לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"מאזוכיזם נפשי" מה הוא ולמה...?

נוריתE
לפני 12 שנים • 18 בפבר׳ 2012

"מאזוכיזם נפשי" מה הוא ולמה...?

נוריתE • 18 בפבר׳ 2012
כספין והמשך חשוב,לדעתי האישית לפוסט ה"שפחה חרופה"
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=14412
שנדון פה(בקישור) בהרחבה.

הרבה פעילות ואקטים פזיים אצלנו,נועדו כביכול להשפיל אותנו ארצה
זה,מאזוכיזם פיזי זה שמביא לנו ולכם בנים את האנדורפינים וההנאה המשותפת בסאדו, לנו מהכאב שלנו ,לכם,מכאב שלנו אבל נעבור עכשיו ל מזוכיזם הנפשי הזה שעלה שמה שוב שוב שטענות לגטמיות בעצמן או וכסתירות לטענות אחרות

טענו שמה כמה וכמה פעמים ,שהסכמה לסיטואציה שתוארה שם היא רק "עוד סוג של מאזוכיזם" ויש הרבה סוגים אצלנו והנה עוד אחד מזוכ' נפשי. ישנן בקירבנו מה אתם ידועים נשים/נישלטות.( כך נירמז שם בתגובות אדגיש ,כי זאת היתה השאלה למעשה), /נהנות גם או רק או בייחוד מ"כאב נפשי" מסוג של"התעללות ריגשית " אני כותבת את זה קוראת,את מה שאני כותבת
והאמת, מתחלחלת בעודי,כותבת
זאת המשמעות?לא? כאילו ,שם ניטען ,לא אחת שאחת,שנמצאת בסיטואציה בה אדונה מביא נישלטות אחרות צופה שומעת ידועת ומנקה אחרי... מי שלא קרא שיטרח לכיוון אני קיצרתי
אחת כזאת בסך הכל נהינת מסוג אחר, מורסיה אחרת של מזוכיזם ולווא דוקא מקטע פיזי אלא קטע ריגשי/נפשי של" השפלות נפשיות",זה,מה שעושה לה טוב לא?אחרת הרי היא לא היתה נשארת שם כדי לעבור סיטואציות כאלו אחת אחרי השניה... לא?
"השפלה נפשית "=זה מושג שנפוץ בסאדו, זוכרים?מי שקרא אותי שם? מה אמרתי שהמוטו שלי הוא אגיד שוב
מה שעושה לי טוב,לא משפיל אותי
ומה שמשפיל אותי,לא עושה לי טוב

והכוונה היא למינוח הזה,השפלות "נפשיות/ריגשיות".
שאלות שעולות בהתכתבויות פרטיות ובטוח שלא רק אלי ,כגון
"איך את אוהבת שמשפילים אותך? יריקות? קללות? כלבה שאקרא לך?זונה?אכנה אותך? ומה,לגבי סטירות?? אולי את אוהבת שמכנים אותך זבל?סמרטוט ריצפה? בהמה? רק תגידי"

שכחתי משהו? חבר'ה?

אלו הן כולן "השפלות " שכביכול אלו שנהנות מסוג זה של מזוכיזם "נפשי/ריגשי" ,רוצות ומבקשות לעצמן ומה שהן רוצות , מחפשות וזה,מה שועשה להן טוב.

יוצא מזה
שהייתי מגדירה סאדו מאזוכיזם נפשי, כקשר שבו השותפים גורמים אחד לשניה כאב/סבל שהוא נפשי/ריגשי, (בניגוד לפיזי). ויש מקרים, בהם השותפות טוענות שהן נהנות מהכאב הנפשי הזה. וממנו,בלבד.
אם קראתי והבנתי נכון אנשים שדיברו ב"שפחה חרופה" על המינוח הזה כתרוץ להישארותה של אחת בסיטואציה,ההיא.

הרבה פעילות ואקטים פזיים אצלנו,נועדו כביכול להשפיל אותנו ארצה,אולי במשפט הזה,הייתי צריה להתחיל חכו אחזור למעלה
תיקנתי
הלאה,ישנן המון "השפלות פזיות"אצלנו שנעשות מכיף מרצון הסכמה בקשה "דרישה"
ויש המון גם המסוג הנפשי /ריגשי כמו שפירטתי כמה שורות למעלה פה,השפלות ז''א

אבל,אבל,אבל.

שם בשירשור,הכניסו את ה"מאזוכיזם הנפשי" כחלק לגטימי ברשימת ה"השפלות הריגשיות" שהבאתי
אבל הרעיון שאדם יתעלל במכוון באדם אחר,ויכוון בלעדית למוח ללב ולנשמה שלו , זה מזעזע רק אותי?

הקטע שלנו המאזוכיסטי,נועד לעשות לנו טוב לספק צרכים פזיים ריגשיים בסינרגיה,במעגל,
בין אם בצורה פזית בין אם בצורה מילולית שפירטתי ברשימת השאלות
מהאנציקלופדיה : מזוכיזם הוא הלך נפש שבו האדם נהנה לסבול כאב והשפלה על מנת להגיע לסיפוק, לגירוי מיני או לאורגזמה.

אז שוב,אשאל ,אם מאז' נפשי,מוסבר כהנאה של אחת מהתעללות נפשית /ריגשית נטו(כמו זאת ב"שפחה חרופה" למשל)
אשאל זאת:
איך כאב לב יכול לעשות טוב למשיהי?
כשהפעילות הבידיסמית שלנו ככללה אמורה לעשות לנו טוב ולספק את צרכינו הפיזים רגישיים נפשיים?
זה סוג של טיעון סיבובי עקום שאני לא מצליחה לצאת ממנו
האם כאב לב יכול או נועד ,לעשות לנו טוב? ואם כן,תסבירו לי משיהו/י,איך?בדיוק? זה,עובד?

ומי שעוד איתי פה
במאמר מוסגר
שמעתי פעם תיאור של אדם אחד שסיפר איך הוא "אילף" את שפחתו,עד שהוא לא העזה אפילו להשתין בלי רשותו, מצד אחד הוא קשר היצליף השפיל מילולית פיזית ונפשית ו אימן בקשיחות ומצד שני נתן את הליטוף החיבוק והחיזוקים הדרושים וזאת נישארה נאמנה וציתנית מסורה ומתמסרת.
חומר למחשבה
the rain song
לפני 12 שנים • 19 בפבר׳ 2012
the rain song • 19 בפבר׳ 2012
כפי שאני לא מבינה מישהי שאוהבת שיורקים עליה (כי אני לא רוצה שירקו עלי) כך את לא מבינה מישהי שנהנית מכאב לב.
כל אחד ואחת עם נפשו המסוכסכת ומה שמדליק אותו.
ברמה העקרונית אפשר להגיד ששום דבר בבדסמ לא מובן ועדיין אנשים נמשכים לתחום הזה יותר ויותר. כל אחד עם העניינים שלו ומה שעושה לו טוב.

זה לא מזעזע רק אותך. גם אני לא משתגעת על זה אבל אני יודעת שזה קיים. גם אם מישהי תסביר לי בפרוטרוט על הנאתה מכאב פיזי ו/או נפשי אני עדיין לא אבין את זה.
אני אקבל את זה
אבל לא אבין.
ככה זה אנשים. יש מכל הסוגים.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
אני באמת חושבת שהגיע הזמן ליותר סובלנות בקהילה לבדס"מ מכל הסוגים.

נורית, מה שכתבת למשל, על אותה אחת שלא העיזה להשתין ללא רשותו- אני לא רואה בזה בעיה. אולי זה בדיוק מה שמסב לה את העונג הגדול ביותר? ולו גם?

לגבי התעללות נפשית- תמיד יש שניים בטנגו, כל עוד דברים נעשים בכנות וביושר. לפעמים יש תחושות מעורבות- טוב לה ורע לה. לפעמים זה "מאזן אימה"- יותר טוב לה או יותר רע לה? ומאיפה הכאב הזה נובע? האם תמיד מהשולט? לפעמים זה קשור לעניינים שלה עם עצמה, שהשולט רק היווה להם את הטריגר.

בקיצור, זה עניין מורכב מאוד. הרבה יותר מורכב מלשים צד אחד בתפקיד ה "מתעלל" וצד שני בתפקיד ה "קורבן", או לחלופין, להכתיר את ה "בחורה המסכנה שנותנת שיתעללו בה" כחולת נפש.
דווקא כאן, בבדס"מ, צריכה להיות לנו יותר פתיחות מחשבה. אנחנו עוסקים באנשים בוגרים, ובמערכות יחסים בין בגירים. תמיד יש תשלום לשלם על בחירות, ובמערכות יחסים, גם וניליות, נפגעים. אני לא חושבת שאפשר לקיים מערכות יחסים עמוקות וארוכות בלי להפגע או לפגוע. אנחנו אנושיים, אחרי הכל. אבל יש גבול לכמה אפשר להתערב לאנשים בחיים. כמובן, אם אותה סאבית, או אותו סאב, לצורך העניין, מבקשים עזרה- הרי זו אופרה אחרת לגמרי.

אישית, אני מכירה במזוכיזם נפשי. בעיני הוא חלק בלתי נפרד מהבדס"מ של חלקנו. איפה עובר הגבול בין טוב לרע? זה כל נשלטת/ זוג יחליטו בעצמם. אני מניחה שלא מעט אנשים כאן היו ממנים אפוטרופוס ללא מעט אנשים אחרים, אבל במציאות- מרחב ההחלטות והזכות לחוויות של אנשים הם הרבה יותר גדולים, גם אם אתם לא מסכימים עם בחירותיהם.

אני יכולה לומר את דעתי לאנשים שפוגעים ולאלו שמסכימים, מסיבותיהם שלהם, לאפשר את הפגיעה. מכאן ועד להכתיר אנשים כבלתי כשירים לקבל את החלטותיהם שלהם- הדרך ארוכה.
    התגובה האהובה בשרשור
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

Re: וואו

מקופלת כתב/ה:
כמה שיפוטיות. גם אם נאמרה במילים עדינות וסימני שאלה.

הגבת לי? או לנורית?
בלוסום​(לא בעסק)

my kink your kink

בלוסום​(לא בעסק) • 19 בפבר׳ 2012
את יודעת נורית, הקטע שלך בא לי בדיוק בתקופה שבה חשבתי על ההבדל בין SSC לבין RACK

SSC - לעשות את זה שפוי, בטוח וכמובן בהסכמה.

אבל יש אנשים שההגדרה הזו פשוט לא מתאימה להם. הם לא אוהבים את השפוי, ובטח שלא את הבטוח.

אז מה? האם אין להם מקום בבדס"מ?

בשבילם קימת עוד הגדרה:

RACK - Risk Aware Consensual Kink

יש מקום להבין, שיש בדס"מ שאינו הולך עם המיין-סטרים, שהולך על הקצוות. שבודק ובוחן ומותח ואפילו פורץ את הגבולות. יש לתת מקום גם לבדס"מ כזה, לאנשים שאוהבים בדס"מ כזה. בלי לשפוט אותם על אהבתם הזו.

כמו שיש פה אנשים שיש להם צורך בבדס"מ שבא מתוך מקום שעושה להם "טוב", לרוך, אזי יש אנשים שיש להם צורך בבדס"מ מתוך מקום שעושה להם "רע". שזקוקים לקשיחות, לניכור, לסדיזם טהור.

לא כולנו דומים, הלוואי ונשכיל למצוא מקום אחד לשני על שלל השונויות שלנו.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לוקסי, רק הערה קטנה אחת- יש שמחשיבים את אלו שרוצים לחטוף ספנקים והצלפות כלא שפויים.

נראה לי שקצת קשה להגדיר "שפוי". אולי עדיף להתייחס ל "בטוח", למרות שגם כאן יש הבדלים בין אנשים.

מאוד מסכימה עם ה- RACK- לקחת סיכון בידיעה.
בלוסום​(לא בעסק)

amy -

בלוסום​(לא בעסק) • 19 בפבר׳ 2012
amy כתב/ה:
לוקסי, רק הערה קטנה אחת- יש שמחשיבים את אלו שרוצים לחטוף ספנקים והצלפות כלא שפויים.

נראה לי שקצת קשה להגדיר "שפוי". אולי עדיף להתייחס ל "בטוח", למרות שגם כאן יש הבדלים בין אנשים.

מאוד מסכימה עם ה- RACK- לקחת סיכון בידיעה.

כשאמרתי "שפוי" אני בסך הכל התיחסתי להגדרה שכתובה באלפוני... כי בסופו של דבר, שפיות היא דבר יחסי בדיוק כמו שציינת.
philia

הגדרות ו//או סמנטיקה ...

philia • 19 בפבר׳ 2012
עברית באמת. אבל באמת יכולה להיות שפה לא פשוטה.

בעיקר שכפרטים. נשים ו//או גברים מביטים עליה אצל אחרים ולא אצל עצמם.

פעם עשיתי ולא עוד. אז זה כבר פסול.

למה להיכנס בכלל לbdsm

מה קורה לאהבה שנגמרה ? לשבת ולהביט בתמונת סטילס של מי שכבר לא נמצא//ת
זה לא מזוכיזם נפשי?

או שאולי כי גם אנשים נורא רגילים עושים את זה מוציא את כל העניין? אהה?

חפירות

התקרבנות.

התבכיינות.

ואגב, בשביל זה לא צריך ויקיפדיה. ממש ממש לא... אין אפילו ג'נדר מועדף,