לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

עבודת מאסטר{lori}
לפני 16 שנים • 2 ביוני 2008

דואר זבל, הודעות זבל ושרשורי זבל בכלוב

עבודת מאסטר{lori} • 2 ביוני 2008
פתחתי את תיבת הדואר שלי בג'ימייל.
3 מכתבים רלוונטיים, ועוד 31 מכתבים בתיבת דואר הזבל.
חשבתי לעצמי - וואו, זה כמו יחס השרשורים בכלוב. בערך אחד מכל עשרה שרשורים הוא שרשור מעניין, והשאר שרשורי זבל.
חשבתי לפתח את הרעיון.
בגלל ריבוי הספאם בפורומים, כמו פוסטים בסגנון "אני מפוצצת בהודעות מנשלטים, עזרו לי", "וואו, איזה מופרע מי שעושה BDSM שונה ממה שאני עושה" או "זהירות דום מסוכן", הכלוב ירד מתפארתו, והיום זה טרנדי לומר "אני לא חלק מהקהילה" או "אני כבר לא גולש בכלוב". מה לעשות שזה מרגיש קצת דבילי לגלוש בין ויכוחי ענק התפרשים על 15 ומעלה עמודים, סביב פוסט-זבל?

ומה לגבי הודעות פרטיות?
אני מכיר מספר בחורות שתיבות ההודעות הפרטיות שלהן מלאות בדואר זבל.
הודעות "גבירתי הנעלה בואי תנסי להשתמש בי" / "אשמח אם תצרי קשר" / "אני דום מסוכן ולכן שווה בדיקה" / "בואי למחנה האימונים שלי ואחליט אם לקבל אותך" הן הודעות זבל.
אם יש לך, אישה יקרה, שם משתמש באתר - ישלחו אליך הודעות זבל. לא משנה מה כתבת בפרופיל. זה ספאם. זה דואר זבל. זה ישלח אליך בכל מקרה.
אם תעני להם, בדיוק כמו חברות פירסום, הם יבינו שיש מי שקורא את ההודעות האלו ומעניק להן תשומת לב, לכן הם ימשיכו לשלוח הודעות פירסום (של עצמם).

בהודעות הפרטיות ספק שניתן לטפל. זה כמו לנסות לטפל בכל מקור ששולח אלי מייל לגבי כדורי ויאגרה אותם רצוי שארכוש.
אבל בשרשורים... שרשורי הזבל, בהם אני חושב שניתן לטפל.
הכלוב הוא אתר הבית שלנו? בבקשה, בואו תציעו רעיונות איך ניתן לנקות אותו, לרוקן ממנו את הזבל. שיהיה יותר נעים לגור כאן.

נ.ב.: בבקשה, את הדעות שלכם לגבי חופש הביטוי כולנו כבר מכירים מעשרות שרשורי זבל.
נסו להיות קונקרטיים.
סמית​(שולט)

ראשית נגדיר...

סמית​(שולט) • 2 ביוני 2008
מהו זבל, מה הופך נושא ללא רלוונטי וטורדני.

האם פוסט מתבכיין בסגנון, אוי אוי אוי, יש דיספרופורציה נוראית בין מה שמעניין אותי למה שלא, יש כאן מלא זבל, מטרידים בחורות בהודעות פרטיות, הוא זבל?

ולמרות שיש לך תחושה שיש לך מונופול על המעניין והבלתי מעניין ועל הטוב והרע, ייתכן שיש אנשים שלא רואים איתך עין בעין את הדברים ומה שבעיניך זבל בעיניהם יקר מפז.

אז עד שהמניפסט ייחתם וההגדות יובררו, פשוט תדלג על מה שלא מעניין אותך, ההצעה הזו עשויה להיות פרקטית להפליא.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 2 ביוני 2008
מסכימה עם סמית בכל מילה.
electro-z
electro-z • 2 ביוני 2008
לטפל בזבל יעשה מקום רק ליותר זבל.

מה שמצריך טיפול הוא הזבלנים ולטיפול הזה קוראים בעיטה בתחת לעבר פתח היציאה.
בזמן האחרון כמות הזבלנים פה הולכת וגואה לצערי.
אולי הכמות טובה לעסקים אבל לא לאיכות.
התקבצו פה לאחרונה ערימה נכבדה של טרחניות ממורמרות זבות מיקלדת ומולן חומה בצורה של טיפוסים רעשנים, אלימים מילולית (וכנראה גם אלימים באופנים אחרים).

מתנהלים פה דיוני סרק על פני דפים רבים על חופש הביטוי וציבוריותו של אתר תוכן פרטי.
גם אני סובר שהכלוב חב את ניפחו לכותבי התכנים אשר תורמים אותם לו והופכים אותו למה שהוא אבל אכן הזבל מאיים להציף אותו לחלוטין.

בניגוד לשואפי חופש הביטוי באשר הוא גם כאשר הביטויים אלימים, בהמיים או סתם טרחניים שמטרתם לבטא על פני שורות ארוכות את תיסכולו ומירמורו של הכותב (או הכותבת) אני דווקא בעד ניקוי יסודי של הזבל.

שיזבלו במקום אחר. יש מספיק כאלה.
אנימה
אנימה • 2 ביוני 2008
electro-z כתב/ה:
לטפל בזבל יעשה מקום רק ליותר זבל.

מה שמצריך טיפול הוא הזבלנים ולטיפול הזה קוראים בעיטה בתחת לעבר פתח היציאה.
בזמן האחרון כמות הזבלנים פה הולכת וגואה לצערי.
אולי הכמות טובה לעסקים אבל לא לאיכות.
התקבצו פה לאחרונה ערימה נכבדה של טרחניות ממורמרות זבות מיקלדת ומולן חומה בצורה של טיפוסים רעשנים, אלימים מילולית (וכנראה גם אלימים באופנים אחרים).

מתנהלים פה דיוני סרק על פני דפים רבים על חופש הביטוי וציבוריותו של אתר תוכן פרטי.
גם אני סובר שהכלוב חב את ניפחו לכותבי התכנים אשר תורמים אותם לו והופכים אותו למה שהוא אבל אכן הזבל מאיים להציף אותו לחלוטין.

בניגוד לשואפי חופש הביטוי באשר הוא גם כאשר הביטויים אלימים, בהמיים או סתם טרחניים שמטרתם לבטא על פני שורות ארוכות את תיסכולו ומירמורו של הכותב (או הכותבת) אני דווקא בעד ניקוי יסודי של הזבל.

שיזבלו במקום אחר. יש מספיק כאלה.
האמפרי
האמפרי • 2 ביוני 2008
הכלוב ישראל על במותיך חלל.

(עם הרבה צער כי עכשיו צריך לארגן חיים).
עבודת מאסטר{lori}

Re: ראשית נגדיר...

עבודת מאסטר{lori} • 2 ביוני 2008
סמית כתב/ה:
מהו זבל, מה הופך נושא ללא רלוונטי וטורדני.

האם פוסט מתבכיין בסגנון, אוי אוי אוי, יש דיספרופורציה נוראית בין מה שמעניין אותי למה שלא, יש כאן מלא זבל, מטרידים בחורות בהודעות פרטיות, הוא זבל?

ולמרות שיש לך תחושה שיש לך מונופול על המעניין והבלתי מעניין ועל הטוב והרע, ייתכן שיש אנשים שלא רואים איתך עין בעין את הדברים ומה שבעיניך זבל בעיניהם יקר מפז.

אז עד שהמניפסט ייחתם וההגדות יובררו, פשוט תדלג על מה שלא מעניין אותך, ההצעה הזו עשויה להיות פרקטית להפליא.

נו יופי, האתר נתקע כשניסיתי לשלוח את ההודעה icon_evil.gif
בכל מקרה, לטעמי, הדברים שלך נשמעים מעט צדקניים.
מאוד נוח להסתתר מאחורי חוקים חברתיים מוגדרים כמו "חיה ותן לחיות". חוק חברתי שהפך למוטו של אנשים שיודעים שהתנהגותם מציקה לאחרים.
אם אתה מעדיף לשמור על זכות הביטוי של הטרול - בבקשה, זה לגיטימי לגמרי. לדעתי זה פשוט לא פרקטי.
שים לב שכמות המשתתפים בדיונים הצטמצמה בהתאם לירידת איכות התכנים.
אם תפשפש בשרשורים דוגמת אלו שהצגתי כשרשורי זבל תראה שכמעט בכולם, אם לא בכולם, המשתתפים יורדים לפסים אישיים מלאי אלימות מילולית, ולא תמצא מי שיראה בהם דוגמא לדיון נאות. לא תשכיל מהדיונים האלו, אלא סתם תהנה להתפלש בבוץ.
לדעתי, אם נשמור יותר מדי על שרשורי הזבל האלו ועל זכותו של כל מטרידן להפיץ הודעות זבל לתיבות המסרים, הכלוב יתרוקן תוך תקופה לא ארוכה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 2 ביוני 2008
טוב, יש כמובן את האופציה של מבחני אינטליגנציה בכניסה לאתר, ובהתאם להתרחשויות מהעבר הקרוב, כדאי להוסיף עליהם גם מבחנים לבדיקת אובססיביות ולזיהוי אינפנטיליות. תריסר הכותבים שישארו פה רק ירוויחו.

הבעיה היא שמציקים לכלובי מספיק בלאו הכי, כך שאולי כדאי למצוא פתרון שלא מצריך את התערבותו, שכן אנשים אובססיביים שישארו בחוץ עלולים לתבוע אותו (שוב ושוב) בעבור פגיעה בחופש הביטוי שלהם. וכאן, למעשה, נמצא שהעניין לא מסובך, גם לא מסתורי, ובהחלט ניתן לביצוע: צריך פשוט להרוג את התרנגולת.

הפוסטים בכלוב אינם ישות בפני עצמם, אלא כזו שמשקפת את הכותבים באותם פוסטים. המתמטיקה אמנם לא לינארית לגמרי, אבל העקרון נותר בעינו: ככל שיותר אנשים טובים, נחמדים ונבונים יכתבו יותר תגובות המשקפות את תכונותיהם החיוביות לעילא, פרופורציית הספאם תקטן. כשזה יקרה, האווירה תהיה כזו שתעודד עוד כותבים טובים, מקסימים וגאוני רוח להביע את עצמם, ויווצר מעגל שמזין את עצמו: מקום איכותי מושך כותבים איכותיים, וכותבים איכותיים יוצרים מקום איכותי.

אלא מאי? כאן קרה התהליך ההפוך: אנשים לא נחמדים ולא נבונים באו בהמוניהם, והאנשים הטובים בחרו ברובם שלא להשיב מלחמה, אלא פשוט לנטוש, למעט או לחדול לכתוב. כך, כותבים רעים יצרו אווירה רעה, שבתורה גרמה לעוד כותבים רעים להגיח, ולעוד כותבים טובים לנטוש, או לכל הפחות להפסיק להשקיע בתגובותיהם ולהפוך אותן ללוחמניות יותר בנסיון כלשהו להתמודד. הביצה והתרנגולת האלה ממשיכות עד עכשיו: המקום מתדרדר כי אנשים טובים לא כותבים בו, ומכיוון שהמקום מדורדר, אנשים טובים גם לא נמשכים לכתוב בו.

כותב מעולה שמגיב כאן פעם בחודש, תהא תגובתו מופלאה ככל שתהא, לא יכול להתלונן על ספאם, מפני שהאשמה רובצת לפתחו. רק הוא ושכמותו יכולים, אם ירצו, לשנות את המצב, להתחיל לכתוב למרות שכרגע אין כל כך למי, ולמשוך אחרים אחריהם, עד שפתאום יקרה נס ויהיה שוב שווה להשקיע בתגובה שלא על מנת לעשות סובלימציה לדחפים סדיסטיים בלבד. אם אנשים טובים יוסיפו להשאר בצל, השינוי לא יתרחש מעצמו.
Grey / Green
Grey / Green • 2 ביוני 2008
מה שזאלו אמר.
נילי ונילי
נילי ונילי • 2 ביוני 2008
כהצעה קונקרטית לביצוע מיידי-

החדרת המושג "טרול רשת" לתודעת הגולשים והתחלת השימוש בו.

הייתי מצרפת לינק שמסביר מה זה טרול, אבל אני לא מוצאת משום מה. אם מישהו יכול ללנקק במקומי- תבוא עליו הברכה.

הודעה פשוטה "נא לא להאכיל את הטרול" יכולה למנוע ברוב המקרים את המשך התדרדרות השרשור לרפש. כלומר, יכולה בתיאוריה ובהנחה שמספיק אנשים יבינו ויכירו את המושג ואת הנזקים שטרולים גורמים לשרשור.

וכרגיל- כל מה שזאלו אמר.