לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצד,המחזיק את השוט,(שאלה..)

נוריתE
לפני 13 שנים • 31 באוק׳ 2010

הצד,המחזיק את השוט,(שאלה..)

נוריתE • 31 באוק׳ 2010
מה זה,נותן לכם
(אפשר לנסות לשער בנות גם מה זה נותן
להם או להגיד,אשמח)
איזה צורך/צרכים זה ממלא אצלכם

השפחה/נשלטת
היא למשל "רק כלי למימוש צרכים" לפעמים
או שיש משהו ממעבר?

מה התפקיד/מקום שלנו,בעיניכם,
במישוואה

Re: הצד,המחזיק את השוט,(שאלה..)

Bent • 31 באוק׳ 2010
נוריתE כתב/ה:

מה זה,נותן לכם (אפשר לנסות לשער בנות גם מה זה נותן להם או להגיד,אשמח) איזה צורך/צרכים זה ממלא אצלכם?

השפחה/נשלטת היא למשל "רק כלי למימוש צרכים" לפעמים או שיש משהו ממעבר?

מה התפקיד/מקום שלנו,בעיניכם, במישוואה ?

יש כאן מספר שאלות, לאיזו מהן כיוונת?

לכול דום זה ממלא צרכים אחרים, אבל אני תמיד אהבתי את מה שאמר על זה חבר, "זה מעמיד לי!", גס פשטני ונכון.

לאחרים השפחה היא כלי, לי יש בנות זוג, אז כנראה שאני מכוון למשהו מעבר.

התפקיד, החצי השני? הכלי? המכסה? המעטפת? את באמת מצפה לתשובה כוללת במילים לשאלה כול כך רחבה?
L איה
L איה • 31 באוק׳ 2010
נורית, שתי שאלות שאלת , לשאלתך האם הנשלטת היא רק כלי למימוש צרכים-
התשובה אינדוודואלית לכל מערכת יחסים ולמבנה שלה באופן ספציפי. ולשאלה השניה
באשר לאופי הצרכים- כולם, ללא יוצא מן הכלל-שולטים,נשלטים,מתחלפים, כולם כאן
כדי להציף עצמם ריגשית, לעשות שיחזורים , להתאמן בשליטה בשאר תחומי החיים, לפצות עצמם בחסכים למיניהם ועוד.
הנטייה הסאדו-מזוכיסטית היא מצב נתון, להחזיק בשוט או לחטוף ממנו, זוהי בחירה שנעשת לרוב שלא במודע ובהתאמה לצורך של הסאדו-מזוכיסט 'להלך' בנתיב רגש מסויים.
ז"א לשולט יש צורך להיות מוצף מתחושות הצד תוקף, ואז יכול, באם ירצה-ללמד עצמו לא לחוש רגשות אשם על היותו ראוי שיצייתו לכל גחמותיו גם במחיר סבל, או נניח להתענג על כניעתה של אישה כאשר הוא עורך סובלימציה ריגשית מאימו השתלטנית. או -(וזה האחוז הקטן יותר מבין השולטים) שאימם הייתה כנועה ונרצעת תחת אביהם והם עורכים שיחזור בהעתקת מודל זוגי. השולט האולטמטיבי- הוא זה שאימו הייתה כנועה ונרצעת מול אביו ובטאה את הצורך בשליטה בחייה בשתלטנות מופרזת על ילדיה. כמובן שישנם גם שולטים שסתם לא היו אהובים ע"י אימהותיהם ו/או נדחו ע"י נשים שהיו חפצים ביקרן, וחוויה של התנהגות ש"מענישה נשים" מביאה אותם לידי עונג.
על קצה המזלג,ופרוידיאני משהו, אך די מדוייק.
ליבנתmia
MasterKey​(שולט)

בשתי ידיים

MasterKey​(שולט) • 31 באוק׳ 2010
mia walles כתב/ה:
נורית, שתי שאלות שאלת , לשאלתך האם הנשלטת היא רק כלי למימוש צרכים-
התשובה אינדוודואלית לכל מערכת יחסים ולמבנה שלה באופן ספציפי. ולשאלה השניה
באשר לאופי הצרכים- כולם, ללא יוצא מן הכלל-שולטים,נשלטים,מתחלפים, כולם כאן
כדי להציף עצמם ריגשית, לעשות שיחזורים , להתאמן בשליטה בשאר תחומי החיים, לפצות עצמם בחסכים למיניהם ועוד.
הנטייה הסאדו-מזוכיסטית היא מצב נתון, להחזיק בשוט או לחטוף ממנו, זוהי בחירה שנעשת לרוב שלא במודע ובהתאמה לצורך של הסאדו-מזוכיסט 'להלך' בנתיב רגש מסויים.
ז"א לשולט יש צורך להיות מוצף מתחושות הצד תוקף, ואז יכול, באם ירצה-ללמד עצמו לא לחוש רגשות אשם על היותו ראוי שיצייתו לכל גחמותיו גם במחיר סבל, או נניח להתענג על כניעתה של אישה כאשר הוא עורך סובלימציה ריגשית מאימו השתלטנית. או -(וזה האחוז הקטן יותר מבין השולטים) שאימם הייתה כנועה ונרצעת תחת אביהם והם עורכים שיחזור בהעתקת מודל זוגי. השולט האולטמטיבי- הוא זה שאימו הייתה כנועה ונרצעת מול אביו ובטאה את הצורך בשליטה בחייה בשתלטנות מופרזת על ילדיה. כמובן שישנם גם שולטים שסתם לא היו אהובים ע"י אימהותיהם ו/או נדחו ע"י נשים שהיו חפצים ביקרן, וחוויה של התנהגות ש"מענישה נשים" מביאה אותם לידי עונג.
על קצה המזלג,ופרוידיאני משהו, אך די מדוייק.
ליבנתmia

בשתי ידיים הייתי מאמץ את ה"מודל" שלך, אך היה כנראה הרבה פחות מעניין אם החיים וההסברים להתנהגויות, לדחפים ולתשוקות היו כה פשוטים, כפי שתארת למעלה.
כנראה שהדברים טיפה יותר מורכבים... icon_cool.gif
ראובן
לפני 13 שנים • 1 בנוב׳ 2010

אלחוש, הפרכה ונמרים שמתנהגים יפה מדי

ראובן • 1 בנוב׳ 2010
MasterKey,

לטעמי, ההסבר של ליבנת מדויק למדי.

שליטה והישלטות - שתיהן המחשות (acting out) מאוחרות של תחושת בדידות וחולשה מהילדות המוקדמת. המנגנון הנפשי נקרא ''פיצול והשלכה'', כלומר, כאשר נפש הילד נתונה ב-עקה (stress) שאינה יכולה לעבד או להבין, התחושות הללו ''מגורשות'' מתוך הנפש (מתוך צורך הישרדותי) ומושלכות בהמשך החיים אל אחרים. אין הבדל בין הביטוי הגרנדיוזי (''שולט'') לבין הביטוי הדכאוני (''נשלט''), אולם אלה מצבי קיצון של חסך נרקיסיסטי (היעדר תחושת עצמיות). רוב בני האדם מתהלכים בעולם עם תערובת של השניים (להלן, ''מתחלפים'' או ''ונילים'').

אנסה להוסיף נדבך נוסף לתשובתה של ליבנת: האתנן הרגשי של השולט (בלשונה של נורית ''מה שיוצא לו מזה''), הוא אלחוש של זעם, עצב וחוסר היכולת שלו להיות נאהב בזכות מי שהוא (להבדיל מלהיות נאהב בזכות איך שהוא מתנהג). כך, השולט פותר את הצורך שלו ברגשות מסוכנים אלו, אולם לא במישרין אלא באמצעות דמות מתווכת (by proxy) של הנשלט/ת.

כעת, אם ברצונך להפריך עמדה הזו, או לאשש אחרת, אבקש כי תעשה זאת באופן מעט יותר מנומק מאשר לשרבט ''כנראה שהדברים טיפה יותר מורכבים'' + חיוכון. בינינו, תשובה כה רדודה ומתנשאת מאדם כה נבון, יכולה לנבוע רק מתוך מגננה רגשית ו/או שנאת נשים סמויה. טול קורה: אני מציע כי תביט בכרטיסך האישי בעיניים רעננות. חשוב רגע - מי אילפ/ה את הנמר הראשון מימין? מתי זה קרה ומדוע? האם נמרים אמורים בכלל להתנהג כל כך טוב, כל הזמן? למה לא נותנים להם פשוט לשאוג ולהתרוצץ קצת בחופשיות וללכלך את הפרווה?

קדימה יפה שלי, קווזימודו שלי,
אמא יודעת שאתה יכול,

R
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 בנוב׳ 2010
ראבן, ראובן, ראובן, אתה מרשה לי להיות מפתח מאסטר?

קודם כל, אני חושבת שאתה ולבנת שידוך משמיים ואם אכן נפרדתם, כי שלבנת רמזה על גבי הפורום, זה חבל מאוד. לשניכם יש נטייה מקסימה לפסקנות במקום שבו אין פסקנות ולאימוץ תאוריות פסיכולוגיות מורכבות בפשטנות מעוררת הערצה.

בוא אני אתן לך תיאוריה אחרת ומפתיעה, בא לך? למרות שהתיאוריה הפסיכולוגית היחידה היא כמובן זו שלך . אני חושבת שאני בדסמית בגלל שיש לי הפרעת קשב וריכוז. אני חושבת שזו הדרך שלי לרכז את הקשב שלי סביב גרוי אחד מאוד חזק. אני לא אתפלא אם יתגלה שסטטיסטית רבים מהבדסמים סובלים מהפרעת קשב כזו או אחרת. אני לא אתפלא גם אם ימצא אחרת. אני לא חושבת שהסיבה בגללה יש לי נטייה בדסמית היא הסיבה בגללה ל*כולם* יש נטייה כזו. אני חושבת שלזה המפתח התכוון. הדברים אכן מורכבים יותר.

ראבן, אתה בטיפול?
כי אתה זורק תיאוריות פסיכולוגיות לימין ולשמאל כתחביב מאז שאני מכירה אותך. זה כבר די הרבה שנים. מעניין אותי לדעת איך הגעת אליהן. כי ברור לך (אם כבר אנחנו עוסקים בניתוח פסיכולוגי פשטני וכוללני) שהאינטלקטואליזציה שאתה עושה לדחפים שלך היא לא בריאה במיוחד. אבל אתה בטח מודע לזה. אתה בטוח מודע לזה.

התיאוריה שלך ושל לבנת היא רק תיאוריה. היא תיאוריה מפתה ומעניינת כי היא גורמת לכל החלקים ליפול למקום הנכון. אני בטוחה שאין בן אדם אחד שקורא את המילים שלך והן לא מהדהדות לו איפשהו.
למה? כי כולם פצועים. מעצם החיים בעולם הזה כולם פצועים. כי לכולנו מופנה גב מתישהו וכולנו חווים מוות או פרידה. כי כולנו, כל מי שהולך על פני האדמה הזו ננטשים ולא נאהבים כל הזמן בזכות מי שאנחנו. כולנו פצועים ברמה כזו או אחרת. לא כולנו בדסמים.

הקומבינציה שהופכת כל אחד למי שהוא היא באמת מורכבת יותר. כי למרות שאני ואתה שנינו בדסמים, הסיפור שלנו לא דומה. בכל רמה אחרת של החיים שלנו, הנרטיב לא זהה. גם הבדסמ שלנו לא בדיוק דומה. הדבר היחיד שדומה בינינו הוא ששנינו מחפשים משהו קיצוני למדי. משהו שישטוף את כל המערכת. הסיבות לצורך הזה הן מגוונות מאוד. הן מרתקות בגלל שהן מגוונות.
    התגובה האהובה בשרשור
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 1 בנוב׳ 2010
גם מרים בנימיני אומרת דברים בפסקנות, דברים שכמעט כולם יכולים להזדהות איתם ודברים שלגביהם כל החתיכות נופלות למקום הנכון.
זה לא הופך את התאוריות בשנקל האלה לפחות קשקוש מאסטרולוגיה.
MasterKey​(שולט)

ראובן היקר

MasterKey​(שולט) • 1 בנוב׳ 2010
יפה, שאתה מוצא לנכון לעלות על סוסך הלבן באבירות הנוגעת ללב הנמר.
אם ליבנת כה יודעת - אזי תן לה להגיב ואשמח לטעום מפירות תבונתה.
אם יש לך דברי חוכמה להוסיף - אשמח גם מהגיגך להשכיל.
צר לי כי לא הצלחתי לרדת לעומק הנדרש על מנת להבין את דבריך המלומדים או בלשון אחר - את הפסיכולוגיה בגרוש.
שנים רבות אני תוהה ומחפש תשובות לשאלה: "מדוע אנו כאילו שונים/סוטים?" והכוונה לנשלטים ושולטים כאחד. עדיין לא הצלחתי למצא תשובות מהותיות. כנראה שנפש האדם אינה כה פשוטה לניתוח והסקת מסקנות חותכות.
גם הסברך הבנאלי לעיל אינו מספק לטעמי תשובה אמיתית, למרות הניפנוף המרשים במונחים סמי מקצועיים.
אבל - תמשיך לנסות. בכל מקרה אתה אחד האנשים היותר משכילים כאן...
בהצלחה icon_biggrin.gif
שוסי
שוסי • 1 בנוב׳ 2010
Mephisto כתב/ה:
גם מרים בנימיני אומרת דברים בפסקנות, דברים שכמעט כולם יכולים להזדהות איתם ודברים שלגביהם כל החתיכות נופלות למקום הנכון.
זה לא הופך את התאוריות בשנקל האלה לפחות קשקוש מאסטרולוגיה.

:אייקון משתחווה:
L איה
לפני 13 שנים • 2 בנוב׳ 2010

כן,כן. ואני פה בגלל האפרופו...

L איה • 2 בנוב׳ 2010
פרלין. לתשומת ליבך- הפרעת קשב וריכוז שממנה סובלים אוחז ניכר מחברי הכלוב היא תוצר של מה שראובן הגדיר כפיצול והשלכה.
ממכלול ליקויי הלמידה, הפררעת קשב וריכוז +הייפראקטיביות -קל יותר לספור את אלו שאין לי, העמקתי לא מעט בנושא ומצאתי שהוא רק תסמין למקורות נפשיים. אבל את מוזמנת להתלות באצטלה הגנטית . (שאגב הופרכה מזמן. ותוכלי ללמוד על כך מן הספר-'עיקרון הרצף')
אם תשכלי להפסיק לפחד ולתרץ את היותך סאדו מאזוכיסטית בכל מיני תירוצים מתרוצים שונים שעיקרם הוא "לזכות" אותך(או את הורייך) מהתמודדות עם פגיעה כלשהי, תוכלי למקד הרבה יותר קשב. -נסי ותהיני.
באשר לכך שלכולם יש האופצייה להזדהות עם הגישה שבה ראובן ואני צדדנו,
זהו בדיוק המקום שבו כל וניל יכול לנוע לעבר נטייה סאדו-מזוכיסטית .
אם תחברי בין התנהגות שמביימת פגיעה, לפגיעה עצמה, תוכלי לזהות את המעצורים הנובעים מהפחד מפגיעות נוספות - אלו המסרסים אותנו מלממש את הפוטנציאל הגלום בנו.
הדבר נכון לכל פגיעה שהיא-וזהו בסיסו של כל רעיון הטיפול הפסיכולוגי לסוגיו.
ומסתבר שכנות ריגשית היא חומר קשה לעיקול גם במדיום וירטואלי
נכתבים כאן טקסטים חושפניים על אקטים פיזיים השקם וערב, -ואינם זוכים לקמצוץ מן העויינות המופגנת באשר לכתיבה העוסקת בבסיס הרגשי שלהם.
במחשבה שניה- מי אני שאשפוט את הצורך שלך או של כל אחד להימנע מלהכיר בפגיעתו?
אז בואי נסגור על כך שההסבר שלי עוסק בכלל. ואת היוצא מן הכלל.
ככה הרבה יותר נוח...
ליבנתmia