בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נקודה למחשבה

יוני
לפני 20 שנים • 25 ביולי 2003

נקודה למחשבה

יוני • 25 ביולי 2003
יש לי שאלה ,אין יש מתחלפים אני לא מצליח להבין אותם או שאתה נהנה לשלוט או להישלט
איך אפשר לעוד מישהיא שהשפלתה לפני דקות מספר בלבד
amy_​(נשלטת)
amy_​(נשלטת) • 25 ביולי 2003
חושבת שכן אפשר להתחבר לשני הצדדים, יוני, למרות שגם בעיני זה נראה מוזר לשלוט ולהשלט עם אותו בן אדם. אבל אולי אפשר למשל להיות שולט של אישה אחת ונשלט של אחרת?
יוני
יוני • 25 ביולי 2003
גם אם זה לשלוט על אחת ולהישלט על שנייה עדיין בטוח שאת,אתה תרגישו טוב יותר ושלמים יותר בעמדה מסוימת
זאלופון​(שולט)

יש חיה כזו!

זאלופון​(שולט) • 25 ביולי 2003
קודם כל תשובה פשטנית (אך מספקת) בלי להכנס לדקויות: כולנו פה בגלל שיש משהו שגורם לנו להזדקף או להרטיב, בהתאם למין, ואיש מאתנו לא יודע למה או מאיפה זה בא. מכיוון שגם את המשיכה לצד אחד בלבד איננו מבינים, אל לנו להתפלא על כי איננו מבינים את המשיכה לשני הצדדים, וכשם שאיננו תוהים על קיום האחד כך אין לנו מה לתהות על קיום השני.

עכשיו קצת יותר דקויות: למה חייבים לאהוב או זה או זה? אי אפשר לאהוב את הרעיון עצמו? את המצב, את הרגשות, את האנרגיות? כל אלה יכולים לבוא משני הצדדים, כל צד והריגושים שלו.
נכון, תגיד, אבל הרי אלה צדדים סותרים.
ובכן, כן ולא. אני אתן לך דוגמה של מישהו שאני מכיר באופן מאד אינטימי...
הצד הסאבי לא עושה לו את זה מבחינה פסיכולוגית ומנטלית בכלל בכלל בכלל. לזו שיאהב הוא יסגוד וילקק בתאווה כל חלקיק מגופה, אך בצורה ונילית למהדרין. לעומת זאת המשיכה המינית לצד הזה קיימת בו. למה? אללה יודע, כפי שרק הוא יודע למה באלה שהם סאבים בלבד קיימת המשיכה הזו. בד בבד קיימת גם המשיכה מינית לצד השני, השולט, בו משולבים גם ריגושים נפשיים ושכליים. זה קיים וזה קורה. אז מרגישים שלמים יותר בעמדה מסוימת, הדומית במקרה הזה, אך זה לא מעלים את המשיכה המינית לצד השני.

מה עושים עם זה? זו כבר שאלה אחרת. להתחלף בתפקידים עם אותה בחורה אפשר, אך ברור שאז הבדסמ יהיה משחק מיני ולא יותר (ואין כל רע בכך). לשלוט באחת ולהשלט על ידי אחרת? לבחור צד ולדבוק בו? לעשות פעם ככה פעם ככה? לוותר על הכל וללכת לוניל? כל אחד ומה שמתאים לו. אפשר לראות בזה יתרון, שכן ניתן להנות משני הצדדים ולהכיר את שניהם, ואפשר לראות זאת כחסרון, מסיבות של חוסר שלמות. שוב, כל אחד ונקודת המבט שלו.
Demi
לפני 20 שנים • 27 ביולי 2003
Demi • 27 ביולי 2003
לא מזמן חזרתי הביתה אחרי סוף שבוע סוער icon_lol.gif
אבל כסוויצ' מצוי (או אולי לא מצוי) אני אגיב לכשאתעורר ואנסה לשפוך אור על התופעה המוזרה הזאת של סוויצ'ים.
ורק בכמה מילים (לאור מצבי "המחשמל" icon_twisted.gif בשלב זה של ה"בוקר" )- כן, יש דבר כזה וכן זה אפשרי וכן זה קיים וכן אני כזה icon_wink.gif
פרטים נוספים בעוד כמה שעות.
Demi
Demi • 27 ביולי 2003
טוב אז בוקר טוב.
הנושא נראה לי חשוב מכיוון שמנסיוני גיליתי שסוויצים הם לפעמים אנשים בלתי מובנים, בגלל שסוויצים לעיתים מעוררים בהלה או חששות, אז אולי זה הזמן להפריך את כל החששות הבלתי מוסברים ההלו.
ודרך שאלתו של יוני נראה לי שאפשר להסביר את התופעה הבלתי מובנת של ה"מתחלפים".

"אין יש מתחלפים אני לא מצליח להבין אותם"
אז קודם יש מתחלפים ומספרם הוא גדול מכפי שנראה לעיין
בהמשך התשובה אני אנסה להסביר אותם.

"או שאתה נהנה לשלוט או להישלט"
ומה רע מלהנות גם מלשלוט וגם מלהשלט?
תנסה אולי להקביל את זה ללזיין ושיזינו אותך.
זה אולי כמו שאישה נהנת לזיין עם דילדו/סטרפאון ומצד שני גם נהנת שמזיינים אותה.
זה אולי כמו שגבר אוהב לחדור מצד שני אוהב שחודרת לו (כן כן ניובוי גם שחודר לו icon_cool.gif ).
העניין הוא שאני לא מבין למה אנחנו צריכים להגביל את עצמינו לדבר אחד בלבד, למה לא להתנסות בשאר? למה לא לעשות גם וגם?

ברור שההשוואה שנתתי היא שונה אלפי הבדלות מצד שני יש דברים משותפים.
אני באופן אישי לא יכול גם לשלוט וגם להשלט באותו זמן, באותו סשן, או ע"י אותה אחת.
יש כאלו שנתפסות אצלי כמלכות וזהו, אני לא אוכל לשלוט בהן גם אם הן יבקשו/יתחננו פשוט כי התפיסה שלי לגביהן היא מסויימת, ומכאן גם ברור שלעולם לא אנסה להתחלף איתן פשוט כי אני לא רוצה, ספק רוצה ספק יכול ספק משהוא שסתם יושב אצלי בראש אבל מה שמשנה זה שאותה תפיסה פשוט נמצאת אצלי בראש.
וכשאמרתי שאני לא יכול/רוצה/מסוגל התכוונתי אלי באופן אישי. מצד שני אני יודע שיש אחרים (ואני מכיר ממש מעט משהו כמו מספר הביצים שיש לי) שמסוגלים/רוצים.

אחד החששות שאני שומע לגבי סוויצים זה - "ומה אם הוא ינסה לשלוט בי?"
אז אל חשש, גם מי שרוצה/מסוגל/יכול יודע את הכלל הראשון של הבדסמ שהוא: שליטה מקבלים לא לוקחים וזה אומר בעברית פשוטה - אני לעולם לא אשלוט במי שלא מבקשת ממני לשלוט בה.
מכאן שאותו פזמון חוזר שאני שומע משולטות למניהן הופך לחסר כל תוקף.

על אותו עיקרון יש את הסאביות, אצלהן זה פחות מתבטא בחשש מהסוויצ אלא באיזה תפיסה שיהיו לו צרכים שהיא לא תוכל למלא.
אז כאן אנחנו כבר נכנסים למונוגמיה פוליגמיה ולסוגים שונים של קשרים בין בני אדם.
בקיצור אם זה קשר של דום וסאבית, מן סוג קשר כזה שלא גולש קדימה למערכת יחסים מלאה אז אין בעיה מכיוון שהסוויצ יכול תמיד לממש את רצונותיו עם אחרות.
ואם הקשר מתפתח לזוגיות ברמה של מערכת יחסים אז תאמינו לי שכשאוהבים באמת אז מוצאים פיתרון לכל דבר ולא חסרים פתרונות (למשל דומית משותפת או דומית לסוויצ כשהסאבית צופה ועוד ועוד ).

"איך אפשר לעוד מישהיא שהשפלתה לפני דקות מספר בלבד "
אז זהו, אני לא יכול.
בשבילי או שהיא סאבית או שהיא דומית וכל זה אפילו אם היא סוויצית אני לא מסוגל.
בטח שלא באותו יום, בטח שלא באותו סשן.
עוד לא קרה לי שהצלחתי עם אותה אחת גם וגם, אפילו שהיא רצתה.
אולי אחרי שלוקחים חופש קצת ארוך אחד מהשניה ואז נפגשים שוב אז יכול להיות.

מצד שני יש כאלו שכן יכולים.
את התופעה הזאת אני יכול (ואולי אני טועה) להסביר כמשחקי תפקידים ולא כבדסמ נטו.
וזה למה? בגלל שכשאנשים נמצאים במשחק תפקידים אז זה רק סוויצ קטן בראש כדי לשנות את התפקיד (משהו כמו שחקנים בסרט) .
שוב - אני לא נמצא שם ולכן אולי מי שכן יכולים יותר ראויים לענות על זה.

"גם אם זה לשלוט על אחת ולהישלט על שנייה עדיין בטוח שאת,אתה תרגישו טוב יותר ושלמים יותר בעמדה מסוימת"
אז זהו שלא.
אני לפחות באופן אישי מאוד שלם עם עצמי בכל עמדה, תלוי כמובן בפרטנרית.
יש דברים שבתור דום אני כן יעשה אבל בתור סאב אני לא מעוניין/רוצה/יכול שיעשו לי.
למה? לא יודע, אולי כי עוד לא הגעתי לשם.
מצד שני יש דברים שעשו לי בתור סאב שבתור דום אני עוד לא מרשה לעצמי לעשות לאחרות.
למה? אני חושב שגם כן עוד לא הגעתי לשם.

אני יודע שזה נשמע מתוסבך, משהו כמו פיצול אישיות, משהו כמו אדם אחד שהוא בעצם שניים.
אבל זה לא ככה.
זה אדם אחד שמסוגל/רוצה/צריך להתחבר לדברים שונים ואת שתי הדברים האלה הוא מצא תחת הכותרת "בדסמ".

לדעתי יותר צריך מאשר רוצה או מסוגל.
כי חשבתי על זה כל כך הרבה, פחדתי מעצמי, מדברים שאני מסוגל לעשות, עד שזה היה כל כך חזק שלא יכולתי יותר להתכחש לו ואני יודע שאסור לך להתכחש לעצמך.
ודא"ג, בדיוק אותו עניין סאבי, גם הוא היה אצלי כל כך חזק שלא יכולתי יותר להתכחש לו.

אמרו לי כבר - לא יכול להיות שאתה מתחבר לשתי הכיוונים באותה מידה.
עניתי - יכול להיות, מספיק לצפות בי בסשן כזה או אחר וזה ברור, רואים את זה עלי.
ועובדה, אני אכן מתחבר גם וגם.

אני יודע שאולי עדיין יש כאלו שלא מבינים את זה, וזה די ברור כי כפי שאני זוכר את עצמי מימים עברו גם לי זה לא היה ברור.
היתה תקופה שהייתי רק סאב, שהדחקתי את הצד השני, שקיבלתי הצעות לסוויצ וסירבתי.
לא יודע ממה זה נבע, ולא יודע למה זה יצא החוצה, מה שחשוב זה שהגעתי למקום שבו אני הרבה יותר שלם עם עצמי.

ולגבי אותו "חשש" מסוויצים, רק אוסיף שהמלכות המנוסות שאני מכיר לעולם לא חששו מהסוויצ להיפך אמרו לי כל הכבוד שאני מסוגל לכך.
מעניין איפה זה שם את החוששות מסוויצים icon_cool.gif
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
סוויצ'יות.

מושג שאולי מרתיע את שני צידי השוט-אך זו טעות.

אני, בהיותי דומית בכל הווייתי לא הייתה לי שום בעיה לעשות סשן משותף עם סוויצ'ר לעוד סאב.
זאת כמובן שיומיים לפני הסשן הספונטיני לחלוטין-ואני מדגישה ספונטני לגמרי, יצא לי לדבר ארוכות עם אותו סוויצר ולחקור לעומק עד כמה הוא מחובר לסוויצ'יות שבו-ובסוף אותה שיחה
(ואני טיפוס די סקפטי מיסודי), אכן הבנתי עד כמה מחובר אותו אדם לשני הצדדים השונים שבו, חיבור מלא לשניהם, ללא כל סתירה.
אני חייבת לציין מהכרותי עם סוויצ'רים, שזו הפעם הראשונה שהבנתי את עומק הדברים.
למחרת, במועדון, באופן מפתיע הזדמן לי לעשות סשן עם אותו סוויצ'ר-והוא היה מחובר לצד הדומי שבו לחלוטין, השלים אותי בצורה מעולה-זרם איתי, קרא את רצונותי דרך מבע עיניי או תנועת יד קטנה.-היה קשוב לסאב ותנועות גופו-כיאה לדום.
לדאבוננו, הסאב שנבחר, היה בכייני והתגלה כרחוק מלהיות סאב, דבר שגרם לנו להפסיק את הסשן לאחר כ20 דקות.

אז מה רוצה לומר, לאחר תשובה כזו ארוכה-כנראה גם לסוויצ'ריות מתאים אותו משפט נודע:

"או שנולדים עם זה או שלא" icon_lol.gif

רחפנית-הדומית המרחפת.