ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

זנותיות

T O M​(שולט)
לפני 18 שנים • 5 בפבר׳ 2006

זנותיות

T O M​(שולט) • 5 בפבר׳ 2006
ציטוט: שגבר לא יכול להיות זונה, פשוט כי אין חיה כזו. כדי להפוך אותו לזונה הדומית צריכה להפוך אותו קודם לאישה

לקחתי את המשפט הזה מנושא אחר.
עליו אני רוצה לדון.

עלית על נקודה מעניינת, לוטוס.
כדי להפוך מישהו לזונה קודם כל הוא צריך להיות אישה.

מסכימים עם המשפט?

הסכמה עם המשפט מוציאה משהו זנותי באישה , שאינה מיוחסת לגבר אף פעם.
מדוע זה כך, לדעתכם?

אם תלך אישה לבד ברחוב בלבוש מאוד מאוד פרובוקטיבי וחשוף, זה יראה זנותי עבור חלק
מהאנשים הצופים ויתכן אף יעירו לה. אם גבר ילך פרובוקטיבי אז או שלא יהיה איכפת או
שמקסימום יתיחסו לזה כאל "לא הולם". לגבר לא יצרחו ברחוב זונה ולא יבואו בכעס או בזילזול.

החשיבה הזאת היא לא נחלת הגברים בלבד.

האם זה פוגם לדעתכם בכל הנושא השוויוני בין המינים?

(השאלות מיוחסות לשני המינים)
Uranus
Uranus • 5 בפבר׳ 2006
ציטוט:
"כדי להפוך אותו (גבר) לזונה הדומית צריכה להפוך אותו קודם לאישה."

לא צריך להפוך אותו לאישה, וגם לא נחוץ דומית.
אני דוקא כל הזמן שומע על גברים ההופכים לזונות ע"י סאביות icon_biggrin.gif
המלט

סתם הערת אגב

המלט • 5 בפבר׳ 2006
החוק הישראלי מכיר רק במעשה זנות של אשה, ולא של איש.

שויון? לא ממש.
Here And There​(נשלטת)

.

Here And There​(נשלטת) • 5 בפבר׳ 2006
חוסר שיווייון בהגדרה של נשים לעומת גברים על אותם התנהגויות כבר קיימת הרבה זמן וזה לא משהו חדש. זה ידוע שכשאישה שוכבת עם הרבה גברים אז היא "זולה, קלה להשגה" וכו וכו', לעומת זאת כשגבר עושה את זה הוא "גבר", ו"שווה" כי מה, כל הבחורות רוצות אותו אז איך הוא לא יהיה שווה...? ההגדרה הכפולה קיימת משתי סיבות: א. באופן מודע זה היה קיים יותר פעם, אבל עדיין מטובע עמוק בתת מודע של החברה, בגלל החשיבה שנשים פחות חכמות, פחות מוצלחות, הידע שלהן פחות מגוון וכו' הערך שלהם יותר נמוך. אומנם היום בכל מה שקשור להשכלה רוב הגברים יגידו שנשים חכמות באותה מידה של הגברים, וחלקן אך יותר, ושיש הרבה תחומים בהן הן מאוד מוצלחות, שזה נכון, אבל בתחומים אחרים ובגדול, המחשבה היא שנשים פחות טובות מגברים, יודעות פחות, יכולות פחות, ומפה מגיע החוסר שיוון שמאפשר הגדרות שונות לשני המינים לאותם התנהגויות.
ב. מאותה חשיבה מסורתית ומיושנת שהתחילה בימי הביניים שאישה שייכת לגבר אחד, לזה שהיא נשואה לו, ז"א, והדגש על "שייכת", וזהו, והיא לא היתה במעמד של לבחור. לעומת זאת, הגבר הוא החזק, הוא המחליט ויש לו יותר חופש בחירה. החשיבה הזו עדיין קיימת היום, אומנם נכון, כשזוג מתחתן הם שייכים אחד לשני באותה מידה, אבל עדיין, קיימת המחשבה ש"היא שלו", וזה יותר מקובל מאשר המחשבה ש"הוא שלה". החשיבה הזו גם מעוגנת בתנ"ך, כשזוג מתגרש הבעל אומר משהו בנוסח "עכשיו את מותרת" ו"אני מגרש אותך"... בגלל זה, כאשר לו יש הרבה נשים הוא נחשב ל"גבר רצוי" וכשאישה עושה את זה היא מוגדרת בהגדרה מזלזלת של "מותרת" או "זונה".
Here And There​(נשלטת)

.

Here And There​(נשלטת) • 5 בפבר׳ 2006
חוסר שיווייון בהגדרה של נשים לעומת גברים על אותם התנהגויות כבר קיימת הרבה זמן וזה לא משהו חדש. זה ידוע שכשאישה שוכבת עם הרבה גברים אז היא "זולה, קלה להשגה" וכו וכו', לעומת זאת כשגבר עושה את זה הוא "גבר", ו"שווה" כי מה, כל הבחורות רוצות אותו אז איך הוא לא יהיה שווה...? ההגדרה הכפולה קיימת משתי סיבות: א. באופן מודע זה היה קיים יותר פעם, אבל עדיין מוטבע עמוק בתת מודע של החברה, בגלל החשיבה שנשים פחות חכמות, פחות מוצלחות, הידע שלהן פחות מגוון וכו' הערך שלהם יותר נמוך. אומנם היום בכל מה שקשור להשכלה רוב הגברים יגידו שנשים חכמות באותה מידה של הגברים, וחלקן אך יותר, ושיש הרבה תחומים בהן הן מאוד מוצלחות, שזה נכון, אבל בתחומים אחרים ובגדול, המחשבה היא עדיין שנשים פחות טובות מגברים, יודעות פחות, יכולות פחות, ומפה מגיע החוסר שיוון שמאפשר הגדרות שונות לשני המינים לאותם התנהגויות.
ב. מאותה חשיבה מסורתית ומיושנת שהתחילה בימי הביניים שאישה שייכת לגבר אחד, לזה שהיא נשואה לו, ז"א, והדגש על "שייכת", וזהו, והיא לא היתה במעמד של לבחור. לעומת זאת, הגבר הוא החזק, הוא המחליט ויש לו יותר חופש בחירה. החשיבה הזו עדיין קיימת היום, אומנם נכון, כשזוג מתחתן הם שייכים אחד לשני באותה מידה, אבל עדיין, קיימת המחשבה ש"היא שלו", וזה יותר מקובל מאשר המחשבה ש"הוא שלה". החשיבה הזו גם מעוגנת בתנ"ך, כשזוג מתגרש הבעל אומר משהו בנוסח "עכשיו את מותרת" ו"אני מגרש אותך"... בגלל זה, כאשר לו יש הרבה נשים הוא נחשב ל"גבר רצוי" וכשאישה עושה את זה היא מוגדרת בהגדרה מזלזלת של "מותרת" או "זונה".
ונילו

Re: סתם הערת אגב

ונילו • 5 בפבר׳ 2006
המלט כתב/ה:
החוק הישראלי מכיר רק במעשה זנות של אשה, ולא של איש.

שויון? לא ממש.

החוק הישראלי אינו נוקט בלשון זכר או נקבה (ואם כן זה רק עקב נוחות העניין), אבל לגופו של עניין:
חוק העונשין התשל"ז-1977, פרק ח': פגיעות בסדרי המשטר והחברה, סימן י': זנות ותועבה (סעיפים 199 - 214ב) הקובע מהוא מעשה זנות, סרסרות, סחר בבני אדם לעיסוק בזנות, ניצול קטינים והעונשים עליהם, אינו מייחס את המעשים לגבר או אישה. "זנות" ניתן לפרש כמתייחס לגבר או לאישה.

עבירת אינוס, זה כבר סיפור אחר (פרק י' סימן ה': עבירות מין), זה מתייחס ספיציפת לגבי גבר הבועל אישה, ולא להיפך.

לדעתי, מושג "הזונה" כעלבון לגבי פריצות מינית מיוחס לנשים בגלל נורמות והלכי רוח תרבותיים שהתשתרשו בחברה האנושית מזה אלפי שנים. זה הכל אצלנו בראש, החברה הסובבת אותנו (ואל תהיו קטנוניים לגבי סאבים ודומיות שאצלהם זה אחרת, הרי בינתיים זה המיעוט, וחוץ מזה אני מנסה ליצור פה נקודה כללית יותר) דופקת לנו חזק חזק במוח שהגבר עליון על האישה, שמיניות אצל גבר זה "כיבוש" ואילו אצל האישה זה פריצות מאידך.

אפשר להמשיך ולנתח את הסיפור הזה, אבל בשורה התחתונה, זה משהו תרבותי, אני לא אומר שאני מסכים עם זה, או שזה צריך להיות כך, אבל נראה לי שזה פשוט ככה...

ולגבי שיוויון... אותו יש רק אצל פילוסופיים והוגים שחיים בעולם האידאות, כל השאר חיים במציאות.
מUחדת
מUחדת • 5 בפבר׳ 2006
לכו וראו, ממש עכשיו- בערוץ הראשון.
Lilu-FemdoM{Pon}
לפני 18 שנים • 6 בפבר׳ 2006
Lilu-FemdoM{Pon} • 6 בפבר׳ 2006
זאת רק אני או שנדמה לי שטוחנים פה נושאים עד לזרא ?

לנושא המדובר, יש הלך תרבות ויש השקפות אישיות ,
כל אחד רואה את העולם בזווית שונה, כלומר, יש יראו באישה
רבת משגלים כתותחית וסמל מין ויש שיסלדו ממנה, ולהיפך,
גבר רב משגלים יחשב כתותח או כשרמוט שמזיין כל דבר שזז
(לא פעם שמעתי גבר שמתמרמר על היותו שרמוט).
יש גם את עניין החברה בה נמצאים...לדוגמא:
בארה"ב , כוכבת פורנו שבשבוע משתגלת יותר מהאישה הישראלית
הממוצעת כל חייה, נחשבת לסמל מין , פרסום והערצה, אפילו
יש טקסי פרסים על ביצועים וכו', תגידו מה שתגידו , שם
הסקס קיבל לגיטימציה חיובית ואין סלידה כמקובל בחברות אחרות.
באנגליה - עם כל השמרנות המלכותית שם , מאוד מקובל שזוג נשוי
נכנס למסיבה היא לשם הוא לשם והם משתוללים (ולא ביחד) עם אחרים ,
הפתיחות המינית גבוהה ,
כאן בארץ יש השפעה חזקה של היהדות על המעמד של האישה ולא בהכרח
לצד החיובי, אך , למזלנו , יש לנו זכות בחירה לטוב או לרע , וכל אחת אדונית
לגורלה.
Lilu-FemdoM{Pon}

Re: זנותיות

Lilu-FemdoM{Pon} • 6 בפבר׳ 2006
ציטוט: שגבר לא יכול להיות זונה, פשוט כי אין חיה כזו. כדי להפוך אותו לזונה הדומית צריכה להפוך
אותו קודם לאישה

אגב...אין חכמה כבעלת הנסיון....

קווינסי ? את פה ? icon_cool.gif
Eve ov Destruction​(מתחלפת)

אישה/גבר נשיות/גבריות

Eve ov Destruction​(מתחלפת) • 6 בפבר׳ 2006
אני מאמינה שכשגבר מאמץ גינונים שמיוחסים לנשים הוא משפיל את עצמו, כיוון שהגינונים האלה הם משפילים. הם לא המהות של להיות אישה, לכן גבר לא הופך לאישה אלא הוא מתנהג באופן נשי. האפליה בחברה בעיניי קיימת כיוון שמיוחסים גינונים כאלה למין אחד ואחרים למין השני ללא שום הגיון, באופן שמפלה. אני רואה בפמיניזציה מעין "תיקון" icon_smile.gif