שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסמ וביטים

Aragorn​(שולט)
לפני 18 שנים • 16 במאי 2005
Aragorn​(שולט) • 16 במאי 2005
Tame כתב/ה:
ג'יימס,
אז אתה אומר שכל מי שנכנס עמוק לתוך מדעים מדוייקים שלא לדבר על הופך זאת למקצוע מסתכן ביצירה של נטיה אגרסיבית לא מודעת? ומה יקרה אם היא לא תשתחרר דרך בדסמ? תמצא מזור ופורקן דרך אפיקים אחרים?

לדעתי הקיבעון המחשבתי שתיארת ואי הקבלה של אמת נוספת

קיבעון מחשבתי הוא מושג בעל משמועויות רחבות שכמעט כולן לא מתאימות בהקשר הזה.
למען האמת, דעתי האישית (והמשוחדת) היא שהפקולטות המדעיות הקשות מחזיקות בתשע קבין של יצירתיות לעומת קב אחד בלבד לפקולטות המדעיות הרכות - מדעי החברה, הרוח וכו'.
כנראה שגם האדם המוכשר ביותר לא יכול להגיע רחוק מידי כאשר הוא ניצב על כרעי תרנגולת.

אני בהחלט חושב שחינוך מדעי מעודד נטיות אגרסיביות
ויצא לי מידי פעם להיות עד לפעילות בדסמית במעונות הטכניון
(למיטב ידיעתי אותם אנשים לא חברים בקהילה אבל... יתכן שאני טועה icon_wink.gif )
אבל ברור שאצל רובם זה לא מתבטא בבדסמ
ישנו שיעור גבוה מאוד של מהנדסים ואנשי מדעים מדויקים בקרב נבחרות אומנויות הלחימה של אוניברסיטת תל אביב למשל, למרות שהם מהווים מיעוט בקרב כלל הסטודנטים.
אני מניח שישנם גם אפיקים אחרים שאני לא מודע אליהם.
Tame כתב/ה:

יביאו את האדם לתגובת נגד של שחרור וחופש מהצד השני - האישיות שואפת תמיד לאזן את עצמה.
לכן אולי החופש שבא כקונטרה לקיבעון מאפשר לאנשים הללו להשתחרר מהכבלים החברתיים/מוסריים ביתר קלות אולי אפילו כאקט של "מרידה" כלשהו.

לא ממש הבנתי את מה שאתה מנסה לומר כאן.
Tame
לפני 18 שנים • 16 במאי 2005
Tame • 16 במאי 2005
מה שניסיתי לומר זה שאולי החשיבה המגבילה את עצמה לאמת אחת בתחום המקצועי של אדם מסויים תתאזן ע"י הסרת חלק מהרסנים והמוגבלויות בפן אחר של אישיותו של אותו האדם.

משמע אני לא בטוח שזה יוצר אגרסיות. אבל אולי מאפשר לאדם את החופש הנדרש בכדי לשחרר אגרסיות הנמצאות במידה זו או אחרת בכולנו.