ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ילדים בין הרגלים

Cauchy{Venus Blue}
לפני 14 שנים • 22 בספט׳ 2010

ילדים בין הרגלים

Cauchy{Venus Blue} • 22 בספט׳ 2010
לא אחת אני שומע את הטיעון של 'ילדון' על מנת לבטל רעיון או טענה כל שהיא. ההתנשאות במקרה זה כמעט מזכירה לי את הקביעה לגבי וניליות כתגובה לטיעון.

יתכן והכותב באמת חושב כפי שחושב מפאת גילו, אז מה? אם המגיב למד בחייו והתבגר, וודאי הוא יוכל לחזור על הלקח אותו למד. אם אינו יכול, מה הופך את המציאות של הבוגר לנכונה יותר מהמציאות של הצעיר?

בקיצור, לטעון לגופו של אדם במקום לגופו של טיעון זה ילדותי. (טיעון ילדותי, כמובן.)
Cauchy{Venus Blue}

אדון ילדון

בכוח המוח כתב/ה:
אתה גם ונילי וגם ילדון.
פלא שפתחת את הפוסט הזה?

לפי התאוריה שלך אני אמור לפסול במומי, לכן את בעצם היית צריכה לפתוח את הפוסט.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: אדון ילדון

בכוח המוח​(שולטת) • 22 בספט׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
אתה גם ונילי וגם ילדון.
פלא שפתחת את הפוסט הזה?

לפי התאוריה שלך אני אמור לפסול במומי, לכן את בעצם היית צריכה לפתוח את הפוסט.

מה יש לי לבכות על זה שילדים מסתובבים לי בין הרגליים?

תמהתני, כמו שאומרים..
Lakshmi​(נשלטת)

Re: ילדים בין הרגלים

Lakshmi​(נשלטת) • 22 בספט׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
לא אחת אני שומע את הטיעון של 'ילדון' על מנת לבטל רעיון או טענה כל שהיא. ההתנשאות במקרה זה כמעט מזכירה לי את הקביעה לגבי וניליות כתגובה לטיעון.

יתכן והכותב באמת חושב כפי שחושב מפאת גילו, אז מה? אם המגיב למד בחייו והתבגר, וודאי הוא יוכל לחזור על הלקח אותו למד. אם אינו יכול, מה הופך את המציאות של הבוגר לנכונה יותר מהמציאות של הצעיר?

בקיצור, לטעון לגופו של אדם במקום לגופו של טיעון זה ילדותי. (טיעון ילדותי, כמובן.)

מוכר לי מקרוב,

לא מוצאת לזה שם אחר חוץ מהתנשאות חסרת טעם ואפילו מיותרת .

מבטיחה לך ואני בטוחה שאתה יודע, שיש כאן אנשים שאומנם כפול ממך בגיל וחצי ממך בשכל, כי גיל זה לא בהכרח בגרות ובטח שלא אינטלגנציה!
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 22 בספט׳ 2010
בגדול, לפסול טיעון לגופו של האדם, בפנייה להתקפה על האומר אותו, מוגדר ככשל לוגי. אחד ממשהו כמו עשרה המקוטלגים. בעיניי, הרבה פעמים הדבר מעיד על חוסר יכולת תקשור בסיסית של התוקף. חוסר יכולת בדיאלוג, אני מתכוון.
יש מקרים חריגים, שזה באמת נכון. למשל אם הדובר מרגיש שהוא בטוח במאה אחוז במשהו, ושולל כל לגיטימיות של דרך אחרת, די מקובל לטעון שזו דרך מחשבה של צעירים - חוסר סובלנות בסיסית למשהו שלא חווית. היא לא אומרת בהכרח שהיא לא נכונה, ולא רק צעירים לוקים בה, אבל בהחלט במחשבה צעירה ניכרת המחלה הזו.
אני חושב שבמקרה כזה למשל, הטיעון "אתה מדבר קצת מחוסר ניסיון, וביהירות יתר" דיי תקף, למרות היותו כשל לוגי. מה אמר שהכל חייב להיות לוגי? icon_smile.gif 
נוריתE
נוריתE • 22 בספט׳ 2010
כשאני מסתכלת על בני 20 וקצת
בנים בנות
הם באמת ילדים
(ואל תקפצו עלי...icon_smile.gif )
נסיון?בסדר,כמה נסיון כבר יכול להיות להם בגילם? ונכון שיש חריגים
אבל נסיון זה עניין של זמן מצטבר,לרוב בדרך כלל.
אני יכולה לטעון עם סימוכין שהייתי ראיתי עשיתי עשו בי,ה-מון והרבה ועדיין לא הכל
אבל צעירון בן 23-4
נו באמת(נאנחת האמא הפולניה שבי)

אני לא אוכל לקחת ברצינות למשל,בן עשרים וקצת שנטל על עצמו תואר שולט
פשוט לא,הוא יהיה "קטן "עלי בכמה וכמה מידות,תרתי משמע לרוב
לאחד כזה אוכל להתייחס כאל הרפתקאה מרעננת
למה כי קוגר ,אני,לא.
תמיד ארצה ללטף לו את הראש ואיך אוכל להתיחס אליו ברצינות כאלו שולט עלי
ככה זה "ללטף את ראש הילד,לנער את האבק.."

אבל ,אבל גדול
כשבא אחד כזה וטוען שמגיל 16 17 הוא "כבר בקטע" ויש לו נסיון רב
גם בחורה צעירה שיוצאת בכזאת הצהרה
ולא משנה מאיזה צד של השוט הם ואפילו וזה נכון ומדוייק
אני רק מתחלחלת מעצם המחשבה, על נסיון רב שנים שכזה,
למה,ככה
כי בראש ובראשונה אני אמא, לבת הדור הזה.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 22 בספט׳ 2010
fog כתב/ה:
בגדול, לפסול טיעון לגופו של האדם, בפנייה להתקפה על האומר אותו, מוגדר ככשל לוגי. אחד ממשהו כמו עשרה המקוטלגים. בעיניי, הרבה פעמים הדבר מעיד על חוסר יכולת תקשור בסיסית של התוקף. חוסר יכולת בדיאלוג, אני מתכוון.
יש מקרים חריגים, שזה באמת נכון. למשל אם הדובר מרגיש שהוא בטוח במאה אחוז במשהו, ושולל כל לגיטימיות של דרך אחרת, די מקובל לטעון שזו דרך מחשבה של צעירים - חוסר סובלנות בסיסית למשהו שלא חווית. היא לא אומרת בהכרח שהיא לא נכונה, ולא רק צעירים לוקים בה, אבל בהחלט במחשבה צעירה ניכרת המחלה הזו.
אני חושב שבמקרה כזה למשל, הטיעון "אתה מדבר קצת מחוסר ניסיון, וביהירות יתר" דיי תקף, למרות היותו כשל לוגי. מה אמר שהכל חייב להיות לוגי? icon_smile.gif 

קושי אמר, אבל הוא ילד icon_smile.gif
Inside your head
Inside your head • 22 בספט׳ 2010
אני חושבת שהגיע הזמן לעשות הפרדה בין אינטליגנציה (על כל סוגיה) לבין ניסיון חיים.
ורק אז, יהיה באמת ניתן לקבוע יהירות, התנשאות וכל (רחמנא ליצלן) מרעין בישין אחרים...
ובגדול, בתמונה הכוללת...
כולכם ילדים.
(ורק אני מצליחה ומוכשרת וכמובן - בוגרת)
Cauchy{Venus Blue}
Separated Self כתב/ה:
אני חושבת שהגיע הזמן לעשות הפרדה בין אינטליגנציה (על כל סוגיה) לבין ניסיון חיים.
ורק אז, יהיה באמת ניתן לקבוע יהירות, התנשאות וכל (רחמנא ליצלן) מרעין בישין אחרים...
ובגדול, בתמונה הכוללת...
כולכם ילדים.
(ורק אני מצליחה ומוכשרת וכמובן - בוגרת)

העניין הוא אבל שאינטילגנציה קשורה לנסיון החיים. הדרך שבה אנו חווים דברים והלקחים שאנו למדים שונים מהותית בין אדם לרעהו. חלק מהבגרות היא גם משמעת והרבה פעמים דווקא ילדים ממושמעים יותר מבוגרים.

מצד שני, יש חוויות שנהוג לחוות לפי הגיל ללא קשר לאינטיליגנציה כמו להביא ילדים, לגור לבד, *שיתייחסו אליך בתור מבוגר*, וכדומה.