סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל מה שרציתם לדעת על קוסמטיקה לפנים ולגוף .

godisafemale​(שולטת)
לפני 18 שנים • 27 ביוני 2005

כל מה שרציתם לדעת על קוסמטיקה לפנים ולגוף .

godisafemale​(שולטת) • 27 ביוני 2005
על ההבדלים בין קוסמטיקה סינתטית לקוסמטיקה טיבעית, על הסכנות הטמונות בדטרגנטים המשולבים בנדיבות בשמפו שלנו בקרמים ו במה לא.

מה מוריד ספירת זרע?

איך יכול להיות שמשרד הבריאות מאשר?

האם מה שיש לי בבית זה טוב או לא טוב?

אקנה, איך מטפלים?

אנטיאייג'ינג - מה זה? מתי להתחיל..

בשביל מה גברים צריכים קוסמטיקה?

מדוע ריח של בשם מסויים, תכשיר קוסמטי גורם לי לכאב ראש?

ריבוי מותגים, במה לבחור?

על כל שאלה אשמח לענות.

צמחי מרפא בקוסמטיקה? למי מותר למי אסור?

סודות האצות, הכוח של הריח.. ועוד..

מה שבא לכן, לכם..

נשיקות ממני
Tame
Tame • 27 ביוני 2005
הממ השאלה היחידה שנראית לי מעניינת מכל אלו היא "למה ריח של תכשירים מסויימים עושה כאב ראש"...

אז למה?
icon_biggrin.gif
זיקית

המממ..

זיקית • 27 ביוני 2005
בבקשה, על כל הנקודות שהעלית ?
:)
godisafemale​(שולטת)
לפני 18 שנים • 29 ביוני 2005

[color=red][fade]תשובה למה יש אלכוהול בתכשירים קוסמטיים[/fad

godisafemale​(שולטת) • 29 ביוני 2005
אליס כתב/ה:
וגם לי יש שאלה...
למה שמים אלכוהול בתכשירים קוסמטיים שהם לא בושם?

לאלכוהול מספר תפקידים בתכשירי הקוסמטיקה, הראשון שבהם חיטוי, השני, קטילת חיידקים שעלולים להתפתח בתכשיר.
3. זהו מרכיב זול יחסית ונוח לשיבוץ בפורמולות עתירות לחות ושומן כשמדובר ברצון לשמר את המוצר "כשיר לשימוש".
4. קוסמטיקה סינתטית נחותה מכילה אלכוהול, התחליף האידיאלי הוא צמח מרפא כדוגמת עץ התה האוסטרלי, מיצויי הדרים וכו, - שמחירם יקר יחסית אך עושים את העבודה ומקנים ביצוע גבוה של חיטוי לתכשיר ואף ריפוי.
5.אלכוהול מתאדה בנקל, על כן יש לו ערך שיווקי בהרכבת התכשיר, התחושה המתקבלת אצל המשתמשת/ משתמש ש"משהו קורה בעור, משהו מרענן".

6. קונקריט ואבסולוט-תהליך מותנה אלכוהול בהפקת שמנים אתריים טהורים הנהוג בתעשיית הקוסמטיקה העילית טיבעית- אבסולוט הינו השמן המופק מהקונקריט (אחוז האבסולוט המופק מהקונקריט הינו כ 65%)
, למרות שהאבסולוט מכיל גם את רכיבי השמן האתרי הינו שונה מהשמן האתרי.
האבסולוט מופרד וממוצה מהקונקריט בהשרייה באלכוהול טהור. הקונקריט מתפרק בתוך בתוך האלכוהול לרכיביו השונים בעוד הלכוהול סופח אליו את החלקיקים הריחניים ואת מולקולות השמן האתרי. לא אלאה אתכם יותר מדי.. אך בסופו של תהליך האידוי מהלכוהול התוצאה המתקבלת הינה שמן מרוכז וסמיך המכיל את תמצית הריח של הפרח ואת מרכיביו של השמן האתרי.
godisafemale​(שולטת)

תשובה ל Tame : מדוע ריח של תכשירים גורמים לי לכאב ראש

godisafemale​(שולטת) • 29 ביוני 2005
Tame כתב/ה:
הממ השאלה היחידה שנראית לי מעניינת מכל אלו היא "למה ריח של תכשירים מסויימים עושה כאב ראש"...

אז למה?
icon_biggrin.gif

תשובה ראשונה: כי הם מסריחים.

עכשיו ברצינות: תמציות ריח סינתטיות מכילות כימיקלים המזיקים לגוף. מצטברות בכליות ובכבד וגורמות לשורה של נזקים בטווח הקצר ובטווח הארוך, אחד הסימפטומים הוא כאב ראש.
בעולם מתוקן ובסביבה ירוקה השימוש בתמציות אלה אסור בהחלט.
יש לזכור כי תמציות ריח טבעיות יקרות מאוד ולהמחשה : על מנת להפיק את אחד מריחות הבסיס היוקרתיים בעולם הלא הוא "רוז האבסולוט" וכדי לייצר 30 גר' של שמן זה דרושים כ 30 אלף ראשי וורדים.

בתקופת הפריחה של הארומתרפייה הקלאסית (המאה ה- 1icon_cool.gif ולמי ששמע על בית "גאט פוסה" הצרפתי הנחשב לאבי הארומתרפיה נהגו להשתמש בהרחת צמחים ופרחים לשם ריפוי!
האיכויות של מגוון הצמחים והפרחים שנתן הטבע יש בהם כדי לכסות טווח רחב מאוד של טיפול בנגעים ומחלות. וכמובן לייצור בשמים. ההתפתחות הטכנולוגית על כל שלל "מעלותיה" הביאה ליכולת חיקוי סינתטית כימית מדהימה את מבנה מולקולות הריח של פירות ופרחים שונים. תרבות הצריכה מצד וחוסר מודעות הצרכנים רק מגבירים את שיגשוג התעשייה ואת התחלואים הנגרמים בעקבותיה.

השימוש בקוסמטיקה עילית טיבעית המשלבת תמציות ריח טבעיות בלבד לא זו בלבד כי לריח ישנה ארומה מפותחת ו"פתוחה" אלא היא גם מרפאה! מעוררת, מחלימה, ממריצה.. כל צמח ופרח על פי האוריינטציה הייעודית שלו.
לדוגמא פטצ'ולי הידוע כמפתה חזר משולב בהמון בשמים יוקרתיים. המולקולות של הפטצ'ולי מעוררת דופאמין ומייצרות חשק מיני. משיכה מינית.

עוד נקודה, כמות הרצפטורים המצויים אצלנו באף ובפה משתנה מאדם לאדם, "התקפה מולקולרית של מרכיבי ריח בכמות העולה על סיבולת הרצפטורים עלולה לגרום אף היא לכאב ראש וסחרחורות.

כעקרון מנה בצריכת בשמים, ידוע כי תמצית בשם, בשם על בסיס שמן אתרי הינה בריאה יותר ויעילה יותר, אך שמן לעיתים מכתים את הבגדים אם לא יודעים להשתמש נכון.

לסיכום מי שלא רוצה כאב ראש שיקפיד בהרגלי הצריכה שלו. ויותר מכל ייפתח מודעות. הנושא מרתק ומקסים.
מאי
מאי • 29 ביוני 2005
cheer.gif cheer.gif cheer.gif cheer.gif
Tame
לפני 18 שנים • 30 ביוני 2005
Tame • 30 ביוני 2005
תודה רבהicon_smile.gif

אפשר עוד אחת?
על כוחו של הריח..icon_smile.gif (זה גם יכול להמשיך את התשובה הקודמת).