לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילת ביטחון

Devil's Angel
לפני 16 שנים • 25 במרץ 2008

מילת ביטחון

Devil's Angel • 25 במרץ 2008
כותבת מתוך התנסות אישית שהעלתה לי תהיות לגבי השימוש במילת הביטחון כשבאמת צריך.

כעיקרון, המושג של מילת הביטחון, כפי שאני רואה אותו, אמור לתת בידי הנשלט/ת כח להפסיק פעילות קיצונית שמסבה לו/ה סכנה, או אשר מאיימת לחצות גבול שלאחריו יתקיים נזק אמיתי לנשלט/ת. באותם מצבי קיצון, שימוש במילת הביטחון יפסיק את האקט, והאיום יחלוף.

אבל, בהתקיים מצב כזה, מצב קיצון, בו הנפש מתערבלת, והחושים פוסקים מלהיות חדים כפי שהם בדרך כלל (ומי שהגיע/ה למקום כזה מבינ/ה על מה אני מדברת), הרי יכול לקרות שהרציו הסטנדרטי, שהיה מוביל לשימוש במילת הביטחון, לא שם. יכול להיות שאי אפשר כלל להשתמש בה, מפאת ההלם.

זה מה שקרה לי. הייתי שמחה לשמוע חוויות של אחרים. להבין וללמוד.
פשוט אחד​(שולט)

בדיוק ברגעים האלה

פשוט אחד​(שולט) • 25 במרץ 2008
השולט שאיתך צריך להראות כמה הוא שולט.כמה חש אותך. כמה באמת ידאג לך
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 25 במרץ 2008
לפי התיאור בבלוג שלך, נשמע שהוא התנהג בצורה הכי מבזה שיש.
לא ראה אותך, לא לקח אותך בחשבון, את היית שק האיגרוף הפרטי שלו לאותם רגעים.
זה לא נשמע כמו בדסמ, זה נשמע כמו הוצאת אגרסיות סתם ככה, או במילים פשוטות יותר, הכאת נשים, התעללות.
ה"אדון" שלך שכח את תפקידו לרגע ארוך מידי.

הוא ידע לנצל את הכח שיש לו עליך במה שקשור לאמון, הוא ידע שלא תשתמשי במילת הביטחון כדי לא לאכזב אותו, או שתתבלבלי מקצב החבטות שספגת.

אם באמת היית חסרת אונים מולו והוא בחר להתעלם מזה, הוא ממש לא בטיחותי.

שיתחנף עד מחר, אני לא הייתי נותנת לו להתקרב אליי שוב icon_mad.gif
Devil's Angel

אהמ אהמ...

ביקשתי תגובות לגבי מילת הביטחון. תגובות פרטיות לגבי התנסותי האישית ניתן להשאיר בתיבה שלי.
היודע איך
היודע איך • 25 במרץ 2008
מילת בטחון היא קשקוש מקושקש, שקר עלוב ומתקתק שאין לו זכות קיום משתי סיבות שונות.
ככה על קצה המזלג...
הסיבה הראשונה, היא שאת החוויות האמיתיות והחשובות, ניתן לחוות רק כשגבול ההסכמה נחצה.
לא ניתן לקיים פנטזיית אונס בהסכמה... יש בביטוי "אונס בהסכמה" כשל לוגי מובנה.
המקומות אליהם אני מכוון, נמצאים במפורש מעבר לגבולות ההסכמה. לכן קיומה של מילת בטחון ו"איום" השימוש בה, מסרס כל יכולת לחוויות אמיתיות מבחינתי.
לא ניתן להפקיד בידיו של מישהו את הדברים האינטימיים ביותר, לבטוח בו לחלוטין, ולהשאיר בד בבד פתח מילוט. זה משחק, קשקוש, השולט כאן הופך לנשלט... הוא הופך למעשה לסוג של ויברטור הכאבה...
הסיבה השניה, היא שאם נפלת עם פסיכופט אמיתי, שום מילת בטחון לא תעזור לך... למה שהוא בכלל יקשיב לך?
השימוש במילת בטחון על מנת להשתיק את המצפון, הוא מלכודת שעלולה להסתבר כאיומה...
במקום לברור את בני הזוג, את ההבנה שלהם, את היכולת שלהם לדעת מה הם עושים, את העומק אליו היית מוכנה להגיע איתם את מסתפקת בקביעת מילת בטחון...

זה באמת על קצה המזלג, יש עוד המון להגיד על החרא המזיק וההרסני הזה שנקרא מילת בטחון
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 25 במרץ 2008
כרגיל אתה כולך פנינה אמיתית של חכמה...

עם נושא המילה עצמה אני די מסכימה איתך, אבל ללא ספק אמור להיות איזה גבול ברור בין שני הצדדים שמפסיק הכל.

ברגע שהצד ה"סופג" לא מסוגל או לא מעוניין להמשיך, על הצד ה"מכפכף" לחדול לחלוטין ממעשיו.

זה לא דורש מילה ספציפית, זה דורש הקשבה, הכרות ואמון.

להבא, תתקשרי למשטרה אם צריך copper.gif
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
גם השולט הטוב והאוהב שבעולם, יכול להכשל בקריאת הנשלטת שלו.

יש לשפוט אותו לפי איך הוא רוב הזמן.

נושא מילת הביטחון והשימוש בה הוא בעייתי ביותר, וכל אחת צריכה לעשות את החושבים שלה- מדוע לא השתמשה בה בזמן מסויים, וכיצד זה משקף את מערכת היחסים.
Devil's Angel
היודע איך כתב/ה:
מילת בטחון היא קשקוש מקושקש, שקר עלוב ומתקתק שאין לו זכות קיום משתי סיבות שונות.
ככה על קצה המזלג...
הסיבה הראשונה, היא שאת החוויות האמיתיות והחשובות, ניתן לחוות רק כשגבול ההסכמה נחצה.
לא ניתן לקיים פנטזיית אונס בהסכמה... יש בביטוי "אונס בהסכמה" כשל לוגי מובנה.
המקומות אליהם אני מכוון, נמצאים במפורש מעבר לגבולות ההסכמה. לכן קיומה של מילת בטחון ו"איום" השימוש בה, מסרס כל יכולת לחוויות אמיתיות מבחינתי.
לא ניתן להפקיד בידיו של מישהו את הדברים האינטימיים ביותר, לבטוח בו לחלוטין, ולהשאיר בד בבד פתח מילוט. זה משחק, קשקוש, השולט כאן הופך לנשלט... הוא הופך למעשה לסוג של ויברטור הכאבה...
הסיבה השניה, היא שאם נפלת עם פסיכופט אמיתי, שום מילת בטחון לא תעזור לך... למה שהוא בכלל יקשיב לך?
השימוש במילת בטחון על מנת להשתיק את המצפון, הוא מלכודת שעלולה להסתבר כאיומה...
במקום לברור את בני הזוג, את ההבנה שלהם, את היכולת שלהם לדעת מה הם עושים, את העומק אליו היית מוכנה להגיע איתם את מסתפקת בקביעת מילת בטחון...

זה באמת על קצה המזלג, יש עוד המון להגיד על החרא המזיק וההרסני הזה שנקרא מילת בטחון

מילת הביטחון נועדה לספק בידי הנשלט/ת את הביטחון (מכיר את המונח?) שלא יוסב לו/ה נזק בלתי הפיך, כי הוא/היא יוכל/תוכל להתריע על כך מבעוד מועד.
לשיטתך, מרגע שקראתי לעצמי נשלטת, ומרגע שבחרתי לי שולט (או - בעולמך - נתתי לעצמי להיבחר), הלא מאז ולדראון עולם, יוכל השולט בי לבצע כרצונו, ואילו אני - שלפחות לעניות דעתי, הנני אדם שלם, נשלטת או לא נשלטת - גם אם אחטוף טראומה נוראית ממה שיעולל בי, דיני נחרץ, שכן אני נשלטת?!?

ברצינות?!?

והנה יש לנו פה מקרה של נשלטת ושולט שמכירים זה את זה כבר מספר חודשים, ולמדו ועודם לומדים להכיר עוד ועוד, וקרה מקרה בו חצה השולט גבול מנטלי של הנשלטת, אשר גרם לה לטראומה. אם היתה משתמשת הנשלטת במילת הביטחון, האירוע היה נפסק והטראומה, או חלקה לפחות, היתה נמנעת.

ואתה טוען שלמילת הביטחון אין זכות קיום?!?
היודע איך

מפי... מותר לי לקרוא לך מפי?...

היודע איך • 25 במרץ 2008
העניין הזה של מתי כמה למה איך ועד היכן לא יכול להיות בידיים של מישהו אחר מלבד של השולט.
כל אפשרות אחרת, הופכת את כל העניין למלאכותי.
העברת השליטה לידיו של הנשלט, היא היפוך גמור של מה שבאנו לעשות כאן, של הסיבה לשמה נתכנסנו...
אין אפשרות לחצות גבולות מבלי שהנשלט ישתמש במילת הבטחון, אפשר מקסימום טיפל'ה למתוח אותם, וגם זה נתון לרצונו הטוב ולדעתו הלא רלוונטית. לכן, אין מקום למילת בטחון.
השולט אמור ואף חייב להיות קשוב כל הזמן, לדעת מה הוא עושה, אבל בשום פנים ואופן, אסור לו להתחשב בדעתו של הנשלט אם היא שונה מאיך שהוא רואה את הדברים.
שוב, יש לבדוק טוב טוב על מי ועל מה מדובר לפני מתן ההסכמה, אבל מרגע שניתנה ההסכמה, הכל בידיו של מי שקיבל אותה... הכל!
היודע איך

אנג'ל...

היודע איך • 25 במרץ 2008
חשבתי שרצית להשאיר את המקרה הפרטי בחוץ, כיבדתי את זה, כמו שאכבד עכשיו את הכנסתו לעניין...
את באמת חושבת ששימוש במילה היה מפסיק את זה? את חושבת שהוא רובוט שלא רואה ולא שומע ורק אמירתה של מילה כלשהי פועל עליו כבמטה קסם?
את חושבת שמילים, צרחות, בכי וכל שאר אמרות אמיתיות אינן עולות בעוצמתן על זו של איזושהי מילה שרירותית?