אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האסון ביפן

נוריתE
לפני 13 שנים • 11 במרץ 2011

האסון ביפן

נוריתE • 11 במרץ 2011

חזון 2012
הולך ומתממש?

נוריתE
נוריתE • 11 במרץ 2011
אני המומה מול הטלוויזה
בין הערוצים שכאן ו גם CNN וה BBC
ואני לא חסידת "תיאוריית סוף העולם"
אבל עולה לי מחשבה -הירהור-תהיה
בראש
חזון 2012 שהזכרתי למעלה
שמעם עליו?מכירים?
ואני לא מדברת על ספר ההתגלות(האפוקלפסיה של יוחנן)
ולא על "גוג ומגוג"
ולא מתעסקת בשום "תיאוריות קונספרציה"
ולא עם המאיה (האצטקים האינקה) וההופי
גם בטח שלא על נוסטרדמוס

אני מדברת על מה ש"הולך"בשטח

שמשהו "מתבשל"בשטח ובשמיים הרבה מעבר להתחממות הגלובלית
ומה שמדענים עכשיו מוצאים וחוזים (פיזיקה,אסטרונומיה,גיאו פיזיקה ועוד)
יודעים לחזות ולצפות לארוע השמימי בדצמבר 2012
ועל ההערכות המיוחדת של הכוכבים בשורה אחת (התיישרות גופי השמיים- alliance )
שעלולה להביא לתופעות טבע הרסניות על כדור הארץ (אני מצרפת לפה מאמר)
והאקליפס של נוגה (וינוס שמזוהה BY D BY עם האלמנט הנשי)
ובעצם,המצרים ידעו עלזה והאינקה האצטקים המאיה (עם סוף מחזור לוח השנה שלהם)
ועוד תרבויות עתיקות (ואני לא מדברת על כל תיאוריות האלים החייזרים)
אז..
אסונות טבע חמורים התחממות גלובלית
שבעצם גורמת להם
האם אנחנו באמת כגזע דומיננטי(ולא תמיד לטוב) על הכדור
כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים?
והאם ה"איליינס" הצפוי,יסגור את הסיפור?

http://www.nrg.co.il/online/15/ART/749/629.html
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 11 במרץ 2011
אין ספק שכורתים על הענף עליו יושבים,
כמה אפשר לכרות, לחצוב, להרוס, להכחיד,לשרוף, לשאוב ממנו?

השינוי שהאדם עשה במרקם העדין של כדו"א נותן את אותותיו לא מהיום

עד כמה שזה נורא, הבאות להפגע מדינות החוף והאיים ואלו שיושבות על השברים בין הלוחות(בניהם אנחנו..)
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 11 במרץ 2011
אני אומרת שזה יקרה כבר מלא זמן כבר, ותכלס, מגיע לנו.
(התפוררות העולם אגב, תביא שלום עולמי. מה זה משנה אם מאוחר מדי?)
huan
huan • 11 במרץ 2011
ציטוט: אין ספק שכורתים על הענף עליו יושבים

האדם והתחממות גלובלית גורמים עכשיו גם לרעידות אדמה?..לא צריך להיות מגוכחים, אם כל הצער על הארוע והביקורת על התנהלותו הקולקלת של האדם היינו כבר בסרטים גרועים בהרבה וסוף העולם טרם הגיע.

ובנוגע ל2012?, אל תעלבי נורית, אבל רק מי שלא מבין שום דבר במדע בכלל ואסטרופיזיקה בפרט ושואב את העידכונים המדעיים שלו מנרג ווינט מסוגל להאמין בשטויות האלה.

http://www.hayadan.org.il/will-the-world-end-at-2012-1606103/
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 11 במרץ 2011
ציטוט: האדם והתחממות גלובלית גורמים עכשיו גם לרעידות אדמה?..לא צריך להיות מגוכחים, אם כל הצער על הארוע והביקורת על התנהלותו הקולקלת של האדם היינו כבר בסרטים גרועים בהרבה וסוף העולם טרם הגיע.

איפה אתה חי?בלה- לה לנד? אולי האדם לא אשם באופן ישיר לתזוזות של הלוחות או לרעשים באדמה,הם תמיד זזו ותמיד גם יזוזו סביר להניח.

אבל הוא כן אשם בשינוי המרקם של הכדור,הוא אשם שיש יותר ויותר שטחים בלתי ניתנים למחיה מבחינה אקלימית. הוא כן אשם בהמסת הקרחונים,הוא כן אשם בשטפונות,הוא אשם באקלים הקיצוני.
וזה רק על קצה המזלג,
בטוחה שמפרט טכני גדול יותר ומפורט יותר תוכל למצוא ברשת, אם זה באמת מעניין אותך.

מה שכן אמליץ לך, תראה את הסרט "HOME" , אולי זה יוציא אותך קצת מהשאננות.
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 11 במרץ 2011
כוס אמק עד שחסכתי לסיליקון העולם מגיע אל קיצו ??
נוריתE
נוריתE • 11 במרץ 2011
huan כתב/ה:
ציטוט: אין ספק שכורתים על הענף עליו יושבים

האדם והתחממות גלובלית גורמים עכשיו גם לרעידות אדמה?..לא צריך להיות מגוכחים, אם כל הצער על הארוע והביקורת על התנהלותו הקולקלת של האדם היינו כבר בסרטים גרועים בהרבה וסוף העולם טרם הגיע.

ובנוגע ל2012?, אל תעלבי נורית, אבל רק מי שלא מבין שום דבר במדע בכלל ואסטרופיזיקה בפרט ושואב את העידכונים המדעיים שלו מנרג ווינט מסוגל להאמין בשטויות האלה.

http://www.hayadan.org.il/will-the-world-end-at-2012-1606103/

חואן
זה לא אמרתי

רעידות אדמה והתפרצויות געש
נובעים מהתזוזה של הלוחות הטקטוניים
צונאמי בא מרעידת אדמה
שאר המרעין בישין של מזג האוויר כמו הוריקנים /טייפונים ועוד
נובע מהתחממות גלובלית
שגם לאדם יש חלק ניכר בה
התחממות מואצת
אני לא צריכ ה להסביר לך את זה
כי ברור שאתה בקיא

אני גם אמרתי שאני לא מתייחסת לתאוריות סופ העולם שהזכרתי,כבדרך אגב
למרות שמדענים רציניים חוקרים עכשיו את התרבויות העתיקות והרקע האסטרונומי שלהן
ןמגלים דווקא דברים מפתיעים בנושא.
על נוסטרדמוס וספר ההתגלות אני לא דנה כי זה לא רלוונטי.גם לאתיאורית המאיה וההופי או המסאי או מה שלא יהיה ויש רבות.

מעבר לזה
היישור כוכבים והאקליפס של נוגה
הוא אירוע שגם אסטרונומים אסטרופיזקאים ושאר החוקרים הרציניים של הגלקסיות והיקום בכלל
מודעים לו ,הם ליטרלאי רואים את זה בכוכבים,
ומעבר לזה
חקר התרבות המצרית העתיקה מראה שהם כבר צפו באירוע כז (ואל תכניס אותי לדיון בתאורית האלים החיזרים שלא קשורה לנושא)
ולונוס ישנה חשיבות רבה בתרבות המצרית העתיקה כמו גם לחגורת אוריון שקשורה ליישור הצפוי
וכניראה שיש דברים בגו

בכלל כ כלל
כדור הארץ נע על פי מחזורים ודפוסים קבועים החוזרים על עצמם מבחינת אקלים וגיאולוגיה
ומה שהיה,הוא שיהיה,זה מדענים אומרים ,לא אני
ולא מתיחסת למיסטיקנים למינהם
הם ,המדענים רואים את זה באדמה ובקרח שבקטבים ובגזעי עצים עתיקים כמעט כמו הזמן עצמו ומאובנים
והזמן,הגיע
בין היתר
התחממויות גלובליות טיבעיות הובילו בעבר לאפקט חממה ואז להתקררויות ולעידני קרח
ולהשמדה של מינים שלמים כזאת שנתנה מקום להתפתחות מינים חדשים
בדיוק כמו שהמטאור שנפל על הכדור לפני בערך 65 מיליון שנים,זה שהשמיד את הדינוזאורים
אחראי ישירות לקיומנו אנו על פני האדמה כיום ולך,תוכיח אחרת
התפרצות הר הגעש בסנטוריני, לפני כמה אלפי שנים הביאה לצונאמי באגן הים התיכון
שהשמיד את התרבות המינואית בכרתים,מחק אותה מעל האדמה
ואני לא מתכוונת לאגדה המיתולוגית על אטלנטיס
אלא לאירוע שמדענים וחוקרים חושבים עכשיו שגם הוביל לשרשרת האסונות במצריים הפרעונית
שתועד בתנ''כ כ"עשרת המכות", עוד בודקים את זה,לא סוגרים בנושא
וכיום מוצאים בכדור הצפוני באיסלנד והסביבה עדויות להתפרצות הידועה של הר הגעש בטובה,במזרח בשכנות די קרובה,ליפן
כדור הארץ כמינהגו נוהג
ואותה מחזוריות קיימת גם בתופעות אסטרונומיות כמו היישור הצפוי בסוף 2012
ככה נוהג הטבע
בדפוסים מחזוריים חוזרים
אנחנו כגזע אנושי דומיננטי שחי באשליות שהוא שולט במה שהוא עושה ובתוצאות וההשלכות של זה
תורמים את החלק שלנו להתחממות גלובלית מואצת שלפני כמה מיליונים וגם אלפים של שנים,באופן טיבעי, לקח לה אלפי שנים או מאות להתפתח(עידן הקרח האחרון הסתיים לפני כעשרת אלפים שנה ואנחנו בדרך לאחד חדש)
בפחות ממאתים שנה של התפתחות טכנולוגית פראית ומואצת המונעת עלי ידי שריפת דלקים מאובנים שנוצרו לפני מליארדים של שנים ,באוקינוסים,בהתחממות גלובלית טיבעית של הכדור
ושים לב לאסונות הטבע שמציפים את הכדור בעשר השנים האחרונות שקשורים למחזוריות הזאת

אני הבאתי את המאמר הזה רק כדוגמה כללית ואולי זה לא היה הרפרנס הכי מוצלח אבל כצופה קבועה של נשיונל ג'י וערוץ ההסטוריה אני די יודעת מה קורה במדע כיום כמו במיסטיקה והתכניות שלהם מאוד מאוזנות ורציניות.

אבל אם אתה מעודכן בחדשות כמוני כי אני במקביל על מאקו וחדשות עשר כי כבר כואב לי מלצפות בעידכונים,
ואם אתה לא
הכור הזה,שהתחמם.. בפוקושימה ,רדיוס של 10 ק''מ כבר פונה, והם אמרו קודם שהו בשליטה,עכשיו ,הוא כב ר לא כלכך בשליטה והם רוצים ליזום "שחרור" של חומר רדיואקטיבי "קל ולא מזיק "כדברי היפנים המאופקים,כדי למנוע פיצוץ נוסח צרנוביל ,דליפה כבר יש לא יזומה
כזה שההשלכות של הגלובליות תהינה הרות אסון
עד כאן לגבי "אנרגיה אטומית נקיה ולא מזיקה כמו שרפת דלק מאובנים"...
(הנה עדכון בדיוק במבזק
ערוץ 10 )
השריפות של המפעלים הפטרו כימיים המרוכזים שם במחוז,הן אסון אקולוגי בפני עצמו.
עוד "תרומה" אנושית אומנם לא מכוונת ,לאפקט החממה.
ואמריקאים משוגעים בווסטקוסט יצאו לתפוס גלים...
לך תבנה עולם.....

אולי כל המדענים טועים... אולי,
ואלה-ים,ברא את העולם,בשישה ימים וביום השביעי הוא נח כי ראה כי טוב.
huan
לפני 13 שנים • 12 במרץ 2011
huan • 12 במרץ 2011
ההערה בדבר רעידות האדמה לא כוונה אליך.

מעבר לכך הנשיונל גאוגרפיק נחשב מאז ומתמידעל ידי יודעי דבר לערוץ שמשדר הרבה תכנים מפוקפקים, למערי הרב בשנים האחרונות גם איכותו של ערוץ ההיסטוריה הולכת ומדרדרת, אני מזהה בתגובה שלך הדים לחלק מאותם תוכניות שהאינטגרטי המדעית והאיזון הם מהם ומהלאה (הנחמה היחידה היא שערוץ ההיסטוריה עוד לא שידר את "בליפ").

באתר הידען, שאליו הבאתי את הלינק, ניתן לקרוא בין יתר הדברים התייחסות לאותם "מיתוסים" פסאדו-מדעיים" כמו אותו יישור קוסמי או כוכב איקס המיסתורי.
ההיסטריה סביבהעניין דומה מאוד להיסטריה סביב החור השחור שיווצר במאיץ החלקיקים בזנווה ויבלע את העולם - זה עובד מפני שלוקחים פריט מידע אמיתי (לפי אחת התאוריות במאיץ הלחקיקים היו אמורים להיווצר מאוד חורים שחורים זעירים) ומתחילים לסלף אותו בצורה בלתי אפשרית, מביעים "מדען" תמהוני שמגבה את הדברים (במקרה של מאית החלקיקים כימאי עלום שם שאין לו שום נגיעה לתחום) ויוצאים מנקודת מתוך הנחה שהרוב המוחלט לא מבין הרבה בנושא. משם הדרך לנשיונל גאוגרפיק, ערוץ ההיסטוריה ואפילו לונדון וקרישנבאום היא קצרה מאוד.

כמובן אין בכך לסתור את הטענות בדבר השפעותיו ההרסניות של האדם על סביבתו (טענות שאם חלקן הגדול, והנוגעות להתחממות הגלובלית בפרט, אני מסכים). אך לא צריך להיות מגוכחים וזרוק מדע והזיות שוו ירוקות, מיסטיות, פסאדו-מדעיות ואחרות לאותה קדרה.

והערה אחת לסיום, האנרגיה האטומית ממשיכה להיות האנרגיה הראלית והירוקה היחידה בימינו ותשאר כזאת עד שיופיעו אלטרנטיבות טובות יותר של אנרגיה ירוקה. הפגיעות בנפש, בחי ובצומח מתאונות גרעיניות במערב מספרם קטן יחסית והן נגרמו כתוצאה מטעות אנוש בכורים ישנים או תנאים יוצאי דופן דוגמאת המקרה הנ"ל) מתגמד לעומת הפגיעה שגורמות תחנות הכוח ורגילות.
walking dead
לפני 13 שנים • 12 במרץ 2011
walking dead • 12 במרץ 2011
כל האמונה באשמתו המלאה של האדם ואחריותו לכל מה שקורה בטבע היא רומנטית להפליא, שלא לומר ניאו-פגאנית.

למרבה הצער, רעידות אדמה (הנובעות כמובן מהסיבות הגיאולוגיות שצוינו לעיל על ידי הואן ונורית ולא משום סיבה אחרת) התרחשו הרבה לפני שלאדם היו פצצות אטום ואפליקציות לאייפון, ולא רק רעידות אדמה.

מה שכן, מעניין לראות שלמרות כל הקידמה הטכנולוגית חלק ניכר מהתרבות האנושית (גם במזרח וגם במערב) עדיין רואה באסונות טבע סוג של "התערבות אלוהית הבאה להעניש את האדם על התערבותו הגסה בסדרי הטבע".

לדעתי האישית מאוד, כמובן.