בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גברים ממאדים ונשים מנוגה

lain
לפני 19 שנים • 1 במאי 2005
lain • 1 במאי 2005
תזכורת לעיונך תום,כתבתי לעיל:

"אני יוצאת נגד הגברים שאוהבים אותנו משוחררות מינית שמעודדים זאת קבל עם ועדה ....
אך בפנים, בתוך תוכם לא מעריכים את אותן נשים כפי שהיו מעריכים את הנשים השמרניות ....נגד אלו אני יוצאת, נגד הצביעות
עם אלו שמצהירים כי הם סולדים מפתיחות מינית אין לי בעיה מהותית כי לפחות נאמנים לעצמם. "

וזה נורא חבל שבמקום לכתוב את דעתך ,או אגדיל לקוות, את דרכך האישית לפתרון המצב העגום אתה בוחר לשלוח צנינים בעיני
אני לא פונה לאף אדם ספציפית ומתדיינת לגופו של עניין
מצטערת את מישהו מכם חש פגוע אבל לפעמים האמת לא מחמיאה לנו ,גם לא לכל אותן נשים שובניסטיות שסבורות שגבר רב -שגל הוא "גבר" ואישה מתירנית מינית היא "זונה", גם הן לא טמנו ידן בצלחת, לא טענתי שהצביעות היא מנת חלקו של המין הגברי בלבד.
lain
lain • 1 במאי 2005
הוא,
אתה כנראה צודק
אבל מאז אותה שיחה ,העניין יושב לי בראש
ולא ממש גורם לי לנחת כי ישנם גברים בני 25 (שמן הסתם ינחילו את אותה דיעה לבניהם ובנותיהם - כלומר עוד לפחות דור אחד של צבועים) שמחזיקים עדיין בגישה הזו
קרא לי תמימה
אבל באמת ובתמים חשבתי כי את המשוכה הזו כבר עברנו.
teacher​(שולט)

מוסר כפול ו'שידורים' לא ברורים

teacher​(שולט) • 1 במאי 2005
ככה זה בכל נושא שקיים לגביו מוסר כפול.
הבעיה היא כנראה בשידור לא ברור ובקליטה לא משהו - של כל הצדדים הנוגעים.

בסופו של דבר זה מתמצה בהערכה הסובייקטיבית שלנו ל-מה קרה?
כי לא תמיד ברור על איזה רקע הפרידה,
וקל להשליך את זה על איזו תוית/מגירה של פוריטניות או מופקרות.

והזיון ה'מופקר' הזה, יש לו שני צדדים, שניהם אחראים, ושניהם מופקרים באותה המידה.
כך שלומר שמישהי מופקרת כי היא נכנסה איתי למיטה בפגישה ראשונה (ואז מה זה אומר
על אחרים שנכנסו איתה למיטה) זו חרב פיפיות - היא מעידה דבר ראשון על רגשי נחיתות
ועל הסתכלות 'עדרית' משהו בעניינים שהם אישיים.

הרעיון הזה להלביש תנועה חברתית מתקדמת על כל הגיג והגיג הוא זה שמסמא את עיננו
ומרחיק אותנו מהתשובה האמיתית. אנשים עשו ויעשו מה טוב בעיניהם, נרצה, נגיד זה חברתי,
נרצה, נגיד זה עניין של אופי.
בשורה תחתונה עדיין נדבר על אנשים ספציפיים שהגיבו באופן ספציפי לסיטואציה אחת.
סיבותיהם שמורות עימם, לא תמיד זה קשור לשאר החברה.

יום נעים
teacher
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 1 במאי 2005
ליין
המאבק שלך מוצדק אבל קצת הגזמת בהצגת הדברים.
זאלופון​(שולט)

זה אמנם מתחילת השרשור אבל לא הייתי פה והתפרעתם!

זאלופון​(שולט) • 1 במאי 2005
ציטוט: זה לא מדוייק להאמין כי עצם זה ש"זרמתי" עם פלוני בלילה הראשון אזרום גם עם אלמוני
אך בהנחה כי זה נכון ,מדוע זה מפריע לך בעצם זאלופון?
דיברת על הסלידה מפוריטניות לא

ראשית, זה דווקא די מדויק, כאשר ב"מדויק" הכוונה כמובן מבחינה הסתברותית ולא אחד לאחד. יש נשים שבאופן עקרוני לא יעשו סקס בדייט ראשון, ואחת מאלה גם לא תעשה סקס איתי, נפלא ככל שאהיה. הנותרות הן אלה שבאופן עקרוני כן מוכנות לעשות סקס בדייט ראשון, ועכשיו רק שאלת הסף נותרת פתוחה - כמה מושך צריך להיות הבחור כדי שתתקיים החלפת נוזלים בלתי אוראלית? בדרך כלל הקריטריון נמוך בהרבה מ"אלוהי", ועם כל הערכתי העצמית אני חושב שסביר להניח שאחרים מלבדי הצליחו לחצות אותו (במיוחד בקהילתנו השרמוטית, אבל זה נושא לשרשור אחר).

למה זה מפריע לי? ראשית, ציינתי בעצמי בהודעתי המקורית שמדובר בעניין שאינו לחלוטין רציונלי, כי אכן אני סולד מפוריטניות, וכמובן שאני גם לא שקרן כל כך מוצלח עד כי אצליח לשטות בעצמי במודע וברור לי שתמונת המצב האמיתית אינה זו שמתקבלת לאחר ה"הדחקה". אבל אני גם אוהב להיות מיוחד, לפחות קצת, וכאן אנו חוזרים לקריטריון. אם הקריטריון הוא "אלוהי" ובכל זאת חציתי אותו, זה משהו מיוחד. אם הקריטריון הוא "פשוט תהיה שם ושיהיה יותר מ 13 ס"מ", הערך של כל העניין יורד בהרבה, ובמידה מסוימת גם הערך של מי שמציבה קריטריון כזה. ממש כפי שגם השמלה הכי יפה בעולם לא שווה כלום אם במקרה גם החברה שלך באה איתה למסיבה. כמו שסוד כמוס שחבר מספר רק לי יהיה משמעותי יותר בעיני מאשר אותו סוד מסופר לעוד חמישה אנשים. מה שיש לכולם, שווה פחות.
(הערה - אני מבקש לחשוב מעט על הדברים ולא להבין אותם כפשוטם, כי מאד קל לתקוף אותם מהכיוון הנשכני של גברים תאבי אגו או מהכיוון המתחסד של חוסר המשמעות של כל דבר שקרה אי פעם למעט מה שקורה בין גבר ואשה ברגע מסוים, אבל זה כמו גם זה מפספסים את העניין).

אז אכן, פוריטניות לא עושה לי את זה. אני דוגל במיניות משוחררת, פתוחה, ללא פחדים ועכבות. אבל לא כל כך בקלות ולא עם כל אחד. לא לשלול ולא להתחסד, אבל להציב קריטריון ראוי. לא סף "אלוהי" אבל גם לא סף "גבר עם חיוך סימפטי".
אגב, אני לא חושב שזה תקף רק לנשים. כל האמור לעיל נכון בעיני באותה מידה בדיוק לגבי גברים, אך מפאת הטרוסקסואליותי גברים פחות רלוונטיים בעיניי לצורך זה. מעניין שבעיניים נשיות זה דווקא עובד הרבה פעמים בדיוק הפוך, משל "אם הוא עם כולן וכולן רוצות אותו, כנראה שהוא שווה וגם אני רוצה אותו". אני מניח שאולי השורשים של השוני הזה הם שובניסטיים משהו, מתוך התפיסה שהגבר "משיג" או "לוקח" והאשה "מושגת" או "נותנת". לפיכך גבר ש"השיג" הרבה נשים ערכו עולה ואשה שכולם יכולים "להשיג" אותה ערכה יורד. כאמור, בעיניי ערך שניהם נמוך יחסית לגברים או נשים שחורי המסננת עמה הם בוררים את שותפיהם קטנים יותר.

ומלבד כל האמור לעיל, גברים אחרים זה מגעיל icon_smile.gif
רפאל
רפאל • 1 במאי 2005
lain כתב/ה:

"אני יוצאת נגד הגברים שאוהבים אותנו משוחררות מינית שמעודדים זאת קבל עם ועדה ....
אך בפנים, בתוך תוכם לא מעריכים את אותן נשים כפי שהיו מעריכים את הנשים השמרניות ....נגד אלו אני יוצאת, נגד הצביעות "

א. יש אנשים צבועים. וזה מעצבן באמת.
ב. כאשר חורגים מתחום ה"פילוסופיה" ונכנסים לתחום הלשון היומיומית שמשמת גברים ונשים, אז מתברר שהמושג "משוחררת מינית" מורה על דברים שונים בשביל אנשים שונים. אפשר בהחלט שאחד ידבר בזכות מיניות נשית משוחררת, ובדברו על כך יחשוב על אישה שפתוחה להתנסויות מיניות נועזות, אך בהגיעו לפגישה ראשונה לא ירגיש בנוח עם אישה שתבקש להכניסו מייד למיטה. כשהוא אמר "משוחררת מינית" הוא פשוט התכוון לסוג אחד של דברים ולא לסוג אחר של דברים. כאשר מנהלים דיון תיאורטי על שחרור מיני - אז אין פשרות ואז מדקדקים גם בקטנות. אבל כאשר מגיעים לדייט, גבר אינו מבקש לשחרר את האישה האוניברסלית, אלא שהוא מבקש למצוא לעצמו בת זוג. וכאשר אדם מבקש דבר מה בשביל עצמו - אז בהחלט באים לידי חשבון ההעדפות האישיות וה"טאבויים" האישיים. במילים אחרות: טעם אישי הוא דבר אחד. ועמדה עקרונית ביחס לשחרור האשה היא דבר אחר.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 1 במאי 2005
זאלופון..
למה להיות קיצוני? האם זה או שאני שוכבת עם כולם בערב הראשון או בכלל או רק עם יחידי סגולה אחרי חודשיים?
ואולי המטרה מלכתחילה סטוץ?
ואולי אני בד"כ לא מגבילה את עצמי לכן או לא, אבל אם יש כימיה מיוחדת וזה בכלל לא קשור למראה אגב, בכל אופן מבחינתי, כלומר קשור אבל גבר לא חייב להיות כוסון על כדי שאמשיך אליו, האם יש כאן משהו לא בסדר?...
Tame
Tame • 1 במאי 2005
זאלופון,
נזכרתי לרגע בערוץ דיסקאברי: הנקבה תנסה למצוא את הזכר הכי "שווה" בסביבה שיעמיד לה צאצאים, הזכר ינסה למצוא כמה שיותר נקבות להפרות...
(זה לא מדבר על בני אדם אלא על יונקים בכלל ואני מניח שהעיקרון תקף לרוב צורות החיים המתרבים ברוויה זויגית).

כשחושבים על זה העיקרון הזה נראה כמו הבסיס להיווצרותן של התפיסות המיושנות שלנו לגבי המיניות. (נשים ירצו את הגבר שיש לו הכי הרבה נשים כי כמובן שהוא הכי "שווה" וגברים מבחינתם ירצו כמה שיותר נשים אבל נשים שלא "ירעו בשדות זרים" בכדי להיות בטוחים שהצאצאים שלהם)

אני לא יודע איך זה תורם לדיון, זה סתם הזכיר לי את זה...

מצד שני אני כבר לא מבין על מה אנחנו מדברים בכלל...

אמממ... אז.... כן... dance.gif
זאלופון​(שולט)
כחולית, את כל הסטנדרטים שציינת, אני לא ציינתי... ומישהי שדרושים לה חודשיים של הסתגלות, מבחינתי ללא ספק הייתי שולח אותה להסתגל עם מישהו אחר.
את הדוגמאות הקיצוניות נתתי לא מפני שרק מקרים אלה קיימים אלא מפני שהם מייצגים את מקרי הקצה שמהם לדעתי רצוי להמנע. יותר פשוט לומר "שוכבת עם כל אחד" מאשר "שוכבת עם כל אחד חוץ מיוסי וציון כי יש להם ריח רע מהפה", וברור שמה שנכון לגבי מי ששוכבת עם כל אחד יהיה נכון גם לגבי מי ששוכבת עם כל אחד חוץ מיוסי ומה שנכון לגבי מי שלא שוכבת עם מי שאיננו ג'ורג' קלוני נכון גם לגבי מי שלא שוכבת עם מי שאינו ג'ורג' קלוני או בראד פיט. ברור שלא התכוונתי שבהכרח יש רק מקרים קיצוניים כאלה, אלא שאת הקריטריון צריך לדעתי למקם במקום כלשהו על הרצף שאינו קרוב מדי לאף אחד מהקצוות.
(שנאמר: "להציב קריטריון ראוי. לא סף "אלוהי" אבל גם לא סף "גבר עם חיוך סימפטי".")

לשם הבהרה:
אין לי בעיה עם סקס בערב ראשון - לא עם כל אחד, וגם לא עם כל אחד חוץ מיוסי וציון.
אין לי בעיה עם סטוץ - לא בכמויות מסחריות.
ובוודאי ובוודאי שאין לי בעיה עם בחורות שיכולות להמשך גם לגברים שאינם כוסוני על (למרות שזה מגדיל את מספר המתחרים שלי icon_razz.gif ). איפה כתבתי שזה לא בסדר להמשך למישהו על סמך כימיה ולא מראה?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון מאי 01, 2005 6:22 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
זאלופון​(שולט)
Tame - גם לי הנושא של פסיכולוגיה אבולוציונית כל הזמן עולה לראש, וכל הזמן אני דוחק אותו משם כי אני לא בטוח שהוא שייך. אז עכשיו שייכת אותו רשמית icon_smile.gif