, גם במחיר הסכנה.

צלם חביבה, יש לי חדשות בשבילך, אין לך בכלל דום.

דום במובן הבדסמי הוא אדם שמכבד את קוד ה-SSC, שהוא מעין עשרת הדיברות של בדסמ ואין בלתן, אדם שמכבד את גבולותיה של הסאבית שלו, ומעל לכל, אדם שטובת הסאבית שלו נמצאת בראש מעייניו.

אם סיפרו לך סיפורים שדום זה יצור אכזר שאומר לך ללקק ולמצוץ, מפליא בך את מכותיו, וברגע שהוא מגיע לסיפוקו הגשמי והרוחני הוא הולך הביתה, אז לא. זה לא דום, וזה לא בדסמ. בדסמ, למרות ההיררכיה ולמרות השליטה, הוא קשר זוגי, שממנו שני הצדדים צריכים להפיק סיפוק והנאה. למען האמת, האחריות וחובת הנתינה במערכת יחסים בדסמית - גדולות לאין ערוך אצל הדום מאשר אצל הסאבית, ואין מי שבאמת מבין בעניין שיגיד לך אחרת.

אדם שעוזב אותך לחצי שעה בחוף הים החשוך, קשורה וערומה, לא רק עובר על קוד הבטיחות (מה אם היתה שריפה בקרבת מקום והיית נחנקת מעשן? מה אם מישהו היה עובר שם ואונס אותך? מה אם היתה עוקצת אותך דבורה בעין?), הוא גם יותר מתעניין בזה שיהיה לו מגניב לדעת שהסאבית שלו חסרת אונים מאשר במה שעלול לקרות לה.

ומעבר לקטע הזה ומעל לכל, ובזאת אני מסיים היכן שהתחלתי: אם "את לא יכולה לבוא אליו באיזו בקשה או סיכום לגבי החלטות שלו... גם במחיר הסכנה", אזי שאת לא חלק ממערכת יחסים בדסמית, והאדם המדובר הוא לא דום. את חלק ממערכת מחפירה של ניצול מסוכן וראוי לכל גנאי, והאדם המדובר הוא פושע על פי חוקי העונשין והמוסר כאחת. בבדסמ הסאבית מגדירה גבולות שהיא לא מוכנה לעבור. בבדסמ, אם לא הוגדר שום גבול, יש לסאבית מילת ביטחון שמפסיקה לאלתר את כל מה שקורה אם היא חשה מצוקה. בבדסמ, לדום, הגם שהוא מכאיב ומעניש ומענה, קודם כל איכפת מטובתה, בריאותה ובטחונה של הסאבית שלו. דום שמכבד את עצמו ספק אם בכלל יניח לך להיות ערומה בחוף הים באמצע הלילה מחשש של דלקת ריאות, שלא לדבר בכלל על הסיפור שאת סיפרת. אין לך דום, וזה לא בדסמ. איפה בדיוק כן תרגישי שאת יכולה לבוא אליו בדרישה, כשהוא יעלה אותך למוקד וידליק את הזרדים סביבך? ומה אם הוא יהיה סבור בחוכמתו האינסופית שמוטב שלא תאכלי דבר או תשתי דבר במשך שבוע?

מעניין איך הוא יגיב כשתודיעי לו שאת מעיפה אותו לכל הרוחות. יכול להיות שהוא דום עד כדי כך מוצלח שהוא יבין שלטובתך כדאי שדווקא תישארו ביחד, וימצא דרך עדינה במיוחד להבהיר לך את זה. ואם את לא מודיעה לו מיד בקריאת התגובות שפורסמו כאן שזה נגמר ביניכם, אזי נראה שיש שני אנשים בקשר שלכם שלא איכפת להם ממך.

וגם אני מצרף את קולי לאלה המקווים שמדובר במתיחה מטופשת.

אגב, למי שמעוניין, היום במועדון יש בכוונתי לתת לסאבית שלי עירוי דם במחט בלתי מחוטאת שנלקחה היישר מחדר הראיות של המשטרה. היא אמרה שאין לה גבולות ושהיא לא תערער על שום החלטה שלי. הולך להיות מה-זה מגניב, תבואו, יהיו צחוקים.

כבוד,
קיחוט
אליס​(נשלטת){crazy_toas}
אליס​(נשלטת){crazy_toas} • 12 באפר׳ 2005
בקריאה ראשונה, אמרתי לעצמי שזה בעצם לא כל כך נורא.
ואז קראתי את זה שוב...והמחשבות התחילו להתרוצץ...תחשבי מה היה יכול לקרות לך בחצי השעה הזאת?!!
אני שמחה רק ששום דבר לא קרה בזמן הזה.
נטישה? לא. אבל חוסר אחריות משווע.
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 12 באפר׳ 2005
השאלה אם באמת הלך או ישב בפינת מיסתור ונהנה ליראות אותה מתפתלת בתוך כמה וצוחק לו בצד לעצמו

אך אם הוא באמת הלך אז יש להוסיפו מיד לרישמת הדומים המסוכנים
נעמה26​(שולטת)
נעמה26​(שולטת) • 12 באפר׳ 2005
אחד הדברים העיקריים שהשולט צריך לשמור עליהם זה ביטחונו של הנישלט !!!!

כאן הייתה הפרה חמורה של ביטחונך .

ליזרוק !
בצלמו

כולם כותבים כאן על גבולות ובהסכמה

בצלמו • 12 באפר׳ 2005
ומה אם לסאבית אין גבולות?
איפה מתחילה ונגמרת השליטה אם הסאבית מתערבת בקביעת גבולות? ואני מכירה את המושג שליטה מלמטה...
ואם לי אין גבולות בכלל, אז זה מסוכן? לקבוע גבולות בכוח?
Bent
Bent • 12 באפר׳ 2005
+כל מה שחשוב כבר נכתב.

מצטרף לדעת הרוב, אשמח לתגובת ה"אדון"המדובר.

BENT
Jake​(שולט)
Jake​(שולט) • 12 באפר׳ 2005
אני מסכים שהמעשה היה בלתי אחראי בעליל ואף מסוכן. אני גם מצטרף להמלצות החברים לרסיפרוסיטי - תנטשי אותו ומהר. אך עלי לחלוק על כל שאר התגובות.

אמנם המעשה אינו בבחינת SSC אך אין הדבר מהווה ערך עליון ולא מוציא את המעשה מתחום הבדסמ. אם הנשלטת מוותרת מראש על קביעת גבולותיה לצד השולט יש כל זכות לנצל זאת.

נאמר כי לא מדובר בדום אם הוא לא מעוניין בטובתך. אולי באמת לא מדובר ב"דום" במובן המקובל, אך בהחלט יכול להיות שמדובר בשולט. תחום הבדסמ כולל גם יחסים סאדו-מאזוכיסטיים שמעצם טיבם אין בהם דאגה מצד הסאדיסט לרווחת הצד המאזוכיסט. הסאדיסט נהנה מסבלו של המאזוכיסט ותו לא. ישנם דרגות שונות ומגוונות של סאדיזם, אך בקיצוניות אין חובה לדאגה לרווחת המאזוכיסט.

אנא ראי את הנאמר בבחינת אזהרה שכן ככל הנראה מדובר באדם הנהנה מהליכה על הצד האקסטרימי והוא אף עושה זאת ללא הפעלת שיקול דעת או מחשבה בטיחותית כלל.
הוא​(שולט)

מאחורי הסורגים

הוא​(שולט) • 12 באפר׳ 2005
רבות דובר עכשו ובעבר על אחריות הדום
על הסבית מוטלת אחריות להפעיל שיקול דעת
להמנע ממצבים גבוליים לסיטואציה שתארת יש מלת בטחון
כמו שזה נשמע אפילו את זה לא נראה שתאמתם
מה שהיה שם זה הימור כפוי וחבל
אבל יש לזה צד חיובי את למדת וכל אלה שקוראות את השיתוף שלך