סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה שאסור לאדון, ומה שמותר לגברת...

venus in our blood​(שולטת)
לפני 17 שנים • 7 במאי 2007

מה שאסור לאדון, ומה שמותר לגברת...

venus in our blood​(שולטת) • 7 במאי 2007
לפרקים, מתעוררת התחושה ש-דום החורג ולו בקצת, מ''הכללים המותרים '' ( מי קבע אותם ? היכן הוחלט עליהם ומתי...?) הופך , כמעט אוטומטית לדומסוכן ( ואינני מדברת על אלו , שלצערנו בהחלט מצדיקים את התואר המפוקפק.) או לדום חסר אחריות \ חסר רגישות ...
ואילו לשולטות מותר כמעט הכל.
האם בכך אנחנו לא מנציחים בעצם סוג של שובניזם, ולא מהזן הנכון ( הווה אומר בדסמ''י ? )
האם באמת כמעט כל מה שלגיטימי לשולטת, נשמע לנו בגדר אבסורד כשמדובר בשולט?

*אין הדברים מתייחסים ספציפית לאדם מסויים, אלא נכתבו באופן כללי.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 7 במאי 2007
יש הרבה פעמים רגישות יתר לצופות/קוראות סשן בין שולט לנשלטת.
כל דבר נבדק שבעתיים שחלילה הוא לא מנצל או מסכן אותה.

סימון כ"פוטנציאל לאיום" עד שלא הוכח אחרת.

מיותר.

לא סומכים כל כך על החלטות האישה שבחרה בו.

ייתכן כי זה בא ממעמד האישה בחברה (שהוא לא משהו בלשון המעטה)
וזה חודר גם לפה בהרגשה שיותר צריך לדאוג לה ולשמור עליה.

זה גורם לא פעם להתערבות בוטה מצד שלישי ליחסים בין השולט לנשלטת.
שיפוטיות גם כאשר לא התבקשה אחת כזו.

לדעתי יש בזה הקטנת האישה.
גם אם הרצון הוא טוב והמטרה היא להגן עליה, בפועל זה עושה נזק
כי לא סומכים על החלטותיה ומציגים אותה כילדה קטנה.

בפאמדום יש פחות דאגה
סומכים על הגבר וההנחה היא ש"הוא יודע לדאוג לעצמו"
גם אם תתעורר בעיה, הוא כבר יתגבר.

ההנחה היא שגבר פחות ינזק מסיטואציות כאלה.
ייתכן כי זה בא ממעמד האישה בחברה (שהוא לא משהו בלשון המעטה)
וזה חודר גם לפה בהרגשה שיותר צריך לדאוג לה ולשמור עליה.

זה גורם לא פעם להתערבות בוטה מצד שלישי ליחסים בין השולט לנשלטת.
שיפוטיות גם כאשר לא התבקשה אחת כזו.

לדעתי יש בזה הקטנת האישה.
גם אם הרצון הוא טוב והמטרה היא להגן עליה, בפועל זה עושה נזק
כי לא סומכים על החלטותיה ומציגים אותה כילדה קטנה.

בפאמדום יש פחות דאגה
סומכים על הגבר וההנחה היא ש"הוא יודע לדאוג לעצמו"
גם אם תתעורר בעיה, הוא כבר יתגבר.

ההנחה היא שגבר פחות ינזק מסיטואציות כאלה.

בדיוק.
ואני תוהה, האם שורשי החשיבה הזו קיימים (עדיין)בכל העולם או רק בחברה הישראלית המחוספסת ...

יתר על כן,
הדבר עובד, לדעתי, גם הפוך :
שולטת טובה, איכותית באמת כולה להרשות לעצמה דברים שעל פני השטח, ניראה כי הדום הממוצע לא יעז להרשות לעצמו.
גם זו הנצחה של שובניזם לא מהסוג הנכון.
הטון השיפוטי והביקורתיות שממהרים להעלות כלפי שולטים , נזנחת בצד כשמדובר בשולטות.
וכך גם לגבי האיכויות והעוצמות החיוביות.
godisafemale​(שולטת)

לא.

godisafemale​(שולטת) • 7 במאי 2007

כשאישה/ מלכה/גבירה/שפחה עושה מה בראש שלה וגם אם חורגת א'עלק מן הטעם הטוב
(ולא חלילה מ SSC) אין מדובר בשובינזם ולא בברוטליזם ולא בווגינזם!

מדובר באפליה מתקנת. נ ק ו ד ה.

עכשיו תריבו, תתחסדו וכל מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב.

יש לי ברוקולי על האש והוא חייב אבל חייב לצאת קריספי ולא מבושל מדי!

צ'או icon_razz.gif
huan
huan • 7 במאי 2007
נוגה..אני לא יודע מה לגבי האחרים (טוב אני כן יודע אבל לא אגיד כלום)...אבל תפתחי כל פוסט שבו מדברים על סאב זה או אחר שנפגע או להתנהגות לא תקינה של דומית ותראי תגובה שלי שם (עם כמובן לא פספסתי את זה במקרה).

את צודקת לחלוטין יש פה מצב בעייתי...דוגמא לכך היא התגובה של גודיס שעם היתה גבר כלובי כבר מיזמן היה זורק אותה מהכלוב על היותה כלבה גזענית ושובניסטית שבניגוד לפגוש ואחרים שעושים סתם פרובוקציות ומתבדחים - באמת מתכוונת לדבריה. (או שלא כי אחרי הכל גודיס היקרה שלנו מקושרת טוב טוב בדיוק כמו כל מיני פאדופילים, אנסים וחדלי אישית המסתובבים פה ובמקומות אחרים באין מפריע והכל בגלל עקרון ה"חברות" או בשמו האחר ,השבטיות" המכוער). נקודה. הבנת כפ'רה נשמה? או שאני צריך לתמצת את הכל ב"דההההה" בתור אפליה מתקנת לקהילת המטומטמים ורפי השכל? (כל בר דעת היה מפסיק לעשות מעצמו אידיוט כבר מזמן)

מעבר לסטנדרט הכפול שאתן מדברות אליו בדבר העובדה שגבר הוא כביכול חזק מאישה ולכן גם כסאב שולט בסיטואציה יש גם את העניין של ההיצע והביקוש כי אחרי הכל עם סאבים כאלה ואחרים שביום יום גם ככה בקושי מוצאים דומית יתחילו לפתוח את הפה המניות שלהם יצללו (ואין זה משנה שהם יצללו בדיוק אצל אותם מלכות נצלניות ודפוקות שלא סאב אחד נתפס ברשתותיהם). ואלה שמצאו דומית מוכנים לתת לה כסף, לסבול יחס משפיל ודפוק לבד שלא תעזוב אותם (ויש פה דוגמאות רבות מספור - ואינני מתכוון לאנשים דוגמאת דוכיפת שאצלם זו אידאלוגיה והם נהנים מזה..אלוהים יודע למה אבל שיהיה הבעיותיות מתחילה כאשר אין הם מבינים למה כל שאר העולם לא זכה לאותה הארה).

היחס פה לסאבים נפגעים ודומיות מסוכנות ונצלניות הוא אכן מחפיר...כשאנשים יגידו לזאת שהושארה על החוף שהכל סבבה אגוזים והכל בסדר כי היא רצתה בכך אז אולי אני גם אבין את התשובה שנותנים לסאבים שמיתוך טימטום או כל דבר אחר נתנו לדומיות אנונימית 1000 שקל.
זה השובניזם בהגלמותו ורק מראה עד כמה הכלוב הוא סהכ תת תרבות ואידאלים של נאורות רחוקים מרוב האנשים פה שנות אור. יש בהחלט תחושה שגברים יכולים להגן על עצמם גם כשהם קשורים ומגוגגים אבל מה לעשות שכמו שרוב הסיפורים של הסאביות קרו לא בגלל שהיו חלשות אלה בגלל שהיו טיפשות, לא מנוסות או שגו באשליות (דבר המשותף להם, לסאבים ןלקורבות רבים אחרים שהחוק מגן על חלקם)
huan
huan • 7 במאי 2007
על כל מקרה אכן מדובר בשובניזם שמקורות בחשיבה שגברים עליונים על נשים מכל הבחינות (אנטלקטואלית, רוחנית ופיזית) וככאלה נושאים ביותר אחריות ובעונשים כבדים יותר על אותה התנהגות.(אני כבר לא מדבר על מקרים בהם האישה נחשבת לרכוש ואיננה נחשבת אחראית כלל למעשיה ובעלה אחרי אליהם במקומה). לא פעם כשמתעורר מקרה בו סאב נסחט או נםגע על ידי דומית עולים הקולות שהמאשימים אותו בטיפשות, פטיות והקוראים לו להיות חכם יותר וללמוד את הלקח...מוזר שקולות אלה נשמעים הרבה פחות (עם כי עדיין נשמעים לצערי) גם במקרים בהם סאביות נאנסות, נפגעות ומה לא ובהם מוטלת האחריות בעיקר על השולט שבניגוד למקרה הראשון אמור להיות חכם וטוב (כי אחרי הכל מה אפשר לצפות מאישה נחותה). לדעתי האישית דרך אגב על מטומטמים, לא זהירים ולא מיודעים יש להגן ללא תלות בגיל והמנצל אדם אחר לטובתו או המזיק לו בגלל שהיה "פתי" הוא האשם ולא הפתי (החוק דרך אגב מגבה גישה זו או לפחות מתיימר לגבות גישה זו עם כי לא באופן מוחלט).

שובניזם זה חמור גם ללא תוספת המוסר הכפול בכל הנוגע למין ואלימות - כאשר אישה אונסת גבר, מבצעת בו מעשה מגונה או שכבת עם קטינים מתחת לגיל 14 קרוב לוודאי שתיתקל בחיוך בעוד שגבר יתקל בעונשים חמורים וסהקציות חברתיות (זאת בניגוד לפלירטוטים והטרדות מיניות אצל גברים הנחשבות בחברה הישראלית נורמה מקובלת - עם כי עונשו של המטריד מיני יהיה חמור בהרבה מעונשה לש המטרידה שאר קרוב לוודאי לא תאושם כלל בהטרדה). מקרה קלאסי של זובניזם זה הא המקרה שקרה בארצות הברית בה מורה לחינוך גופני קיימה יחסים עם תלמידה בן ה13..אומנם המורה נשפטה ל18 שנה היא שוחררה כעבור חודשים סופרים בתנאי שלא תיצור מגע עם הילד.

הכלוב וקהילת הסאדו על חבריה הרבים אינן מתנותקים מהנורמות החברתיות של החברה הישראלית ואינם באופן ממוצע יותר "נאורים" "ליברליים" ו"אינטלגנטים" מהממוצע של הישראלים שיודעים להשתמש באינטרנט (על אף שיש רבים החושבים אחרת). לכן נורמות שובניסטיות כאלה הם מנת חלקה של הקהילה גם כן וזאת בנוסף לאידאולוגיה הגזענית והמעוותת (המושתת על אותם רעיונות שובניסטיים הקובעים שאדן הוא עליון מיתוקף השתיכותו למין מסויים) שהיא מנת חלקם של מספר אנשים פה (גברים ונשים כאחד) ואשר לא מפחדים להשמיע אותה ברבים.
כמו כן הכלוב כמו כל תת תרבות מאופיין בשבטיות רבה ולכן אנשים רבים יבחרו להשקיט נושאים מסויים או אף להתקיף את הקורבן במקרה שהפוגע הוא חבר שלהםכי כידוע חברים חשובים הרבה יותר מאמת, ערכים ואידאליים (הדבר מתיחס גם למקרים בהם ידוע להם שחברם נוהג כך והמקרים פה רבים - בולט במיוחד הגיבוי שניתן לגודיס).
מעבר לזה דבר נוסף המאפיין את דינמיקת הכלוב היא התגובות המעטות של הסאביות בפורומים ובבלוגים כך שכשכבר עולה נושא מסויים אין מי שיפתח את הפה וזאת בניגוד לשיעור הסאביות הפעילות והכותבות שהוא גבוה בהרבה.
בנוסף לכך כפי שציינתי קודם אכן קיימת השפעה לגבי פגיעה בפוטנציאל העתידי אצל דומיות באשר הן - אתה מתבטא רע כלפי דומית או דומיות אז אתה מסומן הדבר בולט בנואשות של הסאבים בכלוב באופן כללי אשר מעדיפים להישאר במצב בו הם יוכלו להתאים את עצמם לדומית כמה שיותר ועל כן נמנעים לבטא דעו פרובוקטיביות היכולות להשפיע על מצב זה. (מדובר כמובן בספקולציה אך ספקולציה שנשענת על מספר אמיתות)

ועוד אחת סתם ככה על הדרך לגודיס - עם כבר את מדברת על אפלייה מתקנת כלפי נשים וזכותם להתנהג באלימות כ"תשלום" על שנים של דיכוי אל תתפלאי ואל תתלונני כשאיזה כושי או ערבי יאנסו אותך ברחוב- קבלי זאת בהבנה וכתשלום סמלי לסבל הרב שגרם הגזע הלבן והיהודים לאותם יצורים מסכנים. למרות שמצד שני אני לא יודע עד כמה אפלייה מתקנת כלפי נשים חלה על מישהו עם מנטליות ומחשבה של רדנאק גס רוח שנתקע אי שם במאה ה15 ושרק עם היה לו ביציים במקום כוס היה בשמחה מגרד אותם כל היום תוך כדי ישיבה בסלון וצעקות על אישתו שתביא כבר את הבירה ושלא תשכח להוריד את הזבל.

חואן,

אני מסכימה איתך לחלוטין , שלמרות או בשל (וזה ממש לא משנה )הדיעה הרווחת, יש להגן על הצדדים הנפגעים, בין אם מדובר בסאב שנוצל או בסאבית שהותקפה.

מהבחינה הזו, אני מסכימה גם עם האמירה שאין לזה גיל או ניסיון. אדם שהותקף הוא אדם שהותקף. נקודה. ויש להגיש לו את כל העזרה האפשרית.

בעניין ההיצע והביקוש , גם זה נכון,
אבל אולי זו הזדמנות לעשות סוג של חשבון נפש פרטי, כל אדם לעצמו, האם הוא \ היא באמת רוצים להיות במקום שכזה ?
פשרות הן דבר הכרחי בחיים, אך לא בכל מצב. ופשרה היא בוודאי לא ביטול הרצונות והעצמיות.

לגבי האנשים והפוסטים שהזכרת- לא- הזכרת,
אני אכן דיברתי באופן כללי על תופעה נפוצה.
רפאל
לפני 17 שנים • 8 במאי 2007

Re: לא.

רפאל • 8 במאי 2007
godisafemale כתב/ה:

כשאישה/ מלכה/גבירה/שפחה עושה מה בראש שלה וגם אם חורגת א'עלק מן הטעם הטוב
(ולא חלילה מ SSC) אין מדובר בשובינזם ולא בברוטליזם ולא בווגינזם!

מדובר באפליה מתקנת. נ ק ו ד ה.

עכשיו תריבו, תתחסדו וכל מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב.

יש לי ברוקולי על האש והוא חייב אבל חייב לצאת קריספי ולא מבושל מדי!

צ'או icon_razz.gif

ישנן נשים שחסרות כל כך חן ותחכום, שאלמלא היתה אפליה מתקנת בעולם היו נשארות בתולות גם בזקנתן.
ד-מ-י-א-ן{נ}
לפני 17 שנים • 9 במאי 2007

אפלייה מתקנת..

ד-מ-י-א-ן{נ} • 9 במאי 2007
גם לחבוש גרב על הזין ולאכול גזר זאת אפלייה מתקנת..
ד-מ-י-א-ן{נ}
לפני 17 שנים • 9 במאי 2007

Re: מה שאסור לאדון, ומה שמותר לגברת...

ד-מ-י-א-ן{נ} • 9 במאי 2007
נוגה כתב/ה:
לפרקים, מתעוררת התחושה ש-דום החורג ולו בקצת, מ''הכללים המותרים '' ( מי קבע אותם ? היכן הוחלט עליהם ומתי...?) הופך , כמעט אוטומטית לדומסוכן ( ואינני מדברת על אלו , שלצערנו בהחלט מצדיקים את התואר המפוקפק.) או לדום חסר אחריות \ חסר רגישות ...
ואילו לשולטות מותר כמעט הכל.
האם בכך אנחנו לא מנציחים בעצם סוג של שובניזם, ולא מהזן הנכון ( הווה אומר בדסמ''י ? )
האם באמת כמעט כל מה שלגיטימי לשולטת, נשמע לנו בגדר אבסורד כשמדובר בשולט?

*אין הדברים מתייחסים ספציפית לאדם מסויים, אלא נכתבו באופן כללי.

אף אחד לא קובע את הכללים ,הם נקבעים תוך כדי "משחק"..
יש אנשים שבאמת אוהבים שמנצלים אותם.

אני לא פסיכולוג אבל אני אומר שבדסמ הוא סוג של פרדוקס,
ישנם תסביכים ברמה האישית.לכולם,אם הם רוצים להכיר בזה ,או בוחרים ,או לא.
אין הרבה מה לעשות עם זה,לזהות את עצמנו בתור שאנחנו ,ללמוד מהעבר,
אין הרבה מה לשנות מסתבר,

רק להחליף...(:..

אל תייחסי חשיבות כה רבה לאנשים ,שאינם מייחסים לעצמם.
חלב שנשפך...

אני מבין למשל שיש דברים שאסור לי בהתנהלות מול אישה,ולא בגלל שאני גבר,
ואם אני אפרוק את זעמי אני עלול לפגוע.
וזה לא שלא בא לי,לפעמים לקחת פטיש או או מגהץ,או סתם כפכף..ו...

וכשמישהו אומר שכואב לו,מתלונן שלקחו לו, שתו לו, אכלו לא,
או להיפך(icon_smile.gif,
כנראה שבדרכו שלו הוא מתמודד /נאבק עם הפורקן.
או שבאמת כואב לו והוא לא יכול לקום ובאצבעות שבורות מקליד עם יד אחת

HELP!!
אז כנראה שבאמת יש איזו שהיא בעייה,והיא מטאטא אותו מתחת לשטיח.
אני עשיתי תה ואת תטתי.

אני אומר-
נשים אומרות שיש אפלייה,
שיגידו,
אחד לשני גברים לא מקשיבים אז להן כן?
וחוץ מזה ,מה בעצם אנחנו מנציחים פה ,אם לא את זה ,

אני אשתוק עכשיו ...

לי נוח שיש אנשים עם רצועה ובלי רצועה,
דווקא מהסיבות האילו.

ובסופו של דבר קוף לומד דבר אחד ,וארבע קופים שלושה.

icon_wink.gif