שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אאוטינג ???

real-one​(נשלט)
לפני 18 שנים • 19 ביוני 2005

אאוטינג ???

real-one​(נשלט) • 19 ביוני 2005
בעקבות השימוש במושג אאוטינג בשנישרשורים טעונים מאד כאן בכללי, חשבתי קצת והגעתי למסקנה שכנראה המושג אאוטינג לא מובן לי, או למשתמשים בו, או שאולי יש סוגים שונים של אאוטינג.

לאחר עוד מחשבה, הגעתי למסקנה שכל התשובות נכונות.

אני אנסה להגדיר כאן את המושג לפי מיטב הבנתי אני בלבד, כל ההגדרות הן פרי מחשבתי בלבד, בהסתמך על ניסיון חיים פרטי לחלוטין, וכל אחת ואחד מוזמנים להגיב לגופו של נושא.

ולענין:
אאוטניג באופן כללי, מושג שהגיע בעצם מהקהילה ההומו-לסבית, הינו חשיפה של נטיותיו של אדם אשר שמר אותן לעצמו בציבור הקרוב או הרחוק ממנו.

מי ששומר את נטיותיו (המיניות) לעצמו, ואינו מעונין שידעו מי הוא, מה נטיותיו, ובא אדם אחר ומפרסם כי אדון א הוא בעצם אריק כהן, מבצע אאוטינג.

בעידן הטרום-אינטרנטי, אנשים בעלי נטיות מיניות שונות מהמקובל בציבור הפוריטני, שמרו על פרטיות כדי לא להיפגע חברתית, כלכלית ועוד, גם כדי לשמור על פרטיות בכלל, כאילו למי צריך להיות אכפת מה אני עושה בחדר המיטות שלי.

בעידן האינטרנט, הפורומים והמועדון, אנשים נחשפים הרבה יותר, ועדיין יש לא מעט שבוחרים להישאר מאחורי הכינוי שלהם, מגיעים למפגשים ולמועדון, לא מגלים את שמם האמיתי, מגיעים למועדון במונית כדי שמישהו לא יראה שיש להם רכב חברה של חברת ###, (ויש כאלו שניסו בצורה כזו לבדוק מי הוא או היא...).

אף על פי כן, מתברר שיש חשיפה של פרטי זהות אישיים בין כאלו שמנסים להסתיר, שלא לדבר על אחרים שמנסים להישאר בפרטיות, אבל סומכים על חברים בפורום שהם הכירו שלא יגלו את זהותם.

זה האאוטינג החמור מכל, חשיפה של פרטים מזהים כלשהם של אדם כזה.

אאוטינג כזה יכול להיות למשל חשיפה של שמו של אדם בפורום ציבורי או הדלפה לעיתון למדור רכילות, או שהוא יכול להיות מרומז אבל חושפני, בסגנון של - הדומית הבלונדינית עם העיניים הורודות עובדת בתפקיד בכיר בחברה הישראלית להמלחת מים מתוקים.

כמו חשיפת כל פרט מזהה אחר, שלא לדבר על חשיפה מלאה.

אאוטינג כזה, יחשב אאוטינג ע"י כולם.

שלב ב:

אאוטינג לכינוי.
יש לא מעט מקרים, שאנשים נרשמים לפורומים שונים, ואפילו לאותו פורום, בכינויים כפולים או יותר, מסיבות השמורות עימם.
כאשר הדבר נעשה מסיבות שאין בהן פגיעה בציבור, זה עניין פרטי שלהם, למשל:
מתחלף שיודע כי כאשר הוא מוגדר כזה תהיה לו בעיה למצוא נשלטת, ונמצא דווקא בפאזה של שולט, או להיפף, יכול להירשם בשלושה כינויים, להציג כל אחד בפאזה אחרת, ואינו משתמש בכינויים כדי לפגוע אלא כדי לבטא את עצמו, אין בזה בעייה.

מי שימצא את הכינויים האלו, ומתוך "טובת הקהילה" והתיפיפות נפש יחשוף את שלושת הכינויים, מבחינתי אשם באאוטינג, מאחר וחשף פרטים אישיים שלא נוגעים לאף אחד אחר.

זכותו של כל אחד להירשם בכינויים שונים, בוזמנית או בזמנים שונים, מסיבות שונות.
למשל, מי שבעבר הייתה לו בעי מסויימת בכינוי אחד, ולאחר זמן מכיר בבעייתו, משתנה ומחליט לפתוח דף חדש, אם לא חזר על הטעויות, את מי זה מעניין מה היה פעם ?

או מישהי ששינתה פאזה, עברה שינוי פנימי והחליטה שהדמות הקודמת שלה כבר לא מייצגת אותה נכונה היום, למה שלא תפתח כינוי חדש?

גם אלו מקרים שבהם חשיפת הכינויים הקודמים מהווה אאוטינג.

לעומת זאת, כאשר מישהו/מישהי, פותחים כינוייםמרובים במטרה לעבוד על חברי פורום אחרים, להוציא מידע בכינוי אחד כדי שהכינוי השני יוכל להיות חכם יותר, לפגוע בכינוי אחד ולאחר מכן בשני, מי שמשתמש בריבוי הכינויים כדי לחרחר מריבות, להיות טרול, או לפגוע, חשיפת הכינויים שלו אינה אאוטינג כלל ועיקר, אלא רק שירות לחברי הפורום לדעת ממי להיזהר.

אם מישהו יבוא ויגיד שהכינויים הבאים - גכד,דגכ,דקר,קרא כולם שייכים ל-"ורט'א", ושאדם זה משתמש בהם כדי לפגוע, והוכח כי זה נעשה במקרים שונים, זה לא אאוטינג.

אבל

אם יבוא אותו אחד, ומעבר לחשיפה זו ירשום שהכינוי "ורט'א" הוא בעצם מוישה ונטילטור מרחוב המרביצנים 9 פינת קווידיץ 7, קרית סדום ועמורה, זה כבר אאוטינג.

אוף, לא התכוונתי לכתוב כל כך הרבה, אבל זה מה יצא.

אם נכתב במקום כל שהוא בטעות כינוי אמיתי, זה רק בטעות בשל שגיאת הקלדה, וסליחה עם הכינוי ומי שמאחוריו.\

בכתיבת הפוסט נעשה שימוש באותיות ממוחזרות בלבד.
תאיר​(נשלטת)

Re: אאוטינג ???

תאיר​(נשלטת) • 19 ביוני 2005
[quote="real-one"][color=cyan].

אאוטינג לכינוי.
יש לא מעט מקרים, שאנשים נרשמים לפורומים שונים, ואפילו לאותו פורום, בכינויים כפולים או יותר, מסיבות השמורות עימם.
מתחלף שיודע כי כאשר הוא מוגדר כזה תהיה לו בעיה למצוא נשלטת, ונמצא דווקא בפאזה של שולט, או להיפף, יכול להירשם בשלושה כינויים, להציג כל אחד בפאזה אחרת, ואינו משתמש בכינויים כדי לפגוע אלא כדי לבטא את עצמו, אין בזה בעייה.

[color=violet] בכתיבת הפוסט נעשה שימוש באותיות ממוחזרות בלבד.[/color][/quote]

אני לא מסכימה איתך בנקודה הזאת. התחזות על מנת להשיג בן זוג היא בהחלט פגיעה בעיני. אם למשל אני מעוניינת רק בגברים, ומישהי מתחזה לגבר כדי שאני אתאהב בה זאת פגיעה. אם אני מונוגמית, ומישהו שהכריז ברבים על פוליגמיותו פותח כינוי אחר כדי להשלות איתי שהוא יפתח איתי יחסים מונוגמיים זאת פגיעה.
הייתי מודה מאוד למי שיגלה לי את המידע שמשמעותי לי לפני שאני מתאהבת.
קייל​(לא בעסק)

Re: אאוטינג ???

קייל​(לא בעסק) • 19 ביוני 2005
תאיר כתב/ה:
real-one כתב/ה:
.

אאוטינג לכינוי.

[color=violet] בכתיבת הפוסט נעשה שימוש באותיות ממוחזרות בלבד.

אני לא מסכימה איתך בנקודה הזאת. התחזות על מנת להשיג בן זוג היא בהחלט פגיעה בעיני. אם למשל אני מעוניינת רק בגברים, ומישהי מתחזה לגבר כדי שאני אתאהב בה זאת פגיעה. אם אני מונוגמית, ומישהו שהכריז ברבים על פוליגמיותו פותח כינוי אחר כדי להשלות איתי שהוא יפתח איתי יחסים מונוגמיים זאת פגיעה.
הייתי מודה מאוד למי שיגלה לי את המידע שמשמעותי לי לפני שאני מתאהבת.

א. אני מסכים עם תאיר.
ב. אני חושב שאין מושג כזה "אאוטינג לכינוי". זה לא אאוטינג בעיניי.
ג. אאוטינג בעיניי זה משהו שקשור רק לחשיפת זהותו או מאפיינים אמיתיים שיקלו על זיהויו של אדם.
ד. למותר לציין שהאאוטינג הזה בעיניי הוא אחד הדברים הכי חמורים שיכולים להיות באינטרנט.
real-one​(נשלט)

תאיר, קייל

אני אנסה קצת לחדד.

אין ספק שהתחזות למשהו שאתה לא, כמו למשל גבר לאישה או להיפך, זו התחזות פוגעת.

אני מסכים גם שמי שנותן על עצמו פרטים כוזבים, חוטא לאמת ויש בכך פוטנציאל פגיעה.

כמו שכתבת תאיר, אם אדם כותב או מצהיר בפרופיל שהוא רווק והוא נשוי, ומישהו אחר יודע, ויודע שאותו אדם מנצל את הפרופיל כדי להשלות בנות זוג, לא תקין בעיני.

אבל נחזור למקרה של מתחלף.

אם מתחלף יפתח כינוי אחד בתור דום, ויצהיר במפורש שהוא מחפש סאבית לסשנים מזדמנים, והדבר היחיד שהוא לא מצהיר עליו זה שהוא גם מחפש דומית לסשנים מזדמנים בניק אחר, מה הבעייה ?
למה צריך לחשוף אותו ?

למי זה מפריע ?

הכל תלוי אם יש פגיעה, או ודאות קרובה לפגיעה, שאם לא כן, למה לחשוף?

אז אולי לא נקרא לזה אאוטינג, אבל בהחלט זו חשיפה פוגעת שלא במקומה לחשוף מקרים כאלו, שבהם אין פגיעה ואין כוונה לפגיעה ולא פוטנציאל פגיעה, רק כי אנחנו "יפי נפש" .
קייל​(לא בעסק)
קייל​(לא בעסק) • 19 ביוני 2005
"למי זה יפריע" אם מתחלף יפתח כינוי של דום וכינוי של סאב?
אולי למי שמחפש/ת רק דום או רק סאב ויגלה שהוא בעצם מקבל עוד משהו בעסקת החבילה.
real-one​(נשלט)

כל כך גרוע ?

אם באמת מדובר לא ביחסים ארוכי טווח, אלא במקרה כפי שתיארתי.

האם באמת מדובר בפגיעה קשה? האם באמת מחוייבת החשיפה שלאותו אחד יש שני ניקים ?

לא נראה לי.
הנמרונת
הנמרונת • 19 ביוני 2005
איזה יופי

טוחנים מים
real-one​(נשלט)

נמרונת

כמה דברים:

1. לטעמי, לא מדובר בויכוח סרק, משום שלא פעם היו כאלה שכתבו שריבוי ניקים, ומבחינתם אפילו שניים זו התחזות, כפילות מיותרת, ואפילו רחמא ליצלן פשע נגד האנושות.

מכאן שאני לא רואה דיון על ריבוי ניקים משום דיון סרק, אלא דבר מהותי שיש עליו מחלוקת בין כמה חברי פורום.

2. גם אם מדובר בטחינת מים, לא עדיף על שפיכות דמים ?

3. ואם בטחינת מים עסקינן, ניסית פעם להתקלח במים לא טחונים? את יודעת כמה זה מחוספס?
טוב שיש מי שדואגים למים ענוגים וזכים לעולמנו... icon_wink.gif