שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למות מקור

השולט אור​(שולט)
לפני 16 שנים • 15 בינו׳ 2008

למות מקור

השולט אור​(שולט) • 15 בינו׳ 2008
בימים האחרונים אנשים מתים מקור ברחובות.

אלו אותם ההומלסים שכולנו מעדיפים להפנות מהם את מבטנו ולא לראות, אבל הם מתים.
כולנו מזדעזעים כשאנחנו שומעים על ילד רעב, על אישה מוכה, על זקנים שנשדדו - ככל שכל זה מזעזע עד אימה - לשמחתי הם נשארים בחיים.

כאן אנחנו מדברים על אנשים שמתים מהקור.

לכל אחד מאיתנו יש איזו שמיכה בבויידם. היא לא חייבת להיות חדשה, ריחנית או מבריקה. יכול להיות עליה כתם שכבר לא יורד, יכול להיות לה אפילו ריח של שמיכה ששכבה המון זמן בארון - והיא יכולה להציל חיים.

כל אחד מאיתנו יכול בימים האלה להציל חיים של אדם אחר. כל מה שצריך הוא לגשת לבויידם, לשלוף משם את השמיכה, לצאת לרחוב ולתת אותה להומלס הקרוב.

זה הרבה יותר מלתת שקל לקבצן, זה לא לתת את השקל בשביל אלכוהול או סמים - זה להציל חיים.

גם אם הם דוחים אותנו, גם אם כולנו רוצים שהרחובות יתנקו מהם - תחשבו כמה טוב תרגישו כשתדעו שעזרתם לאדם אחד לשרוד את הלילה בחיים.
הבוסית​(שולטת)

מי זה כולנו?

הבוסית​(שולטת) • 15 בינו׳ 2008
מי במזועזעים? אני מזועזעת שרק אחד התפגר אתמול. למה לא 2 כמו בפעם שעברה? אלוהים עושה חסד עם עמו ומדלל את מספר המזיקים, אז עכשיו מנסה לחבל בתכניות? מה זה איסוף למען הרפש הזה? שימותו ויפה שעה אחת קודם.
עמבר​(אחר){$}

Re: מי זה כולנו?

עמבר​(אחר){$} • 15 בינו׳ 2008
הבוסית כתב/ה:
מי במזועזעים? אני מזועזעת שרק אחד התפגר אתמול. למה לא 2 כמו בפעם שעברה? אלוהים עושה חסד עם עמו ומדלל את מספר המזיקים, אז עכשיו מנסה לחבל בתכניות? מה זה איסוף למען הרפש הזה? שימותו ויפה שעה אחת קודם.

הנה עוד אחת שאלוהים התאכזר אליה.
בוסית בתחת שלי. קודם תיהיי בת אדם.
Mary Jane

בוסית...

Mary Jane • 15 בינו׳ 2008
אולי אלוהים יעשה חסד נוסף וידלדל גם אותך, כי הרי לאור דברייך ניכר בבירור שגם את בקבוצת המזיקים לחברה.
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)

Re: מי זה כולנו?

הבוסית כתב/ה:

תיראי את לא רוצה לעזור בסדר זכותך אבל לשמוח שאנשים מתים?
לא נראה לך לא שפוי?

את יודעת לפי מה שאת אומרת אולי כדאי שיחסלו אותם כדי לעזור לאלוהים בתהליך הדילול הקדוש.
לפי מה שאת אומרת גרמניה היתה מוכרחת לחסל 6 מיליון יהודים גם בשם האל וגם כי היהודים היו מטרד והיהודים לא ממש מתו בגטאות ואז הגרמנים ביצעו את תוכנית ב' שזה אלוהים מסר להם.

בושה שיש במדינת ישראל אנשים כל כך רעים כמוך!!
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 15 בינו׳ 2008
בוסית,
אני אפילו לא מתעצבנת על התגובה שלך.

אני חומלת עלייך.
כי אדם שמסוגל לשמוח כשאנשים שלא עשו לו כל רע מתים - הוא אדם חלול ומלא בהרס וברוע.
אדם שמסוגל לראות באנשים רפש - גוזל מהם את אנושיותם ומבחינתי הוא לא טוב יותר מנאצי.

את אדם מסכן ובאמת שצר לי עלייך.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 15 בינו׳ 2008
שמיכת הולופייבר ליחיד עולה כ-100 שקל (בדוק). אז אולי במקום לקנות עוד כמה בקבוקי וודקה, הם ישקיעו לעת חורף בשמיכה? ואולי שיפסיקו לשתות ולהזריק סמים בכלל, ויילכו לעבוד?

נשמע בלתי-סביר, נכון? מצטער, אני חושב שיש לי שימושים אחרים לשמיכות שלי, כמו לתת מעונות ומשפחות עניות (שלא חיות ברחוב כמו חיות וויתרו על החיים, אלא נלחמות כדי להתקיים).

גם עם רצון טוב וטוב-לב, צריך לדעת לאן ואיך להפנותו. אני לא חושב שהומלסים הם הכתובת.
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 15 בינו׳ 2008
הבוסית כתב/ה:

לך אני מאחלת לגמור ברחוב, פוסטמה.

מקבי כתב/ה:
שמיכת הולופייבר ליחיד עולה כ-100 שקל (בדוק). אז אולי במקום לקנות עוד כמה בקבוקי וודקה, הם ישקיעו לעת חורף בשמיכה? ואולי שיפסיקו לשתות ולהזריק סמים בכלל, ויילכו לעבוד?

נשמע בלתי-סביר, נכון? מצטער, אני חושב שיש לי שימושים אחרים לשמיכות שלי, כמו לתת מעונות ומשפחות עניות (שלא חיות ברחוב כמו חיות וויתרו על החיים, אלא נלחמות כדי להתקיים).

גם עם רצון טוב וטוב-לב, צריך לדעת לאן ואיך להפנותו. אני לא חושב שהומלסים הם הכתובת.

ממש יפה !

אנשים מתים מקור ברחוב, כמו חיות עזובות, מה זה משנה בכלל איך הם הגיעו למצב הזה ? אני בטוחה שאם תראה מישהו ברחוב שוכב חסר תזוזה אתה תדאג לברר איתו קודם אם הוא שיכור, נרקומן, או אם יש לו עבודה לפני שתטרח להושיט יד עוזרת.

מישהו בקש ממך משהו בכלל ? אני לא ראיתי פה בקשות ממקבי לשמיכות או תרומות עבור הומלסים באופן ספציפי.
לא רוצה שהם יבזבזו את הכסף על סמים או אלכוהול, אל תתרום כסף !
אנשים חסרי יכולת, מכל סיבה, זקוקים לעזרת אלו שיש להם. תרום שמיכה או סתום !
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
מקבי כתב/ה:

מקבי.

כמה נפלא לשבת על כס השיפוט אה?

יש פתגם נפלא שאומר, שאם אין לך משהו חכם להגיד עדיף לשתוק.
וזה יעבוד יופי עבורך בשרשור כגון זה.
אף אחד לא ביקש ממך ספציפית עזרה, פנתה השליטה בבקשה כללית,
מתאים לך תעזור, לא מתאים לך אל תעזור, אך חסוך מאיתנו את דעתך
השיפוטית והצדקנית, כי עד שאתה לא נמצא בנעליו של בן האדם אין לאף אחד
ובטח לא לך, זכות לשפוט אותו למה הוא במצב כזה או איך הגיע אליו.

ועוד משהו,
אני מבינה שאת הנחתך הגורפת שכל ההומלסים שיכורים ונרקומנים ביססת
על מחקר מעמיק של כל הומלס והומלס במדינת ישראל?
שאלה רטורית כמובן.

פשוט גועל נפש איך אנשים כמוך וכמו "הבוסית" חושבים מחשבות שכאלו,
ואני חשבתי שהימים החשוכים עברו מן העולם, אך אנשים שכמותכם כל פעם
מלמדים אותי מחדש כמה שזה לא נכון.
Diz
Diz

ואאאווווו....

Diz • 15 בינו׳ 2008
אמרתם כאן כל-כך הרבה דברים.. ואני נוטה להסכים עם כל אחד מכם בדרך זו או אחרת. אני אישית תורמת להומלסים ארוחות חמות (שאני מכינה), בגדים ושמיכות בדרך כלל..
וטוב לי לדעת שיש עוד אנשים שה"לתת" חשוב להם.

ובקשר לאותו משפט שכולכם לא אהבתם שנאמר על "המזיקים"-אני בטוחה שבחיים של אותם אנשים יש כל כך הרבה שנאה... שקצת אהבה בטוח לא תזיק להם.