בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אחרית הימים. גולדסטון חוזר בו: ישראל לא ביצעה פשעי מלחמה

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 4 באפר׳ 2011
Brave Dwarf • 4 באפר׳ 2011
למה אחרית הימים?
ולא "ישראל", אלא צה"ל.
כל חייל וחייל שהועמדו למשפט על כי הגנו על ילדיהם או על הילדים שהיו, על כי נשלחו לשם, להבדיל מהאופן בו זה נעשה בכל מדינות העולם - מאוויר, ברגל, כדי לשמור על אזרחים עויינים, עם פינצטה ביד.

אז חזר. נו אז מה? זה ישנה את העובדה שעל כל אחד מחמישים וארבעה טילים פר יום (!) שנורו לעבר הדרום בסבב האחרון, היה רשום שמו? זה יחזיר לילדיי שדרות (בני 10 כיום) שלא יודעים ולו לילה אחד ללא חשש שיסתיים במרחב מוגן במקרה הטוב ובמוות ברע, את האמונה בשלום?

אז חזר. נתן סיבה לברק ולביבי להתרברב. כן, בעצם "לישראל".
מבחינתם של אלו שהיו שם, עדיף שהיה ממשיך ועומד מאחורי דבריו. לפחות היתה בהם תקווה שהוא מכיר פתרון אחר.
נוריתE
לפני 13 שנים • 4 באפר׳ 2011
נוריתE • 4 באפר׳ 2011
שופטת אמריקאית שבדקה אותו ואת הד''וח קבעה שהוא טעה
אז בקול ענות חלושה,הוא מתחרט
too little too late

בניוזילנד,היתה הפגנה אנטי ישראלית השבוע.
רק למענך
לפני 13 שנים • 12 באפר׳ 2011
רק למענך • 12 באפר׳ 2011
צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם..וישראל המדינה היחידה שנותנת לאויב שלה אספקה של חשמל/מים/לחם/כסף..

פשעי מלחמה?
זה אולי אמריקה עשתה בעירק

מה שאנחנו עושים זה להגן על חפים מפשע מהרוצחים האלה

cheer.gif
Lakshmi​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 13 באפר׳ 2011

Re: אחרית הימים. גולדסטון חוזר בו: ישראל לא ביצעה פשעי מלחמה

Lakshmi​(נשלטת) • 13 באפר׳ 2011
seelinewoman כתב/ה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1223426.html

משהו אומר לי שדווקא את זה העולם ישכח מהר..

למרות שאני יכולה להבין למה לא מתים על הישראלים בעולם...נוצר מן דור כזה של ישראלים בהמות..לא כולם, אבל מספיק כדי לבייש אותנו..
מד ו י ק

Re: אחרית הימים. גולדסטון חוזר בו: ישראל לא ביצעה פשעי מלחמה

מד ו י ק • 13 באפר׳ 2011
TAKARA כתב/ה:
seelinewoman כתב/ה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1223426.html

משהו אומר לי שדווקא את זה העולם ישכח מהר..

למרות שאני יכולה להבין למה לא מתים על הישראלים בעולם...נוצר מן דור כזה של ישראלים בהמות..לא כולם, אבל מספיק כדי לבייש אותנו..

כן.. ועל היהודים מתים בעולם. או שרגע, כן. נוצר דור כזה של יהודים בהמות. כל דור. כל דור. כל דור. לכן רדפו, התעללו, השמידו, השפילו את היהודים מאז ועד עתה.

תשאירי להם לחפש סיבות להשפיל ולהכפיש אותנו. עזבי אותך מלעזור להם.
להבה חשופה
להבה חשופה • 13 באפר׳ 2011
מתחילת קום המדינה מדינות ערב הסובבות את ארצנו, היו נגדנו.
נגד, עצם קיומינו ושהעם היהודי ישכון בארצו לבטח. שלא לדבר על שלום ושלווה.

תמיד, היו ערבים שקמו להרגנו. אז הם נקראו פאדיון. פעולות של שחיטה ורצח משפחות יהודיות, היו דבר כמעט יום יומי.

מבצע "שושנה", שנקרא מבצע קיביה שבה בעקבות פיגוע שארע בשנות ה 50 "בלילה שבין 12 באוקטובר ל-13 באוקטובר 1953 הסתננה לישראל חוליית פדאיון מירדן, והשליכה רימון יד לתוך בית משפחת קניאס ביישוב יהוד. בפיצוץ נהרגו אם המשפחה ושני ילדיה הקטנים; ילד נוסף נפצע קל. עקבות המחבלים הובילו לסביבות הכפר רנתיס, אז בשטח ירדן, כחמישה קילומטרים צפונית לקיביה. הפיגוע זעזע את תושבי ישראל, הן בשל העובדה שזו הייתה הפגיעה הראשונה של מחבלים במרכז הארץ והן בשל העובדה שקורבנות הפיגוע היו אישה וילדיה הפעוטים, שנרצחו בשנתם"

עורר תגובות קשות מאומות העולם כנגדנו. אומות העולם מצפות מעם ישראל לנהוג באיפוק.

עד היום לא השתנה דבר. 8 שנים ישוביי הדרום, נתונים למתקפות בלתי פוסקות של קאסמים ופצמ"רים . העולם שותק או דורש מאיתנו לנהוג באיפוק.

לפני חודש, נשחטה למוות משפחת פוגל מהישוב איתמר. אוטובוס ילדים בדרום טווח מרקטה פגיעה ישירה . ילד בן 16 נפגע פגיעה אנושה .

העולם, כמנהגו נוהג ודורש ממדינת ישראל לנהוג באיפוק.

כאשר צה"ל מגיב, בעולם נשמעות תגובות חריפות כנגדו. {ולראייה, דו"ח גולדסטון} .

דבר לא השתנה או ישתנה. למה עלינו לנהוג באיפוק, כאשר הפיגועים נמשכים והקאסמים לא מפסיקים?.

זכותינו, לחיות בשלווה ובשלום בארצנו - חובתו של צה"ל, להגן על כל התושבים במדינה.

צה"ל, לא ביצע "פשעיי מלחמה".

דו"ח גולדסטון, ומסקנותיו, לא יכול לשנות קביעה זו.

צה"ל, היה ונשאר הצבא הכי מוסרי מכל צבאות העולם.

להבה חשופה.
לוכד הנחשים
לפני 13 שנים • 15 באפר׳ 2011
לוכד הנחשים • 15 באפר׳ 2011
לא שאני שונא ישראל, אבל מאוד מפריע לי שאנשים חוזרים על כך ש"צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם" כתגובה לכל ביקורת, אפילו מינימלית, על ההתנהלות שלנו במלחמה. זה יוצר הרגשה של שטיפת מוח, ואנחנו לא רוצים להיתפס כעם שטוף מוח נכון?

אין שום הוכחה שצה"ל הוא "המוסרי בעולם". אפילו הייתי אומר שאנשים שונים מגדירים מוסר באופן שונה ולכן זו שאלה שאי אפשר באמת לענות עליה.

מעולם לא שמעתי אנשים ממדינה אחרת אומרים שהצבא שלהם הוא המוסרי בעולם, אז אולי יש לנו מה ללמוד בכל זאת.
להבה חשופה
להבה חשופה • 15 באפר׳ 2011
לוכד הנחשים כתב/ה:
לא שאני שונא ישראל, אבל מאוד מפריע לי שאנשים חוזרים על כך ש"צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם" כתגובה לכל ביקורת, אפילו מינימלית, על ההתנהלות שלנו במלחמה. זה יוצר הרגשה של שטיפת מוח, ואנחנו לא רוצים להיתפס כעם שטוף מוח נכון?

אין שום הוכחה שצה"ל הוא "המוסרי בעולם". אפילו הייתי אומר שאנשים שונים מגדירים מוסר באופן שונה ולכן זו שאלה שאי אפשר באמת לענות עליה.

מעולם לא שמעתי אנשים ממדינה אחרת אומרים שהצבא שלהם הוא המוסרי בעולם, אז אולי יש לנו מה ללמוד בכל זאת.

הטענה שצה"ל הינו צבא מוסרי מבוססת על מספר עובדות:

1. טכנולוגיות שונות שפתחו ע"י ישראל במטרה להקטין נזקים לאוכלוסיה הלא לוחמת בקרב הפלסטינאים או במטרה להקטין את הצורך בלסכן את חיה של אותה אוכלוסיה תוך הגברת מיגון של אוכלוסיה מאוימת בצד הישראלי (לייזר, מכ"מים למיניהם ואחרונה חביבה – כיפת ברזל)

2. תקופות הבלגה ארוכות לאיומים ממשיים (גם היום נחתו שתי רקטות גראד באשדוד. למי שלא יודע אלו – 36 ק"ג חומר נפץ התפוצצו באזור מגורים. גם אם לא היו אבדות בנפש, האיום ממשי מאוד).

3. סקרים שונים שנעשו ע"י אנשי צבא מכל העולם שהודו שבהתחשב בעובדה שצה"ל נלחם בשטחים מיושבים, האבדות בנפש שנגרמת לאוכלוסיה הלא לא לוחמת, מעוררים השתאות. למשל אנחנו יכולים לראות עדות כזאת

בלינק הזה http://www.youtube.com/watch?v=c88HRYsvwCA

4. דוגמאות שונות לפעולותיהם של צבאות אחרים בעולם כגון צבא ארה"ב באפגניסטן ועיראק ואפילו הפצצות אוויריות של צבאות נאט"ו בשמי לוב לעומת חיילות רגליים הנשלחים ע"י צהל לתוך האוכלוסייה הלא לוחמת כדי לטפל באיום ממשי בצורה נקודתית ותוך סיכון עצמי.

5. מפתיע שדווקא שאלת מוסריות של צה"ל קמה בצד שלנו. בזמן שבצדו של האויב זאת עובדה לה אין עוררין ואשר מנוצלת על ידו היטב כאשר בוחר לשגר רקטות מאזורים מיושבים ומשתמש באוכלוסיה הלא לוחמת בתור שכפ"צ, מתוך ידיעה שצה"ל השומר על "טוהר הנשק" (שמירה על מוסר לחימה, אי-פגיעה באזרחים במהלך לחימה) יעדיף לעיתים להבליג תחת לפגוע באותה אוכלוסיה.

http://www.youtube.com/watch?v=fmsAttgzD80

אני, לא יודעת, כיצד עובדות אלו הפכו בפיך לשטיפת מוח ומבטיחה לך, שלו צה"ל היה מפציץ כרגע את רצועת עזה בתגובה לירי הבלתי פוסק על יישובי הדרום, כפי שהיה מגיב קרוב לוודאי אובמה או כל מנהיג אחר, לו מדינתו הייתה מתמודדת עם איום דומה ואפילו היה טורח לשם כך לטוס עד עיראק ואפגניסטן, או שולח טנקים לשטח את עזה כדי להסיר את האיום על תושביו ולא מחפש פתרונות אחרים.

אני, לא הייתי טוענת שצה"ל הוא מוסרי גם אם במקרים מסוימים הייתי מבינה את צדקתו.

שבת שלום

להבה חשופה.
    התגובה האהובה בשרשור
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 15 באפר׳ 2011
23 חיילים נהרגו בג'נין בנסיון להוציא בפינצטה מחבלים תוך מזעור הפגיעה באזרחים.
במקום לשטח בתים בהם התבצרו המחבלים,מסתתרים מאחורי ילדים ונשים, הם נכנסו פנימה ונפלו למלכודות של מטענים וצלפים.

סתם ככה בשליפה מהמותן זה נראה לי מקרה קלאסי, אחד מרבים, המדגים איך צה"ל פועל בניגוד להגיון צבאי תוך סיכון חיילים במטרה להגן (כן להגן) על אוכלוסיה אזרחית.

החיבור בין צבא למוסר קצת בעייתי איך שלא נסתכל על זה, אבל אם זה לא צבא מוסרי אז מה כן?