ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלת דומים "מסוכנים", השמצות והוכחות - ברמת העקרון

זאלופון​(שולט)
לפני 19 שנים • 21 באוג׳ 2005
זאלופון​(שולט) • 21 באוג׳ 2005
מה זאת אומרת מה הייתי עושה? מה שכולם עושים: פותח שרשור נאצה בניק פיקטיבי (נניח: יותם הקסם), גוזר קופון של עשרה עמודים והולך לנוח.

וברצינות, אם מדובר במישהי שממש קרובה אליי, אני לא בטוח מה הייתי עושה. אני די נקמן ודי לא אוהב שפוגעים בקרובים לי. אז לא יודע ומקווה שלא אצטרך לגלות.

אם מדובר במישהי פחות קרובה אליי, אני לא באמת מאמין שיש לי יכולת למנוע את הקורבן הבא על ידי פרסום שמו של הדום ברבים. ניק אפשר להחליף בקלות ובלאו הכי יש לא מעט סאביות ש"לא מאמינות לשמועות". מלבד זאת, זה גם לא ענייני לפרסם את הדברים אלא עניינה של הסאבית הנפגעת. גם אם היא מסכימה שאפרסם את הסיפור, כפי שנאמר כאן: הסכמה לא תמיד נעשית בדיעה צלולה.
אז כמו תום, גם אני הייתי מתמקד בסאבית ובסיוע לה יותר מאשר בדום. בשיחות פרטיות כן הייתי מעביר את הידוע לי אודותיו, ואני מאמין שבהתחשב בביצתיות המרנינה של הקהילה, הדברים היו מתפשטים מהר מאד.
אם כן הייתי בוחר לפרסם את המקרה ברבים, סביר שהיה זה בעילום ניק הן של הסאבית והן של הדום, ולא על מנת להעניש את הדום המסוים או להרתיע ספציפית מפניו אלא על מנת להזהיר סאביות באשר הן מפני הגעה למצב כזה עם דום כלשהו.
eden1

Re: מחלקת האנשים הלא נכונים

eden1 • 21 באוג׳ 2005
קליבר כתב/ה:
אני קורא את כל ההגיגים שלכם ומתפוצץ ...
הבעיה העיקרית היא שאין הגדרה למה נכון ומה לא נכון , ולעוד בעיה , בעיקר עם הנשים , לא תצמיד הן יודעות מה הן רוצות .
אבל הן מוכנות תמיד ונופלות תמיד עם האנשים הלא נכונים . ( וזה יכול להיות גם אני בנסיבות מסוימות עבורא מישהיא מסוימת ) .

מסכימה עם חלק מהדברים שקליבר כתב וכמו שאמר לי פעם מישהו כוס השמפניה של האחד היא כוס הפיפי של השני , מה שלאחד נראה נכון לשני נראה לא נכון והכל יחסי בחיים.
הכל יחסי בחיים....תשובה שתמיד מתאימה לכל דבר...(:

ובכל זאת יש דברים שאני בטוחה שגם קליבר לא היה עושה, ולא אף דום שמגדיר עצמו כדום, אקסטרימי יותר או פחות.
אף דום לא היה משאיר סימני אל חזור על הסאבית שלו, אף דום לא היה עושה דברים נוספים כדוגמאת הדברים שדום קיחוט ציין (וזה ללא קשר לשרשור זה או אחר שהיה כאן).

יכול להיות דיון/ויכוח על מה נכון ומה לא, מה יותר ומה פחות אבל יש דברים שעליהם אין ויכוח.
אחריות, מוסר, הגיון (ומדובר על הגיון בריא כמובן).

עדן.
Dom_Quixote

תגובות מפי קיחוט

Dom_Quixote • 21 באוג׳ 2005
*נגה* כתב/ה:
קיחוט,

כמי שמעריכה למדי את דיעותיך, אני מפנה את השאלה שלך - אליך.
מה אתה היית עושה ?

הייתי פותח פוסט עם השאלה הזו, רואה מה לחברים יש לומר, ומחליט לאחר מכן.

domme כתב/ה:
תום יקירי,
זה נחמד שהוא לא מעניין אותך והיא כן
אבל הקורבן הבא לא נחשב?

בינגו, ומכאן החשיבות של "לעשות עם זה משהו", כשאת המשהו הזה אנחנו מנסים לברר כאן. כי ראינו שכשפותחים שרשור עם דום מסוכן זה או אחר מה שמתקבל זו היאבקות בוץ אחת גדולה, שאני לא בטוח שתמנע את הקורבן הבא.

קליבר כתב/ה:
הבעיה העיקרית היא שאין הגדרה למה נכון ומה לא נכון ( וזה יכול להיות גם אני בנסיבות מסוימות עבורא מישהיא מסוימת ) .

קליבר אמר גם שיש נטייה לפעמים לנשים להימשך אל אלה שפוגעים בהן, ולא לדעת בעצמן מה הן רוצות... icon_smile.gif לצערי זה די נכון, אבל ברשותך קליבר בואו לא נסטה (אנחנו כבר סוטים, הה הה) מהנושא. אתה אומר פה דבר נכון, אחת ונילית קינקית, אחת בדסמית אקסטרימית. אחת אוהבת דגדוגים עם נוצה, אחת מזוכיסטית אש. עם זאת, לטעמי ענו לך תשובה יפה:

eden1 כתב/ה:
קליבר כתב/ה:
הבעיה העיקרית היא שאין הגדרה למה נכון ומה לא נכון .

מסכימה עם חלק מהדברים שקליבר כתב וכמו שאמר לי פעם מישהו כוס השמפניה של האחד היא כוס הפיפי של השני , מה שלאחד נראה נכון לשני נראה לא נכון והכל יחסי בחיים.
הכל יחסי בחיים....תשובה שתמיד מתאימה לכל דבר...(:

ובכל זאת יש דברים שאני בטוחה שגם קליבר לא היה עושה, ולא אף דום שמגדיר עצמו כדום, אקסטרימי יותר או פחות.
אף דום לא היה משאיר סימני אל חזור על הסאבית שלו, אף דום לא היה עושה דברים נוספים כדוגמאת הדברים שדום קיחוט ציין (וזה ללא קשר לשרשור זה או אחר שהיה כאן).

יכול להיות דיון/ויכוח על מה נכון ומה לא, מה יותר ומה פחות אבל יש דברים שעליהם אין ויכוח.
אחריות, מוסר, הגיון (ומדובר על הגיון בריא כמובן).

עדן.

קליבר, אין מחלוקת על זה שלכל אחד הטעמים שלו והגבולות שלה. יש דברים שאף דום שפוי לא עושה אותם, נקודה, בלי שום קשר להעדפות או גבולות. בדברים האלה אני מבקש לעסוק בשרשור הזה. אתה צודק שכל אחת יכולה להתלונן על כל אחד על כל דבר. לשם הדיון העקרוני בשרשור זה, בוא נקבל שהדום לא עוסק בבדסמ שפוי.

[quote="laila"]
קליבר כתב/ה:

ובאשר לנושא.
אם אדם מסוכן ופוגע ומזיק שלא לעניין, חובה להוציא אותו החוצה בקהילה ולהתריע
ולמנוע אותו מלחזור שוב ושוב על מעשיו,
זו ניקראת אחריות קהילתית ,אם אין כזה דבר, משמעו שאין קהילה. וכל אחד ואחת לנפשם הם.

אם אנחנו כקהילה לא מסוגלים או לא רוצים לכך.
שימו סוף לכל נושא הדומים המסוכנים וסוף לנסיונות עזרה לאלו שניפגעו וסיגרו עיניין.
חבל על דיבורי סתם.

לילה אומרת פה דבר חשוב: מצד אחד, "שרשורי האהזרה" האלה הופכים להיאבקות ברפש. מצד שני, אם לא הם, איפה פה בדיוק יש לנו "קהילה"? עם כל הכבוד לצ'אט, למגזין ולדיונים בהאם לשתות מים אחרי אבטיח, האם לא תפקידנו כ"קהילה" להגן על חברינו לקהילה?

כבוד,
קיחוט
Tame
Tame • 21 באוג׳ 2005
לאנשים שבאמת אכפת מהנושא הזה יותר מכל נושא אחר והם באמת מוכנים להשקיע זמן ואנרגיה בעניין - הייתי ממליץ להתאגד ולהתחיל לפעול במישור החקיקתי ממלכתי. לנסות להביא לשינוי במערכת המשפט שיאפשר לה לתפוס את הפשע מהסוג הזה ולהתמודד איתו. להביא את העניין לתודעה.
אפשר גם לשתף פעולה עם ארגוני נשים ואפשר גם לרכוב על ההייפ הבדסמי שהתפתח לאחרונה.
כל מה שצריך זה נחישות.
Tainted​(לא בעסק)
Tainted​(לא בעסק) • 21 באוג׳ 2005
אסור לשכוח גם את הקו החם שקיים למטרות כאלה בדיוק,
לא פרסום,
אלא טיפול בנפגעת, טיפול בקורבן.

קליבר ידידי משכבר הימים,
לא מדובר פה האם מתאים לה שאתה עושה ביזאר קל או לא
מדובר על דברים חמורים
למשל, דוגמא ככה מהראש: לדעת שהיא לא מסכימה לגאנג באנג ולעשות לה אחד בכל מקרה בניגוד לרצונה, סתם דוגמא לא יודעת אם היא טובה או לא.
לא מדובר פה על זה שהיא אוהבת הצלפות עם פנים היד ואתה אוהב עם הצד השני.
מדובר על דברים מצלקים, פיזית או נפשית,
דברים שגורמים לסאבית אחרי זה לומר,
עדיף לי בלי גברים
אני אשמה
הגברים כולם א,ב,ג
וכו'
כולנו מכירים את ההאשמות העצמיות ואת השקיעה הבלתי נמנעת פנימה.

אז הנה לכן סאבית,
יש קו חם,
יש אנשים שמחזיקים רשימה של אי אלו אנשים שעשו דברים שלא מקובלים על אנשים הקהילה הזו,
ללא קשר להכרות אישית או לא,
אבל אם זה היה החבר הכי טוב שלי בעולם שעשה דבר כזה לסאבית,
את אהבתי היה מקבל (וגם זה בספק)
אבל את תמיכתי והגנתי לא.

בכל מקרה,
נא להכנס לפרופורציות,
זה לא קטע של "אני לא אוהבת קיין והוא נתן לי הצלפות עם קיין"
אלא הרבה מעבר לזה.

פרטיות הסאביות יכולה להשמר,
פרטיות הדום לא!

ולמי שיש בעיה עם זה שאני בוערת בעצבים בנושאים הללו,
יכול %#*&&
שלא ינסו להתעסק איתי
אצלי זה נושא רגיש.

יש לי בעיה קשה מאוד עם אנשים שלא מבינים מה זה להיות אדון או לצורך העניין- בני אנוש ועושים מעשים שבעולם הונילי היה מכניס אותם לטיפול ארוך מאוד וזמן ישיבה עם שותף לחדר בשם מחמוד אי שם בארץ ישראל הקטנה. בגלל שאנחנו בעולם הסאדו, לא אומר שאין דבר כזה אונס, אלימות, התעללות וכו'.
fuxia

פרוץ

fuxia • 21 באוג׳ 2005
זו בעיה
קשה מאוד לדעת מה נכון או לא נכון בתחום הבדסמ
במיוחד כשלכל אחד התאוות שלו וההשקפות שלו
*
אומרים שהבדסמ נועד לפרוץ גבולות, לתת לעצמך ללכת עם מה שאתה, להשתחרר
אבל מי אמר ש"מה שאני" לא יכול להיות מסוכן?
*
יש הסכמות של סאביות לתת. פשוט לתת. לתת לדום לעשות כרוחו. כי זה מה שהן רוצות מההתחלה בעצם מהותן כסאביות.
אבל הבעיה היא שאי אפשר לסמוך על כל הדומים.

כל "מעביר סשן" למינהו צריך לדאוג שלא להשאיר צלקות עד על הסאבית, להיות בקשר תחושתי על מצב הסאבית במהלך הסשן, לדאוג לבקרה גם לאחר הסשן- אם טיפול במצב פיזי/נפשי ולהישאר שם בשבילה- לא לתת לה להתמודד לבד עם כל השלכות של אותו סשן עליה.

יש הרבה לא מביני עניין שנכנסים לתחום כ"דומים"
איך אפשר לזהות אותם?
קשה. ואולי בכלל אי אפשר. רק אחרי שנכווים.
אז זה הפתרון? ללמוד מניסיון? ואם יהיה מאוחר מדי?

אחרי שיודעים על מקרה כזה-יש להזהיר. להזהיר מפני אותו אדם, זה המעט שאנחנו יכולים לעשות.
ולבדוק אילו נזקים בלתי הפיכים קרו לאותה סאבית שנתפסה ברשתו של אותו דום. ולטפל בהם.
Yosefus​(שולט)
לפני 19 שנים • 22 באוג׳ 2005

אם לנסות להיות פרקטי

Yosefus​(שולט) • 22 באוג׳ 2005
צריך לסייע לנפגעת, וכקהילה - צריך להעמיד צוות תמיכה (נניח למשל... קו חם).
צריך להדריך את החדשות בתחום מהר ככל שניתן (נניח למשל... בפוסטים מפורטים בפורום למתחילים).
צריך להזהיר מפני הדומים המסוכנים, אבל בעדינות ובדיסקרטיות, כדי שלא להפוך את הנושא לזירת התגוששות (נניח למשל... ע"י קיום רשימת דומים מסוכנים בפורום לסאביות בלבד).

מעבר לזה ? כן, צריך גם מעבר לזה - צריך שכל אחד מאיתנו יהיה עירני לנעשה סביבו, ינהג באחריות, יושיט יד כשצריך ויפנה את תשומת הלב לחריגים כשצריך (בין אם בפומבי ובין אם מאחורי הקלעים).
עוד ? להגדיר קוד ולתלות אותו בשער הכלוב ? אולי. להקים חוליות ענישה עם מקלות ? כנראה שלא.
nerissa​(אחרת)

Re: אם לנסות להיות פרקטי

nerissa​(אחרת) • 22 באוג׳ 2005
Yosefus כתב/ה:
צריך לסייע לנפגעת, וכקהילה - צריך להעמיד צוות תמיכה (נניח למשל... קו חם).
צריך להדריך את החדשות בתחום מהר ככל שניתן (נניח למשל... בפוסטים מפורטים בפורום למתחילים).
צריך להזהיר מפני הדומים המסוכנים, אבל בעדינות ובדיסקרטיות, כדי שלא להפוך את הנושא לזירת התגוששות (נניח למשל... ע"י קיום רשימת דומים מסוכנים בפורום לסאביות בלבד).

מעבר לזה ? כן, צריך גם מעבר לזה - צריך שכל אחד מאיתנו יהיה עירני לנעשה סביבו, ינהג באחריות, יושיט יד כשצריך ויפנה את תשומת הלב לחריגים כשצריך (בין אם בפומבי ובין אם מאחורי הקלעים).
עוד ? להגדיר קוד ולתלות אותו בשער הכלוב ? אולי. להקים חוליות ענישה עם מקלות ? כנראה שלא.

cheer.gif yes.gif
Dom_Quixote

נו טוף

Dom_Quixote • 22 באוג׳ 2005
לצערי לא שמענו פה את דעתם של מי שהיו בצד "הנאשם" בשרשורים האחרונים, וחבל, כי זו באמת היתה שאלה עקרונית חשובה.

נראה שלא ממש הגענו לתובנות חדשות, ואולי פשוט אין כאלה.

אני מניח שתם, ולא נשלם. עד הפעם הבאה.

כבוד,
קיחוט
חיית מחמד
לפני 19 שנים • 23 באוג׳ 2005
חיית מחמד • 23 באוג׳ 2005
מה דעתכם על תלונה במשטרה/ תביעה משפטית?

האם יש הבדל עקרוני בין המקרה שתיאר קיחוט לבין מקרים אחרים של ניצול מרות לשם התעללות/ מעשים מגונים וכו'? (כמובן, גם הם "בהסכמת" הקורבן)
להזכירכם, במקרים רבים אנשים הורשעו בפלילים, גם כשהתברר שהאשה לא גילתה התנגדות משמעותית.
האם העובדה שעד היום לא נקבע תקדים משפטי בנסיבות האלה (עד כמה שידוע לי) אומרת שמחר זה לא יקרה ושהגבולות ישארו פרוצים לעד?
האם העובדה שהקורבן נמנעה מלבטא את המילה "לא" או להשתמש במילת הבטחון מסירה כל אחריות פלילית מעל המתעלל?