אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בגירה על תקן קטינה

Cauchy{Venus Blue}
לפני 13 שנים • 8 בנוב׳ 2010

בגירה על תקן קטינה

Cauchy{Venus Blue} • 8 בנוב׳ 2010
אסור לשכב עם ילדה עד גיל 16. האם לא תעשו את זה כי זה לא חוקי או כי אתם מאמינים שזה באמת לא בסדר?

נניח והשני הוא נכון - כלומר לא תשכבו עם ילדה עד גיל 16 מטעמים מוסריים. האם בגיל 16 הבעייה נעלמת ישר ואז זה כן מוסרי? יכול להיות שגם בגילאי ה20 ו30 ו40 תחזור על עצמה הבעייה המוסרית?

בין 14 ל16 זה נקראה בעילה אסורה בהסכמה. החוק מכיר בזה שהילדה לא יודעת מה טוב לה, והמבוגר כן יודע מה טוב לה ופועל בניגוד לאינטרסים שלה. מדוע בנות ה14 זוכות בהגנה משפטית? הרי זה קורה כל הזמן, בכל גיל. בעיני, זה עניין של מידתיות - יש צד מודע וצד שאינו מודע. כאשר האיזון הוא גדול מידי לטובת הצד המודע, קורה פה דבר אסור. אין החוקיות הזו צריכה להשמר גם באופן כללי?

ולבסוף שאלה אל הבנות. משיחות לא מעטות, אני רואה דפוס של בנות צעירות שמגיעות לכלוב ונכוות. ההתהגות של אלה שעושים את הכוויות היא לרוב מה שמושך אליהם (במודע או שלא במודע). האם אתן, שנכוותן, מסכימות שזה קרה כתוצאה מצד אחד שהרבה יותר מודע?

אם היה מדובר על כוויה חד פעמית שמלמדת אותך לא להתקרב לכיריים, הייתי אומר מילא. אבל ככל שהניצול דומה יותר למערכת יחסים, מקור הכוויה הופך לא ברור. האם יש מכן שראו במערכת יחסים ארוכה סוג של ניצול בדיעבד?
    התגובה האהובה בשרשור
איילה שחורה​(נשלטת){אלעד}

...

בתור ילדה - אני אומר לך את המסקנה שאני מגיעה אליה בסופו של דבר:
כל אחד אחראי להשלכות של הבחירות שלו בחיים, בין אם הן חיוביות ובין אם שליליות.
וואלה, אם ילדה קטנה מחליטה שבא לה לזרום - שתזרום.
רוצה שוב? אש.
היא בסופו של דבר תלמד דבר או שניים בדרך, זה הכל. הניצול הוא ניצול הדדי.
היא תעבור לצד המודע בעצמה, עניין של זמן...
Cauchy{Venus Blue}

Re: ...

Cauchy{Venus Blue} • 8 בנוב׳ 2010
איילה שחורה כתב/ה:
בתור ילדה - אני אומר לך את המסקנה שאני מגיעה אליה בסופו של דבר:
כל אחד אחראי להשלכות של הבחירות שלו בחיים, בין אם הן חיוביות ובין אם שליליות.
וואלה, אם ילדה קטנה מחליטה שבא לה לזרום - שתזרום.
רוצה שוב? אש.
היא בסופו של דבר תלמד דבר או שניים בדרך, זה הכל. הניצול הוא ניצול הדדי.
היא תעבור לצד המודע בעצמה, עניין של זמן...

אז הטיעון הזה תקף גם לילדות בנות ה15?

יש משהו בטיעון של לתת לאנשים לנסות בעצמם על מנת שהם ילמדו, וכנראה שהרבה פעמים זה יותר טוב מלגונן עליהם יתר על המידה. אבל, אני לא רואה את עצמי עושה דברים רעים ביודעין תחת ההנחה ש- 'זה בסדר, זה יהיה להן לקח טוב'.
איילה שחורה​(נשלטת){אלעד}
כי אתה בן אדם מוסרי, איכשהו.
וכי אתה מבין אולי שלספק את הצרכים שלך לא צריך לבוא בכל מחיר.

אבל אתה לא 'נותן' לאף אחד לעשות שום דבר. גם זו לא זכותך לגונן על אף אחד, אלא אם זה בן משפחה או חבר מאוד קרוב - אז ברשותו אתה מציע לתת עצה, זה הכל.
זו בחירה של אותה בת 15 אם לקחת את העצה, או לא - ולשאת בתוצאות.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
קרה לי פעם איזה משהו, הייתי עם מישהו שהיה מבוגר ממני בכמה שנים טובות ועשיתי דברים שלא הייתי צריכה לעשות. שלא עשו לי טוב וגרמו לי בדרך לפגוע בעוד כמה אנשים.

באותו הזמן חשבתי ש... אממ... בכנות - לא חשבתי בכלל. זרמתי.
בדיעבד הבנתי שהוא היה הרבה יותר מפוכח ממני. שהוא הבין את הסיטואציה הרבה יותר טוב ממני, שראה אל העתיד יותר טוב ממני.
אני לא מאשימה אותו או משהו כזה - בסך הכל הטעויות שלי הן אשמתי שלי.

אבל אני יודעת שהוא אמר לעצמו שאני לא קטינה, ושהוא לא יכול להיות אחראי על הבחירות שלי, ושאם אני מסכימה כנראה שאני יודעת מה טוב בשבילי. משהו כזה.
ואני חושבת שזו הייתה היתממות. אני חושבת שהוא יכול היה לנחש שאני אפגע מכל הסיפור הזה. אני לא חושבת שלא היה לו אכפת - הכרתי אותו תקופה לא קצרה ובגדול הוא בחור טוב. אני לא חושבת שרצה לפגוע בי. אני פשוט חושבת שהיה לו נוח להסתפק ב"היא ילדה גדולה, זו החלטה שלה" ולא לראות בעצמו כבעל חלק בתחושות הרעות שבאו בעקבות הקשר איתו.

האם זה מסיר ממני את האחריות למעשים שלי? ממש ממש ממש לא. חד משמעית לא.
אבל אני במקומו עדיין הייתי מרגישה רע עם עצמי. כי הוא יכול היה לראות את זה בא ולמנוע את זה.

כאמור, אני לא מאשימה. אני רק אומרת, אם אתה חי לך בסבבה ובדרך רואה מישהו עומד לעשות משהו שיתחרט עליו, אפשר לעשות לו טובה. גם אם זה יעלה לך בזיון.

וכן, ההחלטה שלי אם להזדיין עם מישהו או לא לא מתחשבת רק בחוק אלא גם בכך שאני לא רוצה להיות חרטה של אף אחד. כמובן, יש הרבה מקום לתת לו קרדיט ומרחב טעות פרטי, בהתחשב גם בגיל וגם ברושם שהוא עושה עלי.

לסיכום: הימנעות כשברור שיכולת קבלת ההחלטות פגומה - זו אחריות.
הימנעות במצב גבולי זו התחשבות.
Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 9 בנוב׳ 2010

Re: בגירה על תקן קטינה

Brave Dwarf • 9 בנוב׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
אסור לשכב עם ילדה עד גיל 16. האם לא תעשו את זה כי זה לא חוקי או כי אתם מאמינים שזה באמת לא בסדר?

כי לא חוקי.
לו בנות 15 היו חוקיות לא הייתי חושב פעמיים. כל הנשים שלי היו פחות מ- 19 כאשר הכרנו.
נוריתE
נוריתE • 9 בנוב׳ 2010
בפעם הבאה
שמי מכם יאונן על "לזרום", עם ילדה קטנה
שיחשוש על אחותו או על הבת שלו שתתבגר בקרוב ועל כל אילו שיזממו לזרום
איתן

ואתן בנות ,זה שאתן "זורמות", עם גברים מבוגרים מכן
זה לא הופך אתכן לבוגרות

גם אם מי מכן מספרת לעצמה שה"ניצול הוא הדדי"

למה אתם מזדזעים על סיפורים מהעולם השלישי על בנות 12
שמחותנות בעל כורכן עם[ בני 70 ולא על מה שהולך פה

בשיר הלל לממלכת ההוא שפה אתם צועקים אבל את ם הרי לא ה-"הוא"
ואתן הרי לא תפולנה אף פעם
ברשת עכביש שכמוהו
תמשכו לחשוב ככה

נוריתE כתב/ה:
[color=yellow]בפעם הבאה
שמי מכם יאונן על "לזרום", עם ילדה קטנה
שיחשוש על אחותו או על הבת שלו שתתבגר בקרוב ועל כל אילו שיזממו לזרום
איתן

לא הבנת, נורית. לא לאונן. מאוננים עם כוס רוטט או עם יד ימין. אני התחתנתי עמן.
ואם זה חשוב - אני בן יחיד.

ולגבי בנותיי, ברור שאפקח עיניים. לפנים איימתי על בן כיתתה של הבכורה כאשר היו בכיתה א'. על איזה ילד עם תספורת ריבועים על הראש ששלח לה מכתב אהבה. לחצתי לו את היד והסברתי לו שאני אבא שלה וש (הו! איזה דרקונים) קעקועי הדרקונים שעל גופי אפילו נושכים. למה נראה לך שאסכים שתתחתן טרם ימלאו לה חמישים?

נוריתE כתב/ה:
[color=yellow]בפעם הבאה

למה אתם מזדזעים על סיפורים מהעולם השלישי על בנות 12
שמחותנות בעל כורכן עם[ בני 70 ולא על מה שהולך פה

כי הן מתחתנות בעל כורחן.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 9 בנוב׳ 2010
אני לא כועסת אפילו על הגברים שניצלו אותי כשהייתי בת 14 ורציתי שינצלו אותי.
לא כי אני חושבת שזה בסדר, אלא כי אני מעדיפה לחשוב שאני אחראית על הבחירות שלי בכל גיל.

אני כן חושבת שיש משהו בשנים האלה, בין 14-16 שהופך בנות לפגיעות במיוחד. המיניות שלך ניתכת עלייך במלוא עוצמתה. מילדה את הופכת פתאום לאובייקט מיני. גברים רואים אותך, את רואה אותם ולא כל כך יודעת מה לעשות עם זה. אין עדיין את הבגרות הנפשית לנהל את כל היצר הזה. אני שמחה שיש חוק שמגן על נשים בגיל הזה. בעיקר מעצמן.

מבחינה מוסרית אני חושבת שבעל הידע הוא תמיד בעל האחריות בסיטואציה. אם יחסי הכוחות הם כאלה שאתה מחזיק ביותר ידע ונסיון מעצם גילך, אתה אחראי לסיטואציה. זה נכון גם ליחסי שליטה - אתה מנהל את הסיטואציה, יש לך יותר ידע, אתה אחראי לסיטואציה.

בחירת המילים היא לא מקרית: אתה אחראי לסיטואציה. לא למי שאתה איתה, לסיטואציה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 9 בנוב׳ 2010
פרלין כתב/ה:
אני לא כועסת אפילו על הגברים שניצלו אותי כשהייתי בת 14 ורציתי שינצלו אותי.
לא כי אני חושבת שזה בסדר, אלא כי אני מעדיפה לחשוב שאני אחראית על הבחירות שלי בכל גיל.

אני כן חושבת שיש משהו בשנים האלה, בין 14-16 שהופך בנות לפגיעות במיוחד. המיניות שלך ניתכת עלייך במלוא עוצמתה. מילדה את הופכת פתאום לאובייקט מיני. גברים רואים אותך, את רואה אותם ולא כל כך יודעת מה לעשות עם זה. אין עדיין את הבגרות הנפשית לנהל את כל היצר הזה. אני שמחה שיש חוק שמגן על נשים בגיל הזה. בעיקר מעצמן.

מבחינה מוסרית אני חושבת שבעל הידע הוא תמיד בעל האחריות בסיטואציה. אם יחסי הכוחות הם כאלה שאתה מחזיק ביותר ידע ונסיון מעצם גילך, אתה אחראי לסיטואציה. זה נכון גם ליחסי שליטה - אתה מנהל את הסיטואציה, יש לך יותר ידע, אתה אחראי לסיטואציה.

בחירת המילים היא לא מקרית: אתה אחראי לסיטואציה. לא למי שאתה איתה, לסיטואציה.

ובגיל שש עשרה ושעה הפכת להיות אחרת?