בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה חשובה לגבי מחקר

מיתוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 27 באוק׳ 2007

שאלה חשובה לגבי מחקר

מיתוסית​(שולטת) • 27 באוק׳ 2007
אני מתחילה השנה את שנתי האחרונה בתואר ומתחילה לחפש נושא למחקר בסמינריון שלי.
יש לי רעיון למחקר שיכלול את הקהילה.
השאלה היא מה ההיענות כאן לעזרה במילוי שאלונים (באנונימיות, כמובן)?
האם יש פה אנשים שיענו על מחקר בשאלון במייל בלבד, או שמוכנים גם להתראיין פנים מול פנים במחקר איכותני (ואז תוצאות המחקר ופרטי הנחקרים יהיו אנונימיים כלפי כל גורם אחר)?

האם יש פה אנשים נוספים שערכו או ניסו לערוך מחקר בקרב אנשי הבדסמ? (יוצא לי לראות מידי פעם מישהו מפרסם בקשה לענות על שאלונים, בד"כ לא מהקהילה) האם היתה היענות מספקת?

אני בודקת עכשיו כדי שלא יהיה מצב שאני אתחיל לתכנן את המחקר ואגלה בסופו של דבר שאין לי מספיק נחקרים... icon_rolleyes.gif
Diz
Diz

את יכולה לראיין אותי מותק...

Diz • 27 באוק׳ 2007
אני תמיד אוהבת שעושים עליי כתבות ונותנים לי להביע דעה... אני כמו שפן נסיונות של מחקרים סוציאליים..ושאלונים icon_smile.gif
Queeny​(מתחלפת){being}

הנחה ובאופן אישי

Queeny​(מתחלפת){being} • 27 באוק׳ 2007
באופן אישי מאז התקופה ש"חתמו" לי בכל פעם שהשתתפתי בניסוי בפסיכולוגיה, התמכרתי למילוי שאלונים. אז אני אהיה מוכנה לעזור.

אבל

כמה דברים לגבי "מחקר" ובעיקר לגבי "קהילה":
קיימת מה שמכונה "קהילה" של אנשים שמבלים יחד, מזזדיינים יחד, מקיימים שיחות, צורכים את אותם בגדים/אלכוהול/מסיבות וכו', מתוך כך שהמכנה המשותף שלהם הוא נטיה מינית.

מאידך, קיים ציבור שלם של אנשים להם אותה נטיה מינית אך הם אינם שותפים בשום אופן וצורה ל"קהילה". הם נוהגים כמנהגם אך אינם מבלים איתך או כותבים באתרי האינטרנט שלך. הם אפילו לא מספרים לאיש חוץ מלפרטנרים שלהם על נטייתם המינית.

כמו כן קיימים אנשים שהם ב"קהילה" אך לא ברשת, ברשת אך לא בכלוב, וכן הלאה.

אני כותבת את הדברים רק כדי להדגיש ולומר שהעובדה שאני (ואחרים) אסכים למלא שאלונים, או לשוחח, או לענות במייל או מה שזה לא יהיה אינה באמת מאפשרת הכללה למנהגי קהילת הבדס"מ בארץ, ובטח שלא ציבור הבדס"מ.
סתם סייג, אולי מיותר.
נולי
נולי • 27 באוק׳ 2007
ואיך בדיוק תדעי כמה זה "מספיק נחקרים"?
מי יודע מה גודל האוכלוסיה?
ואני מצטרפת לסייגים של קוויני, שנראה שהיא מבינה דר או שניים בסייגים...
ואם את מכירה אותנו ומראינת אותנו פנים אל פנים, זה יהיה קצת בעיתי כי אני ממש לא בטוחה כמה ירצו לחשוף בפני אדם שמכיר אותם וימשיך לבלות איתם, פרטים אינטימיים.
ואיך בדיוק בקהילה קדושה כשלנו תובטח האנונימיות?

הרבה שאלות מתעוררות וזה רק קצה הקרחון.
סולוויג
לפני 16 שנים • 28 באוק׳ 2007
סולוויג • 28 באוק׳ 2007
כמה מכללות כבר אישרו עבודות BA בפסיכולוגיה על סמך שאלון מייל אנונימי עם פרטים מזהים של קבוצת האוכלוסיה , אבל בלי שם. (למשל גיל, עיר מגורים), אבל כאשר אוכלוסית המחקר מפולחת טוב. הכלוב הוא מקום טוב עם אוכלוסיה מפולחת בדסמית, אם תנסחי טוב את השאלות. את לא דוגמת את קהילת הבדסמ בארץ בגלל ההערות שקוויני הזכירה.
מספר הנחקרים שאושר במחקר שאני מכירה היה בערך 30, שנחשב למינימלי לצורך התפלגות נורמלית בכמה מאפיינים. ראיתי גם מחקר עם 100 נבדקים.
בתארים מתקדמים יש בעיה עם מחקר סטטיסטי כזה, אבל לצורך סמינריון לתואר ראשון הוא מקובל.

אני הייתי בוחרת בנושא שמעניין אותי ויש לי ידע עליו, (כמו הבדסמ אצלך) אבל מצמצמת את שאלת המחקר כדי לקבל נתונים טובים.

מאפייני קהילת הבדסמ בארץ הוא רעיון גרוע בגלל הסיבות שקוויני הזכירה. בשאלה מצומצמת וישירה את יכולה לכתוב עבודה שתהיה טובה, כמו כל שאר העבודות שאושרו וראיתי בזמן האחרון.

אני לא אוכל להשתתף במחקר שלך כי אני ונילית.
בררי מראש אם המרצה מסכים לעיבוד מתוך נתונים במיילים אנונימיים.
Diz
Diz

כמה אפשר??

Diz • 28 באוק׳ 2007
סילבר כתב/ה:

מירני מה שהיא אמרה חשוב מאוד! אין טעם לרעיין ווניליים. אם את עושה עבודה על אנשים שחיים בצורה זו או אחרת את הבדס"מ... ולא מתחרמנים ממערכות יחסים נורמליות ומקובלות בחברה .... את יכולה פשוט לעשות את הסקר שלך בכל מקום...ורק לתת לו את הקוטרת BDSM.
ובכלל-גם כשאת מדברת עם אנשים בכלוב...תזכרי שיש כאן הרבה מאוד אנשים שהם "לא בקטע" .... ה-ר-ב-ה מ-א-ו-ד.

אנשים-היא מחפשת את מי שכן יכול להשתתף. לא את מי שלא יכול להשתתף ויודע לנמק למה!...
פשוט תהיו הגיוניים יותר. ואם אתם רוצים לייעץ לה משהו בקשר לעבודה תעשו את זה בפרטי!
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 28 באוק׳ 2007
נולי כתב/ה:
ואיך בדיוק תדעי כמה זה "מספיק נחקרים"?
מי יודע מה גודל האוכלוסיה?
ואני מצטרפת לסייגים של קוויני, שנראה שהיא מבינה דר או שניים בסייגים...
ואם את מכירה אותנו ומראינת אותנו פנים אל פנים, זה יהיה קצת בעיתי כי אני ממש לא בטוחה כמה ירצו לחשוף בפני אדם שמכיר אותם וימשיך לבלות איתם, פרטים אינטימיים.
ואיך בדיוק בקהילה קדושה כשלנו תובטח האנונימיות?

הרבה שאלות מתעוררות וזה רק קצה הקרחון.

אני אענה אחד אחד.
כפי שציין פה סילבר, מדגם בן 30 נבדקים ומעלה הוא מספיק בשביל התפלגות נורמלית באוכלוסיה. כמובן שכמה שיותר, יותר טוב. מעל מספר מסויים, זה כבר זניח ומיותר (נגיד 100 ו-200 זה טוב, אלף זה כבר יותר מידי ואף עלול להטות את המחקר).
גודל האוכלוסיה המשוער הוא כמה אלפי אנשים (נגיד כל הרשומים באתרים השונים הם 20,000 אנשים בערך אם ננפה את כל הכפולים וכו')

לגבי האנונימיות:
האנונימיות חשובה אצל רבים מהנחקרים ובפרט אם מדובר בשאלונים אינטימיים או כאלה שהם עשויים לא לצאת בהם טוב (למשל שאלון על עבירות שהם ביצעו או בוצעו כלפיהם).
נהוג שבמחקרים, כל מחקר, שומרים על אנונימיות הנחקרים.
עליכם להבין שאם מדובר במחקר כמותי המבוסס על סטטיסטיקה ממילא אין ערך למי זה משה ומי זו ברכה.
ואפילו במחקרים איכותניים שבו יש ריאיון של ממש בצורה של שיחה ולא שאלון מובנה, יש אנונימיות בתוך המחקר עצמו, דהיינו בתוך העבודה אני כותבת: א' אמרה ככה וככה. או: 4 נשים מתוך 10 ענו שככה וככה ולהכניס ציטוטים ללא שיוך לגופו של אדם.
כל מי שהשתתף בניסוי באוניברסיטה שלו למשל, רואה שהוא ממלא טופס ובו הוא לא מציין שום פרט מזהה כמו ת"ז או שם מלא ואפילו לא שם פרטי. זה לא מעניין אף אחד. מבחינתנו אתם סתם מספר סידורי.

לכן האנונימיות תובטח בכך ש:
1) אני לא אשאל אותכם שום פרט מזהה כגון שם, גם לא ניק. אם זה במייל, אתם יכולים לשלוח את זה ממייל שתפתחו במיוחד או מייל של הניק שלכם. אתם יכולים לשלוח בפקס.
2) פרטים שאני כן עשויה לשאול הנם פרטים מקובלים לצורך פילוח האוכלוסיה כגון: מין, גיל, מצב משפחתי. אני יכולה גם לבקש פרטים נוספים אם אני רואה שהם עשויים להיות נחוצים למחקר כגון: איזור חיוג או איזור מגורים כללי ביותר(צפון, גוש דן, איזור ירושלים, דרום) או מצב סוציו- אקונומי (הכנסה עד גובה מסויים או מעל גובה מסוים) או השכלה (תיכונית, אקדמית וכו').
כפי שאת רואה, אין פה שום פגיעה בפרטיות שלך, מה גם שבהזנת הנתונים לתוכנת חישוב סטטיסטית כבר לא תהיה לי האפשרות לשייך נתון X לאדם Y.
3)במקרה של מחקר איכותני של ריאיון, יש אפשרות לשמור על האנונימיות שלכם מולי כאדם שאולי מכיר אותכם: אני עושה את הסמינריון שלי עם בנזוג ונילי, אני יכולה להכין איתו את השאלות והוא יראיין אתכם. אין לו מושג מי אתם וגם לא יהיה לו מושג לעולם. הסיכוי שתתקלו בו בדאנג'ן שואף לאפס. אני פשוט חשבתי שכאדם שמגיע מהתחום יהיה לי יותר קל לנתב את הריאיון ולהשיג מידע שיעזור לי במחקר מאשר ונילי.

במידה ויש שאלות נוספות, אשמח לענות.
מיתוסית​(שולטת)

Re: הנחה ובאופן אישי

Queeny כתב/ה:
באופן אישי מאז התקופה ש"חתמו" לי בכל פעם שהשתתפתי בניסוי בפסיכולוגיה, התמכרתי למילוי שאלונים. אז אני אהיה מוכנה לעזור.

אבל

כמה דברים לגבי "מחקר" ובעיקר לגבי "קהילה":
קיימת מה שמכונה "קהילה" של אנשים שמבלים יחד, מזזדיינים יחד, מקיימים שיחות, צורכים את אותם בגדים/אלכוהול/מסיבות וכו', מתוך כך שהמכנה המשותף שלהם הוא נטיה מינית.

מאידך, קיים ציבור שלם של אנשים להם אותה נטיה מינית אך הם אינם שותפים בשום אופן וצורה ל"קהילה". הם נוהגים כמנהגם אך אינם מבלים איתך או כותבים באתרי האינטרנט שלך. הם אפילו לא מספרים לאיש חוץ מלפרטנרים שלהם על נטייתם המינית.

כמו כן קיימים אנשים שהם ב"קהילה" אך לא ברשת, ברשת אך לא בכלוב, וכן הלאה.

אני כותבת את הדברים רק כדי להדגיש ולומר שהעובדה שאני (ואחרים) אסכים למלא שאלונים, או לשוחח, או לענות במייל או מה שזה לא יהיה אינה באמת מאפשרת הכללה למנהגי קהילת הבדס"מ בארץ, ובטח שלא ציבור הבדס"מ.
סתם סייג, אולי מיותר.

קוויני,
אינני חוקרת אתכם כ"חלק מקהילה", אלא כאנשים בעלי נטיות סאדומאזוכיסטיות.לפיכך, לצורך הנעיין זה לא משנה לי בכלל כמה אדם זה או אחר מעורב בקהילה. מה שמשנה לי זה מה הוא עושה בפועל בחדר המיטות שלו, בסשנים. מה המחשבות שלו ומה הדיעות שלו לגבי נושא זה או אחר.
מאחר ואין לי גישה לאנשים שאינם משתתפים באתרים, לא יהיה להם ייצוג.
למרות זאת, אני מאמינה שההבדלים אינם גדולים במיוחד.
גם אני שאני בקהילה חושבת שמה שאני נמשכת אליו בסשן דומה פחות או יותר למה שמי שלא שמע מעולם על הקהילה (וכמה זה אפשרי בעידן האינטרנט של היום??). אז אני משתמשת בשוט והוא משתמש בידיים ובחגורה. אני משתמשת בחבלים ובאזיקי עור והוא בעניבה או צעיף. אני מושפעת מסרטי בדסמ ומפנטזיות של אחרים, ואצלו זה מתוך עצמו ומשל הפרטנרית שלו...
אבל בגדול זה מה שחשוב.

בתור אחת שמגיעה מתחום הפסיכולוגיה והמחקר במדעי ההתנהגות, את אמורה לדעת שהמדגם אפילו אצל סטודנטים שנה א' פסיכולוגיה אמור במחקר טוב להכליל על כל האוניברסיטה ואפילו על כל האוכלוסיה, כולל מסעודה משדרות וליאם מהרצליה אפילו שהיא בת 50 והוא בן 16 ורוב הסטודנטים הם בכלל מקרית שמונה ובני 25...

לכן, אני חושבת שכן ניתן לעשות הכללה, מה גם שאפנה לעוד שני אתרי בדסמ כדי להגדיל את האפשרות שמגוון רחב ככל האפשר של אנשים ישתתף במחקר: נגיד אנשים שמסתובבים בעיקר באתרי פאמדום או מיילדום וכו'.
מיתוסית​(שולטת)
סילבר כתב/ה:
כמה מכללות כבר אישרו עבודות BA בפסיכולוגיה על סמך שאלון מייל אנונימי עם פרטים מזהים של קבוצת האוכלוסיה , אבל בלי שם. (למשל גיל, עיר מגורים), אבל כאשר אוכלוסית המחקר מפולחת טוב. הכלוב הוא מקום טוב עם אוכלוסיה מפולחת בדסמית, אם תנסחי טוב את השאלות. את לא דוגמת את קהילת הבדסמ בארץ בגלל ההערות שקוויני הזכירה.
מספר הנחקרים שאושר במחקר שאני מכירה היה בערך 30, שנחשב למינימלי לצורך התפלגות נורמלית בכמה מאפיינים. ראיתי גם מחקר עם 100 נבדקים.
בתארים מתקדמים יש בעיה עם מחקר סטטיסטי כזה, אבל לצורך סמינריון לתואר ראשון הוא מקובל.

אני הייתי בוחרת בנושא שמעניין אותי ויש לי ידע עליו, (כמו הבדסמ אצלך) אבל מצמצמת את שאלת המחקר כדי לקבל נתונים טובים.

מאפייני קהילת הבדסמ בארץ הוא רעיון גרוע בגלל הסיבות שקוויני הזכירה. בשאלה מצומצמת וישירה את יכולה לכתוב עבודה שתהיה טובה, כמו כל שאר העבודות שאושרו וראיתי בזמן האחרון.

בררי מראש אם המרצה מסכים לעיבוד מתוך נתונים במיילים אנונימיים.

אני דווקא הבנתי שאין בעיה עם מחקרים בני 30 אנשים במדעי ההתנהגות וככה לימדו אותי בשיטות מחקר. מלבד זאת, השאיפה כמו שאמרתי שיהיו כמה שיותר נבדקים ואני כמובן אתייעץ עם המנחה שלי.

נקודה טובה שציינת היא שהקהילה בכלוב מפולחת טוב ולכן אני חושבת שיהיה אפשר להכליל על כלל אוכלוסיית הבדסמ. למה?
כי יש פה את כל הנטיות, את כל המינים (כולל טרנסקסואלים), את כל הנטיות המיניות (סטרייטים וגייז), את כל הגילאים מ-18 ועד 50, את כל המצבים הכלכליים, איזורי המגורים, המצבים המשפחתיים וכו'...
האוכלוסיה כאן הטרוגנית מאוד.

למה את מתכוונת בשאלה מצומצמת וישירה?
מיתוסית​(שולטת)

Re: כמה אפשר??

Rabinya כתב/ה:
סילבר כתב/ה:

מירני מה שהיא אמרה חשוב מאוד! אין טעם לרעיין ווניליים. אם את עושה עבודה על אנשים שחיים בצורה זו או אחרת את הבדס"מ... ולא מתחרמנים ממערכות יחסים נורמליות ומקובלות בחברה .... את יכולה פשוט לעשות את הסקר שלך בכל מקום...ורק לתת לו את הקוטרת BDSM.
ובכלל-גם כשאת מדברת עם אנשים בכלוב...תזכרי שיש כאן הרבה מאוד אנשים שהם "לא בקטע" .... ה-ר-ב-ה מ-א-ו-ד.

אנשים-היא מחפשת את מי שכן יכול להשתתף. לא את מי שלא יכול להשתתף ויודע לנמק למה!...
פשוט תהיו הגיוניים יותר. ואם אתם רוצים לייעץ לה משהו בקשר לעבודה תעשו את זה בפרטי!

ברור שאין טעם לראיין ונילים, ואני אבקש רק מאנשים שהם נגיד מנוסים בסשן, מעל פרק זמן מסויים וכו' להשתתף, בתקווה שרק אכן אותם אנשים ישתתפו.
וזה דווקא טוב שאנשים ייעצו פה וישאלו שאלות כדי שאנשים אחרים יפיגו את החששות שלהם ויהיו ערים להכל.