צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

טרקטט על מגדרים

FrozenLips
לפני 17 שנים • 19 במרץ 2007

טרקטט על מגדרים

FrozenLips • 19 במרץ 2007
אני לא מבקשת הרבה.
אני מבקשת רק חלוקה מחדש, אבל הפעם שתהיה הוגנת.
תנו לי לחזור למקורות. לשחק ב"כמו שזה היה פעם".
אני רוצה גבר שיהיה גבר כדי להיות אשה שהיא אישה.

אשה היא רוך. להיות אשה זה להנות ממלוא הזכות לאהוב בלי הצורך לחפש תרוצים. לא לפחד ליפול, לסגת או לברוח כשצריך. לדעת שמותר. לדעת שמותר להשתגע קצת לפעמים, הרי יש משהו מקסים באשה נגועה באימפולסיביות קלה.

אשה יודעת למצות את ההנאה מלעמוד לפעמים מאחורי גבר. לתת, לקבל, ללטף ולהתלפף סביב גופו העייף בלילה או סביב מותניו החזקים בנסיעת אופנוע מהירה, לצחוק ולהציף בפולסים עדינים של חום את הגוף. אפשר גם לבכות לפעמים, אפילו כשאין סיבה נראית לעין.

להיות אשה זה לתמרן בעדינות בלתי מורגשת בין העולם שבחוץ שמצפה לאשה הסופר-אול-מייטי שחינכו אותי להיות, לבין הבית בו אפשר להיות יצור חלש ועדין ככל שארצה. להיות אשה זה לדעת להמיס את כולם בחיוך, אבל לדעת לחזור הביתה כשצריך, ולתת החיוך למי שהוא מגיע לו באמת.

אשה צריכה לדעת לתת לגבר להרגיש גבר. להעריץ אותו קצת. לתת לו הרגשה שהוא הכי בעולם. זה הדבר היחיד שגבר לא יוכל להשיג לבד, והכי נהדר לקבל את ההרגשה הזו מהאשה שאתו.

אני לא מבקשת הרבה.
רק למצוא את האשה שהייתה בי,
בלי לאבד את האשה שאני.

גבר הוא כוח. גבר צריך להיות הבעלים של כמה שיותר כוחות. כוחות אמיתיים. לא כוחות מפלסטיק תוצרת סין. לצעוק זה לא כוח. אלימות היא לא כוח. פחד הוא לא כוח. למרות שיש שטועים לחשוב שכן.

גבר צריך לשלוט במוחו. לשנן אותו ולעבוד אתו: דיבור חד, חשיבה ביקורתית, סקרנות מדעית, יכולת אנליטית, מטבעות לשון ניטחים לכל עבר. ידע הוא הכוח הגדול ביותר שניתן לאדם ככלל. אשה חייבת לדעת להשתמש בו וגבר חייב לדעת להשתמש בו, אבל מסתמן שבנושא הזה גברים נוטים להיות סלחנים בהרבה מנשים.

גבר צריך להיות בעל מעמד וכסף. אני לא חומדת את כספו ולא את מעמדו, אבל אני רוצה מקום לשאוף אליו, יכולות להעריץ. אני לא רוצה גבר שאני יכולה לקנות. אני לא רוצה שכסף יהיה פער בלתי מגושר ביננו. כסף, כמו סקס, תופס מעט מאוד מקום כשהוא ישנו, אבל המון כשחסר.

גבר צריך להרגיש טוב ונוח בתוך העור של עצמו. הוא לא צריך להיות שחקן הוליוודי מסוקס. הוא לא צריך להיות טייגר וודס או יו ג'קמן. הוא צריך לדעת להנות מהזכות לא להשקיע יותר מדי בהופעה חיצונית. אבל הוא צריך לאתר את יתרונותיו ולדעת להשתמש בהם. סקס אפיל וכריזמה יכולים להיות כוח גדול ביותר בידיו של גבר מיומן.

גבר אמיתי צריך לדעת לתת לאשה להרגיש אשה. הוא צריך לתת לה את החופש לפרוח אבל את הגבולות כדי לא להפוך לעשב שוטה. הוא צריך לדעת להגיד לה לא לפעמים, לא משנה כמה החיוך שלה יפה. גבר צריך ליצור במו עיניו את האשה הכי יפה, הכי סקסית והכי מדהימה. להרים אותה על הכתפיים בהופעה לשיר שהיא הכי אוהבת. ללחוש לה באוזן בשקט בשקט דברים מגונים. להעביר ליטוף אוהב ומרעיד. הדברים שלאשה קשה להשיג בעצמה, והכי נהדר לקבל אותם מהגבר שאיתה.

אני לא מבקשת הרבה.
רק למצוא גבר שזוכר להיות גבר.
כדי להזכיר לי להיות לגמרי אשה.

melody
melody • 19 במרץ 2007
פוסט נפלא .
כל כך נפלא, שעל אף שיש לי ויכוח קטנטן על אחד הסעיפים שם,
אני לא רוצה לקלקל.
באמת מקסים.
פייה{O}
פייה{O} • 19 במרץ 2007
אני לא אוהבת מניפסטים שמתחילים ב'להיות אישה', 'אישה צריכה', 'גבר אמיתי'.

אנחנו במאה ה-21 למען השם.

fishy.gif
walking dead
walking dead • 19 במרץ 2007
פייה כתב/ה:

fishy.gif

מסכימה עם הפייה.

די מיצינו את הנושא של המשוואות המתמטיות לפיהן כל דבר צריך להיות מוגדר....
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 19 במרץ 2007
פשוט מקסים, שפתיים קפואות, ממש לגמרי.
יפה לך לגמרי.
בהצלחה
FrozenLips
FrozenLips • 19 במרץ 2007
פייה כתב/ה:

fishy.gif

זה לא שזה צריך להיות ככה בשביל מישהו אחר.
זה צריך להיות ככה בשבילי.

אני חושבת שהבעיה הכי גדולה במהפכה הפמיניסטית (המצויינת בפני עצמה) היא ששכחו שהיא נעשתה לא כדי להכריח נשים לעשות את ההפך (כלומר להפוך לגברים) אלא כדי לאפשר לנשים לעשות מה שהן רוצות
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

היופי שבבדסמ

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 19 במרץ 2007
FrozenLips כתב/ה:
פייה כתב/ה:

fishy.gif

זה לא שזה צריך להיות ככה בשביל מישהו אחר.
זה צריך להיות ככה בשבילי.

אני חושבת שהבעיה הכי גדולה במהפכה הפמיניסטית (המצויינת בפני עצמה) היא ששכחו שהיא נעשתה לא כדי להכריח נשים לעשות את ההפך (כלומר להפוך לגברים) אלא כדי לאפשר לנשים לעשות מה שהן רוצות

בעיני, חלק גדול מהיופי שבבדסמ הוא היכולת להגדיר מחדש ולברוא יש מאין - חופש מהמוכמות...

icon_twisted.gif
נילי ונילי
נילי ונילי • 19 במרץ 2007
"אישה" זה מיתוס.
אין כזה דבר.

כל מה שיש זה רק אסופה של נשים. פרטים אינדיבידואלים שכפו עליהם את המיתוס המחורבן כדי לשכנע אותם[ן] שנכון להםן להחזיק מסרגה.

זה נכון גם לצד השני, אגב.
אסופת הגברים האומללה שכפו עליהם מיתוס קשיחות מזוייף שגורם להם לקרוא פוסטים כמו שלך, שמפקיע מהם את היכולת לתת ולקבל רוך ולא להקים עליו קול זעקה.

דיכוי מגדרי זה קקה.
newoldone
newoldone • 19 במרץ 2007
וואוו. תודה, FrozenLips .

חייתי כל כך הרבה שנים במחשבה המוטעית שאני אישה.
תודה שהארת את עיני.
RIS
RIS
לפני 17 שנים • 20 במרץ 2007
RIS • 20 במרץ 2007
לא.

למרות הרצון לתת ח"ח על המאמץ ועל הרצינות ועל היסודיות. למרות התחושה של הסיפוק מפוסט מושקע וחושפני בכנות שלו.

לא.

פרוזן, מבלי משים את בודקת ומאשרת מחדש את כל הקלישאות המגדריות שמתוכן נולד ובא לעולם השובינזם.

והנה שני נימוקים מקריים לטענה שלי.

ציטוט: אשה צריכה לדעת לתת לגבר להרגיש גבר. להעריץ אותו קצת. לתת לו הרגשה שהוא הכי בעולם. זה הדבר היחיד שגבר לא יוכל להשיג לבד, והכי נהדר לקבל את ההרגשה הזו מהאשה שאתו.

והנה - המניפולציה הנשית הישנה מהזן ההוליוודו-פולני, מרימה את ראשה המוכר מבין השורות.

ישנם הרבה דברים שגבר שלא יכול להשיג לבד. זה איננו אחד מהם. וגם לו היה זה נכון - אין דבר שדוחה גבר יותר מאישה ש"נותנת לו להרגיש גבר".
כי אם זה שם - אז זה שקוף, זה לא משהו שהאישה צריכה לעשות, כי זה שם.
ואם הוא מרגיש שהיא עושה את זה וקולט שהיא בעצם "עושה לו עיניים", הוא תוהה לעצמו ולא מבין לאיזה צורך עושים לו BOOST. יש סיכוי גדול יותר שזה ייתן לו להרגיש כמו סמרטוט מאשר כמו גבר.

ציטוט: גבר הוא כוח. גבר צריך להיות הבעלים של כמה שיותר כוחות. כוחות אמיתיים. לא כוחות מפלסטיק תוצרת סין. לצעוק זה לא כוח. אלימות היא לא כוח. פחד הוא לא כוח. למרות שיש שטועים לחשוב שכן.

לא ולא.

מה גם שאינך מגדירה מהו "כוח אמיתי". את מגדירה (ובעצם, מאפיינת) רק מהו "כוח לא אמיתי".

אבל ההסתייגות שלי נובעת מכך שאינני מסכים להצבה של ה"גבר" כאגף במשוואה שמזהה אותו עם "כוח".
או שהופכת אותו למעין רודף בצע מהסוג שמנסה להיות "הבעלים של כמה שיותר כוחות".

בעיני המשוואה הזו אף היא הינה תמצית השובינזם שדיברתי עליו קודם, רק מהצד ההפוך.

המושג של "כוח" הוא מושג חסר תוקף בעיני.
אין "כוח".
יש רק "כוח שפועל על משהו" .
כוח איננו מטרה, הוא אמצעי.
ולכן מה שחשוב הוא לא כמות הכוח שיש בידי אדם אלא מה הערכים שהוא דוגל בהם, שמכתיבים לו איך ובאילו תנאים להפעיל את אותו כוח.