ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תענוג כואב וכאב מענג

זיקית
לפני 19 שנים • 16 באפר׳ 2005

תענוג כואב וכאב מענג

זיקית • 16 באפר׳ 2005
"תענוג וכאב הם אינם דברים שניתנים לכימות. אין כאב "קטן" או תענוג "גדול", יש רק רגע שמנקז ומעורר בגופנו ובנפשנו את התחושות והרגשות במגוון ביטויים ועוצמות. זה יכול להיות כאב על אהוב שעזב ולא חזר או על קרוב שנפטר, זה יכול להיות תענוג מטוסט וריבה טובה או מהסתכלות על הילד שלנו פוסע לעברנו בשמחה, זה יכול להיות כאב על איבוד מקום העבודה או על חברה טובה שמזילה דמעה, זה יכול להיות תענוג מאמבטיה חמה או מהתבוננות בתמונה. אין כאב או תענוג שאינם לגיטימיים ואין כאב או תענוג שתחומים לזמן או למינון אובייקטיבים. יחד עם זאת, אין ספק שהחיים כבר הוכיחו לכולנו שלכל דבר טוב יש סוף (בדרך כלל), שהוא ודאי מהיר יותר מסיומו של הכאב (אם בכלל). האם ניתן לתגבר את התענוגות ולצמצם את הכאבים? האם ניתן למתוח את התענוג ליותר מרגע בודד ואולי אפילו ליהנות ממנו לעולם ועד?"

מתוך כתבה - שלא קשורה לתחום ! - מי שחושב שהכתבת אפעס..שס"קית ורק אולי לא יודעת את זה...שירים/תרים יד icon_twisted.gif

http://www.feelgood.msn.co.il/feelgood/weekly/consumption/4AB9A4496E1E4C95A715081EFA2FDBFA.htm
tch​(נשלט)

זיקית....

tch​(נשלט) • 16 באפר׳ 2005
לצמצם את הכאב?אולי ניתן,תלוי מי הוא האדם וסוג הכאב.יש כאב שלא ניתן לצמצם,אלא ללמוד ולדעת לחיות איתו,יש כאב ששום תרופא ושום זמן בעולם לא יירפא.
אין מתכונים להתנהגות אחרי אובדן,אין גם תרופות פלא או עצות מתאימות לכל אחד.
אין דרך קצרה וכואבת פחות,אין דרך אחת נכונה כיצד לנהוג ואיך להתמודד.
כל אחד חייב לעבור בדרכו שלו את תהליך האבל והשיקום העצמי,ולהתמודד.
אם אני מתמודד עם אבדן בהתפרקות ובבכי מר,מישהוא יכול לומר לי לנהוג אחרת?
פסיכולוגית,טובה ככל שתהיה,תחזיר לי את האבדן? נכון שלא?
התמודדות עם אבדן אינו שכחה,התמודדות היא זכירת האירוע,געגוע למי שהלך לעולמו מציאת דרך להמשיך לחיות חיי אהבה,עשייה,עבודה,קידום,וחברות אמיתית.
להבדיל מבדס"מ,אין שום תענוג ואין הנאה מכאב נפשי,כאב פיזי גורם לעונג,(למי שמתחבר לכאב כמובן),אני עדיין לא פגשתי מישהו שכאב נפשי גרם לו עונג.
תענוג מילד שפוסע לעברנו בשמחה,הוא תענוג עילאי,הוא שמחה ואושר,ילד הוא מהות החיים,הוא העתיד,ילד הוא זכות,ותום,ויש תענוגות שלא ניתן למתוח ולא ניתן להנות ממנו לעולם ועד,כי לא בידיינו הדבר.
החיים לא תמיד הוגנים,בדרך כלל הם לא,לכל דבר טוב יש סוף והוא מר וכואב.
tch​(נשלט)

ועוד משהו...

tch​(נשלט) • 16 באפר׳ 2005
קראתי את הכתבה,לדעתי ממש לא קשורה לתחום,ולא שס"קית כלל וכלל.
זיקית
לפני 19 שנים • 17 באפר׳ 2005

TCH

זיקית • 17 באפר׳ 2005
הוא שכתבתי : "מתוך כתבה - שלא קשורה לתחום ! - "

icon_rolleyes.gif