ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נושא חשוב שראוי להתייחסות

סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)
לפני 18 שנים • 30 ביוני 2005

נושא חשוב שראוי להתייחסות

היום נערך מצעד הגאווה בירושלים.
לצערי כמות ההומופוביה והגזענות בעיר הזו גדלה משנה לשנה, והשנה זה בלט במיוחד.
לאורך כל המסלול עמדו מפגינים דתיים שצעקו סיסמאות דוחות ופוגעניות הכוללות גם הסטה לרצח, בתגובה נשמעו סיסמאות כגון "ואהבת לראך כמוך" ו"בגלל שנאת חינם נחרבה ירושלים" ושירת "באנו חושך לגרש".
בהמשך המצעד נדקרו שלושה אנשים על ידי אדם דתי.
אחד הנדקרים העביר מסר שנמשיך לחגוג ושבשנה הבאה הוא יצעד בראש המצעד. מסר שגרם ללא מעט דמעות של התרגשות ואהבה.
המצעד המשיך וכך גם ההפינינג והמסיבה שאחריו תוך התייחסות למקרה המזעזע.
אז נכון, אפשר להגיד שבתל אביב זה לא היה קורה, אבל אני ירושלמית, אני גרה בירושלים ואוהבת את ירושלים, אני לא רוצה לחיות בארון בעיר שלי, לא רוצה לפחד להפגין את הזהות שלי בעיר שלי, לא רוצה לעבור לתל אביב מתוך פחד.
מה שקרה היום היה מעבר למה שכל אדם שאינו חשוך וגזען יכול לסבול.
אני אסיים בנימה אופטימית ואציין כי היינו הרבה צועדים, כמובן הרבה יותר מהמפגינים נגד.
ואגיד : בשנה הבאה בירושלים הגאה, במצעד הגאווה העולמי.

אנחנו ננצח בסוף, אנחנו ההומואים, הלסביות, הבי, הטרנס, הסטרייטים, כל האנשים שרוצים להיות חופשיים, לחיות בדרך שלהם בעיר שלהם, כל מי שהדמוקרטיה וזכויות האדם חשובות לו.
אנחנו ננצח בסוף.

באנו חושך לגרש
בידיינו אור ואש
סורה חושך הלאה שחור
סורה! מפני האור!

חג גאווה שמח לכולם.
lain
לפני 18 שנים • 2 ביולי 2005
lain • 2 ביולי 2005
איתך בכאבך ובגאוותך סכיזופרניה
רק עכשיו ראיתי את הפוסט
אכן כך
שנה הבאה בירושלים הגאה!
FALCO
FALCO • 2 ביולי 2005
מישהי בפורום אחר הביאה משפט מאד חכם בעיני.
כמו שבטח לא תלכי עם לאפה ביום הכיפורים, אז בטח שאין צורך לבלוט ולמשוך את תשומת ליבם של החרדים גם בירושלים, כי זה כבר מאין "כפייה חילונית".
אני לא רואה שום דבר רע בהומואים או לסביות או וואט אבר...
אבל אני טוען שגם לא צריך להתגרות ולעשות דווקא.
אמנם ירושלים היא עיר הבירה של כולנו. אבל גם ידוע שהיא עיר בעלת אופי דתי-שמרני,
ולא רק יהודי.
ויש לנו כל כך הרבה ערים מרכזיות בארץ, כאלה שניתן לקיים בהן את מצעד הגאווה בשקט ובשלווה מבלי להתקל בהתנגדות.
זה בדיוק כמו שהמצודדים בהנתקות לא יעמדו מול חומש או מול גוש קטיף ויפגינו לטובת תכנית ההנתקות.
להפגין זה מותר, זה חוקי, ואפילו לגיטימי מאד, אבל צריך גם לדעת איפה.
מטרת "מצעד הגאווה" ממה שידוע לי לא באה לעורר אלימות ותסיסה בקרב התושבים המקומיים.
אז אם ידוע לקהל ההומו-לסבי שבקרב תושבי ירושלים זה צפוי לקרות, אז... למה דווקא שם ?
תאיר​(נשלטת)
תאיר​(נשלטת) • 2 ביולי 2005
לאכול לאפה, זה משהו שאתה עושה. להיות גיי - זה משהו שאתה. אתה לא יכול לשנות את מי שאתה. לכן לא לאכול לאפה ברחוב יום אחד בשנה זאת מחווה שאדם עושה מתוך בחירה, לא להיות אתה אפילו לא יום אחד בשנה - זאת כבר דרישה גדולה מידי.
המטרה של מצעד הגאווה היא לא סתם להתריס, אלא לדרוש נורמליזציה. להראות לכל מי שחושב שהוא היחיד בעולם, שהוא לא לבד. להראות למי שחושב שזה משהו שצריך להתבייש בו שהנה יש אנשים שלא מתביישים. להראות שהומוסקסואליות לא מובילה בהכרך לאומללות ובדידות אלא שאפשר גם בה למצוא אהבה ואושר.

ירושלים היא לא רק סמל, היא עיר אמיתית. אנשים נולדים בה, ועובדים בה וחיים בה, וחלקם (כמו בכל מקום בעולם) נמשכים לבני מינם. אתה מצפה שהם כולם יעברו לתל אביב או יתכחשו למה שהם על מנת שירושלים תהיה "נקיה" מהם?
מקמרפי​(אחר){ush ואושה}

למה דווקא שם?

כי הסובלנות והיחסיות התרבותית מגיעים עד למקום בו הם נתקלים בחוסר סובלנות, אי קבלת האחר ושנאת השונה.
כי בפעם האחרונה שבדקתי ירושלים היא עדיין עיר בעלת רוב חילוני.
כי יש עדיין מספר עצום של אנשים בארץ שלשמע המשפט: "אם היה לי בן הומו הייתי הורג אותו" היו מהנהנים בהסכמה.
כדי להציל מתבגר חרדי הומו אחד שמעולם לא ידע שיש בידיו אופציה אחרת מהתאבדות.
כדי לצרוב עמוק בתודעה של האוכלוסיה החרדית שנהנית לקעקע כל מוסד במדינה שמעטיניה היא יונקת- בין אם זה הכנסת, הצבא, המשטרה או בית המשפט העליון את זכותם הדמוקרטית הבסיסית של כל אדם, כל קבוצת אנשים, להפגין כל עוד היא לא מפרה את הסדר או חוק מדינה.
כי בני יורק הם לא היו מצייצים.
כי שום הפגנה בעולם לא מצדיקה דקירה.
כי הרוב השפוי, הסובלני ושומר החוק במדינה הזאת מזמן נהיה רכרוכי ו-"מבין את סבלם" של התוקפנים.

רושלים היא לא עיר דתית

מי שטוען כך אינו מכיר את ירושלים.
ירושלים היא עיר מגוונת מאוד, מרוכזים בה קהילות שונות, של חרדים, יהודים דתיים מזרמים שונים, נוצרים, מוסלמים, ערבים, יהודים, רוסים, עניים עשירים, וגם הומואים ולסביות.
לכל קהילה וקבוצה מגיעה הזכות לחגוג, לצעוד, להפגין, ולא להיות מדוכאת.
גם להומואים ולסביות מגיע.
אני אתחשב בסבלו וברגשותיו של האחר, אבל הגבול הוא כאשר האחר טוען שהוא נפגע מזה שאני רוצה לחיות את חיי, בעיר בה אני חיה השייכת לי בדיוק כמו שהיא שייכת לו, בצורה המתאימה לי.
אני לא אבין את רגשותיו של זה שמפגין כלפי אלימות, שדוקר אנשים ושמסיט לשנאה.
דברים כאלה צריך לגנות.

אגב

למי שכן מבין את חשיבותו של המצעד בירושלים
ולמי שאולי לא מבין, אבל מבין ששום דבר, אבל שום דבר, אינו מצדיק דקירות

היום, יום ראשון תיערך עצרת מחאה בירושלים.
לפרטים אפשר לפנות אלי.
זיקית
לפני 18 שנים • 3 ביולי 2005

סכיזו

זיקית • 3 ביולי 2005
דומני שהפגנת המחאה נדחתה, לא ?

ומק - כל מילה בסלע ! אני מאוד מעריכה את מה שכתבת. }{
Train-Man​(שולט)
לפני 18 שנים • 6 ביולי 2005

ואותי מעניינת שאלה אחרת ........

Train-Man​(שולט) • 6 ביולי 2005
אני תוהה לעצמי האם האתר והפורום שבו , שמעצם קיומם נועדו לשרת את הקהילה הבדסמית,
לא הופך להיות כלי לקהילת ההומואים והלסביות ,
אני חושב שזוהי נקודה שיש להתייחס אליה , וכדאי היה לקהילת הגייז שייצרו לעצמם פורום ייעודי בו יוכלו להתבטא, למחות, וליילל

( אין מה לעשות, אינני מעוניין להיות מזוהה עם הומואים או לסביות) ואינני בודד במחשבתי

Train-Man
ים_yam​(לא בעסק)
לפני 18 שנים • 6 ביולי 2005
ים_yam​(לא בעסק) • 6 ביולי 2005
רכבת מן...

חשבת על האופציה שיש אנשים כאן שהם גם וגם?

יש לא מעט אנשים שהם גאים או דו מיניים פה בקרב חברינו.

ואנחנו חובקים את כולם בחום כי זכות כולנו להינות ממה שעושה לנו טוב ולא עושה רע לאף אחד

(וגם אם זה עושה רע - זה רק כי הוא ביקש ובעצם זה עושה טוב icon_wink.gif )