לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

איפה עובר הגבול?

זאלופון​(שולט)
לפני 20 שנים • 17 בנוב׳ 2003

איפה עובר הגבול?

זאלופון​(שולט) • 17 בנוב׳ 2003
עיון חטוף בסעיף הגבולות בפרופילים השונים של חברי הכלוב מעלה שכיחות גבוהה של גבולות שממבט ראשון נראים כחסרי משמעות, שכן אינם קשורים כלל לבדסמ ולכן אין סיבה לציינם כגבולות בדסמיים. מה הטעם לציין כגבולות דברים כגון זואופיליה, פדופיליה, גילוי עריות, כריתת איברים ושאר תופעות שונות ומשונות? הרי אלה סוגים שונים של סטיות שאין בינן לבין בדסמ ולא כלום. אין Z עבור זואופיליה בראשי התיבות BDSM. מה זה קשור בכלל?

ואז מתחילות התהיות. מה במקרה של מלכה המורה לעבדה לקיים יחסי מין עם חתול, בתור אקט של שליטה הגורם לה עונג, ובהנחה כי העבד מסכים לכך, לא נגרם לו כל נזק פיזי ושניהם רואים את המעשה כשפוי לחלוטין? האם זה BDSM? הרי יש פה שליטה, יש SSC (אם לא מחשיבים את ההסכמה המוטלת בספק של החתול), ובעצם זה אינו שונה מהותית מלדרוש מהעבד לשגל עבד אחר, פעולה בדסמית מוכרת.
כנ"ל לגבי גילוי עריות לדוגמה. כשלעצמו הוא אינו בדסמי, אך מה אם הוא מבוצע כאקט של שליטה בהסכמת כל הנוגעים בדבר? ואותו עקרון תופס לגבי כל פריט אחר משלל האירועים הביזאריים שאנשים מצאו לנכון לציינם כגבולות.
במידה שאכן זהו בדסמ בתנאים אלה, האם יש משהו שאינו בדסמ? האם יש דברים שניתן לקחתם באופן מובן מאליו כלא שייכים לבדסמ, או שמא עלינו ברשימת הגבולות כל תופעה מוכרת ביקום (שלא תפגע בנו פיזית) שאותה לא היינו מוכנים לחוות? איפה עובר הגבול?
DanaDomme​(שולטת)

על גבולות

DanaDomme​(שולטת) • 17 בנוב׳ 2003
הגבול או הגבולות לטעמי הם אקטים שאינם חוקיים ו/או אקטים שפוגעים בזולת, הדברים שציינת אינם חוקיים, יכולת גם לתת דוגמאות מרחיקות לכת יותר כגון לגנוב עבור הדומית או חלילה לבצע רצח, במקרים כאלה הסכמה של שניים אינה רלוונטית מפני שהגבולות הנ"ל נחצים, אנשים שקולים שפויים והגיוניים לא צריכים לחשוב פעמיים לפני מקרים כאלה.

ולגבי גבולות אותם מציינים אנשים בפרופיליהם – קח את זה בחצי חיוך, קורה שאנשים יכניסו אלמנטים של הומור בפרופיל שלהם, זו גם אפשרות. כריתת איברים? אתה באמת חושב שמישהו יהיה בעד כריתת איברים? אני בספק. אז למה לא ללכת על האפשרות הקלילה יותר ופשוט להתייחס לזה בהומור או לפחות לא ברצינות תהומית כל כך.
theslv​(נשלט)
theslv​(נשלט) • 17 בנוב׳ 2003
לדעתי כל היופי ב-BDSM זה שאין חוקים השליטה, היא מלאה ורק בידי השולט.

גם אם השולט אומר לך לדבר לגוק ואה נדלק מביצוע הפעולה, זב , מבחינתי BDSM

ולכן חשוב לציין גבולות , כדי שאם מלכתי תרצה שאדבר עם גוק , שזה גבול אצלי.
עוד לפני ההכירות שלנו היא תדע שאנחנו לא מתאימים.
שוקולית​(שולטת)
שוקולית​(שולטת) • 17 בנוב׳ 2003
theslv כתב/ה:
לדעתי כל היופי ב-BDSM
ולכן חשוב לציין גבולות , כדי שאם מלכתי תרצה שאדבר עם גוק , שזה גבול אצלי.

חחחחחחח
הרגת אותי.
בהתחלה לא,הבנתי..
(גו'ק)
theslv​(נשלט)
theslv​(נשלט) • 17 בנוב׳ 2003
שוקולית כתב/ה:
theslv כתב/ה:
לדעתי כל היופי ב-BDSM
ולכן חשוב לציין גבולות , כדי שאם מלכתי תרצה שאדבר עם תיקן , שזה גבול אצלי.

חחחחחחח
הרגת אותי.
בהתחלה לא,הבנתי..
(גו'ק)

תיקן - תוקן.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 17 בנוב׳ 2003
דנה - ההגדרה שלך מעט בעייתית. אקטים שפוגעים בזולת ללא הסכמתו הם בוודאי לא BDSM כיוון שהם לא SSC, אך לא עליהם מדובר. לעומת זאת אם הגבול הוא אקטים לא חוקיים, הרי שאין לבדסמ הגדרה עצמית משלו, והגדרתו נסמכת על הגדרות החברה. אם מסיבה כלשהי יחליט המחוקק כי הצלפה המוסכמת על משתתפיה אינה חוקית, יוצא האקט לא רק אל מחוץ לחוק אלא גם אל מחוץ לבדסמ, מה שבבירור אינו מסתדר עם ההגיון לפיו אנו תופשים בדסמ. כנ"ל לגבי כל אקט בדסמי, ואם ייקבע החוק כי בדסמ בכללותו הוא פשע, הרי שהבדסמ לפי הגדרה זו יחדל מלהתקיים.

ותודה לאל ולמפעל הבדיחות מהסיפור של אפרוח (בפורום הבנות על הבנות), ההומור ואני איננו זרים. אני עדיין מסוגל להבדיל בין דברים הנכתבים בהומור (שזה אחלה) לדברים הנכתבים ברצינות (אפילו תהומית). דווקא בגלל שלא נראה לי שמישהו היה מסכים לכריתת איברים או לזואופיליה עולה השאלה הזו.
infinite​(נשלטת)
infinite​(נשלטת) • 17 בנוב׳ 2003
לגבי מה החוק אומר על דברים כמו גנבה או פדופיליה כולנו יודעים . אך לא מציינים את הדברים כיוון שהם אינם חוקיים כיוון שאין טעם . מציינים את הדברים גם כי זה מצביע על דברים מסויימים מהם אנו מסתייגים יותר מאחרים - חלקנו מסתייגים יותר מתופעות כמו גילוי עריות וחלקנו מזואופיליה או כל דבר אחר . אין דנים כאן בהבטים חוקיים של הדברים ,בכל אופן לא בפרופיל האישי אלא כותבים מעט על עצמנו והאמת שדווקא אני מצליחה הרבה פעמים להשיג מסקנות לגבי אותו אדם שרושם משהו כזה בתור גבול שלו או פשוט מציין את זה בצורה כלשהי .ליתר דיוק - ההתיחסות שלי היא מיקרו ולא מאקרו , היא יותר אישית לאותו האדם ואינה דנה במהות הסטייות הללו בחברה או ביחס לחברה אלא אך ורק ביחס לאותו אדם עצמו . אם הייתי סוציולוג הייתי מעלה פורום מיוחד שבו יהיו הפרופילים גלויים כולם לעייני כל והיה ניתן להשוות אותם ,לחקור ביחס לאחרים , אם הייתי פסיכולוג -הייתי שומרת על דיסקרטיות של כל פרופיל כך שאף אחד לא יוכל לראותו , הייתי מתקשרת עם אותו אדם כדי להבין מאיפה זה בא אצלו אישית , לנסות להישאר אובייקטיבית אך גם לדעת להפריד את סטייתו משאר גורמי החברה.
אבל אני לא זה ולא זה ,אז אני נכנסת , מנסה להבין ,ממשיכה הלאה.
ההתיחסות שלי כאן היא שונה והיא לא קשורה לבדסמ דוגרי ,לכן אולי אני לא עונה לך לפי השבלונה המוכרת ללא מונחים כמו SSC ,עם כמה שזה חשוב (זה ברור מאליו ) ,אך מקווה שאתה מבין את הראש שלי .(:
ותתפלא יש אנשים שמסכימים לכריתת איברים טוטאלית (כמו אצבע) בתור הצהרה על שייכות והתמסרות מוחלטת . (לא אני אמנם אבל יצא לדבר ) .
לא כל דבר ברור מאליו כמו שהוא נראה . לא כל הגבולות חקוקים וחתומים כמו שזה נראה. אנחנו כאן כדי לשמור עליהם , ואף פעם לא יזיק להזכיר ,גם אם זה רק בפרופיל
Tame
Tame • 17 בנוב׳ 2003
לדעתי מה שאנשים כותבים (או לא כותבים) בגבולות שלהם זה האינדיקציה הכי טובה לדעת מה הם חושבים על עולם השליטה...

אלו שכותבים שאין להם גבולות הם בעליל אינם מנוסים
אלו שכותבים זואופיליה או נקרופיליה כנראה הסתובבו ביותר מידי אתרי סקס כאלה שמקפיצים לאינספור אתרים אחרים (ככה שאתר שמתעסק בכאב יכול בקלות להקפיץ לאתר שמתעסק באונס כי לפי דעתם של מפעילי האתרים הללו בדסמ זו סטייה וסוטים הם סוטים באשר הם לכן מי שלא נחרד מכאב או מקלחות זהב כמו אנשים "נורמאליים" ברור שלא יחרד גם מאונס או ממשכב בהמה כי הוא הרי סוטה ויש לו בעיה נפשית....)
ואלו שכותבים גבולות מאוד ספציפיים כמו "לא מוכן שרגל שמאל שלי תהיה קשורה בעוד רגל ימין נמצאת בגיגית מיים חמים" פשוט התנסו בשהו שהם לא אהבו והחליטו לציין מראש שהם לא מוכנים לחזור על זה...

בכל מקרה אנשים תמיד יספרו לכם הכל על עצמם מבלי אפילו להתכוון...(צריכים רק לדעת איך להקשיב)
DanaDomme​(שולטת)
לפני 20 שנים • 18 בנוב׳ 2003

אני אסביר שוב

DanaDomme​(שולטת) • 18 בנוב׳ 2003
זאלו סיבכת אותי עכשיו, אז הלכתי שלב שלב החל מהודעתך הראשונה וכלה בהודעתך השניה.
בראשונה אתה שאלת היכן עוברים הגבולות לאור הגבולות בפרופילים שקראת כאן והאם זואופיליה למשל זה משהו שנכנס לקטגורית הבידיאסאם אם היא באה בקונוטציה של מלכה שמורה לעבד שלה לקיים משגל עם בעל חיים? תשובתי היתה שזה בהחלט גבול מפני שיש כאן עבירה על החוק, כנ"ל לגבי גילוי עריות.

לגבי למה אנשים בכל זאת מציינים זאת? חלקם עושים זאת בחצי הומור (כמו במקרה שלי) חלקם מפני שהם סבורים שזה משהו שראוי לציין אותו בפרופיל שלהם, שידעו שהם שפויים ואין להם שום כוונה לנצל את השליטה שלהם למטרות נלוזות.

בהודעתך השניה ציינת שאם כך הדבר אז אנחנו נסמכים על הגדרות החברה גם כגבולות לבידיאסאם. כנראה שכן, ואם כן אז מה רע בכך? התשובה שלי נורא פשוטה, גבולות בבידיאסאם בנוסף להיותם אינדיוידואליים ראוי שיהיו גם חוקיים וזה כבר משהו שצריך לנגוע לכל אחד ואחת.

ולגבי הדוגמה שהבאת (הצלפה כמשהו שהוצא מחוץ לחוק) אם זה אכן היה קורה הייתי מצדיקה את כל מה שכתבת ואת הרגשתך לגבי הענין, אבל אני באמת לא מוצאת סיבה טובה להתעמק בדוגמה הזו במיוחד לאור העובדה שאין סיכוי שזה אי פעם יקרה במחוזותינו (תודה לאל) אז ללכת לקיצוניות ולתת דוגמאות בדיוניות, אין טעם icon_confused.gif
theslv​(נשלט)
לפני 20 שנים • 18 בנוב׳ 2003
theslv​(נשלט) • 18 בנוב׳ 2003
וראה דוגמת "בוביט" שאשתו לקחה את ה-BDSM מאוד רחוק...

וקצותה את איבר בעלה...

אלוהים ישמור !