אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פגיעה

אחותופל
לפני 15 שנים • 14 במרץ 2009

פגיעה

אחותופל • 14 במרץ 2009
(המשך הדיון ביני לבין TAME בנוגע למהי פגיעה, שהתחיל בשרשור "התמסרות וריצוי כאקט של אגואיזם" עמ' 4 בפורום הבנים על הבנות. כדי לשמור על טוהר השרשור, העברתי הדיון לכאן, וכמובן שכל אחת מוזמנת להשתתף)

המהות של הבדס"מ בשבילי היא לרצות לחוות פגיעה כלשהי בי - מכות, כאב, השפלה - כי זה במובן מסויים מהנה אותי וגורם לי סיפוק.

אם כך יש אקטים מסויימים שאותם אני מגדירה כפוגעניים כלפי - גם סטירה פשוטה למשל - היא פגיעה בעיני - היא כואבת לי היא משפילה אותי ולפעמים אף משאירה סימן - ולכן - פגיעה.
וכאן זה ההבדל, אתה אומר שסטירה לא יכולה להיות מוגדרת כפגיעה? רק קטיעות איבר ? רק דברים ממש קיצוניים? זה בדיוק העניין! לרצות לחוות דווקא דברים שפוגעים בי! אם זה לא היה מה שהייתי רוצה, אז הייתי ונילית! כמובן שיש לי את הגבולות שלי - פגיעות שאותן לא רוצה ולא ארצה לחוות - שאותם אין לעבור. אבל לא רק מה שעובר על הגבולות שלי נחשב פגיעה.
ואולי זה נראה לך לעשות "סשן למילה" אבל מבחינתי זה עניין מהותי - וחשוב לדייק בו כמה שאפשר.
כי נשמע לי קצת שדרכך להכשיר את הבדס"מ היא להכחיש בכלל שהוא כולל אנשים שפוגעות ונפגעות על בסיס קבוע. ונהנות מזה. ורוצות את זה. (כמובן, כמובן במסגרת הSSC)

אז לא אני לא חושבת שאפשר לומר כמו שאמרת: "אף אחד מאיתנו לא מגיע לתחום כי הוא רוצה להינזק או להיפגע."

ובאמת תנסה לדבר ב"אני" ותפסיק לדבר על "אנשים". כי כל עוד לא בדקת עם כ ל האנשים, אין לך מה לעשות הכללות.
Tame
Tame • 14 במרץ 2009
אוקיי,
אז ככה- לכל אדם יש את מה שאינו רוצה לעשות. אדם מסויים יגיד "אני לא רוצה לעשות בודי מודיפיקיישן" אדם אחר יגיד "אני לא רוצה לעשות סקס בתנוחה המיסיונרית" ועוד אחד יאמר "לא אעשה לעולם דבר שיפגע בי נפשית" לכל אדם יש את הדברים שאינו רוצה לעשות.
פעם היינו מכנים זאת בשם גבולות אבל מאז גם גילינו שיש גבולות רכים יותר וקשים יותר כך שהמילה עצמה לא תתאים.
אולי כדאי יהיה לדבר על עוצמה של גבולות, לדוגמה אצל אדם פלוני גבול הנקרופיליה והזואופיליה לרוב יהיה עוצמתי ובלתי עביר יותר מאשר גבול של סימנים לטווח ארוך. שוב אני אומר שאני לא טוען שזה כך אצל כולם. אבל לכל אחד יש את מדרג העוצמות הזה, ישנם לכל אחד דברים שלא יעשה. התוכן של המדרג יכול להשתנות מאדם לאדם אבל המדרג ישאר.

אני שואל בעצם, מהו המכנה המשותף לכל הדברים שניתן לומר עליהם שאדם לעולם לא יעשה - בהתחלה כיניתי את המילה הזו "פגיעה" מתוך חסכנות של להסביר ומאוחר יותר הסברתי שאני מניח את תוכנה של הגדרת המילה "פגיעה" להיות מוכתב ע"י כל אדם באופן סובייקטיבי. משמע האחד יגדיר דבר אחד כפגיעה והאחר בכלל יחשוב שדבר זה בכלל לא מתקרב לפגיעה.

את אומרת שבמילה פגיעה אפשר להשתמש לכל דבר ואת יכולה להגיד גם שסתירה פוגעת בך ואת רוצה לחוות אותה בכל זאת. אבל לא לכך התכוונתי כשאמרתי פגיעה אלא ניסיתי מראש למצוא מילה שההגדרה שלה היא "משהו שאדם מסויים לעולם לא -ירצה לעשות- " אולי זו לא המילה הנכונה, אני לא נעול עליה.
כבר הצעתי להשתמש באיזו מילה שאת רוצה כדי לתאר את מה שהתכוונתי אליו.
העיקר שתכיל את העניין (מה שתיארתי למעלה).

אבל בכל מקרה ברגע שמצאת את המילה המבקשת תוכלי בכל זאת להוסיף אותה למשפט "אף אחד לא מגיע לתחום כי הוא רוצה _______"
וגם אם לא תצאי מילה אחת תוכלי מבחינתי להוסיף את כל המלל שכתבתי למעלה, זה עדיין עובד.
(ברגע שאנחנו מכניסים לתוך המשפט רכיב שהוא אמורפי ומשתנה מאדם לאדם אנחנו חופשיים להשתמש בהכללות. ניתן לומר על אותו המשקל - "לכל אדם יש את הרצונות שלו" או "כל יצור חי חייב לקיים תהליכים מסויימים שמאפשרים לו לחיות" - אני מקווה שמתוך הדוגמאות הלא קשורות האלה תוכלי להבין את כוונתי לעומקה).

אל תשכחי שזה היה רק משפט אחד מתוך הודעה ארוכה שכתבתי בהקשר אחר לחלוטין (מגדלנה שאלה "למה שאסבול מלהתמסר לאדם שיקר לי?" והתשובה שלי בתמצות רב הייתה "את לא חייבת לסבול אם את לא בקטע של סבל") ולא היה טעם לשבת ולהסביר את כל מה שאני מסביר עכשיו, אלא העדפתי לכתוב את המשפט הקצר ההוא.

מאז על אותו המשפט אני כותב עמודים רבים, מחדד ומחדד את המשמעות.
אני מניח שמתישהו נגיע להבנה, אני חושב שהתוכן דוקא שווה את זה וגם שמח שהחלטת לפתוח שרשור נוסף לשם כך.
בלוסום​(לא בעסק)

אלוהי הפרטים הקטנים

בלוסום​(לא בעסק) • 14 במרץ 2009
אחותי - מאוד התחברתי למה שאמרת על חידודים, על דיוקים של מילים.

גם אני חושבת שזה הכרחי לדייק עד כמה שניתן בחוויות שאני רוצה לחוות, הבעיה היא, שרוב מי שנתקלתי בו עד כה, לא מסוגל שישימו לו גבולות, זה מאתגר להם מדי.
אני אישה של הפרטים הקטנים. של הדיוקים. אחרת אינני נהנית. אני מוכנה לשקול הרחבת ההגדרות של חלק מהגבולות שלי - אבל רק של חלקם.
בשביל זה צריך דיוקים. אנחנו אנשים בוגרים, הלא כן? כל העניין הוא לראות עד איפה אפשר למצוא שפה משותפת ושהצרכים של כל אחד מבני הזוג יסופקו ברובם. בשביל זה, צריך לבדוק מהם הצרכים האלה.

אלוהי הפרטים הקטנים - לרדת לדיוקים הכי ספציפיים. כי תמיד פיסט יכול להיות גם ואגינאלי וגם אנאלי.. (דוגמא אמיתית).
קטסטרופה{Adonai}

איזה משעממים אתם.

קטסטרופה{Adonai} • 14 במרץ 2009
וככל הנראה גם משועממים.

הוצאתם לי ת'תאבון.
Winner​(מתחלפת)

Re: איזה משעממים אתם.

Winner​(מתחלפת) • 14 במרץ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
וככל הנראה גם משועממים.

הוצאתם לי ת'תאבון.

קטה אותך אפילו התחת שלי משעמם אז אתה לא דוגמה
icon_biggrin.gif
בלוסום​(לא בעסק)

בבקשה מכם -

בלוסום​(לא בעסק) • 14 במרץ 2009
כמו שפותחת שרשור זה נתנה כבוד כשפתחה שרשור נפרד, בואו נכבד את השרשור שלה, ואת הנושא החשוב מאוד שהוא דן בו - ולא נהפוך אותו לזירת התכתשות או למגרש משחקים. אוקי?
תודה לכם על שיתוף הפעולה (:
אחותופל
אחותופל • 14 במרץ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
וככל הנראה גם משועממים.

הוצאתם לי ת'תאבון.

אוף, איזה קוף אתה...

ולTAME, אוקיי, עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון... אז כן, המילה פגיעה לא ממש מתאימה כאן. נראה לי שאפשר להסתפק במילה גבול. למרות שיש כאלו שבאות לכאן דווקא כדי לפרוץ גבולות או לפעמים רק למתוח אותן קצת... אבל זה כבר נושא לשרשור אחר...

ולחתולונת, כן, לטעמי הדיוק הוא ממש חשוב, בעיקר בגלל שאנחנו לא טלפאתיות ולא קוראות מחשבות וגם ככה גם אם מישהי תנסה להעביר את המסר הכי ברור נמחינתה מי שבצד השני שומעת את אותו המסר דרך המטען האישי שלה - מה שהרבה פעמים משנה עבורה את המשמעות.
על כן, הדיוק והחידוד הם חשובים לגמרי.
Tame
Tame • 14 במרץ 2009
ווהו icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 15 שנים • 15 במרץ 2009

סתם משהו לא קשור כל כך

מתוך דברי מכרה:

אמרה אשה: יקירי, צריך להוריד את הזבל.
התכוונה אשה: יקירי, תוריד בבקשה את הזבל.
שמע יקירה: יקירי, אני חולקת איתך השקפה אובייקטיבית על המציאות בבית, לפיה קיים צורך להוריד את הזבל.
חשב יקירה: הנקודה שאשתי חדת האבחנה ציינה, נכונה לחלוטין. יפה שהיא שמה לב.

icon_lol.gif
היולי
לפני 15 שנים • 17 במרץ 2009

Re: בבקשה מכם -

היולי • 17 במרץ 2009
חתולונת1607 כתב/ה:
כמו שפותחת שרשור זה נתנה כבוד כשפתחה שרשור נפרד, בואו נכבד את השרשור שלה, ואת הנושא החשוב מאוד שהוא דן בו - ולא נהפוך אותו לזירת התכתשות או למגרש משחקים. אוקי?
תודה לכם על שיתוף הפעולה (:

באמת עוזר להעיר?!

משום מה בכל שרשור תמצאי כמה הודעות המכוונות לפגיעה, עקיצה וסתם טיזינג של רוע.
לעיתים תמצאי משוב עלוב, מסרים אומללים הנובעים מצורך בסגירת חשבונות פרטיים.
לעיתים תמצאי כאן סטייה (ולא בתוך תקן) מהנושא לצורך הקמת מהומה, שערורייה על רקע צרכים כגון תשומת לב .

ספק אם הערה כזו מועילה וגם אם כן, היא בבחינת כיבוי השריפה הנוכחית שהרי מוקד אש חדש יפתח בקרוב מאד במקום אחר.
זה בטח רק ענין של זמן או הצפה של הצורך הנרקיסיסטי בקרב מי שבאופן קונסיסטנטי גורם לזה, זאת רק כי הוא עצמו זקוק לזה כמו אוויר לנשימה ויש תמיד נלווים, כאלה שנסחפים אחרי...... ושוב, הגנון נפתח !