אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

משהו שקיבלתי במייל - מחטים משומשות בבתי חולים

דני בוי
לפני 18 שנים • 12 במאי 2005

משהו שקיבלתי במייל - מחטים משומשות בבתי חולים

דני בוי • 12 במאי 2005
חלמאות מסוכנת בבתי החולים!!! חייבים לעשות משהו!!! עד מתי???

בתחקיר של כולבוטק (שעדיין לא שודר) התגלה כי בחדרי המיון של בתי החולים בארץ (כמעט כולם) קיימת הוראה להשתמש במחטים שימוש חוזר, לאחר ניקוי באלכוהול בלבד! המידע הנ"ל כמובן שאינו מועבר לציבור וההוראה היא שרק אם החולה או משפחתו מבקשים זאת – יש להשתמש במחטים חדשות.

בכיר במשרד הבריאות אישר את ההוראה הזו ונימק אותה באילוצי תקציב ובמלאים חסרים של מחטים למזרקים החדשים (מזרקים מסוג מוחן-תרום 2) שהוכנסו לשימוש בשנתיים האחרונות (המלאי של המחטים הישנות אינו אפקטיבי).

מנהל בית חולים במרכז הארץ, הודה שלא לציטוט כי הוא "אינו ישן טוב בלילה" כשהוא חושב על כל מקרי ההדבקה אשר עלולים להיגרם כתוצאה ממדיניות זו, אך אין לו ברירה והוא חייב לקיים את ההוראה. יש לציין כי מלבד הסכנה הברורה בהדבקה מאיידס, קיימות עשרות מחלות אחרות כגון צהבת אשר עלולות לגרום נזק בלתי הפיך ואף מוות!!!

ידוע לי כי התחקיר צולם לפני למעלה מחודש אך הוא עדיין אינו משודר (כנראה משיקולים של רייטינג) כנראה שרק בארץ יכולים שיקולי רייטינג לחבור לשיקולים כלכליים-לוגיסטים ולסכן כל כך הרבה אנשים במשך תקופה כל כך ארוכה!!!

מה תוכל לעשות כדי למנוע את הסיכון?

דבר ראשון, העבר מכתב זה לכמה שיותר אנשים. נכון שבדרך כלל אין להעביר מכתבי שרשרת, אך אין ברירה! מדובר בעניין של חיים ומוות! ככל שהזעקה הציבורית תהיה רמה יותר, אולי קברניטי המשק יתעוררו משנת החלמאות שלהם וישנו את הנהלים.

בנוסף, דרוש לראות מחט חדשה בכל מזרק או עירוי בבית חולים (המחטים החדשות מגיעות עם "נצרה" מפלסטיק אשר נשבר בפתיחה).

זכרו, הבעיה אינה בצוות של בתי החולים, הם אינם יכולים לפעול בניגוד להוראות מפורשות שקיבלו. רק אנחנו יכולים לשנות את רוע הגזירה!!!
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 12 במאי 2005
גם אני קיבלתי את זה במייל. אני תוהה אם זה אמיתי.
לא נראה לי שמחטאים מחטים בבתי חולים בצורה שעשויה לפגוע בפציינטים. משהו פה נראה לי מסריח ואיך אותו אדם יודע מה קרה באותו תחקיר שמשום מה לא שודר? איך זה שאף אחד בתקשורת לא עלה על המחדל הזה?

icon_rolleyes.gif
scorpio king​(שולט)

זה נכון ואפילו פורסם במקום נוסף בתקשורת.

scorpio king​(שולט) • 12 במאי 2005
לסיפור הזה לצערינו יש כנראה רגליים עד כמה שאני יכול לשפוט!
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 12 במאי 2005
לא. פורם בדו"ח מבקר המדינה על שימוש חוזר בציוד חד פעמי אחר, אבל מדובר על דברים אחרים כנראה ולא על מחטים.
למרות ש... אף פעם אי אפשר לדעת,

http://www.info.org.il/irrelevant/item.php/111505892464256267
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

לחובבי ההודעות בדואר אלקטרוני

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 12 במאי 2005
אני ממליץ לכם לבקר באתר הזה לא רלוונטי
לפני שאתם מעבירים הלאה הודעות שבלתם בדואר אלקטרוני...

ואם אתם אי פעם מגלים מי האנשים שמתרגמים את השטויות שרצות בדואר האלקטרוני כבר שנים על שנים לעברית - תגידו להם שאני רוצה לדבר איתם...

icon_twisted.gif
דני בוי
לפני 18 שנים • 13 במאי 2005

Re: לחובבי ההודעות בדואר אלקטרוני

דני בוי • 13 במאי 2005
Dan_Kap כתב/ה:
אני ממליץ לכם לבקר באתר הזה לא רלוונטי
לפני שאתם מעבירים הלאה הודעות שבלתם בדואר אלקטרוני...

ואם אתם אי פעם מגלים מי האנשים שמתרגמים את השטויות שרצות בדואר האלקטרוני כבר שנים על שנים לעברית - תגידו להם שאני רוצה לדבר איתם...

icon_twisted.gif

תודה על הלינק.
אני חושב שאם יש שמץ של אמת במרבית הודעות המייל הללו אז אפשר ורצוי להעתיק ולהדביק זאת פה, בכך אין שום סיכון ומכאן גם לקבל תגובות של אנשים עד כמה לדעתם הנושא נכון או לא.
באופן אישי כאחד שלא ממהר להאמין לכל מייל שכזה ובטח בלי ידיעת מקורו מלכתחילה, איני נוהג להפיץ מיילים שכאלו לנמענים אחרים .
לגבי האמור לעיל, אני מאד מקווה שזה באמת לא מה שנעשה בפועל, אחרת זו שערוריה.
מקבי​(מתחלף)
לפני 18 שנים • 13 במאי 2005
מקבי​(מתחלף) • 13 במאי 2005
כמה כבר עולה מחט, שבית-חולים מוכן להסתכן באיבוד מוניטין, מוות וסקנדלים בשבילה? לא סביר ברמות. רשלנות רפואית לעולם לא תהיה כל-כך שקופה... וחוץ מזה, מי מאיתנו אי-פעם ראה רופא מוציא מחט חד-פעמית מכוס אלכוהול או משהו? תמיד זה מתוך שקית סטרילית.