אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרך הולמת לזכור?!

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 26 באפר׳ 2005

דרך הולמת לזכור?!

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 26 באפר׳ 2005
ציטוט:
אתמול קיים מוזיאון חיל האוויר בחצרים טיסה מיוחדת של מטוס ה"ספיטפייר" השחור, שנודע בחיל כ"מטוסו הפרטי של ויצמן". בתום מסע ההלוויה יטוס מעל שמי אור עקיבא מבנה של מטוסי אף-16 מטייסת 101, טייסת הקרב הראשונה בחיל האוויר שעליה פיקד ויצמן, שכיהן כמפקד החיל במשך שמונה שנים - עד 1966.

אכן, דרך הולמת לזכור את מי שהיה בין המיסדים של חיל האויר.

דרך שמעידה עד כמה החיל ומערכת הביטחון מנותקים ממה שקורה במדינה שבה בוחרים לקצץ בקצבאות "כי אין תקציב", שבה מאיימים כי ביטחון המדינה ייפגע אם יקוצץ תקתציב הביטחון....

ואולי זו בדיוק הדרך להנציח אדם שטיפח אליטיזם תוך התנתקות מכל מה שאיננו כחול.
Fritz The cat

נו שוין

Fritz The cat • 26 באפר׳ 2005
יש מחקר חדש , שגורס, שמי שעובר ניתוח להרמת עפעפיים, סובל פחות מעיניים צרות .
crazy_toast​(שולט){אליס}

Re: נו שוין

crazy_toast​(שולט){אליס} • 26 באפר׳ 2005
קוסם כתב/ה:
יש מחקר חדש , שגורס, שמי שעובר ניתוח להרמת עפעפיים, סובל פחות מעיניים צרות .

rffl.gif
אדון יחיד

מה רע בכך?

אדון יחיד • 26 באפר׳ 2005
איש דגול שתרם המון לבניית חיל האוויר. נזכור אותו תמיד. איש יקר הלך.
אנדרפוט
לפני 19 שנים • 27 באפר׳ 2005
אנדרפוט • 27 באפר׳ 2005
אולי אפשר לומר שהוא היה מדינאי ואיש צבא מעולה ובמקביל חרא של בן-אדם.
השניים בהחלט הולכים ביחד.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 19 שנים • 28 באפר׳ 2005

ועדיין - דיסוננס

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 באפר׳ 2005
בין חיל האויר ומערכת הביטחון לבין מה שקורה במדינה.

האם מישהו היה חושב שמגלים פחות כבוד אם לא היה מטס של רביעיית אף-16?
_טרוריסט חמוש באננס
לפני 18 שנים • 28 באפר׳ 2005

דאן קאפ ידידי ,לראשונה זה מאות שנים דעותינו חלוקות.

_טרוריסט חמוש באננס • 28 באפר׳ 2005
על כבוד,סמלים והקשר לעשייה פרקטית:

עייזר וויצמן היה ממקימי חיל האוויר היקר מפז שלנו,טביעת אצבעותיו מופיעה על כל תוכנית ומבצע אווירי במלחמת ששת הימים,אותן טביעות האצבעות בדיוק קיימות עד עצם היום הזה על חתימת חוזה השלום עם מצריים -המסוכנת ביותר לישראל מבין מדינות ערב.דורות של טייסי קרב מעולים גדלו תחת שרביטו ודמותו.

עלה פעם על דעתך דן,איפה אתה ואני היינו נימצאים ללא חיל האוויר היקר שלנו ? או ללא חוזה שלום עם מיצריים ?
צר לי אבל לא כל הישראלים שווי זכויות בפירקי ההיסטוריה של מדינת ישראל.
אני מאמין באמונה שלמה שלכל ישראלי יש זכות בבניין המדינה אבל כשאני משווה למשל את הזכויות שלי לזכויות של עייזר וויצמן אני מוצא שאני בפיגור די גדול (אבל אני עדיין צעיר...)

בכל חילות האוויר בעולם מקובל להיפרד מטייס שאננו עוד במטס כבוד.מדוע פה צריך לנקוט בגישה שונה ?
כי יש עוני ? כי אין כסף בקופות החולים ?
כששר מקורב לצלחת נהנה מטיסות,פינוקים וכיוצא בזאת אני מסכים שיש דברים אחרים נכונים יותר לעשות בכסף.
אבל בבואינו לחלוק כבוד אחרון לאדם רב מעשים כמו עייזר וויצמן אני מסרב לחשבונאות הנ"ל.
עם שאינו זוכר בכבוד את אילו שהובילו אותו להשגיים היסטוריים גדולים אינו ראוי כלל למערכת בריאות,סעד או בכלל למדינה.
בכל חיל אוויר בעולם מקובל להיפרד מטייס שאננו עוד במטס פרידה אחרון.זאת הדרך של הטייסים לעשות "כבוד אחרון",להגיד תודה,להיפרד לשלום.
הספיט השחור מרגיז אותך ?
הספיט השחור הוא זיכרון חומרי,סמל מרשים מתקופה של חלוציות,של "עשה את הבלתי אפשרי","מעטים מול רבים" וכל הקלישאות שביננו -זה אשכרה ככה ! אפשר להיות ציניקנים עד אין קץ אבל ישראל של 2005 לטוב ולרע היא המשך ישיר של אותה התקופה.
חשוב רגע על ילד דימיוני שראה את מטס הספיט השבוע.חשוב על ההשפעה של האירוע ה"בזבזני" הזה על חייו,אולי הוא יהיה טייס ביום מן הימים או אולי ש"ג שאוהב מאגאזינים על מטוסים ובעצם זה לא חשוב מה יהיה ברבות הימים כל עוד ייקח איתו משהו ממה שהספיט השחור הזה מסמל.

אחרי הכל דן, כסף בא ,כסף הולך.את ביזבוזי הכספים במדינת ישראל אפשר למנות במשך עשור שלם בקריינות רצף נטולת הפסקות פירסומת ולא לכסות אפילו חצי אבל לסמלים,רוח ואידאולוגיה אין מחיר.
אם נתחשבן על כבוד לדור המייסדים,על סמלים היסטוריים והוקרת תודה לעושים ולבונים אננו אלא רואי חשבון טכנוקרטים קטנוניים וחסרי מעוף.

וממני לטייסים שטסו השבוע לכבודו של עייזר,

עשיתם לו כבוד בדרך שלכם. מבחינתי טסתם בשם כל אזרח ואזרח במדינה, תודה.

לילה טוב

עודד
Aragorn​(שולט)
לפני 18 שנים • 29 באפר׳ 2005
Aragorn​(שולט) • 29 באפר׳ 2005
אני חותם על כל מילה של עודד.

עזר ויצמן היה בן אדם משכמו ומעלה והוא ראוי לכבוד שחלקו עימו.

טקסים וסמלים הם מכשיר חשוב בעיצובו של עם והם בהחלט לא ביזבוז כסף.
קליבר​(שולט)

Re: דאן קאפ ידידי ,לראשונה זה מאות שנים דעותינו חלוקות.

קליבר​(שולט) • 29 באפר׳ 2005
טרוריסט חמוש באננס כתב/ה:
על כבוד,סמלים והקשר לעשייה פרקטית:

עייזר וויצמן היה ממקימי חיל האוויר היקר מפז שלנו,טביעת אצבעותיו מופיעה על כל תוכנית ומבצע אווירי במלחמת ששת הימים,אותן טביעות האצבעות בדיוק קיימות עד עצם היום הזה על חתימת חוזה השלום עם מצריים -המסוכנת ביותר לישראל מבין מדינות ערב.דורות של טייסי קרב מעולים גדלו תחת שרביטו ודמותו.

עלה פעם על דעתך דן,איפה אתה ואני היינו נימצאים ללא חיל האוויר היקר שלנו ? או ללא חוזה שלום עם מיצריים ?
צר לי אבל לא כל הישראלים שווי זכויות בפירקי ההיסטוריה של מדינת ישראל.
אני מאמין באמונה שלמה שלכל ישראלי יש זכות בבניין המדינה אבל כשאני משווה למשל את הזכויות שלי לזכויות של עייזר וויצמן אני מוצא שאני בפיגור די גדול (אבל אני עדיין צעיר...)

בכל חילות האוויר בעולם מקובל להיפרד מטייס שאננו עוד במטס כבוד.מדוע פה צריך לנקוט בגישה שונה ?
כי יש עוני ? כי אין כסף בקופות החולים ?
כששר מקורב לצלחת נהנה מטיסות,פינוקים וכיוצא בזאת אני מסכים שיש דברים אחרים נכונים יותר לעשות בכסף.
אבל בבואינו לחלוק כבוד אחרון לאדם רב מעשים כמו עייזר וויצמן אני מסרב לחשבונאות הנ"ל.
עם שאינו זוכר בכבוד את אילו שהובילו אותו להשגיים היסטוריים גדולים אינו ראוי כלל למערכת בריאות,סעד או בכלל למדינה.
בכל חיל אוויר בעולם מקובל להיפרד מטייס שאננו עוד במטס פרידה אחרון.זאת הדרך של הטייסים לעשות "כבוד אחרון",להגיד תודה,להיפרד לשלום.
הספיט השחור מרגיז אותך ?
הספיט השחור הוא זיכרון חומרי,סמל מרשים מתקופה של חלוציות,של "עשה את הבלתי אפשרי","מעטים מול רבים" וכל הקלישאות שביננו -זה אשכרה ככה ! אפשר להיות ציניקנים עד אין קץ אבל ישראל של 2005 לטוב ולרע היא המשך ישיר של אותה התקופה.
חשוב רגע על ילד דימיוני שראה את מטס הספיט השבוע.חשוב על ההשפעה של האירוע ה"בזבזני" הזה על חייו,אולי הוא יהיה טייס ביום מן הימים או אולי ש"ג שאוהב מאגאזינים על מטוסים ובעצם זה לא חשוב מה יהיה ברבות הימים כל עוד ייקח איתו משהו ממה שהספיט השחור הזה מסמל.

אחרי הכל דן, כסף בא ,כסף הולך.את ביזבוזי הכספים במדינת ישראל אפשר למנות במשך עשור שלם בקריינות רצף נטולת הפסקות פירסומת ולא לכסות אפילו חצי אבל לסמלים,רוח ואידאולוגיה אין מחיר.
אם נתחשבן על כבוד לדור המייסדים,על סמלים היסטוריים והוקרת תודה לעושים ולבונים אננו אלא רואי חשבון טכנוקרטים קטנוניים וחסרי מעוף.

וממני לטייסים שטסו השבוע לכבודו של עייזר,

עשיתם לו כבוד בדרך שלכם. מבחינתי טסתם בשם כל אזרח ואזרח במדינה, תודה.

לילה טוב

עודד

[B] ואני לראשונה בחיי מסכים לדברים שאומר טרורויסט כל שהוא , אפילו שהוא חמוש באננס , רק באננס
דאן-קאפ , אתה ממש לא צודק ..
קורה .
Fritz The cat

יש עוד דרך

Fritz The cat • 29 באפר׳ 2005
כמו שיש גורס אשפה שמותקן בכיור כך יש להתקין גורסי גופות בכל בית..
הרבה יותר חסכוני , מפליא אותי דן שלא הלנת על בזבוז הקרקע היקרה לקבורה.
בימים בהם אין לחם לעניים , ואין תקציבים לחלשים , יש לגרוס את גופות האדם ולייצר מהן דלק . גם לחסכוני וגם מועיל.