ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלת דומים "מסוכנים", השמצות והוכחות - ברמת העקרון

Dom_Quixote
לפני 19 שנים • 21 באוג׳ 2005

שאלת דומים "מסוכנים", השמצות והוכחות - ברמת העקרון

Dom_Quixote • 21 באוג׳ 2005
כבוד,

כידוע לכולכם, לאחרונה היו לא מעט ויכוחים, שרשורים, פוסטים, השמצות, מגננות, תככים ודמעות בעקבות דומים מסוכנים לכאורה, סאביות שנפגעו לכאורה, חבריהם של אלה, והאשמות הדדיות בין אלה לאלה בדבר השמצות ללא כיסוי.

בעקבות הסיפורים האלה גם נפתחו דיונים בטיבן של האשמות בפלילים, הוכחות או לא הוכחות, וכדומה. לאחרונה גם קיבלתי הודעות כאלה ואחרות מאחורי הקלעים, וחככתי בדעתי האם ומה לעשות עמן.

ככה שאני אשמח להעלות לדיון את הנושא ברמה העקרונית שלו, ולשמוע את דעת כולם. קיפ אין מיינד, אנשים, אנחנו לא מדברים פה על קריטי דום ולא על אף אחד אחר. באופן עקרוני, לגמרי.

תארו לכם מקרה כזה (ושוב, דוגמה היפוטתית לחלוטין שאינה מבוססת על מקרה אמיתי כלשהו): אני, או כל אחד מכם, נתקל בסאבית שהתעלל בה דום, באופן שאינו עולה בקנה אחד עם בדסמ כפי שאנחנו מכירים אותו, גם לא אקסטרימי. הוא כלא אותה בחדר ללא אוכל יומיים, הוא הכה בה עד כדי גרימת חבלות חמורות ללא התייחסות, הוא גרם לדימומים קשים בלא להגיש טיפול, הוא ביצע פעולות מסוכנות בעליל כגון להצעיד אותה על מעקה של בניין גבוה ללא אמצעי בטיחות או להאכיל אותה דברים שגרמו לה למחלות, קלקולי קיבה וכדומה, הוא גרם לה כוויות אמיתיות וחמורות, ואתם מוזמנים להמשיך כטוב עליכם לבכם.

(ופעם שלישית, רק כדי לוודא שלא יהיו התלהמויות מיותרות. לא רק שהדוגמאות האלה לא מבוססות על שום מקרה אמיתי, גם נמנעתי בכוונה מלהזכיר דוגמאות דומות שכן קרו באמת כדי לא לקשור את הפוסט הזה לשום מקרה או אדם ספציפי).

עכשיו, לצורך הדיון העקרוני, נניח שהסאבית אומרת אמת. כלומר, יש לה את הסממנים הפיזיים לתמוך בגירסתה, היא מדייקת בפרטים ולא מבלבלת גירסאות, היא ידועה או מוכרת לכם או עושה רושם של אדם אמין, ולצורך השאלה העקרונית שאני רוצה לשאול פה, בואו פשוט נגיד שנתון כאקסיומה שהיא אומרת אמת. אם היא לא אומרת אמת זו כבר שאלה עקרונית אחרת, ואפשר לפתוח פוסט גם בשבילה.

לצורך העניין, אתם גם לא מכירים אישית את הדום המדובר. אין לכם משהו נגדו ולא בעדו.

הסאבית מוכנה להזדהות בניק שלה כ"גיבורת" הסיפור. כלומר, אין מניעה מבחינתה שיידעו שהדום עזה לה את כל זה, כל עוד זה נשאר ברמת הניק.

והנה השאלה:

מה אתם עושים?

מצד אחד, אתם לא יכולים להוכיח כלום, לפחות לא בפוסט באינטרנט.

מצד שני, אותו הדום פגע בה פגיעה אמיתית, והוא כבר מחפש מישהי חדשה.

מה עושים?

וסתם בשביל הכיף, פעם רביעית: לא מדובר פה בשאלה על אדם או מקרה ספציפיים, וכל קשר למציאות, אם קיים, מקרי בהחלט. בבקשה, בבקשה שלא יהיו פה תגובות כמו: "קריטי דום זכאי" "המלך אריה פושע" או "קיחוט מושלם מכל בחינה".

אשמח לדעתכם.

כבוד,
קיחוט
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 21 באוג׳ 2005

אם לצורך העניין אני נתקל במקרה כזה ומכיר את הסאבית ולצורך העניין יש בי אמונה
שהיא גם דוברת אמת, אז מבחינתי אני אנסה לעזור לה ככל שאוכל להתגבר על המקרה
ולא להידרדר למקומות לא רצויים.

לדום אני לא מתייחס.
הוא צריך עזרה מסוג אחר.
Dom_Quixote

אגב

Dom_Quixote • 21 באוג׳ 2005
שכחתי לציין דבר חשוב, שהדברים הללו, לצורך השאלה, נעשו ב"הסכמה". כשאני אומר הסכמה, אני מתכוון לכך שלא היו מעורבים איומים או כפייה בכוח. בכל זאת שמתי במרכאות, כי אני חושב שכולנו מבינים שלפעמים הסכמה לא נעשית בדעה צלולה, גם אם אין כפייה עובדתית מבחוץ. בכל זאת, לצורך הדיון, הדברים נעשו מרצונה של הסאבית ולא " AT GUN POINT".
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 21 באוג׳ 2005
תום יקירי,
זה נחמד שהוא לא מעניין אותך והיא כן
אבל הקורבן הבא לא נחשב?
באופן אישי, אם היה עולה בידי,
הוא היה אוכל מהדייסה הזו בעצמו, והיה נכלא בהסכמה מלאה שלי עם עצמי,
וניזון מהשתן וחרא שלו.

דומי,
שעצבנית כבר מכל הנושא הזה.
פוסיפליי​(נשלטת)

מחשבות ותשובות (אולי)

פוסיפליי​(נשלטת) • 21 באוג׳ 2005
מה עושים....?

שאלה קשה ומורכבת ובכל זאת אנסה לענות עליה. icon_rolleyes.gif

אם כפי שאתה מתאר אכן יש את כל ההוכחות, הסאבית מוכרת ויש הוכחות פיסיות על גופה, מסמכים המוכיחים פגיעות כלשהן, עדויות נוספות על אותו דום מסאביות אחרות מה שניתן לעשות זה לפרסם את שמו, להזהיר סאביות אחרות ותו לא.
היה נחמד אם אפשר היה לשלוח לו כמה בריונים...כמו קליבר החסון למשל... שיראו לו מאיפה משתין הדג אבל מה זה ייתן?
דום מתעלל לא יפסיק להתעלל.
אם הוא לא ימצא סאבית בכלוב יחפש בצאט זה או אחר וימצא מישהי חלשה ותמימה וחסרת ידע וירכיב לה סיפורים מהו הבדס"מ והיא תקשיב בעיניים פעורות נדהמת ושיגיע השלב להזהיר אותה היא כבר תהייה במקום אחר, מכושפת בקסמיו ושפוטה שלו וכל מה שיגידו או יזהירו אותה לא ישנה מאומה, לצערי ולמרבה הצער של כולנו.

דום מתעלל יכול להזיק פיסית ולהשאיר צלקות נפשיות ויותר מכך יכול גם להרוג.
אולם, במשטרת ומדינת ישראל הנאורה בדס"מ אינו בחוק וכל מה שנעשה בהסכמה חוקי ומותר.
יש גם כאן כאלה שחושבים כך, וטועים!

סאבית לא רואה מול עיניה את הסכנה! היא לא רואה דבר! לא כולן כמובן, יש שרואות אולם מי שנכנסת לקשר טוטאלית ומאבדת את הדאגה והאחריות לעצמה, וזה קורה לאינטיליגנטיות והחכמות ביותר, אינה רואה ולא שומעת אזהרות. היא נוסקת ובסופו של דבר, נופלת.

ואם היא אינה חזקה ,חברים.... היא מתרסקת.
וכשזה קורה הוא לא שם. ולמה? כי הוא לא דום. הוא אדם שממשיך במעשיו ולעיתים אף מקבל מחיאות כפיים מאנשים בתוך הקהילה שראו אותו מחייך יום אחד והחליטו שהוא אדם נפלא.
והסאבית....היא האשמה,היא זו שצריכה ללכת לטפל בעצמה, לבדוק מה עשתה לא טוב, לייסר את עצמה להתמודד הלאה ולהוכיח לאחרים שהוא אכן מסוכן ושדברים קרו.
לרוב היא שותקת.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 21 באוג׳ 2005
DOMME UNLEASHED icon_biggrin.gif

הסיכויים לקורבן הבא יקטנו כאשר הסאבית תספר את סיפורה או/ו כאשר יפיצו שהוא דום
מסוכן ושיש להתרחק ממנו.
קליבר​(שולט)

מחלקת האנשים הלא נכונים

קליבר​(שולט) • 21 באוג׳ 2005
אני קורא את כל ההגיגים שלכם ומתפוצץ ...
הבעיה העיקרית היא שאין הגדרה למה נכון ומה לא נכון , ולעוד בעיה , בעיקר עם הנשים , לא תצמיד הן יודעות מה הן רוצות .
אבל הן מוכנות תמיד ונופלות תמיד עם האנשים הלא נכונים . ( וזה יכול להיות גם אני בנסיבות מסוימות עבורא מישהיא מסוימת ) .
נוריתE

Re: מחלקת האנשים הלא נכונים

נוריתE • 21 באוג׳ 2005
קליבר כתב/ה:
אני קורא את כל ההגיגים שלכם ומתפוצץ ...
הבעיה העיקרית היא שאין הגדרה למה נכון ומה לא נכון , ולעוד בעיה , בעיקר עם הנשים , לא תצמיד הן יודעות מה הן רוצות .
אבל הן מוכנות תמיד ונופלות תמיד עם האנשים הלא נכונים . ( וזה יכול להיות גם אני בנסיבות מסוימות עבורא מישהיא מסוימת ) .

יופי, תאשים את הקורבן.
זה א.
עלה על דעתך בעולם שלנו שהצרכים לפעמים מובילים? מאיפה לי לדעת שהאדם שאקח בתור דום הוא לא לעיניין ושהוא יפגע בי קשות,למצא דום ראוי הוא עיניין של מזל
,אין כזה דבר "הן נימשכות לאלו שיזיקו להן" (כאילו שהן שואלות אחד אחד, תגיד? אתה עומד לפגוע בי ולהזיק לי שלא לעיניין??
כן? יאללה ,לך על זה, או שהן מצהירות בשיחה שאם הוא לא ישלח אותן לחדר מיון אז הן לא רוצות להיות איתו)

באשר ל"לא תמיד הן יודעות מה הן רוצות"
עלה על דעתך שגיבוש צריכים ורצונות לוקח זמן ושהם גם יכולים לגיטית להישתנות מיום ליום או משבוע לשבוע??

ובאשר לנושא.
אם אדם מסוכן ופוגע ומזיק שלא לעניין, חובה להוציא אותו החוצה בקהילה ולהתריע
ולמנוע אותו מלחזור שוב ושוב על מעשיו,
זו ניקראת אחריות קהילתית ,אם אין כזה דבר, משמעו שאין קהילה. וכל אחד ואחת לנפשם הם.
באשר ל"מה אם היא משקרת או משמיצה" או כל דבר
איך שהוא צריכים לגבש פרמטרים לעיניין,לשם כך אנחנו כאן.
(זו לא שפיטה ולא הוצאת פסק וגזר דין לפועל ולא סגירת חשבונות ולא כלום מיזה.)

אם העיניין מאומת כראוי,
חובה להתריע ולהזהיר ובתיקווה, לשים לזה סוף. לא לעשות כך, זו הפקרות והפקרת שפחות, דהיינו הפקרת בני אדם.

אם אנחנו כקהילה לא מסוגלים או לא רוצים לכך.
שימו סוף לכל נושא הדומים המסוכנים וסוף לנסיונות עזרה לאלו שניפגעו וסיגרו עיניין.
חבל על דיבורי סתם.