בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסטיות'

Venus in Furs
לפני 17 שנים • 7 בדצמ׳ 2006

בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסטיות'

Venus in Furs • 7 בדצמ׳ 2006
אני כותב את זה בפורום המתחלפים כי הוא מרגיש מאוד מוזנח, אבל זה לכולם.

בעולם הונילי , כשאומרים על מערכת יחסים שהיא סאדומזוכיסטית מתכוונים שיש התעללות רגשית בין המעורבים, תלות חזקה יחד עם הרבה מריבות וסבל.

כשהייתי יותר צעיר ותמים חשבתי שבדסם פותר את זה, כי במקום להתעצבן בחיים מוציאים את העצבים 'במיטה', מה שמנקה את הרגשות השליליים ומאפשר מערכת זוגית תקינה והרמונית.

אבל יותר ויותר אני נתקל בסאביות שאכן מתקרבנות אצל אדונן, ובסאבים שנותנים את נשמתם לדומיות שמואסות בם ומנצלות אותם, ובזוגות מתחלפים שמאמללים אחד את השני.

ולכן אני שואל, האם נידונו (והכוונה היא לזוגות הרומנטיים, לא לסטוצים או למערכות היחסים המוגבלות לקטע מסוים) למערכות יחסים שכאלו, בגלל השריטה? האם זה נשאר רק ב'משחק' או גולש ל'חיים'?

האם יכול להיות סוף טוב למערכת יחסים בדסמית?

icon_rolleyes.gif
Toxic Princess
לפני 17 שנים • 7 בדצמ׳ 2006
Toxic Princess • 7 בדצמ׳ 2006
למה? אתה רואה ברירה אחרת??
כי אני לא רואה את עצמי מסופקת בכלל במערכת יחסים שלא כוללת בדסמ, או לפחות קצת קינק..
אז אני חושבת שבדיוק כמו כל מערכת יחסים, גם מערכת יחסים בדסמית יכולה להצליח..
הכל תלוי בגורמים השונים כמו בני הזוג, הסביבה, העיתוי, ההבנה, הפתיחות, האווירה והרצון.
כמובן גם הרגש... וההתאמה.

ומה אתה שואל שאלות פילוסופיות באמצע הלילה בכלל icon_wink.gif

‎‏}{
איימי_​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 8 בדצמ׳ 2006

וונוס היקר

איימי_​(נשלטת) • 8 בדצמ׳ 2006
כמו במערכת "וונילית", הכל תלוי בהתאמה בין בני הזוג.
חוץ מזה, שכחת לציין ברשימה, דומים שפוגעים בסאביות... icon_confused.gif
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
חתולה פסיכית כתב/ה:
למה? אתה רואה ברירה אחרת??
כי אני לא רואה את עצמי מסופקת בכלל במערכת יחסים שלא כוללת בדסמ, או לפחות קצת קינק..
אז אני חושבת שבדיוק כמו כל מערכת יחסים, גם מערכת יחסים בדסמית יכולה להצליח..
הכל תלוי בגורמים השונים כמו בני הזוג, הסביבה, העיתוי, ההבנה, הפתיחות, האווירה והרצון.
כמובן גם הרגש... וההתאמה.

ומה אתה שואל שאלות פילוסופיות באמצע הלילה בכלל icon_wink.gif

‎‏}{

אני מחזק את דבריה של החתולית החמודה והיפה ומוסיף הרבה הרבה פטיש! לאהבה יש צבעים רבים, ולכל אחד יש את הגוון שלו, והאדם שמנגן על אותו תדר.....

עמק
Agni​(מתחלף)

Re: בדסם ריגשי, או האם מערכות יחסים בדסמיות הן 'סאדו-מזוכיסט

Agni​(מתחלף) • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:

בעולם הונילי , כשאומרים על מערכת יחסים שהיא סאדומזוכיסטית מתכוונים שיש התעללות רגשית בין המעורבים, תלות חזקה יחד עם הרבה מריבות וסבל.

כשהייתי יותר צעיר ותמים חשבתי שבדסם פותר את זה, כי במקום להתעצבן בחיים מוציאים את העצבים 'במיטה', מה שמנקה את הרגשות השליליים ומאפשר מערכת זוגית תקינה והרמונית.

אבל יותר ויותר אני נתקל בסאביות שאכן מתקרבנות אצל אדונן, ובסאבים שנותנים את נשמתם לדומיות שמואסות בם ומנצלות אותם, ובזוגות מתחלפים שמאמללים אחד את השני.

ולכן אני שואל, האם נידונו (והכוונה היא לזוגות הרומנטיים, לא לסטוצים או למערכות היחסים המוגבלות לקטע מסוים) למערכות יחסים שכאלו, בגלל השריטה? האם זה נשאר רק ב'משחק' או גולש ל'חיים'?

icon_rolleyes.gif

וונוס, לדעתי הטעות הבסיסית שלך בראיית הדברים היא ההגדרה.
בתור אחד המגדיר עצמו כמתחלף (עם החביב עליי ביותר icon_razz.gif ) אתה הרי יכול להגדיר עצמך כל פעם כשולט או נשלט בהתאם לדינמיקה בינך לבן או בת זוגך.
והרי זה הקסם- להנות מכל העולמות ללא להיות כבול בקונספציות שבסופו של דבר מכפיפות את המציאות.
כלומר, אם היית מגדיר עצמך כנשלט האגו הגברי שלך לא היה מוכן להודות שלפעמים כיף גם להישלט והיית "נכנס לסרט" של שולט עם כל המשתמע מכך כלפי עצמך וכלפי האחריות הקהילתית שלך.

אל תגדיר.
אל תעשה הפרדה,
וונילים, בדסמי"ם, זה לא משנה, אילו סתם הגדרות כובלות, יש המון וונילים שהזרע כבר טמון בתוכם ורק תן להם להגיע למקם הנכון, איפה שמרגיש להם נוח ובית, להרגיש את מגע השלשלת על צווארם או את השוט על ישבנם והם ייגמרו.

לפני שהיגעתי לעולם הזה הייתי במערכת יחסים שרק כיום אני מבין שעל פי ההגדרות היא בדסמית.
הייתה בה המון שליטה מנטאלית, שהטריפה אותי בתור חובב ריגושים,
אך שרציתי לעבור שלב לריגוש גדול יותר בת זוגי לא הייתה בשלה לכך עדיין, בשל בורות אוליי, (כל הפרסומות המטונפות של נשים מוכות...), כך שאני המשכתי ונסקתי והיא נשארה מאחור.

מי שכבר הרבה זמן פה אני מאמין שכבר מגיע לאיזו תחושת מיצוי,
יש פעמים שכבר עוברים את כל הריגושים וצריך לחזור אחורה,
לראשוניות,
למגע הראשוני,
לרוך ולעדינות.

מקווה שעזרתי לך.
איימי_​(נשלטת)

איימי_​(נשלטת) • 8 בדצמ׳ 2006
Agni כתב/ה:
Venus in Furs כתב/ה:

icon_rolleyes.gif

מי שכבר הרבה זמן פה אני מאמין שכבר מגיע לאיזו תחושת מיצוי,
יש פעמים שכבר עוברים את כל הריגושים וצריך לחזור אחורה,
לראשוניות,
למגע הראשוני,
לרוך ולעדינות.

מקווה שעזרתי לך.

מילים כדורבנות!
Venus in Furs
Venus in Furs • 8 בדצמ׳ 2006
אממ, אני אחדד.

הטענה שלי, שאיני בטוח בה בעצמי היא :

בגלל שאנחנו שרוטים, ומתרגמים כאב והשפלה כביטויי אהבה, מגיע רגע בו שעשועי המיטה והשעשועים המנטאליים הרגילים כבר לא מספקים לנו את המקום הזה, ואנחנו עוברים לסאדומזוכיזם רגשי, שהוא למעשה הוייב ששולט מלכתכילה. אותה סאבית חסרת ביטחון שמרגישה לא ראוייה לאהבה, ולכן פנתה לבדסם על מנת להקצין את הסיטואציה ולהביא את עצמה לקטרזיס, מוצאת את עצמה הולכת עם אלו שיפגעו בה. אפילו אצל מתחלפים, מה שאמור היה לפתור את התקיעות והשיעמום, העסק הופך למאבק שליטה מחד, או למצב בו אחד דומיננטי יותר ולכן לא מסופק מאידך.

הבדסם עושה אידאליזציה ליחסים. במקום חברות מנומנמת ובורגנית+סקס מדי פעם ובעיקר שותפות כלכלית ומעשית בגידול ילדים ותמיכה רגשית, אנחנו תרים אחר האידאל, המלכה והעבד, האדון והשפחה, או הזוג הקינקי החופשי וחסר הגבולות, ששניהם רואים אחד בשני מלכה וזונה, ועבד ואממ, זונה ( : אלו מצבי קיצון, אוטופים, טהורים, שלא ממש מסתדרים עם המציאות, ולכן האתגר של כולנו ליישם אותם במציאות הנורמטיבית שלנו.

השאלה שלי שוב, היא, האם יכול להיות סוף טוב לסיפור כזה? בכל האמנות הבדסמית, תמיד יש סוף רע למערכת סאדומזוכיסטית. היא מתרסקת על קרקע המציאות. אביא כדוגמא את 'ונוס בפרווה' הספר ואת 'ירח מר', הסרט.
פייה{O}

פייה{O} • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:

icon_rolleyes.gif

אני חושבת שאנשים שעושים בדסמ מתוך איזשהו חסך או חוסר בטחון או כל שריטה שהיא - נדונו למערכת יחסים בעייתית בכל מקרה.
לעומת זאת, אם הבדסמ משמש כסוג של מיניות ותקשורת נראה לי שזה יכול לעשות הרבה טוב.

קשה לי להאמין שיחסים שמבוססים לגמרי על שליטה בהם הפרטנרים כל הזמן ב'תפקיד' מסויים יכולים להיות בריאים ובונים.

חוץ מזה, לאנשים אינטנסיביים הגיוני שיהיו מערכות יחסים אינטנסיביות וגדושות רגש וסערות.
אולי פשוט יש יותר אנשים כאלו בבדסמ....

fishy.gif
Venus in Furs
Venus in Furs • 8 בדצמ׳ 2006
נו במת, יש מישו שלא עושה בדסם מתוך חסך? מי שעושה את זה כ'תבלין', כמו שהולכים למסעדה הודית, וול, זה לא רלוונטי לדיון.
פייה{O}
פייה{O} • 8 בדצמ׳ 2006
Venus in Furs כתב/ה:
נו במת, יש מישו שלא עושה בדסם מתוך חסך?

טוב, אז גם אני אחדד -
התכוונתי לחסך או שריטה פעילה ובועטת, מסוג שמחפש להשליך על היחסים את השריטה ולקוות שמזה תבוא הישועה.