בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ברית מילה - כן או לא?

electro-z
לפני 13 שנים • 7 בנוב׳ 2010

ברית מילה - כן או לא?

electro-z • 7 בנוב׳ 2010
בעוד חודש יצא לעולם בננו הבכור.

נושא ברית המילה מטריד אותי מאד

מצד אחד זהו מנהג פגאני של כריתת חלק מגופו של תינוק חסר ישע. זה מזעזע אותי ומעורר בי תחושות אנטי חריפות.

מצד שני ישנם טיעוני החריגות או השונות החברתית של ילד שאינו נימול, גם בין הבנים וגם עם נשים בבחרותו וגם עניין של שימור מסורת יהודית. (הטיעונים הרפואיים שמצדיקים לכאורה ברית מילה הם בולשיט בעיני)

רציתי לשמוע את דעתכם ודעתכן כאן, בתור אנשים פתוחים ונאורים המחוברים לעצמם ולמיניות שלהם.

אם יש פה נשים שחוו נימולים וערלים, גברים שאולי חוו ברית מילה בשלב מאוחר בחייהם או סתם דעות.

נא להמנע מהתלהמות או אופני ביטוי לא הולמים (אני יודע שמדובר בנושא מאד טעון)

תודה
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מזדהה אתך מאד. למזלי עדיין לא צריכה לחשוב על זה ברצינות.
אני וטדי מדברים על זה לפעמים. הוא טוען שאין מה לדבר וברור שעושים.
אני אומרת שהאינסטינקטים שלי נגד, אבל חוששת שהילד יגדל ויכעס עלי.
לא יודעת מה להגיד. סתם טופחת לך על הכתף בהשתתפות, איי גס.
Bent
Bent • 7 בנוב׳ 2010
Z,

כתבתי תגובה ארוכה יותר, כשקראתי אותה, הבנתי כי התגובה שלי היא רגשית בעיקרה,
אז אתמצת, כשמבודדים את כול הבולשיט, כן, כי למרות הכול יש משקל למסורת.

במשפחות שלנו יש מספיק זכרונות של אודים עשנים כדי שלאקט הזה יהיה משמעות.

BENT, דיעת יחיד

ומזל טוב ענק ומדהים icon_smile.gif

בברכת דרך קלה, ושעות עונג רבות מהינוקא
זאת​(שולטת)

כמו לכל דבר,

זאת​(שולטת) • 7 בנוב׳ 2010
יש בעד
http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=901
ויש נגד
http://www.britmila.org.il/

וגם אני לא נדרשתי לשאלה,
אבל השכל הישר בהחלט אומר לי,
שקודם כל, וראשית דבר,
די!!! למוהלים בשם הדת
רצוי שבמינימום יהיה רופא כירורג
וסביבה קצת יותר סטרילית.
קיפופיף​(מתחלפת)

לא לא ולא.

קיפופיף​(מתחלפת) • 7 בנוב׳ 2010
מדובר בפגיעה בתינוק חסר ישע, הטיעון המרכזי שאני שומעת ב"כן" זה שהילד לא יהיה שונה, אבל ביננו, אם אתה כותב כאן אז כנראה שההורים שלו קצת שונים...חינוך טוב והקניית ביטחון עצמי יעזרו לו להתמודד עם רשעים במקלחת.
הטיעון הרפואי מדבר בעיקר על הגנה ממחלות מין-אבל גם חינוך מיני בריא והקניית ערכי כבוד לגוף יעשו בדיוק את אותה העבודה.
דרך אגב- ההלכה המקורות בעיניין המילה מדברת על חיתוך קל ולא על הורדת העורלה כולה.
ולגבי סקס עם לא נימולים-כן.יש הבדל.
*מנגינה*{התווים שלו}

האידיאל

*מנגינה*{התווים שלו} • 7 בנוב׳ 2010
[quote="בוטן אמרה:

"וגם אני לא נדרשתי לשאלה,
אבל השכל הישר בהחלט אומר לי,
שקודם כל, וראשית דבר,
די!!! למוהלים בשם הדת
רצוי שבמינימום יהיה רופא כירורג
וסביבה קצת יותר סטרילית".[/quote]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אם כבר מחליטים לעשות, עדיף מוהל שהוא גם רופא (כשמחפשים מוצאים,יש כאלו)
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 7 בנוב׳ 2010
מזל טוב! ורק נחת!

מסכים אתך לגמרי. כאילו אם אתה לא מאמין באלוהים אז בברית עם מי אתה מביא את בכורך בדיוק? בברית עם האלוהים של השכן ממול כי ההוא כן מאמין?

אומר לך מה אני עשיתי עם הבכור ועם האמצעי (עם הצוציק שיבוא עוד מעט אעשה גם). כיוון שאני כן מאמין בסיבות רפואיות ואף יצא לי לדבר על קצוות גופי (כמו על האף למשל) עם חבריי הגויים, אני יודע שלערלים קשה יותר לשמור על הגיינה. מצטברים שם כל מיני דברים שלא צריך שיצטברו. גם הנשים סיפרו לי שהרבה יותר כיף להזדיין עם יהודים מהסיבה הזאת (בגלל האף ובגלל שהם נורא חכמים). ולמרות שזה באמת לא כזה עקרוני בעולם בו קיימות מקלחות, מלנו אותם אצל כירורג. הניתוח נמשך חצי שעה, עשינו אותו באיחור של חודש כדי שיתחזקו הם וגם האמהות ולא היה שום טקס יוצא מן הכלל או מהומה (אם לא להחשיב את העובדה שבפעם ראשונה התעלפתי) ואת המסיבה לציון לידתם ערכנו במנותק מהברית, כדי לחלוק את השמחה עם יקרים לנו.

לחילופין, ברית בגיל מאוחר עשוי להיות בעייתי. תחשוב שהיית צריך עכשיו ללכת לחתוך חתיכה מהזין שלך. זה ניתוח מביך, ההחלמה בגיל מאוחר ארוכה יותר וכד. בקיצור, זה ניתוח לכל דבר רק שאין לך אמא אוהבת לידך שתחליף לך תחבושות וטיטולים, תאכיל, תרחץ ותנחם אותך ואתה עוד צריך לקום לעבודה בבוקר ולא יכול לזיין.
לילה לבן
לילה לבן • 7 בנוב׳ 2010

אלקטרו, ביקשת דיעות, אז הנה שלי icon_smile.gif ובלי נימוקים רפואיים או מדעיים, כי נראה שאתה כבר יודע מה שאתה צריך לדעת על זה.

בתור אישה שהכירה כאלה וכאלה, זה ממש לא משנה לי ולא מזיז לי אם גבר הוא נימול או לא. זאת אני.
אבל אני מכירה לא מעט נשים שמזדעזעות מהרעיון של גבר לא נימול. אי אפשר להתעלם מזה שזה קיים. אך אני אומרת -- רוב הסיכויים הם שאלה לא הנשים שהילד שלך ירצה. לפחות מקווה שלא.
ואני גם מכירה גם לא מעט נשים ישראליות שבחרו בבני זוג ממדינות שלא עושים שם ברית מילה, ולא שמעתי מאף אחת מהן תלונה בעניין.

אז בעניין הנשים -- נראה לי שאתה יכול להרגע.

אבל הקטע החברתי -- זו כן נראית לי בעיה. פוטנציאלית, לפחות. אף פעם לא הייתי בן, אז אין לי תובנות מיחדות איך בנים מתייחסים בגילאים שונים לשונות כזאת. אבל אני יודעת שקשה להיות שונה. לפעמים מאוד. שמעתי מגברים בפורומים בנושא הזה שהם הרגישו ממש תחושה של בושה, של שנאה עצמית (ואז כמובן יש מהצד השני את המטורפים שמנסים לגדל מחדש את ערלתם... ומרגישים שהשחיתו אותם, אבל זה לא במחוזותינו).

אז... שם, התחושה שלי היא לאו דווקא שצריך להכנע לדעת הרוב כי פוחדים משוני, אלא אם באמת רוצים ללכת בדרך הזאת, לעשות מאמץ מכוון לתת לילד שלך את הכלים להתמודד, את האהבה העצמית, את הבטחון להחזיק מעצמו גם כנגד לעג של אנשים בורים.

בעניין המסורת -- אלי אישית זה לא מדבר בכלל. אבל זה כ"כ אישי, שאף אחד לא יכול לומר לך מה להרגיש בנושא.

ואני הכי אומרת -- אם זה חשוב לך, לך בדרך שלך. באמת. בסופו של דבר, להיות אמיתיים עם עצמנו ואהובנו זה מה שחשוב. אם הולכים בדרך של ההתנגדות המינימלית -- אין לזה סוף, ולא יוצאים מורווחים. ובסופו של דבר גם רובנו שונים בדרך זו או אחרת מה"נורמה", אז כדאי לנו לדעת להתמודד.

מקווה שעזרתי.

ומזל טוב!!!

walking dead
walking dead • 7 בנוב׳ 2010
לשמחתי נחסכה ממני ההתלבטות הזו בסופו של דבר, אך עד שידענו מה מין העובר בהחלט היה לנו גם זמן לדון ולהתחבט בשאלה הזו. לבסוף החלטנו שאם אכן זה יהיה בן נבצע מילה - אצל כירורג מוסמך ותחת הרדמה מקומית בלבד. עם כל הכבוד (והאמת שאין הרבה אבל לא חשוב) תעודת מוהל ואפילו עשרות שנות ניסיון לא מספיקים לטעמי לביצוע פעולה כירורגית כה עדינה באזור רגיש.

ומדוע החלטנו שבעד? כי האמת שלא ראיתי שום מחקר רציני התומך ומוכיח באופן חד משמעי שגברים נימולים נהנים פחות (או יותר, למעשה), ובמקרה הזה מה שהכריע זה הרצון לחסוך מהילד בושות ותחושת אי שייכות בעתיד.

ואפילו שעוד יש זמן, מזל טוב icon_smile.gif
פייה{O}
פייה{O} • 7 בנוב׳ 2010
בעיני איבר נימול יותר אסטטי ונעים.
אישית אני גם רואה חשיבות באספקט החברתי והמסורתי של העניין על אף היותי לא דתיה.

בכל אופן, אני יכולה להעיד שאנחנו השתמשנו בשירותיו של אורולוג מנוסה שביצע את המילה עם הרדמה מקומית והתינוק אפילו לא בכה.
לאחר כ-4 ימי החלמה לא קשים שכחנו מהעניין.

אתר אינפורמטיבי למדי על ברית מילה, לשירות הציבור:
http://www.babydoc.co.il/article-362.htm

goodluck.gif