שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

Google Talk

electro-z
לפני 18 שנים • 24 באוג׳ 2005
electro-z • 24 באוג׳ 2005
מאז 1/4/2005 גוגל השיקה את שירות הדואר שלה.
אז היה מדובר בצעד מהפכני של תיבה גדולה של 1 GB לעומת התיבות העלובות שסיפקו ספקי האינטרנט או שירותי דואר חינמים כמו הוטמייל.
השירות מופץ לא באמצעות הרשמה אלא באופן ויראלי כאשל לכל משתמש יש מספר (לא מוגבל למעשה) של הזמנות. ההזמנה נשלחת למייל של המוזמן ומשם הוא מבצע את תהליך ההרשמה לבדו.

לפני מספר חודשים גוגל הכפילו את גודל התיבה ל 2GB ומאז הנפח עולה בהתמדה ועומד היום על 2.5GB . השירות כדאי מבחינתם כי עלות דיסקים קשיחים ונפח איכסון היום דיי נמוכים.

את הכסף עושה גוגל ע"י סריקה ממוחשבת של הטקסט שמופיע בכותרת או גוף המייל, ובצד העמוד היא מפרסמת פירסומות טקסט לא מציקות הקשורות איכשהו לתוכן המכתב.

מי שחשובה לו פרטיות לכאורה אולי יחשוש משירות כזה, אני חושב שהוא מעולה.
בעיקר הממשק הקליל והנוח להפעלה (כבר מזמן לא פתחתי את האאוטלוק).

אם מישהו רוצה הזמנה, מוזמן לשלוח לי פרטית גם בצירוף תא דואר אליו ניתן לשלוח את ההזמנה.
פייה{O}
פייה{O} • 24 באוג׳ 2005
תודה על התשובה.

למען האמת עדיין כל העניין נראה לי קצת מפוקפק, כי מוזר לי שפרסומות שאני בכלל לא שמה לב אליהן מממנות כל כך הרבה דברים,
וכל החינם הזה ישר מדליק לי את מתג הפרנואידיות.

אבל מה אני מבינה.

fishy.gif
electro-z
electro-z • 24 באוג׳ 2005
הפאראנויה מגוגל היא שהם הולכים ותופחים כמו בצק שמרים ללא שליטה.
בהנפקה האחרונה שלהם הם גייסו 4 מיליארד דולר.
בהתחשב שתקופת הבועה חלפה לה, זה דיי מדהים.

גוגל אוספת שלל מידע על לקוחותיה, ממש חזון האח הגדול.
אבל מצד שני השירותים שלה מצטיינים בפשטות ויעילות שזה ממש ממכר.
אני באופן אישי הופך לאט לאט לגוגלהד. נכון, קצת מטריד, אבל נוח.
ונילו
לפני 18 שנים • 25 באוג׳ 2005

למה הכול גוגל?

ונילו • 25 באוג׳ 2005
האמת היא שאני חושב שכל ההתלהבות הזו מגוגל היא סתם, כשזה היה חדשני, מגניב, נוצץ, מרשים וגדול אז מילא, אבל היום ניתן לקבל שירות לא פחות טוב, ובחינם מספקים אחרים.
כך למשל יאהו, ההרשמה חינם, לא צריך הזמנה ממישהו כדאי לפתוח תיבה, יש שם ג'יגה שלם (ובנינו צריך הרבה מאוד הודעות וזבל כדי למלא אפילו את זה אז מה עוזר שיש כבר 2.5 ג'יגה בגוגל) וגם עד שכבר תמלא את הג'יגה האחד הזה זה יגדל שוב, כי גם הם כל הזמן מגדילים.
יש להם מסנג'ר חדש, חזק וטוב, שניתן לקיים בו שיחות קוליות עם וידאו, יש תא קולי, וימבה אופציות ממש מרשימות.
חוץ מזה שהם לא סורקים את ההודעות ושמים פרסומות מותאמות, או עוקבים אחרי האנשים שאליהם שלחתם הזמנה או התכתבתם איתם.
ודרך אגב, התיבות דואר של גוגל הם כרגע בשלב הביטא, כלומר שלב ניסיוני, הם עוד בודקים את היכולות שלהם, את דרישות הצרכנים, שיקולי עלות מול תועלת וכו'. אבל מה יקרא בסוף שלב הביטא? האם יש הבטחה שהם לא יעשו שינויים מאוד מאוד מהותיים שעלולים לפגוע בצורה כזו או אחרת בבעלי החשבונות?
אז אומנם זה נשמע כאילו עשיתי להם פרסומת, אבל אני לי שום קשר אליהם מלבד העובדה שיש לי חשבון אי-מייל אצלהם ואני מאוד מרוצה ממנו כבר שנים רבות, מעולם לא חשבתי לעבור, והם רק מחדשים ומשתפרים עם הזמן. כדאי לציין שיש במסנג'ר גם חדרי צ'אט עם אנשים מכל העולם ויש שם גם חדרי פטיש, ובדס"מ וכו'.
לדעתי, עזבו אתכם מגוגל, למה כל הבלאגן הזה וגם להעמיס על המחשב עוד תוכנה ועוד ניסיות, זה סתם בלאגן, לכו לספר אחר אני ממליץ על יאהו!

יום טוב