שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הנה מצאו את הסיבה

קליבר​(שולט)
לפני 16 שנים • 12 באוק׳ 2007

הנה מצאו את הסיבה

קליבר​(שולט) • 12 באוק׳ 2007
בוואלה פורסם המאמר הבא הדן בסיבה למה יש שפחות עבדים , אדונים וגבירות בין היתר .

מצ"ב קישור http://astrology.walla.co.il/?w=/3300/1180402
eden1
לפני 16 שנים • 12 באוק׳ 2007
eden1 • 12 באוק׳ 2007
אכן תמונות קשות icon_wink.gif
המרקיז דה גנרט​(שולט)
לפני 16 שנים • 14 באוק׳ 2007

רייך...

כאמור תיאורית טיפוסי הגוף הזו היא של אחד רייך.
הוא היה בצעירותו תלמיד של פרוייד וניסה לחבר את הפסיכואנליזה עם כל מיני תורות הודיות מיסטיות וזה מה שיצא. כשהיה יותר מבוגר מצא רייך את עצמו לובש ג'קט לבן בלי שרוולים וגר בחדר מרופד (יתכן שהוא היה בסדר, בימים הטובים ההם היו יכולים לאשפז בכפייה כל אחד) והעבודה ה"מדעית" שלו הושלכה לאשפה.
שנים רבות אחר כך, מצא הודי אחד שקרא לעצמו אושו (או שזה היה אחד התלמידים שלו) בחיטוטיו באשפה את חיבוריו המפוקפקים של רייך והעמיד אותם כבסיס תיאורטי לשיטת הטיפול שהמציא. וכך הגיעה הכתבה הזו למדור ה ניו אייג' ב NRG.

מוסר השכל - כדאי לחטט באשפה, אפשר למצוא שם דברים מעניינים. אל תחכו רגע אחד, צאו עכשיו אל פח הזבל בחצר שלכם, חטטו בו ואז חיזרו לכאן וספרו למרקיז מה מצאתם (לא לשכוח לשטוף ידיים).
Here And There​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 15 באוק׳ 2007

Re: רייך...

Here And There​(נשלטת) • 15 באוק׳ 2007
המרקיז דה גנרט כתב/ה:
מוסר השכל - כדאי לחטט באשפה, אפשר למצוא שם דברים מעניינים. אל תחכו רגע אחד, צאו עכשיו אל פח הזבל בחצר שלכם, חטטו בו ואז חיזרו לכאן וספרו למרקיז מה מצאתם (לא לשכוח לשטוף ידיים).

icon_lol.gif icon_lol.gif
אתה יודע מה אומרים על ערכיות-"one man's trash is another man's treasure"
(אבל צודק שחשוב להקפיד על רחיצת ידיים לאחר החיפושים icon_smile.gif )

לגבי העובדה שרייך היה מאושפז, זה עוד לא פוסל את התיאוריה, רוב התיאורתיקנים הגדולים שהגו תיאוריות שקדמו את זמנם נחשבו למשוגעים.

לגבי התיאוריה על המזוכיסטים, לרוב אני מסכימה איתה.
המרקיז דה גנרט​(שולט)
לפני 16 שנים • 15 באוק׳ 2007

fairy כתב/ה:
המרקיז דה גנרט כתב/ה:

icon_lol.gif icon_lol.gif
אתה יודע מה אומרים על ערכיות-"one man's trash is another man's treasure"
(אבל צודק שחשוב להקפיד על רחיצת ידיים לאחר החיפושים icon_smile.gif )

לגבי העובדה שרייך היה מאושפז, זה עוד לא פוסל את התיאוריה, רוב התיאורתיקנים הגדולים שהגו תיאוריות שקדמו את זמנם נחשבו למשוגעים.

לגבי התיאוריה על המזוכיסטים, לרוב אני מסכימה איתה.

את חושבת שאנשים נהיים מזוכיסטים כתוצאה מהתעללות בילדות icon_redface.gif ? את גורמת לי להרגיש אשם על כל אותן נערות תמימות שחטפו ממני מכות בטוסיק icon_cry.gif
Here And There​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 18 באוק׳ 2007

Here And There​(נשלטת) • 18 באוק׳ 2007
המרקיז דה גנרט כתב/ה:
quote=]"המרקיז דה גנרט"]את חושבת שאנשים נהיים מזוכיסטים כתוצאה מהתעללות בילדות icon_redface.gif ? את גורמת לי להרגיש אשם על כל אותן נערות תמימות שחטפו ממני מכות בטוסיק icon_cry.gif

כ"כ מהר יש לך ריגשי?
טוב נו, רגישות זה תמיד יתרון אצל שולט icon_smile.gif

וכן, אני חושבת שהרבה פעמים, לא תמיד, אבל בהרבה מקרים התעללות (ולאו דווקא התעללות פיזית, לפעמים גם נפשית ומילולית, וזה יכול להיות ברמות שונות, וזה יכול להיות גם בגלל קשר לא תקין עם ההורים בכל מיני סיבות) זה הגורם למשיכה למזוכיזם.
לפעמים זו דרך לשחזר התעללות, לפעמים זו דרך לשלוט עליה, תהיה הסיבה אשר תהיה, מבחינה הגיונית, אני לא רואה סיבה לכך שהאדם יצטרך את הכאב או השליטה ע"מ להגיע להנאה אם אין משהו בעבר שלו שמחבר אותו לאלמנטים הללו.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 18 באוק׳ 2007
מצטערת לאכזב אותכם, אבל אין אפילו פסיק אחד של מדע שם
ומבחינתי אין בפסקה המזוכיסטית אפילו אות אחת שהיא נכונה לגביי ולגבי רוב המזוכיסטים שאני מכירה.

לא מבינה איך בכלל מפרסמים דבר כזה icon_lol.gif
מתעלל מוחית
מתעלל מוחית • 18 באוק׳ 2007
כחולית כתב/ה:
מצטערת לאכזב אותכם, אבל אין אפילו פסיק אחד של מדע שם
ומבחינתי אין בפסקה המזוכיסטית אפילו אות אחת שהיא נכונה לגביי ולגבי רוב המזוכיסטים שאני מכירה.

לא מבינה איך בכלל מפרסמים דבר כזה icon_lol.gif
מפרסמים גם את ה"תובנות המדעיות" שלך...
קצת מצחיק בעיניי שמישהי עם חתימה שכזו: "תעשה מה שאתה רוצה, כל עוד זה לא סותר את מה שאני רוצה..." מגדירה את עצמה כמזוכיסטית...
וכמובן שלום לכולם...
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 18 באוק׳ 2007
עד לפה הגעת?
icon_rolleyes.gif

אם היית קצת מתוחכם או לפחות אם היו לך עיניים, היית יכול להבחין כי ליד הניק שלי כתוב "מתחלפת" ואז הייתי מבין את הציניות בחתימה שלי.

אבל אתה לא.

נ.ב- למקרה שאתה לא יודע, מאזוכיסט אינו בהכרח עבד, כמו שעבד אינו בהכרח מאזוכיסט. icon_cool.gif