בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

גילוי עריות סמוי - הורה דומיננטי

בכוח המוח​(שולטת)
לפני 12 שנים • 11 בספט׳ 2012

גילוי עריות סמוי - הורה דומיננטי

בכוח המוח​(שולטת) • 11 בספט׳ 2012
הגעתי לכתבה הזו במקרה, ומצאתי אותה מעניינת ואולי אפילו קשורה קשר ישיר למערכות/אישיויות בדס"מיות. אתם מוצאים קשר כזה? הניתוח בכתבה עושה לכם שכל? חוויתם משהו כזה? אני אשמח לדיון בנושא.

http://www.macom.org.il/incest_covert.asp
בכוח המוח​(שולטת)
לפני 12 שנים • 12 בספט׳ 2012
בכוח המוח​(שולטת) • 12 בספט׳ 2012
אני יודעת שיש נושאים עם הרבה יותר רייטינג כמו ניקים כפולים או מי הצליף/הוצלף בחצי שנה האחרונה, אבל נדמה לי שהנושא הזה מעניין, ויכול להתפתח כאן דיון מאוד מחכים (אותי לפחות (: ).
גם תיבת ההודעות שלי מספרת על זה. מישהו מרים את הכפפה?
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
אני לא באמת מתמצאת בז'רגון, אבל מה ההבדל בין המתואר ובין מה שנקרא "יחסים אדיפאליים" לדוגמה? או שמדובר כאן רק בניסוח מחדש כלשהו, ובדרך למקד את הטיפול?
מבחינה רציונלית לוגית הנכתב נראה הגיוני, אבל זה בעייתי להסתמך על הגיון בריא במצבים חולניים.
בכל מקרה זה היה אכן מעניין מאד לקריאה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 12 בספט׳ 2012
כהורה סימביוטי קלות עשית לי מלא רגשות אשמה icon_sad.gif
צריך להתחיל לשחרר את אומרת?
A v​(שולט)

אז ככה

A v​(שולט) • 12 בספט׳ 2012
הייתי בהרצאה לפני כחודש לא זוכר את שמה אבל דוקטורית חכמה להפליא

עם המון יידע המון תובנות על החיים,ואחת הטענות שלה היתה שאדם מזהה באחר רק את מה

שקיים בו הוא,קחי למשל את הירידות בפורומים אחד על השני או בצאט ותביני מה אדם רואה באחר

ממקום שלו לחלוטין.

וקראתי,ואומנם לא בוחן נפש וכליות אנוכי,אבל מוכן ל"התערב" שהרבה מהורים שכאילו כל העניין של התקרבות לאחד הילדים בגלל שהקשר בין ההורים מתפורר..

לא רק שאין להם כוונה מינית,אלא היו נגעלים מעצם המחשבה.היו מעדיפים למות ולא שמחשבה כזו תעבור במוחם,

מה שבעצם אומר זה שכותב\ת הכתבה בעיניו זה משהו שיכול לקרות ואין להקרין זאת על מכלול רחב של הורים שהיו נחרדים מעצם העלאת הרעיון.

יש הרבה תאוריות על הרבה דברים,וגם אם יש בהן הגיון מסויים,זה לא אומר שיש בהן אמת ואם יש הוא נוגע לאחוז קטן קטן.
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 12 בספט׳ 2012
סליחה שאני לא מתייחסת לגופו של עיניין אבל צורמת לי מאוד ההגבלה לגילוי עריות.
יחסי מעוותים ככל שיהיו לא יגרמו את אותו הנזק כמו גילוי עריות ולכן הכתבה הזאת לא אמינה בעייני מיסודה.
בכוח המוח​(שולטת)
בטי בום כתב/ה:
כהורה סימביוטי קלות עשית לי מלא רגשות אשמה icon_sad.gif
צריך להתחיל לשחרר את אומרת?

צריך לשחרר בלי כל קשר, למרות שאת נשמעת לי תמיד פשוט אמא חמה ואוהבת icon_smile.gif
}{
בכוח המוח​(שולטת)
שיר רעב כתב/ה:
אני לא באמת מתמצאת בז'רגון, אבל מה ההבדל בין המתואר ובין מה שנקרא "יחסים אדיפאליים" לדוגמה? או שמדובר כאן רק בניסוח מחדש כלשהו, ובדרך למקד את הטיפול?
מבחינה רציונלית לוגית הנכתב נראה הגיוני, אבל זה בעייתי להסתמך על הגיון בריא במצבים חולניים.
בכל מקרה זה היה אכן מעניין מאד לקריאה.

אני חושבת שזה שונה מיחסים אדיפליים. ביחסים אדיפליים הילד רוצה למלא את מקומו של האב, בעיקר מבחינה מינית ואולי מבחינה רגשית, בעוד במקרה הזה ההורה מבקש שהילד ימלא חלק ממקומו של בן זוג, בעיקר בתחום הרגשי.

מצד שני המינוח פחות משנה, והרעיון יותר. מה את חושבת בקשר לרעיון? את רואה קשר בין הרצון לרצות , ובין החוויה של נשלט ובין הרעיון שמובע כאן?
בכוח המוח​(שולטת)

Re: אז ככה

A v כתב/ה:
הייתי בהרצאה לפני כחודש לא זוכר את שמה אבל דוקטורית חכמה להפליא

עם המון יידע המון תובנות על החיים,ואחת הטענות שלה היתה שאדם מזהה באחר רק את מה

שקיים בו הוא,קחי למשל את הירידות בפורומים אחד על השני או בצאט ותביני מה אדם רואה באחר

ממקום שלו לחלוטין.

וקראתי,ואומנם לא בוחן נפש וכליות אנוכי,אבל מוכן ל"התערב" שהרבה מהורים שכאילו כל העניין של התקרבות לאחד הילדים בגלל שהקשר בין ההורים מתפורר..

לא רק שאין להם כוונה מינית,אלא היו נגעלים מעצם המחשבה.היו מעדיפים למות ולא שמחשבה כזו תעבור במוחם,

מה שבעצם אומר זה שכותב\ת הכתבה בעיניו זה משהו שיכול לקרות ואין להקרין זאת על מכלול רחב של הורים שהיו נחרדים מעצם העלאת הרעיון.

יש הרבה תאוריות על הרבה דברים,וגם אם יש בהן הגיון מסויים,זה לא אומר שיש בהן אמת ואם יש הוא נוגע לאחוז קטן קטן.

לא מדובר בקשר מיני, בכתבה. הרעיון הוא שהילד ממלא צורך רגשי שבד"כ נמצא על כתפי בן הזוג, והצורך הזה מייצר עיוות בתפישה העצמית, ובתפישות התפקיד של הילד כבן זוג. ר"ל, ריצוי הופך להיות מוטיב מרכזי, דומיננטיות הופכת לתכונה שמחוייבת בבן זוג, מתיחת גבולות נתפשת כמשהו גמיש וראוי, ואוטונומיה אישית כמשהו שהולך ונאכל במערכת של "אהבה".
בכוח המוח​(שולטת)
the winner takes it all כתב/ה:
סליחה שאני לא מתייחסת לגופו של עיניין אבל צורמת לי מאוד ההגבלה לגילוי עריות.
יחסי מעוותים ככל שיהיו לא יגרמו את אותו הנזק כמו גילוי עריות ולכן הכתבה הזאת לא אמינה בעייני מיסודה.

אפשר לדעתי להתייחס לרעיון ולא רק למינוח.