צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תסמונת ג'קיל והייד אצל שולטים

blue roses​(אחרת)
לפני 13 שנים • 24 באוג׳ 2011

תסמונת ג'קיל והייד אצל שולטים

blue roses​(אחרת) • 24 באוג׳ 2011
אתחיל ואסייג: ברור שזו הכללה, אין שום טעם לכתוב את זה בתגובות. שמחה שאצלך זה לא ככה.

שמתי לב לתופעה מדאיגה: בהתחלה אתם סבבה לגמרי, בגובה העיניים, ולא עושה רושם שזה בגלל שאתם מתאמצים להנמיך את עצמכם. תמונה של אדם בריא ששולט בשליטה שלו מתחילה להצטייר ובשיחה ישנם רק רמזים קלים למקום בו הכרנו.
ואז (אפקטים של ברקים)... ברגע שעוברים למדיום עם פחות תיווך, זה מכה בכם- 'לא שיחקתי אותה מספיק גב-גבר' או משהו, ואתם נעשים מפורשים מידי ופשוט לא נחמדים בצורה מלאכותית.
אין שום דבר צנוע בלהיות עני, ושום דבר דומיננטי בלהתלהם.
קבלו don't like!
Dark Artist​(שולט)
לפני 13 שנים • 25 באוג׳ 2011

בעיה אצל שולטים חסרי ביטחון

Dark Artist​(שולט) • 25 באוג׳ 2011
בהתחלה כשהתקשורת היא בהודעות ישנה את הנחמדות וגובה העיניים כפי שתיארת כי עדיין אין צורך להוכיח כלום, והכל נעשה ברמה של סמול טוק והכרות גרידא כמו באתר הכרויות לצורך ההשוואה.
מתי הבעיה מתחילה? כפי שציינת, בשלב יותר מתקדם של הקשר כאשר כבר השיחות לצורך העניין טלפוניות או כבר פנים מול פנים. מדוע?

סיבה אחת היא כפי שתיארת. העובדה שעד עכשיו הוא היה "חביב ונחמד" איתך יוצרת אצל אותו שולט דיסוננס בין מי שהוא כרגע איתך לבין מי שהוא אמור להיות לפי ההנחות החברתיות הרווחות בקהילה. לכך גם תורמים כל מיני סיפורים ופנטזיות על שולטים המקרינים קשיחות ורצינות ואינם נכנעים לחביבות, שהרי היא אינה נחשבת רומנטית וסקסית באותה צורה כמו שתי ההתנהגויות הקודמות.

ולכן אותו שולט חש צורך לאזן את עצמו שמא יתפס חלילה כלא שולט בך, ועל כן השינוי הדרסטי והפתאומי. סיבה נוספת הינה חוסר ביטחון. שולט בעל ביטחון עצמי ששלם עם עצמו איננו צריך להעמיד פני קשוח או לייצר קשיחות באופן מלכותי. הקשיחות נוצרת לבד מההוויה שלך,ממה שאתה מקרין על הסביבה. אדם יכול להיות נחמד וקשוח בו זמנית. זה לא מוריד ממנו כהוא זה.

אתה יכול להעמיד פני קשוח אבל השאלה היא כמה זמן? בסופו של דבר המסיכה יורדת מהר מאוד וזאת בהתחשב ברגישות הגבוהה שיש לנשים והאינטואיציות המפותחות שלהן בכלל.
שולט אמיתי לא צריך להוכיח עצמו. השליטה אצלו נוצרת באופן טבעי,בלי מאבקי כוחות ובלי משחקי אגו.
החוכמה הגדולה בשליטה היא לדעת לעשות לעיתים את המעבר החד בין מתיקות,צחוק ונחמדות לקשיחות,סמכותיות ושליטה.
בהצלחה לך בהמשך
icon_twisted.gif
Mary Jane
Mary Jane • 25 באוג׳ 2011
כמה קלישאות, חטפתי סחרחורת
Dark Artist​(שולט)
Dark Artist​(שולט) • 25 באוג׳ 2011
Mary Jane כתב/ה:
כמה קלישאות, חטפתי סחרחורת

תסבירי לי בבקשה באילו קלישאות הבחנת?
אני מעריך אותך בתור אדם אינטלגנטי ופיכח לאור העובדה שאני קורא את הבלוגים שלך והתגובות שלך בפורומים.
אולם התגובה שלך אינה מכבדת אותך.
נודף ממנה ריח חזק של בוז,מרירות וציניות
לשם מה זה טוב?
Mary Jane
Mary Jane • 25 באוג׳ 2011
אמן אפל,

לשאלתך, "למה זה טוב?": ובכן, איני יודעת אם זה טוב או לא. יחס נאיבי לחיים, להבדיל מציני, הוא תכונה שלא כולם בורכו בה. ולפעמים אדם צריך לעשות דרך ארוכה בחייו כדי לקבל את דברי רעהו בניחותא.

בוגע לטקסט שלך, אני לא יודעת עד כמה מי שמעוניין להיות שולט אכן נגוע במניפולציות מסוג זה. בטח יש כאלו שמול עיניהם מוקרנת הדרישה לעמוד בסטנדרטים מסוימים, אבל זה לא העיקר, לראייתי. העיקר הוא גם לא השאלה האם איקס הוא שולט או שהוא מהתל בי ומוליך אותי שולל.

אין כאן אמת, יש רק אינטרקציה בין שניים. לעתים היא עולה יפה, לעתים נכשלת. טרוניות על העמדות פנים וטענות בדבר משהו "..אמיתי, לא צריך להוכיח את עצמו...טבעי, בלי מאבקי כוח ובלי משחקי אגו" רומזות על קיומו של דגם אדם המוכשר לשליטה, שאין שום פגם בבטחון העצמי השלם שלו, בקשיחותו המדודה, הזולגת מאישיותו ההרמונית, וביכולת שלו להתנשא ללא מאבק. לכך איני מסכימה.

כל בני האדם, יכנו את עצמם איך שירצו- שולטים, נשלטים, גמדי גינה, זה לא ממש משנה- בנויים מאותן אבני הבניין (פרט ללוקים בנפשם ובעלי הבעיות החמורות..). כולם רוצים למצוא חן, להיות אהובים, כולם חוששים, פגיעים, בעלי אגו המוליך אותם באופן זה או אחר וצורך להוכיח את עצמם לזולת...החכמה היא למצוא את זה שמידותיו הולמות את הצרכים הספציפיים שלך, ולא את הדגם האידאלי שציירת.

חוץ מזה אתה נחמד, מתנצלת אם פגעתי.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 25 באוג׳ 2011
אמן, הרשה לי להמשיך את מארי ג'יין.
מה שכתבת בהחלט מתאר אנשים רבים, ותיארת יפה ולעומק את מי שזה אכן מתאר אותו. אך אי אפשר להכליל את הסכמה הזו על כל מקרה.
גם דברים נוספים נגועים בהכללה, כגון האינטואיציות והרגישות שיש לנשים. יש ויש. לא המגדר לבדו הוא זה שמוליד אינטואיציה.

רוזס,
במקום הפתיחה שלך, לא היה עדיף לפתוח פשוט ב"אני עצבנית כרגע, זהירות"? icon_smile.gif
the rain song
the rain song • 25 באוג׳ 2011
יש גם גברים "רגילים" שמתנהגים ככה
ואפילו נשים
רגילות לגמרי
בלי תארים ובלי סוגרייםicon_smile.gif
blue roses​(אחרת)

פסיכולוג,

blue roses​(אחרת) • 25 באוג׳ 2011
בימים כתיקונם לא הייתי טורחת אפילו להגיב לזה. זה נכתב במוד כ"כ לא עצבני.
נקעה נפשי מגברים שמייחסים כל טיעון של נשים לעצבנות/ היסטריה/ תסמונת קדם-וסתית שלהן.

וזכור שאתה גר בחדר *שלי* icon_smile.gif
זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 26 באוג׳ 2011
זאלופון​(שולט) • 26 באוג׳ 2011
אנשים פועלים באופן שהם מאמינים שיביא אותם לכדי השגת תגמול שיש להם עניין בו. התגמול ששולט שנפגש עמך מבקש להשיג הוא לשלוט בך. כנראה שמי שנוהג באופן שתיארת סבור שזו הדרך שתביא אותו לשם, אולי מפני שהוא חושב שבדיוק להתנהגות הזו את מצפה משולטים, או שהוא אינו סבור שתפרשי את גב-גבריותו כמלאכותית. אני בטוח שיש לזה את הקהל של זה.
    התגובה האהובה בשרשור
Lakshmi​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 26 באוג׳ 2011

Re: תסמונת ג'קיל והייד אצל שולטים

Lakshmi​(נשלטת) • 26 באוג׳ 2011
blue roses כתב/ה:
אתחיל ואסייג: ברור שזו הכללה, אין שום טעם לכתוב את זה בתגובות. שמחה שאצלך זה לא ככה.

שמתי לב לתופעה מדאיגה: בהתחלה אתם סבבה לגמרי, בגובה העיניים, ולא עושה רושם שזה בגלל שאתם מתאמצים להנמיך את עצמכם. תמונה של אדם בריא ששולט בשליטה שלו מתחילה להצטייר ובשיחה ישנם רק רמזים קלים למקום בו הכרנו.
ואז (אפקטים של ברקים)... ברגע שעוברים למדיום עם פחות תיווך, זה מכה בכם- 'לא שיחקתי אותה מספיק גב-גבר' או משהו, ואתם נעשים מפורשים מידי ופשוט לא נחמדים בצורה מלאכותית.
אין שום דבר צנוע בלהיות עני, ושום דבר דומיננטי בלהתלהם.
קבלו don't like!

אני לא חושבת שזה רק "שולטים"(עצם המונח גורם לי להרגיש כאילו אני נכנסת לאיזה משחק תפקידים) שמנסים לעשות את זה

יש להרבה בני אדם מנהג מגונה כזה לנסות להוכיח את עצמם או מה שהם מנסים להיות לפחות

אני באופן אישי שונאת את משחקי האימפרוביזציה האלו
על אחת כמה וכמה מבן הזוג/שולט שלי שאני מצפה שיהיה איתי הכי מי ש-ה-ו-א.
ולא איזו דמות ממחזה של אותלו(או מחזה של שולטים/נשלטות או משהו כזה)..