ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גנטיקה

Aragorn​(שולט)
לפני 18 שנים • 5 באוג׳ 2005

Re: גנטיקה

Aragorn​(שולט) • 5 באוג׳ 2005
red-cell כתב/ה:

עוד לא שמעתי על עם שהצליח לאנוס את כל נשותיו של עם אחר באותו זמן וכך גם לגרום להכחדתו של הזכר של העם השני.

ברור שלא שמעת עליו
הוא לא השאיר שום דבר אחריו icon_cool.gif

יותר ברצינות
עמים לא קשורים לענין (מה זה בכלל עם ברמה הגנטית?)
זה יותר קשור למשפחות ושבטים.

אני יכול להביא שתי עדויות לכך שזה אכן קרה:
1) סטיית התקן בחלקים של כרומוזום Y שלא עוברים רה-קומבינציה היא בערך פי שתים יותר נמוכה ממה שהינו מצפים לפי השכיחות של כרומוזום Y באוכלוסיה (0.25) וקצב המוטוציות (בערך כמו של דנ"א מיטוכונדרי.) זה אכן קשור לבנית אילן יוחסין של אוכלוסיות אבל לא נכנס לזה.
2) ישנם עד היום שבטים באסיה ואפריקה שמכערים את הנשים שלהם, למשל על ידי דחיפת צלחות לשפתותיהם. הסיבה לכך היא שבעבר השבט היה כבוש והשבט הכובש לקח לעצמו כל אישה שהוא חשק בה וסביר להניח שאם השבט הנכבש לא היה נוקט בטקטיקה של כיעור נשים הוא לא היה פה הים על מנת לספר את הסיפור (לא שאני מצדיק את האקט הברוטאלי הזה.)

red-cell כתב/ה:

רק להזכיר לך גנטיקאי מחונן שכמוך, שיש עוד 22 זוגות כרומוזומים מלבד אותו כרומוזום Y מסכן.
מה לעשות, לגבר ממוצע, וגם לאשה יש תכונות שאינן נמצאות על כרומוזומי המין בלבד, ואולי תופתע אבל 99% מהתכונות נמצאות בכרומוזומים האחרים.
ושוב, על כרומוזום Y יש כמה עשרות גנים בלבד שתפקידם העיקרי הוא להשפיע על התפתחות הגבר במובנים מסויימים מאוד. לא ברור בכלל אם יש הבדל משמעותי בין גבר לגבר במובן הזה ומכך שכנראה בכלל אין הבדל אם היה אונס או לא, אבל נניח לזה כרגע.

ידוע כיום על 78 גנים על כרומוזום Y.
יש הבדלים משמעותים בין גבר לגבר כי כרומוזום Y "פגיע" יותר לסחף גנטי מאשר שאר הכרומוזומים
ויש לי סיבות להאמין שהוא קשור לעוד תכונות פרט לפוריות הגבר ושערות באוזניים icon_cool.gif
red-cell כתב/ה:

ועכשיו לגנטיקה, הבעיה שלך ממשיכה בדור הבא, בשביל שהתאוריה שלך תעבוד, גם הדור הבא צריך להאנס ע"י אותם אנסים, אבל מה, זה בד"כ לא קורה, כי אונס טוטלי כזה לא חוזר על עצמו פעמיים, בטח שלא קורה בפעם הראשונה אבל נניח וקרה אז האונס השני בטח שלא יקרה עם אלו שכבר מתו !!!!

בעיקרון, ועכשיו ברצינות כדי לדחוק גן לגמרי צריך הכלאה חוזרות, וזה לא קורה בבני אדם ולא בחיות. אפשר לעשות את זה בצמחים, לדחוק גנים החוצה בעזרת הכלאות חוזרות.
אם תצייר לך מפה של תורשה תוכל לראות שמה שאתה אומר הוא פשוט בלתי אפשרי, אלא אם כן היה אונס טוטלי ומעתה ועד עולם אחים ואחיות יביאו ילדים יחד, ופה האבולוציה נכנסת חזק, היא פשוט לא מאפשרת את זה ומחלות ממחלות שונות מאוטיזם, שבירת כרומוזומים וכו שמונעות או מקטינות משמעותית בעצם את המשך הדור הזה וזה בכלל לא קשור לכרומוזום Y אלא בעיקר לכרומוזומים האחרים.ועוד לא דיברתי על מוטציות.

שוב
זה נכון עבור כל כרומוזום
פרט לכרומוזום Y.

red-cell כתב/ה:

מה שכן, בגלל שכרומוזום ה- Y אינו עובר שחלופים הוא משמש כסמן מצויין ללימוד אבולוציה של אוכלוסיות, אבל זו כבר תורה מסובכת בשביל להסביר אותה פה.

נכון אבל לא קשור.
דרך אגב בערך 2Kb מתוך 60Kb של כרומוזום Y עוברים רה-קומבינציה עם קטעים הומולוגים בכרומוזום X. החלק שלא עובר רה-קומבינציה מכונה לפעמים NRY.
red-cell כתב/ה:

אבל בכלל רק שתדע, האבולוציה לא עובדת על כרומוזומים, אלא על הגן הבודד ולפעמים אפילו על זה לא, לפעמים זה על הנוקלאוטיד הבודד.

אתה רוצה לומר שמוטציה לא קורת ברמת הכרומוזום אלא ברמת הנוקלאוטיד.
אבל אני מאמין שיש עוד מנגנון אבולוציוני ברמת הדנ"א - וירוסים.
וירוסים מחדירים את הדנ"א שלהם לתא על מנת לשכפל את עצמם.
לא מן הנמנע שגנים שלמים שמוצאם מוירוסים מצאו את דרכם לתוך הגנום האונשי
למען האמת יש עדויות התומכות בכך אבל אני לא אכנס לכך כאן.
מה גם שזה לא קשור באופן ישיר לטענה שלי.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 5 באוג׳ 2005
LILU27 כתב/ה:
תגיד

יש לך גדול ?

אם לשפוט לפי הגובה (הלא רב icon_wink.gif ) שלך והניסיון שלי
אז יש לי בהחלט מספיק גדול בשבילך

כלומר אם אני מכניס עד הסוף אז זה בכיף ימחץ לך את הרחם
בעצם גם אם אני לא אכניס אותו עד הסוף הוא יגמע בקלות את כל צואר הרחם שלך
ותאמיני לי שאת צריכה להיות ממש מזוכיסטית בשביל להנות מזה.

למה את שואלת? icon_wink.gif
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 5 באוג׳ 2005
Black-Blue כתב/ה:
האבולוציה גרמה לנו לפתח מוסר. האדם הוא בעל החיים היחידי שיש לו משהו שאפשר באמת לקרוא לו מוסר. האדם הוא בעל החיים היחידי שיכול להגיע למודעות אמיתית לפגיעה שהוא גורם לפרט אחר, ולמוסר כליות לגבי הפגיעה הזאת. האדם הוא בעל החיים היחידי שמנסה לפעול בניגוד לנטיות הטבעיות שלו כדי להימנע מפגיעה באחרים, בני מינו וגם בני מינים אחרים.

האדם הוא גם היצור היחידי שפיתח את הצביעות.
Succubus​(אחרת)
Succubus​(אחרת) • 5 באוג׳ 2005
tom. כתב/ה:
האדם הוא גם היצור היחידי שפיתח את הצביעות.

למה, חשבת שנקבל רק את הטוב, בלי הרע?

אם כבר מדברים, אז קצת יותר ברצינות, יש כמה עבודות מעניינות מאד על רמייה אצל בעלי חיים. הדוגמאות המעניינות יותר מופיעות אצל קופי אדם, כמו שימפנזים, אבל גם אצל בבונים (שאני נוטה להתייחס אליהם כאל קופי אדם של כבוד, בגלל רמת התחכום הגבוהה שלהם). כך שלא הייתי מתחייבת על זה שאתה צודק.
בכל מקרה, צביעות דורשת כמה דרישות יסוד די גבוהות, כמו למשל היכולת לפתח תיאוריה לגבי המתרחש במוחו של פרט אחר. לא תמצא אותה במינים שהדרישות האלה לא מתקיימות אצלם. אצל אותם מינים גם לא תמצא אמפתיה, אכפתיות או רחמים.
Tame
Tame • 5 באוג׳ 2005
בלק בלו
לא הבנת את כוונתי.
מה שאני אומר זה שיתכן שבני האדם ישרדו פחות מקופים ומאריות ומג'ירפות (אם כמובן לא נכחיד אותם קודם) בגלל האבולוציה שהקנתה לנו את הכוח להרוס את עצמנו וגם את הטבע להשתמש בו. אצל שאר בעלי החיים יש רק הטבע אבל לא הכוח.

מעניין מה יגידו עלינו הארכיאולוגים הג'וקים עוד כמה מיליוני שנה..icon_smile.gif
red-cell​(מזוכיסט)
לפני 18 שנים • 6 באוג׳ 2005
red-cell​(מזוכיסט) • 6 באוג׳ 2005
תקרא את כל מה שכתבתי טוב טוב ואח"כ תגיב, התגובות שלך לא לעניין ולא קשורות.
התעייפתי
פייה{O}
פייה{O} • 6 באוג׳ 2005
אני ממש נפעמת מכך שאתם עדיין מנהלים כאן דיון על כמה "שווה" או "לא שווה" להיות עם Y.
ועוד משתמשים בטיעונים מדעיים רציניים ומפגינים ידע בגנטיקה.
מרשים כמעט כמו רעיון ההשתלטות על העולם של דנית.

בברכת
live long and prosper

fishy.gif
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 6 באוג׳ 2005
underheel כתב/ה:
אלה, זה לא לגמרי נכון.

קבל עיצה לחיים
כמו שלא תזמין מתאגרף מקצועי לקרב איגרוף
כך אל תתווכח עם מומחה על תחום שאתה פישר קטן בו

אחרת אתה סתם תצא מושפל
וחבל.

underheel כתב/ה:

יש זנים של יצורים שמתרבים ללא מינים,

כתבתי על זה כבר בתשובתי ל TAME בשרשור של דנית.
underheel כתב/ה:

ונדמה לי שיש זנים של בעלי חיים שלגביהם נטען שכרומוזום ה Y כבר נכחד.
העובדה הפשוטה היא שרוב הגנטיקאים מסכימים שה Y עבר ניוון רב,

עד כאן זה נכון.
מהרגע שלכרומוזום Y הפסיק להיות בן זוג ועד הרגע שבו הוא "המציא" את יכולת התיקון העצמי
הוא אכן איבד גנים לטובת כרומוזומים אחרים.

underheel כתב/ה:

ושעוד צפוי לו להמשיך במסלול זה, עד כדי שייכחד.

לא נכון.
כרומוזום Y מכיל גנים שעוברים הה-קובינציה עם גנים הומולוגים בכרומוזום X
ולחלק הזה של כרומוזום Y יש אותו סיכוי להיכחד כמו כל חלק אחר של הכרומוזום האנושי.
לחלק הנותר של כרומוזום Y שנקרא NRY יש מנגוני תיקון עצמי שנובע מהבנה הפולינדרומי שלו.
(פולינדרום היא מילה סימטרית סביב המרכז שלה)
לכן כרומוזום Y מכיל בעצם שני עותקים של עצמו מה שמעניק לו יכולת תיקון עצמי ולכן הוא לא יכחד.
underheel כתב/ה:

ייתכן שכתוצאה ייכחד המין האנושי, זה לא עושה את זה "לא הגיוני".

לא סביר.
גם אם כרומוזום Y לא היה "ממציא" את הפולנדרומים וטכניקות התיקון העצמי
לא סביר שהמין האנושי היה נכחד אלא יותר סביר שהתפקודים שהיו שייכים פעם לכרומוזום Y היו עוברים לכרומוזומים אחרים.

underheel כתב/ה:

ג'יימס, מוטב שלפני שתבקר את ידעו של רדסל לך תלמד בעצמך.
.

אתה יודע
ההערה הזאת מה זה משעשעת כשהיא באה ממך icon_smile.gif
underheel כתב/ה:

זה מצחיק לראות אותך קורא לו ללמוד את הנושא בעצמו. עוד לא אמרת לנו איזה מדע אתה למדת, ומה רמת המומחיות שלך.

כן אמרתי.
דפדף אחורה בשרשור של דנית.
חוץ מזה אני לומד כרגע לתואר שני בהנדסת חשמל באונ' תל אביב.
underheel כתב/ה:

אך תהיה סמוך ובטוח שרדסל מומסך להשיב לכל הקשקושים שלך בנושא.

אני מניח שאם באמת היתה לי טעות אז לא היית נצרך לשפה כזו
פשוט הית מציין את הטעות.
underheel כתב/ה:

מעבר לכך, מצחיק שאתה טוען שלא קראת את הכתבה אם אתה מצטט מושגים שמופיעים בה ולא בהודעה שלי בכלל.

העולם מצחיק אז צוחקים.

זו כתבה ישנה
רפרפתי בה פעם כשהיא התפרסמה
כמו שאמרתי אם אתה שואב את הידע שלך מ "וואלה! סיינטיפיק" אז אן פלא שאתה נשמע ככה icon_cool.gif
underheel כתב/ה:

רצוי שתדע שהגעתי לוואלה לאחר שקראתי את הסקירה באתרים של מספר גנטיקאים, וביניהם דר פייג'.

מכאן נובע שלא מספיק לקרוא
צריך גם להבין.
underheel כתב/ה:

דנית, מוטב שלא תסתמכי על ידעו של ג'יימס בנושא כי הוא פשוט אומר שטויות.

icon_rolleyes.gif
אם זו הדרך שלך לחזר אחרי בחורות
אז חוששני שאתה תשאר בלי זה עוד זמן רב, ידידי icon_cool.gif
underheel כתב/ה:

ואני עד לכך שרדסל כן הכיר את שיטת הנבוט. יש לי את זה בלוג.

מרתק, מרתק.
Aragorn​(שולט)
Aragorn​(שולט) • 6 באוג׳ 2005
פייה כתב/ה:
אני ממש נפעמת מכך שאתם עדיין מנהלים כאן דיון על כמה "שווה" או "לא שווה" להיות עם Y.
ועוד משתמשים בטיעונים מדעיים רציניים ומפגינים ידע בגנטיקה.
מרשים כמעט כמו רעיון ההשתלטות על העולם של דנית.

בברכת
live long and prosper

fishy.gif

פייה

הנושא פה הוא כרומוזום Y וההבדלים בין גברים (ולא בין גברים לנשים.)

זה לא קשור לתאוריה הילדותית של דנית על עליונות המין הנשי על הגברי
הנושא פה הוא הרבה יותר "בוגר" - עליונות גברים מסוימים על גברים אחרים icon_cool.gif