לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך פותרים את בעיית המתחזים/מתחזות ברשת?

דורון גונן
לפני 16 שנים • 14 במאי 2008

איך פותרים את בעיית המתחזים/מתחזות ברשת?

דורון גונן • 14 במאי 2008
קרה לכם כבר?

אני מתכוון לתופעה של המתחזים ו/או המתחזות כאן באתר.

אני כבר מעל שנתיים באתר וידעתי "לעלות" על המתחזים למיניהם. בדרך כלל מדובר באחד/אחת מאלה:

1. עקרת בית או סתם זנוחה משועממת, ששיחה בדמות אחרת נותנת לה ריגוש זמני של מבוקשת. פתאום היא חיה את פרפורי הבטן של החיזור, השיחות הגנובות במסנג'ר, הדיבורים האינטימיים וכו'.
2. הומו שחש התרגשות משיחה עם סטרייט שחושב אותו לאשה...
3. סתם אידיוט שלא יודע שעמוק בתוך תוכו, הוא רוצה להיות אשה במקום גבר.
4. נערה/נער חסר בגרות (תרתי משמע icon_smile.gif ) שמתרגש מהתכתבויות/שיחות אינטימיות

בדרך כלל, למתחזה כזה/כזאת אין פרופיל ואין רקע של הודעות בפורום. למה להתאמץ?
כישורי הכתיבה שלו עלולים להפיל אותו בלשון זכר או נקבה אז הוא/היא נמנע/ת...

לפעמים, המתחזה בונה לעצמו "עבר" קטן של הודעות, כדי לבסס את אמינותו. תמיד אפשר מיד לחוש שאין פה "בשר" של ממש...

לפעמים, אני נותן למשחק להמשיך קצת כדי ללטש את כישורי החקירה שלי...אף פעם אי אפשר יהיה לדעת איזו שפחה תיפול לי לידיים ואיזה חקירה איאלץ לערוך עליה.. icon_biggrin.gif
לפעמים, אני אוסף "נפילות" בעת השיחות. נקודות קטנות שהמתחזה "נופל" בהן. אני משחק "שרלוק הולמס", אבל רק אם יש לי זמן...

[size=18]בכל זאת, מה האמצעים העומדים לרשותך כדי לאמת את זהות הצד השני?[/size]א. טלפון
יכולים להטעות אתכם גם בנקודה הזאת. אחרי שכבר סיכמתם על שיחה ומסרתם מספר טלפון מתקשרת אליכם בשעה מסויימת מישהי וחשבתם שזה מאמת את זהותה? טעות! זו מישהי שידיד שלה ביקש ממנה טובה להתקשר אליך...
אם היא טוענת שאיננה רוצה לפתח שיחה בגלל שחוששת להזדהות כבר בהתחלה, נתק מגע!
הרי היא יכולה בלי בעייה להתקשר מטלפון ציבורי, או קווי, או בשעות הלילה, או לאחר חיוג קידומת שמבטלת את זיהויה (כוכבית 43).
פתרון אפשרי, קצת מטומטם: תוך כדי שיחה בצ'אט או החלפת מלל במסנג'ר תצווה עליה/עליו לחייג ברגע מסויים ולהגיד משפט מורכב די ארוך. אין סיכוי שהמתחזה הטמבל יספיק לבקש את זה מידידה שלו, מה גם שבטוח שהוא (היא) יטעה בכיתוב המשפט המדוייק...

ב. תמונה
בעידן הסורקים כל חולירה ממוצע/ת יכולים לסרוק משהו ולשלוח אליך. זה ממש , אבל ממש, לא מהווה הוכחה לכלום.

ג. מצלמת אינטרנט דרך המסנג'ר
זה הפתרון האופטימלי.
אבל, אם הצד השני מתחזה, תקבל הסברים שאין לו/לה מצלמה, שההורים עומדים מאחורי הגב או שהבעל נמצא בחדר ועלול לשמוע את השיחה ברמקול.
אם תציע למתחזה שירכיב אוזניות כדי למנוע שמיעה של השיחה, הפתרון יידחה על הסף.
עצתי: נתק מגע ומהר!

ד. שיחה קולית דרך המסנג'ר
זו אפשרות טובה שנייה שאתה יכול להציע כדי לאמת את זהות בת השיח שלך. תירוצים על חשש שישמעו את השיחה תדחה על הסף מהנימוקים שמופיעים לעיל. (שתקנה אוזניות!)

בכל זאת, אז מה עושים כדי לא לבזבז זמן על חולירות?
א. לפעמים, אם אני לא מקבל מספר טלפון, אני חותך כבר בהתחלה. שפחה סבירה ואמינה תמסור לכם בשלב זה או אחר את הטלפון שלה. או תנהל אתך שיחות ארוכות לטלפון שלך. האמת? אף אחד עוד לא הצליח לטרוף מישהי באמצעות מספר טלפון. היא יכולה למסור מספר טלפון של מקום זמני, נניח מזנון, קיוסק או טלפון ציבורי ואז אין בעייה להתקשר למספר הזה באופן מיידי.
ב. פתרון שני הוא פשוט לחשוף את אלה שחשודים כמתחזים/ מתחזות. עלול להיות כמובן שמישהו ישתמש בזה לרעה כדי ללכלך על מישהי, אבל אז היא יכולה לשנות את הכינוי שלה, לא?
גם המתחזה יכול לשנות את הכינוי, אבל אז נחשוף אותו/אותה כאן שוב, לא?

לשירות הציבור, הנה מי שחשוד/חשודה בעיני כמתחזה האחרון/אחרונה ברשימה שלי, ממש טרי: גלית12345

בהמשך, כשיהיה לי זמן אחטט ברשומות שלי ואוסיף לכאן. אתם מוזמנים לעשות כמוני.

לסיום, עוד אפשרות: יכול להיות שזה מישהו/מישהי ממפלג המוסר של המשטרה שבסך הכל עושה את עבודתו נאמנה ומנסה לאתר כאן כאלה שעוברים על החוק. לפי החוק החדש (חוק האח הגדול) יש למשטרה סמכות כמעט אין סופית לחטט, לזהות, לעקוב, לאתר כל דבר שיש לכם קשר איתו, החל מהודעות דוא"ל , עבור באלבום התמוונות הפרטי שלכם וכלה באתרים אליהם גלשתם ב-10 השנים האחרונות.
נוריתE
לפני 16 שנים • 14 במאי 2008

מה פשוט מיזה?

נוריתE • 14 במאי 2008
א' מפעילים שכל ישר.

ב' אם "עולים" על אחת/ד כזה/את, בביטחון, הקטע של "תעביר את זה הלאה" תופס, ועוד איך
למתחזים אין לדעתי חסינות מפני הוצאה החוצה (אאוטינג זה לא להגיד ניק זה או אחר הוא ככה ככה, אאוטינג זה פרטים אמיתים כל שהם,וזהו)

ג' לדאוג להעביר את המידע מאתר לאתר, ניק אפשר לשנות פרופיל אפשר להמציא, אבל ניסוח דיבור ודעות קשה מאוד.

והכי חשוב ליידע את בעלי/מנהלי. האתרים שידאגו לסלק ולחסום.
דורון גונן
לפני 16 שנים • 15 במאי 2008

Re: מה פשוט מיזה?

דורון גונן • 15 במאי 2008
Buttercup כתב/ה:

ג' לדאוג להעביר את המידע מאתר לאתר, ניק אפשר לשנות פרופיל אפשר להמציא, אבל ניסוח דיבור ודעות קשה מאוד.

והכי חשוב ליידע את בעלי/מנהלי. האתרים שידאגו לסלק ולחסום.

מצטער, שתי ההצעות המצוטטות לעיל הן בלתי ישימות.
לדוגמה, הגברת/גבר המתחזים שאותם הזכרתי ***** , לא כותבים כאן כמעט בכלל כדי לא להזדהות.
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 15 במאי 2008
וואו ממש מדריך שלם רשמת
אני לא חושבת שקרה לי אי פעם דבר כזה
אני חושבת שאתה סתם פרנואיד
Mooooon
Mooooon • 15 במאי 2008
Toothfairy כתב/ה:
וואו ממש מדריך שלם רשמת

לי זה דווקא קרה פעם, עם מי שהוא בעל הניק *****
מסתתר מאחריו איזה בחור (בחור - לפי סגנון ניהול השיחה) שכנראה מחפש קצת סייבר, חחח.
Mooooon
Mooooon • 15 במאי 2008
אחת הדרכים הטובות ביותר שאני מכיר לתפוס מתחזים היא לשאול אותם איזה
שהוא נתון מספרי (כמו גיל, גובה, משקל) בשלב הראשוני של השיחה
ולחזור בעקיפין על בדיקה של אותו נתון אחרי כמה דקות. מתחזים שממציאים
את הנתונים אינם נוטים לזכור אותם ולכן לא חוזרים עליהם במדויק.
זה משעשע למשל לשמוע מ- "נשלטת" שוקלת 55 קילו בתחילת השיחה
ורק 51 קילו כמה דקות לאחר מכן. אם כי קיימת כמובן האפשרות ששיחה אינטנסיבית איתי יכולה להשיל ממנה ארבע קילו.
דורון גונן
לפני 16 שנים • 16 במאי 2008

מי ?

דורון גונן • 16 במאי 2008
Toothfairy כתב/ה:
וואו ממש מדריך שלם רשמת

מי?
שימושית​(נשלטת)

דעתי האישית.. אינטואיציה..

שימושית​(נשלטת) • 16 במאי 2008
הלך השיחה הוא דיי מכריע..

רק שלעומתך.. אדם שישר שש לבקש ממני מספר טלפון או שאני אדליק מצלמה..
יכול שלכוח מזה.. ולו רק בגלל שאני קודם מעדיפה שיחה טובה..
אני לא מאמינה שמישהו שמבלף יטרח לשקוע איתך לשיחה מרתקת על דברים ברומו של עולם.

אולי אני נאיבית.. אבל זה עובד לי..
XXXXXXX​(לא בעסק){כונפה מהכל}

שירותי בדיקה

לאור השירשור הזה.....אני מרים את הכפפה(מה שאני לא נוהג בדר"כ לעשות) ופותח סטרטאפ לשירותי אימות פרטים של פונים.
קבלת פרטים, אימות נתונים פיזיים, בדיקת התכנות למחלות נפש, למתחזים, נשואים, תפושים וכו'.

דרושים משקיעים (לא מבטיח שלא ישקעו...סטרטאפ או לא סטרטאפ?).