לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אומנות עלק

רק מזל
לפני 16 שנים • 29 ביוני 2008

אומנות עלק

רק מזל • 29 ביוני 2008
אני מקווה שזה לא יותר מידי בעייתי שפתחתי פוסט מקביל בפורום "לא קשור", אבל זה נראה לי די קשור פתאום וגם קשור לאומנות...

שלום לכולם... בתור בעליה הגאים של "שטוזה", כלבה קטנה ומעורבת, נחדרתי לשמוע על המקרה הבא, אדם המכנה את עצמו אומן, מעז ברוב חוצפה ואכזריות לקשור כלב נטוש ולהרעיב אותו עד למוות, הדבר נעשה בגלריה רשמית ומאות אנשים הגיעו אל הגלריה, שילמו כסף (!) וביקרו את גסיסתו האיטית והכואבת של הכלב כיצירת אומנות... מסתבר שהמקרה הנוראי הזה אינו חד פעמי ואכן נחשב לאומנות גם בעיני אוצרים בגלריות אחרות גדולות ומוכרות וכעת הוזמן אותו "אומן" להציג את אותה "עבודה" (עם כלב-קורבן אחר כמובן) בגלריה בשם "ביאנלה" איפשהו במרכז אמריקה... אני מפציר בכם אם יש בכם טיפת אנושיות וחמלה כלפני הייצורים המסכנים, אנא החתימו עצמכם באחד משני הקישורים הבאים (או בשניהם).

http://www.atzuma.co.il/petition/shir1122334411/1/1000/

http://www.petitiononline.com/13031953/petition.html
הבוסית​(שולטת)

מה תעזור העצומה?

הבוסית​(שולטת) • 29 ביוני 2008
אני לא רואה טעם בחתימה על עצומה רק כדי לצאת ידי חובה. איך תעזור חתימתי על עצומה זו? הרי לפי הפוסט שלך, האדם הזה אפילו לא גר בישראל. מדי יום מתרחשות זוועות רבות בחלקים שונים של העולם, אך חתימה על עצומות לא תצמצם אותן. אם מישהו רוצה לנקוט בפעולה שבכוחה לסייע לצרה זו או אחרת עליו לעשות פעולה נמרצת יותר מחתימה על עצומה.
רק מזל
רק מזל • 29 ביוני 2008
בוסית מהשיחות איתך כבר הבנתי שאת חושבת שאת מעל כולם כולל אלוהים... זה בסדר את לא חייבת לחתום על העצומה הזאת אם את חושבת שזה רק כדי לצאת חובה... וגם אם כן אז מה בכלל איכפת לך להקדיש שלוש שניות לעניין? זה נכון שהוא לא מישראל אבל העצומה נחתמת בכל העולם וכמו שראית בקישור השני, שם היא מנוסחת בפורטוגזית או ספרדית והיא תגיע אל ה"ביאנלה". המון זוועות מתרחשות בכל מקום וכשאני רואה משהו שאני יכול לעשות ולו הקטן ביותר אני לא רואה סיבה שלא לעזור... את יכולה להמשיך לחיות בבועה המלכותית שלך בה רק את קיימת וחשובה ובה יש אנשים פחותים וכמובן גם יצורים פחותים, אבל בבקשה אל תפריעי לאלה שעוד יש בהם מניע לעצור דברים מהסוג הזה. אם את רוצה להשפיע יותר אני מזמין אותך להצטרף ל"חזית לשחרור כדור הארץ" או ל"חזית להגנת חיות" שני אגודות אלו הוכתרו כאירגוני טרור (החזית לשחרור כדור הארץ היא האיום בטחון הפנים מספר אחת בארה"ב) והם מאוד מאוד פעילים בכל הנוגע לבעלי חיים ואיכות הסביבה... מעוניינת?

http://www.animalliberationfront.com/

http://earth-liberation-front.org/
רק מזל
רק מזל • 29 ביוני 2008
ועכשיו אני נוסע לחופשה בכינרת... אז כל מי שיש לו הערות דומות לאלו של "הבוסית", או שחושב כמוה שהוא מעל לכל יצירותיו של אלוהים (או הטבע), שבבקשה ישמור אותם עד יום רביעי או שלא יאמר כלום בכלל, הפוסט לא נפתח בשביל להתווכח על הנחיצות והמידה של פעולות למען מטרות מוסריות אלה בשביל לעזור לאלה שכבר נוקטים צעדים.
יום טוב.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 29 ביוני 2008
לחתום על עצומה כאן זה באמת חסר טעם ולא מוביל לשום מקום, אבל סביר להניח שיש בארה"ב חקיקה האוסרת על התעללות בבעלי חיים וצריך פשוט למצוא דרך להגיש תלונה לגורם הנכון שם בארה"ב. כדאי אולי לבקש עזרה מעמותות למען חיות בארץ, יתכן ולהן יש יותר כלים לעזור.
הבוסית​(שולטת)

תלונה

הבוסית​(שולטת) • 29 ביוני 2008
תלונה היא כמובן פעולה הרבה יותר יעילה שיכולה לגרום להפסקת התועבה.
Plump​(נשלטת)
Plump​(נשלטת) • 29 ביוני 2008
בזבזו 3 שניות בחתימה או שיתקו.
אין צורך בגיבובי הדעות שלכם.
Here And There​(נשלטת)

Re: מה תעזור העצומה?

Here And There​(נשלטת) • 29 ביוני 2008
הבוסית כתב/ה:
אני לא רואה טעם בחתימה על עצומה רק כדי לצאת ידי חובה. איך תעזור חתימתי על עצומה זו? הרי לפי הפוסט שלך, האדם הזה אפילו לא גר בישראל. מדי יום מתרחשות זוועות רבות בחלקים שונים של העולם, אך חתימה על עצומות לא תצמצם אותן. אם מישהו רוצה לנקוט בפעולה שבכוחה לסייע לצרה זו או אחרת עליו לעשות פעולה נמרצת יותר מחתימה על עצומה.

אני מאמינה שעם מספיק חתימות והתמדה של יוזמי העצומה, דווקא כן יהיה ניתן לאכוף את החוק נגד צער בעלי חיים (שקיים בארה"ב) ולהעניש אותם, גם אם זה "רק" בחתימות.
יכול להיות שלחתימות לא יהיה השפעה מיידית, או ישירה, אבל אני מאמינה שבטווח הארוך זה דווקא כן יכול להשפיעה.

אני מאמינה ש"התאגדות" של הרבה אנשים יוצר כוח שיכול להניע דברים.

גם אם לא, עצם זה שאנשים מגיבים ולא נשארים אדישים, זו התרסה נגד התופעה, התרסה שלפי דעתי מהווה גורם מרתיעה.

קראתי לא מזמן איפשהו על אישה שיצא לה להיות עדה לאלימות פיזית של ילד כלפי אמו.
היא כ"כ כעסה והזדעזעה, לא רק מהאלימות עצמה אלא גם מהאדישות של הסביבה כלפי המקרה
שהיא החליטה לעשות מעשה והלכה לילד וצעקה עליו.
בסוף הכתבה, לאחר שהתלבטה אם התגובה היתה במקום או לא אמרה כי קצת צעקות ונזיפות חינוכיות, ללא מטרה לפגוע כמובן, לא יהרגו אף אחד, אדישות לעומת זאת, כפי שכבר יצא לנו לראות הרבה, דווקא כן.
נקודה למחשבה.
הבוסית​(שולטת)
לפני 16 שנים • 30 ביוני 2008

המשל לא דומה לנמשל

הבוסית​(שולטת) • 30 ביוני 2008
אותה אשה בסיפור שלך לא הסתפקה בחתימה על עצומה או בכתיבת מכתב, אלא עשתה מעשה - במקרה זה נזפה בילד. חתימה על עצומות מסוג זה לא יכולה להביא לתוצאות. להיפך, אני חוששת שדווקא החתימה על העצומה מהווה טריגר עבור אותו אדם. הרי בשביל זה הוא העלה את הסרטונים האלה לרשת. אילו לא היה מעוניין ברייטינג לא היה מעלה את הסרטונים ושומר אותם על מחשבו הפרטי. דווקא עצומה מרובת חתימות עשויה לדברן אותו.

פעולה אקטיבית יותר כמו הגשת תלונה במשטרה או אפילו איום פיזי על אותו אדם היו יכולות להשיג תוצאות טובות פי כמה. סתם חתימה על עצומה ברשת נועדה לטפיחה עצמית על השכם. בבחינת "עשיתי היום מעשה טוב". לא, לא עשית מעשה טוב. המעשה הזה זניח עד כדי כך שהשפעתו על העולם אפסית. מי שבאמת רוצה לשנות, צריך לנקוט באמצעים חריפים יותר מחתימה על עצומות.

עצומה זו שונה מעצומה פוליטית. כשקבוצת אזרחים גדולה חותמת על עצומה בעלת אופי פוליטי מסתתר מאחורי החתימה שלהם כח לא מבוטל. לכן, נוטים להתבלבל לפעמים ולחשוב שלכל עצומה יש השפעה. זה לא נכון. רק לעצומה שיש מאחוריה איום יכולה להצליח.