סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תגידו

Romantikan​(שולט)
לפני 18 שנים • 9 ביוני 2005
Romantikan​(שולט) • 9 ביוני 2005
שאלה טובה

הרי באנגלית המילה יכולה לשמש גם זכר וגם נקבה ובעברית אפשר להשתמש במאסטרית -
הגדרה שלא שמעתי מעולם שמשתמשים בה.

נראה לי שהמקבילה בפועל של המילה היא - מלכה (גם אם זה לא תואם במשמעות המילונית של המילה)
ובדומה לכך שבפועל לא משתמשים בכינוי למאסטר - מלך
ככה לא משתמשים בכינוי למלכה - מאסטרית

האמת שזה די מעניין מהן הסיבות לכך.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
באנגלית המושג המקביל למאסטר הוא מיסטרס, בשל המשמעות הכפולה של השם (מלכה אך גם פלגש) כנראה שהוא לא תפס בארץ ועל כן משתמשים במלכה / גבירה וכו'.
גם דומינטריקס נשמע כנראה מטריקסי מדי מכדי להשתמש בו לתיאור שולטת בעברית. icon_rolleyes.gif
Tame
Tame • 9 ביוני 2005
האמת שתמיד אהבתי את השם "דומינטריקס" זה נשמע כל כך מסובך icon_smile.gif
זיקית

דומני

זיקית • 9 ביוני 2005
שדומינה הוא כינוי הולם ופחות מסובך מדומינטריקס.
וגם פחות עמוס משמעויות ממיסטרס.

לי בעבודה יש בחור שקורא לי דומינטריקס כי כל פעם שהוא "לא בסדר" אני אומרת לו : assume position ונותנת לו ספנק. icon_twisted.gif
tch​(נשלט)

Re: דומני

tch​(נשלט) • 9 ביוני 2005
זיקית כתב/ה:
שדומינה הוא כינוי הולם ופחות מסובך מדומינטריקס.
וגם פחות עמוס משמעויות ממיסטרס.

לי בעבודה יש בחור שקורא לי דומינטריקס כי כל פעם שהוא "לא בסדר" אני אומרת לו : assume position ונותנת לו ספנק. icon_twisted.gif

תגידי איפה זה העבודה הנפלאה הזאת?מחפשים עובדים?אפשר להגיש מועמדות? icon_razz.gif
מקמרפי​(אחר){ush ואושה}
לפני 18 שנים • 10 ביוני 2005

מתנצל שלא מיקדתי מספיק את שאלתי

התכוונתי למהות התפקיד שהצד השולט נוטל עצמו.
למיטב הבנתי לתואר מאסטר מתווספות שלל קונוטציות של מורה דרך, מורה נבוכים, אדם שאמור להוביל את הנשלטת שלו למקומות טובים יותר והתפתחות רוחנית (כן, גם אני מתחיל להרגיש עננה של ציניות משועשעת המתחילה לרחף מעלי).
הרגשתי הפרטית היא שזה כמעו ולא קיים במתחם הג'נדרי הזה של השליטה (למרות שלדעתי לא מעט נשלטים זקוקים לזה מאוד).
וגם אם זה קיים, באופן טבעי לגברים יהיה הרבה יותר קשה להודות בכך.

היית שמח לשמוע מפה מנשלטים באשר לחוויות או אפילו מערכות יחסים ממושכות מן הסוג הזה.
המכשפה בג'ינס​(שולטת)
לפני 18 שנים • 25 ביוני 2005
לדעתי ליכולת להיות מורה דרך, מורה נבוכים, להוביל למקומות טובים יותר ולהביא להתפתחות רוחנית - אין שום קשר ל - BDSM אלא לתכונות האופי ולכושר המנהיגות של האדם.

על כן אני מאמינה שגם מלכה וגם מאסטר בעלי תכונות אופי מתאימות, כאריזמה ומנהיגות יכולים לעשות כן.

אבל מכאן ועד לייחס את היכולת הזו לכל מאסטר או כל מלכה הדרך עוד ארוכה.

ללמדך שאין די בתואר מאסטר על מנת להיות מורה דרך, מורה נבוכים, אדם שאמור להוביל את הנשלטת שלו למקומות טובים יותר ולהביא להתפתחות רוחנית.

המסקנה היא שעם התואר מאסטר, מלכה, עבד או שפחה - אין פק"ל תכונות icon_wink.gif
benda​(אחר)
לפני 18 שנים • 25 ביוני 2005

נראה לי שיש מק ....

benda​(אחר) • 25 ביוני 2005
מקמרפי כתב :
התכוונתי למהות התפקיד שהצד השולט נוטל עצמו.
למיטב הבנתי לתואר מאסטר מתווספות שלל קונוטציות של מורה דרך, מורה נבוכים, אדם שאמור להוביל את הנשלטת שלו למקומות טובים יותר והתפתחות רוחנית

זה לא מה שקורה כשמתחתנים ... ?? icon_lol.gif icon_lol.gif[quote]