בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מרחב פרטי מול מרחב ציבורי בבלוג בכלוב

נטול מושג​(אחר)
לפני 15 שנים • 20 ביוני 2009

מרחב פרטי מול מרחב ציבורי בבלוג בכלוב

נטול מושג​(אחר) • 20 ביוני 2009
אני מתחזק בלוג בכלוב, ובבלוג אני כותב את אשר על ליבי.
כמו שאתם בטח יודעים, כל אחד שרוצה יכול להגיב שם, ולכתוב כל מה שהוא רוצה.
תהיתי, האמת, לגבי דעתכם (זה מחקרון/בדיקה קטנ/ה שאני עושה) השייכות של הבלוג לי, כמחבר שלו.

בגדול, כמה באמת הבלוג שלי שלי?

ז"א, האם אני יכול, או מותר לי לבקש ממישהו שלא יגיב? האם לדעתכם זה אתי למחוק תגובה?
האם פגיעה אפשרית בי ככותב, בין אם מדובר בתגובה פוגענית או מזלזלת, ובין אם מדובר בכך שאנשים שאיני רוצה יגיבו לי בבלוג.

אני מודע לאופציות החסימה השונות, ולאופציות ניהול הבלוג השונות. השאלה שלי היא היפותטית יותר, על המיקום של הבלוג כמרחב אישי שלי, לעומת המיקום שלו במרחב הציבורי (הכלוב).

אודה על כל דעה.

נ"מ
Madame T​(שולטת)

פינה אישית

Madame T​(שולטת) • 20 ביוני 2009
בעיני הבלוג הוא הפינה האישית שלי בכלוב וכך גם קראתי לו. הוא משמש לי מקום להעלות מחשבות, הרהורים, תובנות אישיות, שירים שאני אוהבת וכן הלאה. נכון, שהוא מתפרסם במקום ציבורי, שהוא האתר, וכל אחד יכול להכנס ולקרוא, אבל לדעתי מאחר שזה המרחב האישי שלך זכותך המלאה להחליט לגבי מגיבים כאלה ואחרים במידה ותגובותיהם לא נראות לך מכל סיבה שהיא. לכן ישנה גם אופצית המחיקה והחסימה בניגוד לתגובות בפורום הכללי שם אין לך אפשרות למחוק תגובות של אחרים לדבריך. אני משווה את זה ל'סלון' בבית. סביר להניח שלא תרצה להזמין אליך הביתה אנשים שפוגעים או מזלזלים בך כך שאני לא רואה כ'לא אתי' למחוק תגובה או לבקש מאנשים מסויימים להמנע מלהגיב בבלוג האישי שלך.
לא קשורה

Re: מרחב פרטי מול מרחב ציבורי בבלוג בכלוב

לא קשורה • 20 ביוני 2009
נטול מושג כתב/ה:

אני מודע לאופציות החסימה השונות, ולאופציות ניהול הבלוג השונות. השאלה שלי היא היפותטית יותר, על המיקום של הבלוג כמרחב אישי שלי, לעומת המיקום שלו במרחב הציבורי (הכלוב).

אודה על כל דעה.

נ"מ

אני לא יודעת איך זה אצלך, אבל, כשאני פותחת את הבלוגים,
אחד הדברים הראשונים שאני עושה, זה להציץ בצד ימין ב'כמה צופים בי? (היום ...)'
ולא פעם נתקלתי בפוסטים ששואלים למה מי שמבקר לא משאיר מזכרת
או בזעקה נוסח "רק 8883 צפיות היום?! אני מאבד את זה."

היה לבלוג הזה קיום אם לא היו בו קוראים?
היה הבדל אם היית ממשיך לכתוב כאן או במקום אחר?
ואם קוראים לא חשובים, אז למה כאן ולא לתיקיה במחשב?

לגבי התגובות, באופן כללי, ולא רק כאן, יש מין נורמה שבבלוגים מגיבים רק באופן חיובי, ובמרבית האכסניות, יש אפשרות למחוק ולחסום מי שתגובתו לא נראית לך. מבחינת האכסניות, יש יחס כאילו הבלוג שלך ונותנים לך את השליטה הזו (למרות שבחלקן, מציינים באותה נשימה שיש להם זכות פרסום על טקסט שפורסם אצלן), השאלה היחידה היא מה משרתת המחיקה.

אני מוחקת רק דברים שיש בהם סוג של אאוטינג, אם לא מסכימים בי ואפילו עולבים באישיות הוירטואלית שלי, זה חסר משמעות עבורי.
יתרה מזאת מחוסר הסכמה, יכול להתפתח דיון, להבדיל מתגובות נוסח "מקסים!" "נשיקות }{" וכל מיני כאלו.

אני אישית מפרסמת כדי שיקראו. זה משרת את צורך הכתיבה הפרטי שלי, אבל, נתפס בעיני לחלוטין כמרחב ציבורי.
לא שונה מהאופן בו אני מתלבשת כשאני יוצאת מחוץ לבית, ומביא בחשבון תמיד את העובדה שזה לא נועד רק לי.

מרבית אנשים שוקלים מילים, עורכים וחושבים פעמיים לפני פרסום, כלומר, הם בעצמם תופסים בלוג כמרחב ציבורי
ובעיני, גם אלו שלחלוטין לא מסננים את עצמם, עושים זאת בגלל הציבור ולא בגלל עצמם, כי גם זו סוג של אמירה ציבורית.
נטול מושג​(אחר)

אוקיי

Madame T

אם זו הפינה האישית שלך, אז למה את צריכה קוראים? למה לא לכתוב את זה לעצמך למגירה, כמו שכתבה לא קשורה?

הנורמה הזו של רק תגובות חיוביות, מעניינת אותי.

האם לדעתך אין שום מקום לתגובה שלילית על הבלוג שלך?
Madame T​(שולטת)

Re: אוקיי

Madame T​(שולטת) • 20 ביוני 2009
נטול מושג כתב/ה:
Madame T

אם זו הפינה האישית שלך, אז למה את צריכה קוראים? למה לא לכתוב את זה לעצמך למגירה, כמו שכתבה לא קשורה?

הנורמה הזו של רק תגובות חיוביות, מעניינת אותי.

האם לדעתך אין שום מקום לתגובה שלילית על הבלוג שלך?

ראשית, ציינתי שזו הפינה האישית שלי בכלוב, וברור שאנשים אחרים הגולשים באתר יכולים להכנס ולקרוא. אני משתפת אחרים במה שמענין אותי אישית והתגובות יכולות להיות גם חיוביות וגם שליליות. הכל תלוי כיצד זה נעשה. אם התגובה השלילית מכובדת ומנומקת לא אמחק אותה ואתייחס. אני לא מצפה שיאמרו 'אמן' לכל מה שאני כותבת. אפשר לחלוק עלי, אבל הכל תלוי כיצד נעשו הדברים, ואין לי ענין ב'התנצחויות' מתמשכות בבלוג שלי, מספיק עושים את זה בפורומים הכלליים. הערת אגב: את הבלוג שלי אני מנהלת בכלוב מזה שלוש שנים בתדירות די גבוהה, ועד כה היו תגובות בודדות בלבד שמחקתי, או אנשים בודדים בלבד שחסמתי במהלך כל שלוש השנים, כך שאם עשיתי זאת כנראה היתה לי סיבה מספיק טובה...
Afroditi

אני חושבת

Afroditi • 20 ביוני 2009
שהבלוג הוא יומן אישי, המפוסם ברבים, כאשר יש לו כללים לכך, למשל, איסור על הסתה וכו.

זהו לא יומן פרטי, הנכתב למגירה, אלא אישי-המתפרסם ברבים.

ואגב, מי שכותב בבלוג צריך גם לדעת שלא כל התגובות שיקבל, יהיו אהובות , אוהדות או נחמדות,

שהרי אם הוא מפרסם ברבים, אזי הוא נותן לרבים לקרוא את צפונות ליבו ועליו לקחת בחשבון את

התוצאות, שהן לעיתים תגובות לא אוהדות.
זיקית

הבלוג שלי

זיקית • 20 ביוני 2009
הוא הבלוג שלי. אני כותבת בו עבורי, כ outlet ריגשי.

אני לא חייבת דין וחשבון לאף אחד על מה שנכתב בו למעט אלא שלהם אני דופקת חשבון, ואותם אנשים ממילא לא יכתבו משהו שלילי - ואם יש להם משהו ביקורתי ולא חיובי להגיד לי הם יעשו את זה מולי בע"פ או בפרטי בצורה מכובדת.

אנשים זרים כמו גם אנשים מוכרים שיכתבו לי בבלוג משהו שלא נעים לי ולא נראה לי רלבנטי לחלוק במרחב הציבורי החשוף תגובתם תימחק.

זה הבלוג שלי, הוא אמנם מנוהל במרחב ציבורי משום שבהגדרתו בלוג הוא ציבורי, אבל מאחר והוא שלי, אני אמחק ואחסום מי שאני רוצה.
נטול מושג​(אחר)

אוקיי

אז אתם מסכימים שמצד אחד, לכל אחד יש זכות להגיב בבלוג? ולכתוב מה שהוא רוצה?
השימוש באופציית המחיקה, מה הוא נותן לכם?
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
לפני 15 שנים • 21 ביוני 2009

Re: אוקיי

נטול מושג כתב/ה:
אז אתם מסכימים שמצד אחד, לכל אחד יש זכות להגיב בבלוג? ולכתוב מה שהוא רוצה?
השימוש באופציית המחיקה, מה הוא נותן לכם?

לא, זה לא מה שהם הסכימו נטול.
המגיבים אמרו שכן, לכל אחד יש זכות להגיב בבלוג שלהם
אך אם תגובתו תהייה (וללא קשר אם הוא מסכים עם כותב הבלוג
או לא) מעליבה/פוגענית/מחרחרת ריב/לא מכובדת - היא תמחק במיידי
על ידי בעל הבלוג.
התשובה לעיל עונה לך על השימוש באופצית מחיקה.

אגב, במקום לעשות דיון בפורום הזה(שהוא כללי ונושא השרשור שלך
צריך להיות בפורום לא קשור אם כבר, שכן אינו נושא בדסמי) למה אינך
עושה את הדיון בבלוג שלך ונוכח על בשרך באופציות השימוש השונות
שיש שם?

icon_rolleyes.gif
נטול מושג​(אחר)
לפני 15 שנים • 21 ביוני 2009

אם תסתכלי בשאלה המקורית שלי, רחפנית

נטול מושג​(אחר) • 21 ביוני 2009
תראי ששאלתי האם זה נכון לבקש ממישהו לא להגיב.
הנחתי שאם אנשים משתמשים באופציית המחיקה, אין להם בעיה שכל אחד יכנס ויקרא בבלוג שלהם, ויכתוב, והם כבר יעשו את הסינון בעצמם.

זו אחת השאלות שלי בין היתר.

ואני אקדים אותך, יש עיקרון ויש דברים בין להגיד/לבקש ממישהו לא להיכנס ולהגיב, לבין לבצע סינון אחר כך.