אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לגבי טיפול

מיתוסית​(שולטת)
לפני 13 שנים • 9 בנוב׳ 2010

שאלה לגבי טיפול

מיתוסית​(שולטת) • 9 בנוב׳ 2010
אם הייתם מעוניינים ללכת לטיפול פסיכולוגי/פסיכותרפיסטי/מיני/זוגי, בין אם הנושא העיקרי זה הנטייה הבדס"מית שלכם, או שהייתם רוצים לדבר עליה כעל עוד נושא ממגוון נושאים או נושא מישני כי זה חלק מכם ומחייכם או ממערכות היחסים שלכם או המיניות שלכם, האם הייתם מעדיפים ללכת למישהו מהקהילה או הייתם מעדיפים מישהו חיצוני/ ונילי או שלא הייתם בכלל רוצים לדעת האם הוא מהקהילה הוא כי זה לא רלבנטי לטיפול?
nomorenomore
nomorenomore • 9 בנוב׳ 2010
ללכת למקצוען, שלא קשור בשום צורה לקהילה, זו דעתי.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 9 בנוב׳ 2010
מכיוון שלטיפול עצמו יש מתאם גבוה מידי עם הדעה של המטפל, הייתי מעדיף מישהו שמכיר את הדברים מקרוב יותר.
אני מכיר פסיכולוגים שישתדלו לראות את זה בעין בלתי מוטה, אך מכיר גם כאלו שיראו בזה בעיה מעוררת רחמים שמצריכה טיפול.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 9 בנוב׳ 2010
דיינה, למה לא היית רוצה בשום פנים ואופן מישהו מהקהילה? האם לדעתך זה עשוי להשפיע לרעה על הטיפול מצד המטפל או המטופל?

פסיכו', היית מעדיף מישהו ש"מבין עניין" מקרוב רק בגלל שהוא מכיר דברים מקרוב ולא יהיה בעל דיעות קדומות כמו שעשוי להיות מטפל ונילי שאין לו כל נגיעה לעולם שלנו?
nomorenomore
לפני 13 שנים • 10 בנוב׳ 2010
nomorenomore • 10 בנוב׳ 2010
כי מבחינת הטיפול, הייתי מעדיף מישהו שאני "טאבולה ראסה", לוח חלק מבחינתו.

שאין לו שום דעה עליי, בין אם זה חיובי ושלילי.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 10 בנוב׳ 2010
אין לו דיעה אישית עליך עד שלא יכיר אותך, אבל לכל אדם יש דיעה על בדס"מ, שלילית או חיובית וייתכן שהיא תשפיע עליהם ולו בשל העובדה שהם ידעו שאתה כזה.
אתה יודע שאם המטפל בדסמי אז רוב הסיכויים שיש לו דיעה חיובית על זה, ואם הוא לא, אז הוא יכול להיות בעל דיעה חיובית או שלילית, תלוי בהרבה גורמים.
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 10 בנוב׳ 2010
אני מסכימה עם דיינה,

אם כבר מבקשים עזרה או צריכים עזרה עדיף להעזר אובייקטיבי שרואה מהצד את הדברים..ולא כזה שמעורב בתוכם. - לטובה ולרעה.
Bent

רק משיהוא שמכיר

Bent • 10 בנוב׳ 2010
כי העין הצרה והעקומה היא תוצר של דיעה שכול אדם ולא משנה כמה הוא "נאור" מחזיק, רק כעשרה אחוז מהאוכלסיה נגעו בנושא ולא רואים אותו באופן שלילי, אם אני הייתי הולך לטיפול, הייתי מוודא שאני לא נכנס למקום שבו יסבירו לי שאני סוטה / פוגע בעצמי, כמו ששמעתי מההיסטוריה הטיפולית של מספר אנשים מהתחום בחיי.
פעם פרח​(נשלטת)
פעם פרח​(נשלטת) • 10 בנוב׳ 2010
מנסיון אישי, גם מטפלים שלא מכירים את העניין בכלל יכולים להיות פתוחים.
ואני מצטטת את המטפלת שלי "בדס"מ ושליטה זה עוד שפה למערכות יחסים"
לקח לי הרבה זמן להחליט האם ללכת, ואני שמחה שהלכתי.

וזו שאלה האם המטפלת/ת שבוחרים הם אנשים פתוחים שמסוגלים לקבל סגנון חיים שונה,
ולטפל באנשים שחיים קצת אחרת, מבלי להביט בהם בתור חולים שצריך להצילם ממחלה קשה.

אפשר להעלות את זה כבר בפגישות הראשונות ואז להרגיש את התגובה,
ובהתאם לזה להחליט לאן להמשיך.

תמיד אפשר להגיד שלא מתאים להמשיך ולחפש מישהו אחר.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 10 בנוב׳ 2010
אני חושבת שהשאלה שקודם כול צריכה להישאל היא :
מה תפקידו של מטפל בתהליך הטיפול?
וזאת היא דעתי בנושא -
מטפל צריך להתעסק בעולם הפנימי והנפשי של המטופל שלו מתוך מקום של להבין את הרקע שממנו המטופל בא בחיפוש אחר הטיפול,מה הם המכאובים שלו ,היסודות שעליהם הוא גדל ואיך הם בעצם עיצבו ובנו אותו.
כול זה כמובן מתוך מקום של קודם כול להיות פשוט בנאדם אמפטי ,ומקשיב בלי קשר למה היא דעתו שלו(זה כבר מצרך אוביקטיביות נדיר ).
אני מאמינה שמטפל צריך לבוא אל המטופל שלו בגובה העיניים ולא מתוך מקום של איזה מסכן הוא ,או איזה סוטה דוחה ומה עושים עם הסטייה שלו.
הבעיה מתחילה בזה שמרבית המטפלים לא באמת כאלה ,הם לא באמת עסוקים להקשיב לבנאדם שממול כמו להתאים לו את השטאנץ הדיאגנוסטי טיפולי שלמדו בחייהם ,ולכן הם בכלל לא באמת מגיעים לשורש הבעיה או הסיבה שממנה הוא הגיע אליהם.
המטפלים לרוב לא באמת עשו עם עצמם את תהליך סגירת המעגל האישי ,כדיי שהם יוכלו להבין את העולם דרך עיניי המטופל ,ולהביע מספיק חמלה אנושית בסיסית במקביל לחיפוש אחריי פתרון אמיתי .
וכאן אני אגיע לנקודה שלישית והיא שישנה בורות לא קטנה בעולם הפסיכואנאליזה בעניין עולם השליטה ומה עומד מאחוריו ,ולא זה לא כי הם לא מודעים לעצם קיומו אלה בדיוק בגלל אותו מקום של סיווג שו לסטייה או פראפיליה ,הם לא בעמת עסוקים בהבנתו ומיקומו בנפש האנושית .
זה כמובן בעיניי מונע מהרוב בכלל להגיע למקום של באמת טיפול כולשהו ולא חיפוש אחר הדבקת פלסטר טיפולי זמני לנושא.

אני אישית מכירה מקרה של מטפל -מאוד לא זול ונחשב למוביל מאוד בתחומו- שזוג שקרוב אליי הלך אליו לטיפול,הוא בדסמי והיא ונילית שגילתה זאת דרכו,אחריי שניים או שלושה פגישות הוא פשוט אמר לה :
"קשרים בין בדסמים לונילים לא מחזיקים יותר מדיי ,אתם יותר מדיי שונים ,כדאי לך פשוט לחשוב על זה שנית"
במשפט פשוט וישיר שכזה ,שלא נדבר שה סותר כמה וכמה כללים של אטיקה טיפולית,אין שם שום מקום של הבנת הקונפליקט שלה בנושא ובטח שלא נזכיר מילים גסות כמו אמפטיה וחמלה -הא כן סליחה קוראים לזה טיפול בשפה המקצועיתicon_smile.gif

בעיניי האישיות רק אם המטפל עצמו קודם כול פשוט בנאדם אמפטי אמיתי ,שבא לעולם הטיפול בחיפוש של באמת טיפול וחקירת והבנת הנפש יש בכלל על מה לדבר איתו-כול השאר זה בזבוז כסף וזמן.
האם הוא מהקהילה או ונילי זה דבר נטו אסימפטומטי לטיפול ולא ביסוד שלו.