לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למי נועדה מילת הביטחון

נוריתE
לפני 18 שנים • 23 בינו׳ 2006

למי נועדה מילת הביטחון

נוריתE • 23 בינו׳ 2006
לנו או להם?
Morticia
Morticia • 23 בינו׳ 2006
לשניכם.
השולט קובע מהי והנשלט קובע מתי ואם בכלל להשתמש בה.
זה נותן ביטחון לשני הצדדים
לדעתי
icon_smile.gif
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 23 בינו׳ 2006
מה קורה במצב, בו השימוש במילת - ביטחון נאסר ?
או, לחילופין, בו הנשלט\ת מרגיש שאין ביכולתו להשתמש במילת הביטחון?

מתי מילת- הביטחון מאבדת ממשמעותה והשולט\ ת מצליח או לא מצליח לקרוא את הנשלט\ ת ? ( והלא הוא או היא רק בן אדם, ואין ביכולתו לדעת....)

האם לא מה שחשוב קודם מילת הביטחון הוא החיבור , הכימיה ורמות האמון בין השולט\ת לנשלט\ת ?

האם האיסור להשתמש במילת ביטחון מחשיבה את השולט\ת כמסוכנים ?
ולחילופין,
האם אי היכולת של הנשלט\ ת להשתמש במילת הביטחון הופכים אולי את הנשלט\ת למסוכן? ואת עצם הסשן למסוכן ?

מתי , אם בכלל, ניתן לוותר על מילת הביטחון, ולהמירה באמון מוחלט, בתוך מערכת יחסים שלמה, מעוגנת בזוגיות?
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 23 בינו׳ 2006
מילת ביטחון זו מילת תקשורת.
לשני הצדדים.

אני מאמינה שאסור לתת לה משמעות מעבר לזה משום שברגע שמאדירים אותה במשמעויות גבוהות יותר - היא מאבדת עצמה לדעת.

ברגע שהצד הכנוע מחשיב את מילת הבטחון כמילת כישלון שלו (או שמקבל את הרושם שכך ייתפס הדבר בעיני השולט) - זה הופך לחרב פפיות ולא לגלגל הצלה.
ברגע שהצד הדומיננטי הופך את מילת הבטחון למילת כישלון של הכנוע שלו - זה מציג אותו כחסר ביטחון כשולט ובפירוש מאיים על שלום הכנוע/ה. ברגע שהצד השולט מרגיש צורך להראות או להציג עצמו כ"חסר גבולות ומילות ביטחון" כי זה מה שנותן לו את תחושת העוצמה - לדעתי זה רע. ברגע שדומיננט מרגיש שמילת ביטחון נותנת בידי הכנוע יותר מידי כוח וזה הופך לשליטה מלמטה, זו תעודת עניות עבורו משום שזה משדר (עבורי) חוסר ביטחון.

מילת ביטחון לרוב מתמסמסת מהר מאוד ככל שהצדדים מכירים אחד את השני.

מילת ביטחון אולי תהייה "נפוצה" או שמישה יוותר בתחילת קשר. כששני הצדדים לומדים להכיר אחד השני היא תהפוך למיותרת.. הצד הכנוע ילמד לבטוח בצד השולט וידע שהצד השולט לא ייקח אותו רחוק מידי, והצד השולט ידע לקרוא מספיק טוב את הצד הכנוע וידע לעצור שניה-לפני-זמן-קיראת-מילת-ביטחון.

זו האידיליה. להשתמש בה רק במקרי חירום.

אנחנו הרי תמיד בוחנים גבולות. אני מאמינה שגלגל הצלה שכזה חייב להיות. לשני הצדדים. לשמור על שני הצדדים.
למה לחשוש ממנו?
יש שולטים שמספיק להם "די. לא יכולה.." והם יבינו מטון הדיבור ומשפת הגוף שזה באמת די ולא להמשיך - יש מי שזקוק למילה חדה וברורה שתאפס את שני הצדדים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 בינו׳ 2006
קראתי את הדברים של נריסה והנהנתי לי בהסכמה, עד שהגעתי לשורה התחתונה: "יש שולטים שמספיק להם "די. לא יכולה.." והם יבינו מטון הדיבור ומשפת הגוף שזה באמת די ולא להמשיך - יש מי שזקוק למילה חדה וברורה שתאפס את שני הצדדים".

אני בטוח שזו לא היתה כוונת המשוררת, אבל לדעתי אלה משפטים כאלה שגורמים למילת הבטחון להתפס ככשלון וכחולשה. קל מאד לפרש את זה כאילו שולטים שהם מספיק טובים ורגישים לא צריכים מילת בטחון כי הם יודעים לחוש את הנשלטת בצורה מושלמת, ועל כן מילת הבטחון היא כלי עבור שולטים פחות טובים שצריכים שיאפסו אותם כשהם נסחפים ואינם רגישים מספיק לנשלטת שלהם.

דעתי היא שאמנם יש שולטים רגישים יותר ופחות, אך השימוש במילת הבטחון נובע לא מכך אלא מהעובדה שבדסמ הוא מצב עמום ואף שולט, רגיש ככל שיהיה, אינו קורא מחשבות. יש שולטים שמספיק להם "די, אני לא יכולה" כדי להפסיק את הסשן למרות שהנשלטת כלל לא רצתה שהסשן ייפסק, פשוט משום שסף הפסקת הסשן של אותם שולטים נמוך והם לא מוכנים לקחת סיכון קל שבקלים. יש שולטים שבשבילם הכל הולך עד שמושמעת מילת הבטחון, כי הסף שלהם גבוה והם יודעים שאם העניינים הופכים בלתי נסבלים עבור הנשלטת, יש לה דרך ברורה לסמן להם זאת. האחרונים לא בהכרח פחות רגישים מהראשונים.

לא שרגישות לנשלטת אינה חשובה. היא חשובה לא רק בהקשר של מילת בטחון אלא גם בעניינים שאינם חוצי גבולות: תמיד צריך לשים לב מה עושה לה טוב ומה לא, כמה היא יכולה לספוג וכדומה. דווקא בעניין הפעולה הדטרמיניסטית של סיום סשן, אני חושב שמילת הבטחון היא כלי שיכול להועיל מאד גם לשולטים רגישים, ולו בגלל הידיעה שהיא קיימת ותושמע במקרה הצורך.

(הערה: התעלמתי מכך שלנשלטות יש בעיה להשמיע מילת בטחון. זו בעיה מוכרת ולה אכן אין פתרון למעט רגישות השולט).
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 23 בינו׳ 2006
זאלו - אמרת בערך מה שאני אמרתי - רק באריכות.

לא אמרתי שכך צריך להיות אלא שזה המצב בשטח.

ובאותה נשימה שנעצרת בשורה האחרונה בתגובה שלי - נעצרתי בהערת הביניים שלך בסוגריים.. כי היא בדיוק אומרת מה שאמרתי במשפט האחרון.
שיש דומים מספיק רגישים כדי לדעת מתי "די, מספיק.. כואב.. לא יכולה" ושות' הם אמיתיים ולא "קליפתיים".
באותה מידה שאתה סומך על אינטואיציה אדנותית לגבי אי-שימוש במילת ביטחון, ישנם זוגות הסומכים על אותה אינטואציה גם לגבי שימוש במשפטים כמו אלה שכתבתי במקום מילת ביטחון.

אני לא תומכת בשום צד. אני עדיין חושבת שמילת ביטחון צריכה להינתן. בכל צורה. הדינמיקה בין בני הזוג תיקבע אם היא נחוצה בכלל בפועל או לא.
Master_Eran​(שולט)
Master_Eran​(שולט) • 23 בינו׳ 2006
מילת הביטחון היא כמו מפסק פחת.
עבור הסאב/ית - לביטחון, כאשר יש בעיה ניתן להפעיל אותה.
עבור הדום/ית - לידיעה ברורה שהכל בהסכמה.

התחום שאנו עוסקים בו רגיש ואף מסוכן
למרות שדום/ית אמור/ה לקרוא את הסאב/ית
יתכנו פיספוסים...

לדעתי, אין לבצע סשן ללא מילת ביטחון!
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

מי מפחד ממילת ביטחון?

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 23 בינו׳ 2006
ציטוט:
מתי , אם בכלל, ניתן לוותר על מילת הביטחון, ולהמירה באמון מוחלט, בתוך מערכת יחסים שלמה, מעוגנת בזוגיות?

כמי שחי במערכת יחסים בדסמית זוגית, בדסמית ושלמה (בעיני) - אף פעם לא מוותרים על מילת ביטחון.

מילת ביטחון נדרשת בבדסמ גם לשולט/ת וגם לנשלט/ת.

היא מיועדת לאפשר דרך ברורה ובטוחה להבדיל מתי התקשרות נעשית בתוך הקשר בדסמי - זה שבו ייתכן (ואולי אפילו חשוב) ש"די" פירושו "עוד", "לא" פירושו "כן" ו-"תפסיק" פירושו "תמשיך", לבין ההקשר שבו אנחנו בני אדם בוגרים שנפגשים לצורך הנאה משותפת ואינם רוצים לגרום נזק לאחד/ת מהשותפים.

מילת ביטחון נדרשת בבדסמ כי אנחנו בני תמותה, וככאלה אנחנו עשינו, עושים ונעשה שגיאות (ומי שלא מאמינים בכך מוזמנים לספור את שגיאות ההקלדה שלי כדוגמה לכך שגם מי שרואים עצמם כשולטים יכולים לעשות שגיאות).

בבדסמ אנחנו משחקים בחומרים מאד יצירתיים ומאד מיוחדים, שנראים מאד עמידים, אך מהרגע שנפגעו יהיה קשה עד בלתי אפשרי לתקן אותם - הגוף והנפש שלנו ושל השותפים שלנו.

בעיני מי ששוללים שימוש במילת ביטחון, מי שממלכדים את השימוש במילת ביטחון עבור הסאב/ית במניפולציות שונות ומשונות ("אם תשתמשי במילת ביטחון - זה כישלון שלי" או "מילת ביטחון זו שליטה מלמטה" כדוגמאות נפוצות - יש עוד דוגמאות השמורות במערכת) - חשודים מראש.

בין אם אלו שולטים שמשליכים קשיים שלהם על הסאב/ית, בין אם הם אנשים שחדשים לחווית השליטה וחוששים שכמו שהקסם הזה פתאום הופיע הוא עלול להיעלם אם ישחררו מעט את סממני השליטה ובודאי אם אלו מתעללים ומנצלים - כל מי שיוצא בהצהרה שמונעת שימוש במילת ביטחון חשוד בעיני.

איך אותם אנשים שמתימרים להיות יצורים יודעי כל, קוראי מחשבות נסתרות ועתירי ניסיון יכולים להעז ולהתחיל סשן ללא דרך ברורה לעצור אותו במקרה חרום - זה בעיני שיא של חוצפה ישראלית.

אני לא מפחד לתת בידי השותפה שלי דרך להודיע לי שיש בעיה במהלך הסשן.

אני לא רואה שום בעיה בכך שהיא יכולה לעצור את הסשן, אם וכאשר היא מרגישה צורך בכך, או בצורך לתקשר מחוץ להקשר הבדסמי.

אני רואה בכך חופש להיות יותר פנוי למה שקורה בתוך ההקשר הבדסמי.

icon_exclaim.gif קיומה של מילת ביטחון איננו פוגע בי, בה או במערכת היחסים שלנו.

icon_exclaim.gif שימוש במילת ביטחון איננו מעיד על אופי מערכת היחסים, על עומקה או על טיב התקשורת בינינו - הוא מעיד על כך שאנחנו מכירים בכך שאנחנו אנושיים ועלולים לטעות או להזדקק למשהו אחחר משתכננו.

icon_exclaim.gif מילת ביטחון היא חלק מהחופש שלה להתנהג בסשן , מהשקט הנפשי שהיא צריכה כדי להיות פנויה לחוויה וחלק מרשת הביטחון שמאפשרת לה לעוף רחוק וגבוה.

icon_exclaim.gif מילת הביטחון היא חלק ממה שאני צריך כדי לעזור לה להגיע למקומות הרחוקים והמדהימים ההם, היא מרכיב חשוב שמאפשר לי להבחין בין סשן טוב לטריפ מסויט והיא מרכיב חשוב בארגז הכלים המנטלי של כל דום.

icon_exclaim.gif מילת ביטחון היא חלק מההבדל בין אנשים אחראים המודעים לגבולות האנושיות שלהם לבין מתעללים, מנצלים, שבויים בדימוי עצמי מופרז (או נמוך) ורשלנים.

icon_exclaim.gif מילת ביטחון פירושה שסאב/ית יודעים לאזן בין הצורך להאמין שמה שקורה בהקשר הבדסמי הוא אמיתי לבין הצורך להגן על הגוף והנפש שלהם מנזק בלתי הפיך.

icon_exclaim.gif מילת ביטחון היא ההבדל בין קפיצה ממגדל שלום המסתימת ככתם רטוב על המדרכה לבין קפיצת בנג'י עם כל אמצעי הבטיחות הנלווים אליה. בשניהם יש יופי של זריקת אדרנלין לגוף, רק שבאחד משניהם הסיכוי לנזק בלתי הפיך הרבה יותר נמוכה.
עינבר
לפני 18 שנים • 24 בינו׳ 2006
עינבר • 24 בינו׳ 2006
Morticia כתב/ה:

השולט קובע מהי

icon_question.gif
מי קבע את זה ? אין באמת חוקים למי קובע מילת בטיחון

מילת הבטחון היא כלי להפסקת הסשן בידי הצד הנשלט. מותר לאלטר.
שהייתי במה שהיה אמור להיות 24/7, היה לנו קוד של "אני לוקח/ת הפסקה".
במבט לאחור זאת הייתה מילת הבטחון שלי.

ברור שהיא חובה , כי בלעדיה אין משמעות להסכמה ב BDSM
לא תמיד מה שהסכמנו עליו , זה מה שיוצא וחובה שיהיה פתח פילוט בלי זה , זה פשוט תקיפה.
כמובן שמי שממשיך סשן אחרי שימוש במילת בטחון, כמוהו כביצע אונס. BDSM

# לפעמים אנשים נמצאים בקפאון ולא יכולים להשתמש במילת הבטחון, חשוב לשים לב לנשלט/ת
ולכל הפחות לבדוק אחרי הסשן מה הרגיש, האם רצה להפסיק ולמה הבחר שלא.

# לפעמים מילת הבטחון נתפסת כמשהו לא לגיטימי, ככישלון של הנשלט, כהרס לדימניקה, חשוב לבחון את זה. לדבר לפני ואחרי. זה כלי חשוב לשני הצדיים.