בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לוגים, ציטוטים והרשעות- נקודה למחשבה

אלעד(שולט)
לפני 20 שנים • 9 באוק׳ 2003

לוגים, ציטוטים והרשעות- נקודה למחשבה

אלעד(שולט) • 9 באוק׳ 2003
בעקבות אירועים שונים ורבים שנפוצו בשנה האחרונה, ובמיוחד עם ריבוי המשתתפים בכל שיחות המירק בחדריו השונים. רציתי להציג נקודה מסויימת.
בהקשר לכל אותם לוגים (בעיקר מהמירק) שמצוטטים ולעיתים קרובות מידי הופכים לכלי השמצה והכפשה, או לחילופין לרעיות מרשיעות ב"משפטי שדה" שנעשים לחברי קהילה תמימים או אשמים כאחד.
רציתי רק להזכיר שאותם "עדויות" ניתנות לזיוף או לעיוות בקלות רבה.
רק לדוגמה ניסוי קטן שעשיתי כדי לבדוק את הנושא, ישבתי במעבדת מחשבים מול שני מחשבים שונים ששניהם בעלי חיבור לאינטרנט (וכתובות אי פי שונות ככל הידוע לי), נכנסתי עם שניהם ונרשמתי למירק תוך שימוש בכינויים מוכרים מהקהילה שרשומים ומשתתפים פעילים בצ'אט, במקרה אחד עם שינוי קל כמעט בלתי מובחן בכתיבת הכינוי, ובניק השני בכינוי המדוייק לחלוטין ואפילו לא הייתה בעיה עם הנייקסרב ונכנסתי עם הכינוי המדויק. ובחרתי דווקא בשני דמויות מפתח מוכרות.
ניהלתי שיחה קצרה בפורמט אישי בין שני הדמויות הפיקטיביות ושמרתי את הלוג עג"ב דיסקט (זה אפשרי).
עכשיו מה אני אומר, טרול משועמם וחסר חיים או מישהו שבא להכפיש (מכל סיבה שהיא), יכול בקלות לעשות אותו דבר ולנהל שיחה דמיונית לחלוטין עם מישהו שהוא רוצה להכפיש, ובשיחה הזו אותו מישהו מתוודה על חטאים נוראיים שביצע נגד האנושות, המדינה, הקהילה, אירגון הגג להצלת הסאבית האלמונית, אגודת חובבי שפני הסלעים של נורתהמפטון ושמעון מבת ים...
אותה שיחה אחר כך נשמרת ובאת הצורך מופצת בפורומים שונים או באימיילים פרטיים. והופכת לעדות מוצקה ומרשיעה....
שלא לדבר על כך שגם לוג אמיתי לחלוטין, של שיחה תמימה, ניתן לערוך לשנות ולסעף, רק צריך לדעת איך.
אז בפעם הבאה שמישהו שולף לוג מרשיע, כדאי לשקול להתייחס אליו בספקנות ולא אוטומטית לקבל אותו ככתובו.
נוי
נוי • 9 באוק׳ 2003
נישמרת מפני שימוש במליצות שדופות, בהתמקדות ספציפית ומילים מקוממות.
צא מתוך הנחה, כי "אין עשן בלי אש"
ורב הפעמים בהן נתפסים על נידון למישפט ודנים אותו על לוגים וציטוטים יסודן בעובדות ומעשים שעשה/אמר.
lihi
lihi • 9 באוק׳ 2003
לא ממש הבנתי משהו-אתה למעשה השתמשת בכינויים פופולריים ומוכרים מהרשת והתחזית תחתם?
זה משהו שהוא חמור מאוד בפני עצמו.
אלעד(שולט)
אלעד(שולט) • 9 באוק׳ 2003
ליהי, את לחלוטין לא הבנת.
ביצעתי ניסוי בתנאי מעבדה, ובכוונה בצורה מבודדת, לבדוק האם זה יתכן, להתחבר ולזייף לוג תחת כינויים קיימים ומוכרים. וזאת לאחר שמישהו היפנה את תשומת ליבי לנושא זה וסיפר לי שעשו לו את התרגיל הזה בעבר.
בהתחלה לא האמנתי שזה אפשרי אבל אחר כך ביצעתי ניסוי, בעזרתו, ולצערי הסתבר שזה נכון, ואפשר לבצע זאת.
בשום מצב לא ביצעתי התחזות כדי לבצע משהו כנגד מישהו...
באופן אישי יש לי דברים יותר מעניינים לעשות בחיים.
פשוט לאור ריבוי אירועים שונים, שבהם לקחו לוגים חלק מהותי מכל מיני "סיכסוכים" חשבתי שכדאי לציין עובדה זו.
(שידועה לפחות ל 50% ממשתמשי המירק גם ככה- ולמי שלא אז עכשיו גם הוא יודע).
חצי אדון
לפני 20 שנים • 10 באוק׳ 2003
חצי אדון • 10 באוק׳ 2003
loren
loren • 10 באוק׳ 2003
מה שמנסה אלעד להראות שיש להתייחס לציטוטים מהסוג הזה לא כאל דברי אלוהים חיים
אם כי מצד שני למי יש כוח לכזו מניפולציה? אולי רק לטיפוס ניבזי במיוחד ( גם יכול להיות )
Ulver

but that's obvious

Ulver • 10 באוק׳ 2003
ושקיף שלא ניתן לייחס כזו חשיבות ללוגים ולו מן העובדה שהם ניתנים ודי בקלות לזיוף.
וטוב יעשו אנשים אם במקום להתעסק ברפש של הקהילה יביטו פנימה לתוך עצמם וילמדו את עצמם.
ילמדו מי הם....
infinite​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 11 באוק׳ 2003
infinite​(נשלטת) • 11 באוק׳ 2003
רק לידיעתכם ,במשך שלושה חודשים בערך אכלתי את הלב כי כל יום גיליתי על עצמי דברים חדשים שלא ידעתי ואנשים "סיפרו" לי (או למישהו אחר ) . כל יום היו לי הפתעות חדשות.
וכל מה שהייתי צריכה לעשות כדי להוכיח אחרת ,זה היה לשלוח לאותם אנשים כמה לוגים פה ושם וכך להפתר מההאשמות. מעולם לא שלחתי ,מעולם לא עשיתי את זה . המשכתי לאכול את הלב בתקווה שיום אחד האמת תצא לאור , בתקווה שאנשים קרובים לי אכן קרובים לי ,שיהיו לצידי , כל כך פחדתי להתאכזב...והאמת יצאה בסוף...(-:
את הלוגים לא שלחתי אז ,גם בגלל שהבנתי עד כמה הם ניתנים לזיוף וגם בגלל שהייתי פשוט מאבדת כל ערך אנושי בעייני עצמי וגם אחרים.
מי ששולח לוג ,מצטערת שאני שופטת ,אבל הרי תמיד נחשוב פעמיים האם לסמוך ...זו דעתי.
אז אמנם כן ,חלק מהאנשים הקרובים אליי לא היו איתי ולא האמינו ,זה כואב ,זה מאכזב , אבל - זה גם קצת פקח לי את העיניים כי מכל דבר לומדים . (-:
מצטערת שאני סוטה קצת מהנושא אבל פשוט רציתי לשתף . בכל אופן ,גם לדעתי לא ניתן להתיחס ללוגים כאל הוכחה . יש לי טיפ - כל אחד שיסתכל לאותו אדם בעיניים . מבטיחה לכם שתדעו אם הוא משקר או לא. ((-: (כמעט תמיד זה ככה ),פרט למקרים פתולוגיים כמובן ,שבהם השקרן מאמין לעצמו ואז אנחנו מסתכלים לו בעיניים ומאמינים כי זה נראה פשוט כנה..((-: )
שוקולית​(שולטת)
לפני 20 שנים • 12 באוק׳ 2003
שוקולית​(שולטת) • 12 באוק׳ 2003
{infinite{S כתב/ה:
יש לי טיפ - כל אחד שיסתכל לאותו אדם בעיניים . מבטיחה לכם שתדעו אם הוא משקר או לא. ((-: (כמעט תמיד זה ככה ),פרט למקרים פתולוגיים כמובן ,שבהם השקרן מאמין לעצמו ואז אנחנו מסתכלים לו בעיניים ומאמינים כי זה נראה פשוט כנה..((-: )

אהבתי באמת כל מה שכתבת,אך לא יכולתי שלא להתייחס לשורה האחרונה.
וואלה,השקרן מאמין לעצמו..... icon_lol.gif
אחחחח שיפק'ה,שיפק'ה.

אלעד-שאלה.
אתה רוצה לומר לי,שאדם מסויים יכול להיכנס למירק למשל בשם שלי ולכתוב כאילו
זו אני? האם זו כוונתך?
תאיר​(נשלטת)
לפני 20 שנים • 12 באוק׳ 2003
תאיר​(נשלטת) • 12 באוק׳ 2003
שוקולית, אם לא רשמת את הכינוי שלך אפשר להכנס למירק ולהתחזות לך בכל ערוץ.
אם רשמת את הכינוי, אפשר להכנס בכינוי שיהיה מאוד מאוד דומה רק בתוספת איזה פסיק או קו.
או שאפשר להכנס מתי שהסרביסס לא עובדים.

אם מישהו רוצה לזייף לוג, הוא יכול להכנס בכלל לשרת אחר של המירק, שלא מחובר לאותה מערכת, ושם לזייף את הלוג.
ואפשר גם לזייף לוג בלי להכנס למירק בכלל - פשוט לכתוב אותו בפנקס רשימות או כל תכנת עריכת טקסט אחרת.