בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך להבדיל ולהצליח להבחין בין דום-דמה לדום אמיתי

אנה דוט קום
לפני 18 שנים • 3 ביוני 2005

למטבע שני צדדים

אנה דוט קום • 3 ביוני 2005
באמת נאמר הרבה על כל ה"דומים" כביכול.....אבל יש פאן נוסף לנושא,דרישותיה של השפחה.
הרי לא קופצים מיד למיטה ואם מדובר על בחורה שיודעת מה היא רוצה ומה היא מחפשת,אז היא תמצא את רצונה,
רצונה של האחת יכול להיות בעיני השניה כמשהו שלא מתאים לדום אמיתי.
מה שחשוב שהקשר יהיה מקובל על שני הצדדים.
נכון שיש כאלה שמנצלים את הבמה להגשים את הפנטזיות האפלות שלהם,אבל אם זה מקובל
ומושך את הצד השני,אז גם לזה יש חלק בבדס'מ,כל עוד זה בגדר שפוי ומוסכם.
לגבי בחורה חדשה בתחום שיכולה ליפול בידי שרלטן,אני בטוחה שאחרי מפגש אחד וקריאה בפורמים מה זה בדס'מ היא תגלה מהר מאד מה טוב לה ומה לא.
אף אחד לא נולד אדון,אולי דחף השליטה הוא מולד,אבל גם האדון הכי "טוב" התחיל את דרכו בחוסר ידע ולמד איך להיות כזה.
כל עוד נעשו הדברים בהסכמה מותר גם לאדון חדש לנסות להיות כזה ! (אחרי שקרא הרבה ולמד איך צריך להתנהג דום)
הרי הותיקים יזהו מייד מי בענינים ואמיתי ומי סתם מרחרח
והחדשים בדרך כלל מכירים חדשות,אז לשניהם חבלי הלידה לא תמיד קלים.
וחשוב לכל בחורה(בעיקר חדשה פה) לדבר ולהכיר הרבה לפני הסשן הראשון,אני בטוחה שאם
היא תכיר היטב את מי שממולה,הסיכוי להפגע ירד בצורה משמועתית !
אז אני מקווה שבסופו של דבר כולם יהנו ממערכת יחסים בריאה ובדס'מית.
Anan-Sagol​(שולט)
לפני 18 שנים • 4 ביוני 2005

דום דמה

Anan-Sagol​(שולט) • 4 ביוני 2005
שילגיה קיראי היטב את שכתבה זרה, לדעתי הכימיה היא שתקבע.
לא הצגות הדום או הסאבית אלה איכות הקשר והתחושה בה את זוכה כאשר את איתו.
לאט לאט הכל יחשף, רק אז תדעי מי אדונך באמת
ענן-סגול
mabel​(אחרת)
mabel​(אחרת) • 4 ביוני 2005
שילגיה

[fade][fade]גם דומים שדורשים שיקראו להם "אדון" או "מאסטר", מגוחכים בעיניי. זה מאולץ. זה לא אמיתי. האמיתיות של הקשר הזה נעוצה רק בקשר עצמו. בגוף המתמסר לגוף שעושה בו כבתוך שלו. לכניעה המושלמת לגבר שיעשה בי ככל העולה על רוחו, בלי משחקי כוח מילוליים ומשחקי השפלה שברור שרק הוא נהנה מהם, כדי לספק את יצריו המרושעים כאדם, ולא כגבר שנהנה לראות עונג אמיתי מהו. [/fade][/fade]

מסכימה בכל מילה שכתבת, המילה " אדוני" כמעט ולא יוצאת מפי, ההתמסרות, השייכות אליו לא קשורות לצורה איך שאני קוראת לו, כמו שאמרת זה מאולץ, לפחות לי, והוא לא צריך תוארים כדי להרגיש שאני שלו, משם החוזק שבו.

דום אמיתי...יש דבר כזה? נדמה לי שהדבר האמיתי זה איך מרגישים במערכת היחסים, מה שעושה טוב ונכון לאחד/ת לא בהכרח עושה טוב לאחר, לכן כל אחד יכול לדעת/להרגיש מה הוא דום אמיתי עבורו.
ס ו ר ר ת​(נשלטת){tav8}

לעניות דעתי

ס ו ר ר ת​(נשלטת){tav8} • 4 ביוני 2005
מערכת היחסים שיש לי עם המאסטר שלי, קשה להגדרה. היא קשה להגדרה כי היא הרבה יותר מיחסי דום-סאבית, היא מבוססת על אהבה וחיבה ושיתוף, אבל לשנינו ברור מי אוחז בשוט.

המאסטר שלי מתייחס אליי בכבוד, אבל אני יודעת שהוא עליון לי.

המאסטר שלי נוהג בי בעדינות, אבל נותן לי לחוש את נחת זרועו, וזו אכן נחת.

המאסטר שלי לא דורש ממני לקרוא לו "אדוני", ולמרות זאת ברור שהוא בדיוק זה.

המאסטר שלי הוא קודם כל אדם, ורק אחר כך דום. הוא לא מהלל את עצמו ולא מספר בשבחיו, פשוט כי לא זו היא דרכו, הוא פשוט קיים, מלא עוצמה, התחשבות וחוכמה, ובתוך כל הרבדים המרכיבים את האישיות המדהימה שלו, קיימת גם השליטה. הוא לא משחק בלהיות דום, הוא פשוט כזה.

איך מבחינים? כל אחד לגופו, כל אחת ומה שהיא אוהבת/ צריכה/ זקוקה.
יש מי שחושבת שמאסטר ללא כלוב נאה ושלל שוטים - אינו מאסטר, יש מי שחושבת שאם היא יוצאת מביתו עם תחת לבנבן - הוא אינו דום. יש מי שטוענת שמאסטר צריך להיות קשוח, יש מי שאוהבת רכות מסוימת ומי שבכלל לא. האמת? כולם צודקים. ומזל שיש המון סוגים של דומים, כי יש המון סוגי סאביות, ולכל סטירה יש את הלחי שלה icon_smile.gif
שלגיה א ח ת

התגובות שלכם ושלכן מרגשות אותי

שלגיה א ח ת • 4 ביוני 2005
זרה כתבת מצוין.
אנה דוט קום, המילים שלך חרוטות מול עיניי.
סוררת - מסכימה עם כל מילה שלך וזה רק מחזק את מה שחשבתי.

אין לי ספק שאיכות הקשר תלויה בזרימה שלו מה שבטוח. המילה אדוני לא יוצאת ממני. זה קרה פעם אחת, עם מישהו אחד וזה היה מאולץ. כמעט הקאתי מעצמי. בזתי לו בטירוף וזה נגמר תוך שבוע.
העריצות המזויפת ותחושת הכוח המשכר שזה נותן לסו-קולד-דום, מגחכת אותי לגמרי ומכבה אותי.

ולאנה, רק הערה. כל התובנות שלי לא מעידות על סאבית בתחילת הדרך. אני לא בתחילת הדרך. ממש לא. דווקא בגלל שאני לא בתחילת הדרך יש לי את האפשרות לראות את הדברים באופן יותר נרחב ואלה מסקנות שהוסקו על סמך קשרים מסוימים ושיחות גישוש.

החושים שלי חדים למדי. אימנתי אותם. icon_smile.gif

שלגיה
שלגיה א ח ת

מה שכתבתי לאנה

התכוונתי לסוררת. סליחה... בילבלתי בין הניקים icon_smile.gif
שלגיה א ח ת

אני שיכורה הבוקר כנראה... :)

התכוונתי לזרונת.

icon_smile.gif

מצטערת, תסלחו לי שאני מסתגלת לכתיבה בשרשורים של המימשק הזה....
icon_smile.gif
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

על תבונה, רגישות ובדסמ

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 4 ביוני 2005
לפני הכל, הבהרה לגבי סוגי האנשים שרצוי להיזהר מהם.

ציטוט:
מה זה "דום דמה"?
בשבילי דום דמה זה מישהו ונילי שתופס טרמפ תחת הכינוי דום.
נכנס לעולם הבדסמ בשביל להגניב זיון.
(כנ"ל לגבי סאבית דמה אגב)

יש סוג נוסף שרצוי להיזהר ממנו ואלו האנשים שבדסמ הוא כיסוי נוח עבורם לניצול של אנשים אחרים.

קריטריונים להבחנה בין בדסמ להתעללות תוכלי למצוא במאמר "על ההבדל בין בדסמ להתעללות" בפורום אלפוני.

לגבי ההבדלים שאת מתארת בין סגנונות וסוגי דומים - הייתי מבחין בין סיפטומים שמאפינים אנשים בתחילת דרכם בבדסמ, לבין סגנון אישי.

אנשים שנמצאים בתחילת דרכם בבדסמ שואבים את רוב המידע שלהם על התחום ממקורות וניליים - כמו ספרים, סיפורים, תמונות וסרטים. וכשוניל כותב על בדסמ ברור לחלוטין שהדום/מאסטר/פיראט/גבר-נאה-חסון-ושרירי-בעל-מבטא-זר הוא אכזר ומתבטא במונחים כגון "על ארבע כלבה" עוד לפני שטרח לברר אם העלמה אכן רוצה ונהנית לזחול על ארבע ולנבוח ככלבה.

אלא שבספרות הפנטזיה הונילית, די ברור שהשולט/ת קוראים מחשבות - זה יופיה של הפנטזיה, לא?

וכך אנחנו מוצאים אנשים שבטוחים שבדסמ זה קודם כל אך ורק או בעיקר כאב, שדומים אמורים להישמע כמו מלח ותיק שבמשפטיו יש יותר מילות קללה מתוכן.

עם הזמן, לפחות חלקם מגלים שבדסמ דורש בניה של אמון ותקשורת עם הסאב/ית, שבדסמ בא לממש את המכנה המשותף של הרצונות וההנאות של השותפים בו, שלא רק שצריכים לדבר על מה שרוצים, אלא שרצוי וחשוב לדבר - לפני, תוך כדי ואחרי.

ולאחר תקופת "הרצה" שכזו, אדם מתחלי לגלות ולבנות את הסגנון האישי שלו/ה.

בעני, מספר הסגנונות תלוי במספר הצירופים של שותפים בבדסמ, ורחוק מאד מלהיות איזשהו שטנץ.
הצצה קלה ברשימת הפעילויות הדסמיות תגלה לכל אחד ואחת עולם צבעוני ורחב הרבה יותר מאשר כאב על ידי שוטים או השפלה, והרבה תתי-סגנונות.

וכאן מגיעה שאלת ההתאמה - איך עושים את הקסם הזה של התאמה אישית בינך לבין הדום הפוטנציאלי.

ברור שנדרש כאן קודם כל מכנה משותף - צריכים להיות לשניכם תחומי ענין משותפים, סגנונות משחק משותפים.
הרי אם השפלה מילולות ומשחק מוחות עם סיוף והתרסה יומיומיים הם מה שאת רוצה וצריכה, ולו דוקא חבלים ומשמעת ברזל צבאית הם הכלל לפיו הוא חי - סביר להניח שמערכת היחסים נידונה להתנפץ מול צוקי האינטסים המנוגדים.

ולדעתי, הדרך הטובה ביותר לסנן שותפים היא שיחה.

שיחה כנה ופתוחה עם אנשים שהסגנון האישי שלהם נראה לך מושך, ובירור הדדי של ההעדפות, הגבולות וסגנון המשחק.

זו הדרך הארוכה-קצרה - אך יש בה יותר סיכויים למערכת יחסים שתתסכל פחות...
שלגיה א ח ת

dan cap - אני כמעט מתפתה

להדפיס את התגובה שלך ולתלות על לוח השעם מול שולחן העבודה שלי... אבל לא נעים כל כך שכל מי שנכנס למשרד יקרא את הפוסט שלך...icon_smile.gif

כתבת מצוין. מסכימה עם כל מילה. רק חיזקת את דעותיי.

שלגיה
זרה מוכרת

Re: אני שיכורה הבוקר כנראה... :)

זרה מוכרת • 4 ביוני 2005
שלגיה א ח ת כתב/ה:
התכוונתי לזרונת.

icon_smile.gif

מצטערת, תסלחו לי שאני מסתגלת לכתיבה בשרשורים של המימשק הזה....
icon_smile.gif

שלגיונת... אם ככה את בבוקר..
הייתי רוצה להיות זבוב על הקיר של אתמול בלילה icon_smile.gif

בכל מקרה,
כשכתבתי מה שכתבתי... לא התכוונתי לכך שאת בתחילת הדרך.
אלא לעובדה שהכתיבה שלך פשוט העלתה בי את השינויים שחלו בי מתחילת הדרך ועד היום.

שינויים שאני מעריכה שכל אחת מאיתנו עוברת בכל יום ביומו.
רק שלא תמיד אנחנו שמות לב לזה כל יום,
אלא בוקר אחד מתעוררות.. ופתאום שמות לב שמשהו השתנה. icon_smile.gif

זהו

ודן קאפ.
needless to say אבל אהבתי.

icon_smile.gif

זרונת