סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כלב

lori{ע_מ}
לפני 18 שנים • 17 במאי 2005

Re: כלב

lori{ע_מ} • 17 במאי 2005
נראה לי שאתם מגזימים
פלג​(נשלטת){ע_מ}

פלג​(נשלטת){ע_מ} • 17 במאי 2005
שוטרת* כתב/ה:
. עבד/שפחה מסתכלים על האדון/גבירה שלהם בהמון הערכה (יש כאלו שגם בהערצה) , בשביל שיקרה מצב של שריטה/נשיכה וואטאבר, האדון צריך לעבור על משהו בצורה מאוד חזקה בכדי שזה יקרה.

איזה עבד או שפחה?
למה את עושה הכללה? ובכלל מההודעה הזאת יש טון שמנסה 'ללמד' אותי איך שפחה או עבד אמורים להתנהג.. כך זה נראה בכל אופן..
חסם לי את הפה, כאב, צרחתי, תוך כדי פתיחת הפה היד שלו נשרטה מהשיניים שלי.. מה הוא עשה שהיה כל כך נורא בעינייך? על מה הוא עבר בצורה חזקה? צבט לי ת'פיטמה?
צרחתי. קיבל מכה\שריטה\נשיכה מהשיניים שלי כשפתחתי ת'פה - אז הוא החליט לשחק על זה ולהביא שלט "כלב נושך"... אותי זה הצחיק.
פלג​(נשלטת){ע_מ}
tom. כתב/ה:
peleg כתב/ה:
כן, ביקשתי ממנו שיפסיק. מתוך רגע של התפנקות. ועכשיו המילים הללו מרטיבות אותו.

"מרטיבות אותי" התכוונת
icon_wink.gif

icon_biggrin.gif

מה אתה נתפס לקטנות ? icon_smile.gif
זרה מוכרת

זרה מוכרת • 17 במאי 2005
peleg כתב/ה:
שוטרת* כתב/ה:
. עבד/שפחה מסתכלים על האדון/גבירה שלהם בהמון הערכה (יש כאלו שגם בהערצה) , בשביל שיקרה מצב של שריטה/נשיכה וואטאבר, האדון צריך לעבור על משהו בצורה מאוד חזקה בכדי שזה יקרה.

איזה עבד או שפחה?
למה את עושה הכללה? ובכלל מההודעה הזאת יש טון שמנסה 'ללמד' אותי איך שפחה או עבד אמורים להתנהג.. כך זה נראה בכל אופן..
חסם לי את הפה, כאב, צרחתי, תוך כדי פתיחת הפה היד שלו נשרטה מהשיניים שלי.. מה הוא עשה שהיה כל כך נורא בעינייך? על מה הוא עבר בצורה חזקה? צבט לי ת'פיטמה?
צרחתי. קיבל מכה\שריטה\נשיכה מהשיניים שלי כשפתחתי ת'פה - אז הוא החליט לשחק על זה ולהביא שלט "כלב נושך"... אותי זה הצחיק.

האמת? גם אותי. לאללה.
icon_smile.gif
אם כי הוא חייב לדעתי ללמד אותך לנבוח....

כי כמו שאומרים... כלב נובח לא נושך icon_smile.gif

מעיק לי קצת לראות את התגובות שלך כאן פלג,
שכאילו מביאות אותך להתנצל על משהו שלך
שבכלל לא נקרא לי כזה רע עבורך.

אז הצעה קטנה ממני אלייך, אם תרצי פלג יקרה,

אם תוכלי, קבלי את הדברים שאנשים אומרים לך כאן... כדיעה...שלהם.
רק שלהם.
יתאים לך... קחי.
לא יתאים לך... לא צריך.

מאחלת לך עוד הרבה אהבה

זרונת
זרה מוכרת
זרה מוכרת • 17 במאי 2005
tom. כתב/ה:
peleg כתב/ה:
כן, ביקשתי ממנו שיפסיק. מתוך רגע של התפנקות. ועכשיו המילים הללו מרטיבות אותו.

"מרטיבות אותי" התכוונת
icon_wink.gif

את בסדר את
icon_biggrin.gif

לך תדע תומי....
אולי הן מרטיבות אותו יותר.

ראית פעם כלב בריגוש?... כמות הריר שלו...איכשהו תמיד מזיקה יותר לבעליו מאשר לו עצמו icon_smile.gif

זרונת
פלג​(נשלטת){ע_מ}
זרה כבר כתבתי, אין לי בעיה עם דעה.
יש לי בעיה עם זה שאנשים קובעים עובדה בשטח שאין עליה עוררין שמה שהיה כאן זה לא בסדר.
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 17 במאי 2005
המילים הן נורא קצרות והן מנסות לגשר על תהום ענקית בין מה שבראש של הכותב לבין מה שנוצר בראש של הקורא.

והבעיה קשה עוד יותר כשמנסים לתאר רגשות, ומסובכת עוד יותר בתחום שלנו, שבו דברים שמקובלים כרעים הם בעצם טובים לפעמים.

כשאת כותבת שאין לך זכות להעלב אפשר להבין את זה בכמה דרכים - אפשר לחשוב שאולי את חושבת שאת באמת איזה יצור עלוב ובזוי ולכן אין לך זכות להעלב מכך שפשוט אומרים לך את האמת. ואפשר לראות את זה מתוך מסגרת המחשבה של הסשן שזה מכניס למקום מסוים והמטרה של שניכם היא שתכנסי לשם.

לגבי התיאור של הסטירות כבר דיברו פה.

הרי אפילו מה שכתבת לגבי כך שמדובר בסשן לא ברור מאליו, יש פה לא מעט אנשים שלא מאמינים בהפרדה בין סשנים למערכת יחסים שמחוץ לסשן.

הפרשנות של המילים היא שונה מאדם לאדם, גם בגלל שאנשים מתחילים לקרוא את ההודעה שלך כשמראש רצים להם כל מיני דברים בראש, מפנטזיות שלהם או מתגובה שלהם להודעות אחרות שהיו פה. התגובה שונה גם בגלל שיש לנו דרכים שונות להשתמש במילים, יש מי שיותר מופשט, יש מי שחייב תמיד לדייק. יש מי שמקשט כדי להדגיש את האווירה והרגש, ויש מי שאם זה לא מינימליזם מוחלט מרגיש שהוא משקר.

מה אפשר לעשות?
אפשר לכתוב איך שהדברים באים ללב ואז לדעת שעלולות להיות תגובות שנובעות מאי הבנה.
אפשר לכתוב איך שהדברים באים ללב, ואז בסוף לערוך , או להשאיר את מה שכתבת כמו שהוא כדי לא לסרס אותו, אבל להוסיף איזו הבהרה.
אפשר לנסות לחשוב כשמגיבים, האם באמת קראנו מה שנדמה לנו שקראנו. זה די בעייתי כי לרוב נראה לנו ברור שלכל מילה יש משמעות אחת בדיוק.
Tame
Tame • 17 במאי 2005
זה קצת עצוב לדעתי שבחורה צריכה להגן על עצמה כנגד אנשים שלכאורה מנסים להגן עליה.
לדעתי אנשים מנסים יותר להגן על עצמם בעניין הזה (וכאן זה לא המקום להסביר את עניין ההשלכה שמתבצע אבל יש בזה משום לומר "לי זה לא יקרה כי אני מעבר לזה וגם מוכיחה את זה לעצמי בכך שאני פועלת להצלת נפשות תמימות אחרות" או "אני יכולה לתקן את מה שקרה לי ע"י תקיפה של מי שמייצגת בעיני את עצמי בתקופה בה נפגעתי") משמע זה יותר עניין אנוכי, אין כאן דאגה לאחר אלא ל"עצמי" ונעשה שימוש באותה בחורה (על אף התנגדויותיה צריך לומר, ולדעתי הסבל שנגרם לה מכל ההתנצחויות בשרשור הזה גדול הרבה יותר מכל סבל שנגרם לה - למרות שאני לא מאמין שנגרם לה סבל - בסשן המדובר).

בכל מקרה כמו שתום אמר, הסטיות שלנו לא תמיד זהות לסטיות של אחרים ואל לנו לצפות שסטיות של אחרים יהיו זהות לשלנו... (אני לא יודע אם כבר קרה שאנשים "התרעמו" על סשן בו הנשלט מלקק מגף או סוליה.. שזו סטיה מאוד מאוד נפוצה..).

אז אולי כדאי להפסיק לתקוף אותה, מילא אם התנהגותה הייתה אמביוולנטית או שהייתה מסגירה סימן כלשהו שמדובר במשהו חמור, אבל עד כה היא הציגה בדיוק ההיפך, אישה נחושה בדעתה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 18 שנים • 18 במאי 2005

איך מבחינים בין לבין

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 18 במאי 2005
לדעתי, כל אחד מגיב מהמקום שבו הוא/היא מרגישים את הסשן שתיארת.
חלק מהאנשים רואים שם חלום רטוב, וחלק מהם רואה סיוט.
חלקם רואים שם כפיה והתעללות, חלקם רואים בדסמ.

בעיני השפלה במלים כמו "כלבה", "כלב" או כל מילה אחרת איננה שונה משימוש בשוט.

יש אנשים שזה עושה להם את זה, ויש מי שלא.

יני חושב שהמבחן המשמעותי האם מדובר בבדסמ או בהתעללות הוא מבחן סוביקטיבי שלך - מה שBrutal קרא לו בשרשור אחר "מבחן התוצאה" ומה שאני קורא לו "הדינמיקה של מערכת היחסים":

- האם המערכת היחסים לוקחת אותך למקומות שטוב לך בהם, או לסיוטים שלך?

- האם הדינמיקה של מערכת היחסים שלכם בונה אותך, או הורסת, מוחקת ומעלימה אותך?

- האם את חשה בתופעות המעידות על מצוקה (כמו התנתקויות, דיכאון, פציעה עצמית, פגיעה ביכולת לקיים חיים תקינים כגון עבודה וחברים) שלא היו קודם או שהתגברו?

- האם את מרחפת שלושה סנטימטרים מעל לרצפה, או שאת מרגישה שאת שלושה מטרים מתחת לפני האדמה?

ולגבי האיש שמהצד השני - יש אנשים שיודעים להשתמש בשוט, ויש אנשים שגורמים נזקים, לפעמים קשים ואפילו בלתי הפיכים.
יש אנשים שלפני שינסו משהו על האדם האהוב והיקר להן, יבררו, ישאלו, ילמדו איך לעשות זאת בצורה בטוחה ויעילה - ויש כאלו שעצם הרעיון שצריך לברר איך עושים זאת בצורה בטוחה כבר גורם להם לפגיעה קשה באגו, שלא לדבר על הרעיו שצרעך ללמוד ולהתאמן.

לחלק מהאנשים כאן נדלקו אורות אדומים מתאור הסטירות - כאלו שהעיפו אותך לצד השני של החדר.

סטירות הן סוג של פעילות שיכול להיות מדהים - השילוב של כאב צורב עם השפלה הוא דבר שיכול להטריף את מי שזה עושה לו את זה.
סטירות גם יכולות לשמש כעונש, למי שסטירות הן דבר קשה להם, אך נמצא בתוך הגבולות שהם הגדירו (וכן, SSC פירושו שאת יכולה להגדיר גבולות - גם אם את טואטאלית, את אולי לא מוכנה שהוא יביא את החברים שלו או את כל השכונה).

אך סטירות הן מכה שמגיעה לחלק מאד רגיש בגוף - הראש.

סטירות בעוצמות כמו שתיארת יכולות לגרום לנזקים - זעזוע מוח, פגיעה עצבים בעצבים שיש בפנים (עד כדי שיתוק חלקי של שרירי הפנים), פגיעה בעיניים, נזק לחוליות הצואר או לעצבים המתחברים אליו.

בדיוק כמו שוט, שצריך לדעת איך להשתמש בו, כך גם צריך לדעת איך לתת סטירות וממה להזהר, ועוד יותר כאשר משחקים בנפש, כמו בהשפלות.

כשם שדום סביר יידע לזהות סימנים של זעזוע מוח, ויידע להימנע משימוש בסטירות מזוויות שעלולות לגרום לנזק בלתי הפיך, גם מי שמשחקים בנפש שלך צריכים לדעת לשחק בזהירות.

דיברת על כך שיש בין הדום שלך ובינך תקשורת ואמון - אני משער שאת מתכוונת לכך שאת יכולה לדבר בחופשיות, מחוץ להקשר של סשן, על מה שהרגשת וחווית בו, גם על מה שנהנית ממנו, וגם על מה שהיה בעייתי לך (כמו המונח "כלב").

ודום סביר יידע להבחין ולזהות מתי ההתנגדות שלך להשפלה היא חלק מהמשחק הבדסמי (ואז היא באותה קטגוריה של "כאב טוב" - כזה שכל מי שחי בדסמ רוצה) לבין כזו שבאה כדי להגן עליך ועל הגבולות שלך (ואז מה שאת חשה הוא "כאב רע" - כמו זה שחשים כאשר חבל התהדק יותר מדי וזרימת הדם נעצרה או גיד נפגע).

והוא גם יידע שכשיש ספק, אז אין ספק - עדיף להשאיר סאבית עם הקלללות והצעקות של "למה הפסקת?!" מאשר להסתכן ולפגוע בך בכאב רע - כזה שלא גורם להנאה אלא לוקח אותך למקום קשה או מוציא אותך מתוך הסשן.

ושאלת השאלות - האם יש לך את השקט הנפשי, אי שם עמוק בבטן, שאם יום אחד תבקשי ממנו לעצור, הוא אכן יעצור?

ייתכן למשל שאם הוא יעבור לחיה אחרת כמו "חתולה מיוחמת" או "תולעת" - זה ייקח אותך למקום קשה מאד עבורך - וכאן אמורה לבוא האחריות שלו לך לפני ההנאה שלו.
פלג​(נשלטת){ע_מ}
לפני 18 שנים • 18 במאי 2005
פלג​(נשלטת){ע_מ} • 18 במאי 2005
דן קאפ אני שמחה שהגבת. תימצת את כל הדיון הזה שהתעורר פה בפוסט אחד.
רק הבהרה אחד ברשותך:
כשכתבתי שהסטירות העיפו אותי לצד השני של החדר.. צורה של כתיבה.. חשוב לי להבהיר לכל אלו שחושבים שהפנים שלי נראות כמו בפנוכו של אבטיח.
לגבי שאר הדברים שכתבת אני מסכימה בהחלט.
כל אחד ומה שעושה לו את זה. ואם זה כבר לא עושה לך את זה.. יש דרך לכתוב את זה.