סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

659: שורש הרע

ראובן
לפני 13 שנים • 19 ביוני 2011

659: שורש הרע

ראובן • 19 ביוני 2011
העולם רווי אלימות, אלימות מוסכמת. כולנו מסכימים לכלוא בעלי חיים במחנות ריכוז, כדי ליהנות מבשרם וחלבם. כך גם המכוניות. אנו מסכימים לרצוח ולהירצח על הכביש, כדי ליהנות מחופש ניידות. אנו מסכימים לסוגי אלימות רבים כחלק מחיינו, כי יש לנו צורך באלימות. אחרת, היינו נרתעים מהאלימות המוסכמת, המציפה את חיינו.

מנין נובע הצורך שלנו באלימות?

התשובה היא - מבית. ירשנו את האלימות הזו, אילפו אותנו להסכים לה. ראו את ההורים שלנו: עם מופעי הכעס שלהם, עם ההיעדרות הרגשית, האלימות המילולית והפיזית, ההזנחה. הורינו עצמם ירשו את האלימות הזו, מהוריהם שלהם. התהליך נקרא שכפול, והינו חלק ממנגנון הזכרון. אין את מי להאשים. שרשרת האלימות המוסכמת היא עתיקה מאוד.

כולנו שותפים לפשעים של אלימות מוסכמת. רובנו גם שמחים לשכפל אותה הלאה (''הרי דפקו אותנו, אז גם אנחנו נדפוק''). אלא מה - ברגע שאנחנו פורקים אלימות על קהל שבוי (הילדים שלנו ושאר אהובינו), אנחנו גרועים לא פחות מהורינו. הרי רוב האנשים הם פחדנים גדולים - מצד אחד צריכים לפרוק זעם, מצד שני קשה להם למצוא אפיקים נאותים לפריקת זעם, אז הבחירה הקלה ביותר היא: לפרוק על בני ביתם, בעיקר על הילדים – כי הילדים קטנים, חלשים ותלויים פיזית ורגשית.

דווקא לנו ה''סוטים'' יש תקווה, במובן הזה. יש לנו סיכוי לשבור את שרשרת השכפולים, כי מצאנו דרך נהדרת וסקסית להביע את האלימות המקננת בנו. דווקא אנחנו, שבאנו מבתים הרוסים, יש לנו סיכוי להעניק לילדינו חיים ללא אלימות ביתית – כי לנו יש אפיק נאות וחוקי לפרוק אגרסיות. בנוסף, כשהיינו ילדים אומללים ובודדים, נשבענו שלא נעשה כך לילדינו בבוא העת – ואנחנו יכולים לקיים את השבועה העתיקה! אנחנו יכולים לשבור את שרשרת האלימות הביתית, בכך שנעסוק בסטיות שלנו כמבוגרים נאורים ומודעים, מבלי שנאלץ לשפוך את חמתנו על הילדים.

על מנת לשבור את שרשרת השכפול של פריקת אלימות בסביבה הביתית, יש לעשות את ארבעת הדברים הבאים:

- פורקן מוסכם: חובה עלינו למצוא אפיקים מוסכמים לפריקת אגרסיות: יחסי שליטה, פוליאמוריה, שיעורי קראטה, עבודה בזרועות הבטחון, גינון ועבודה פיזית או כל דבר אחר, העוזר להרחיק את האגרסיות שלנו מהאהובים עלינו. הדברים האלה תפקידם לשמור, שהטראומות שאנו משחזרים תישארנה בדור המבוגרים, ולא ישוכפלו לילדים שלנו. הכל כשר לשם כך, כולל הכל.

- חידוש השבועה: עלינו לאסור על עצמנו להביע אלימות כלפי ילדינו. אי אפשר ''לחנך'' ילד. אפשר רק לתת לו דוגמה. אסור לחסום ביטוי רגשי של ילד או ללעוג לרגשותיו, גם אם רגשותיו אינם נוחים לנו. עלינו להישבע לעצמנו ובני זוגנו, שלא נדכא את ילדינו או נרד לחייהם. בנוסף, אסור לנו להרשות לבן הזוג שלנו לעשות זאת, כי אז אנחנו בבחינת ''שותפים שקטים'' לפשע.

- ניפוץ השתיקה: עלינו ללמוד לדבר על הצורך שלנו באגרסיה – עם איש מקצוע, עם חבר טוב, עם אלמוני בבית הקפה - עלינו ללמוד לדבר בחופשיות על האלימות שחווינו כשהיינו ילדים חסרי ישע ועל האלימות שאנחנו מעבירים הלאה לילדינו ואהובינו. עלינו למצוא עד נאור שיוכל להקשיב לנו מבלי לשפוט.

- בשבחי היופי: עלינו לטפח את יכולתנו להמיר את האלימות שבתוכנו, לעשייה של יצירה ויופי: ציור, פיסול, שירה, נגינה, כתיבה, ריקוד וכל הדברים המזינים את הנפש במי-החיים של ההשראה. עלינו להרגיל את עצמנו ליצור ולהנחיל את היכולת הזו לאהובינו וילדינו.

הצירוף של ארבעת שדות העשייה, מאפשר לנו לשבור את שרשרת האלימות הביתית, שרוב האנשים אנוסים להנחיל לילדיהם. זה תהליך כואב וארוך, להיגמל מפריקת אגרסיות במקום הכי נוח, אבל אלימות מבית היא שורש הרע ומקור המלחמות כולן. בהיותנו סוטים נאורים, עלינו להשתדל מעט יותר מאשר הורינו הפחדנים.

R
walking dead
walking dead • 19 ביוני 2011
פייר? התגעגעתי.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

Re: 659: שורש הרע

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 19 ביוני 2011
- פורקן מוסכם: חובה עלינו למצוא אפיקים מוסכמים לפריקת אגרסיות: יחסי שליטה, פוליאמוריה, שיעורי קראטה, עבודה בזרועות הבטחון, גינון ועבודה פיזית או כל דבר אחר, העוזר להרחיק את האגרסיות שלנו מהאהובים עלינו. הדברים האלה תפקידם לשמור, שהטראומות שאנו משחזרים תישארנה בדור המבוגרים, ולא ישוכפלו לילדים שלנו. הכל כשר לשם כך, כולל הכל.
R[/quote]

בגדול אני מסכימה עם הרעיון שעומד מאחוריי מה שאתה אומר, אבל עם הסעיף הזה ספציפית יש לי בעיה .
אני ממש לא חושבת שפורקן מוסכם פותר משהו בעניין שכפול הטראומה.
שולט/ת שפורק/ת אגרסיות על הצד השני בסופו של דבר עושה בדיוק את אותו השכפול המעוות והמכער את התודעה , אי אפשר להשפיל לרמוס ולהרוס מישהו כאמצעי טיפולי ואוהב- צר לי אני לא קונה את הבולשיט הזה.
בפעולה כזאת הצד השולט משחזר והנשלט סופג ומשחזר את היותו חלש שנועד לספוג מילדותו.
זה מחזק ומעשיר את הקרקע שכבר נפגמה ביסודה .
גם מסגרות כמו צבא, עבודה בזרועות הבטחון הם קרקע פוריה לתיאוריה עבד כי ימלוח, כי היחס המתנשא המזלזל ונטול חמלא וכבוד בסיסי שמקבלים השבויים בדרגות הנמוכות יותר (החלשים יותר ) או האסירים, החיילים הפשוטים וכו הוא בסופו של דבר שום סוג של הסכמה אלה התעללות במישהו שחלש יותר כי יודעים שהוא יסתום את הפה ויספוג ויש חוק שיגן על אלו שטיפסו למעלה-שתיקת הכבשים שמעניקה לגיטימציה רגשית להתעלל.

בסופו של דבר כול פורקניי האגרסיות למיניהם על אנשים בחוץ שלא קשורים למעגל המצוקות שלנו והם לא המקור לאלימות שספגנו או המטפלים שנחשפים לכך, יולד בהם דור חדש של אנשים שהתעללו בהם ויתעללו הלא ויגידו שכך העולם בנוי אין מה לעשות.

בעיניי פורקן לאלימות בהסכמה יכול להיות רק מול מי שהתעלל בך מלך התחילה ועם המטפלים בך בדרך.
כול העוברים בדרך למיניהם לא באמת מסכימים לזה , נשלט שחייב להרגיש סמרטות בידיי שולטיו לא באמת משתחרר מתחושה שרק כך מגיע לו להיות אהוב( אם לא ההפך ומנציח תחושות אלו).

אני מאוד בעד ללמוד להחזיר נכון בכבוד ובגובע העיניים לכול המתעללים למיניהם מבלי לרדת לצורך האוביקט סוביקט שלהם, כך שהם ילמדו איך זה מרגיש בצד השני ויפסיקו לחשוב שמותר להם כי שם יסתמו את הפה.
אני מאוד בעד למצוא פורקן לאגרסיות לא בבני אדם , אלה בעבודה אומנות, ספורט ויצירתיות במיוחד עם טיפול נפשי נכון ומשחרר בדרך.
אבל בינינו זה כמובן דרכים קשות ומורכבות יותר של עבודה עצמית ,של הרבה חוט ומחט בנפש, והרוב ממש לא רוצים או מוכנים להתאמץ.
הרבה יותר קל לספר סיפורים של איזה שולט צדיק ונאור אני, ואיזה נשלט אוהב ומעריץ נהייתי.
מיסי​(נשלטת)
מיסי​(נשלטת) • 19 ביוני 2011
לא נמאס לך לזיין ת'שכל?
קח אחריות על החיים שלך ודי להאשים את ההורים בצורך שלך לאלימות
נולי
נולי • 19 ביוני 2011
הרעיון ביסודו יפה ונכון אבל הישומים שלך לא לרוחי.
אתה ילד גדול-תפתח שליטה עצמית ותפסיק להכליל.
אה, וגם תעשה הגהות לפני ה"שלח".
תודה
N
מUחדת

שפוי וביטוח לאומי

מUחדת • 19 ביוני 2011
טופס 659 - בקשה להחזר דמי ביטוח ו/או דמי ביטוח בריאות.

זה לא ההורים (שורש כל רע)- זו המדינה.
להבה חשופה

ראובן - כתב - ראובן טועה !!

להבה חשופה • 19 ביוני 2011
ראובן כתב: "התשובה היא - מבית. ירשנו את האלימות הזו, אילפו אותנו להסכים לה. ראו את ההורים שלנו: עם מופעי הכעס שלהם, עם ההיעדרות הרגשית, האלימות המילולית והפיזית, ההזנחה. הורינו עצמם ירשו את האלימות הזו, מהוריהם שלהם. התהליך נקרא שכפול, והינו חלק ממנגנון הזכרון. אין את מי להאשים....."

ראובן, אנו, בהחלט "תוצר" של הורינו.
אלימות, מילולית ופיזית מעולם לא חוויתי לא בבית הוריי ולא בכלל.
כבוד, הערכה ערכים וחינוך עם הרבה מאוד אהבה וחום זאת הוריי הנחילו לי ולאחיי.

חבריי, הן מכאן והן מחוץ לכאן, כלל לא "מתאימים", לאותו תיאור {הזויי/שגוי?} שתיארת "במשנתך" שטרחת לפרוס כאן .

יתרה מזו, לכתוב באופן כה מכליל? על סמך מה בדיוק?

האם, את אשר הנחילו, הורייך לך {מקווה מאוד שלא}, אתה ביהירותך הרבה, מנסה להשליך על אנשיי הכלוב?.

ראובן, את ה"פילוסופיות" בשקל . שמור לעצמך

למען, מעט הכבוד שעוד נותר לך. {בעיניי}

באהבה רבה.

להבה חשופה.
Brave Dwarf

Re: ראובן - כתב - ראובן טועה !!

Brave Dwarf • 19 ביוני 2011
להבה חשופה כתב/ה:

ראובן, אנו, בהחלט "תוצר" של הורינו, אלימות מילולית ופיזית מעולם לא חוויתי לא בבית הוריי ולא בכלל.

חבריי הן מכאן והן מחוץ לכאן, כלל לא "מתאימים", לאותו תיאור {הזויי/שגוי?} שתיארת "במשנתך" שטרחת לפרוס כאן .
להבה חשופה.

להבה, אם כך את והחברים שלך לא BDsMים. נקודה (-:

ראובן, אתה יודע מה הטקסטים שלך מזכירים לי? מכיר את התמונות האלה של נוף שאם אתה מסתכל בהן מספיק זמן ומזווית נכונה, פתאום מופיע בהן ברבור או סוס?
ככה אני מסתכל על ההודעות שלך, מתרחק מהמסך, מתקרב, עושה סיבוב, עומד על הראש, מקווה שמזווית נכונה פתאום אמצא היגיון. אבל יוק!
תמונה כפרית

Re: ראובן - כתב - ראובן טועה !!

תמונה כפרית • 19 ביוני 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
להבה חשופה כתב/ה:

ראובן, אנו, בהחלט "תוצר" של הורינו, אלימות מילולית ופיזית מעולם לא חוויתי לא בבית הוריי ולא בכלל.

חבריי הן מכאן והן מחוץ לכאן, כלל לא "מתאימים", לאותו תיאור {הזויי/שגוי?} שתיארת "במשנתך" שטרחת לפרוס כאן .
להבה חשופה.

להבה, אם כך את והחברים שלך לא BDsMים. נקודה (-:

ראובן, אתה יודע מה הטקסטים שלך מזכירים לי? מכיר את התמונות האלה של נוף שאם אתה מסתכל בהן מספיק זמן ומזווית נכונה, פתאום מופיע בהן ברבור או סוס?
ככה אני מסתכל על ההודעות שלך, מתרחק מהמסך, מתקרב, עושה סיבוב, עומד על הראש, מקווה שמזווית נכונה פתאום אמצא היגיון. אבל יוק!

גמד מקסים שאתה, הצלחת לגלגל אותי מצחוק, יישר כוח (בחיי שביימינו אלה זו משימה קשה ביותר)
תודה לך