אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהי רוחניות בעיניכם?

ana
ana
לפני 18 שנים • 29 בדצמ׳ 2005
ana • 29 בדצמ׳ 2005
פו פוווווו
פיפי
הגבירה לילי
הגבירה לילי • 29 בדצמ׳ 2005
ראשית כל כל
אני מגדירה מושג שאני הולכת להעזר בו

אנרגיה- היינו הכוח המניע דברים
ישנם מספר סוגי אנרגיה שונים

אני מאמינה שגם ברוחניות אנו משתמשים באנרגיה
ומכיוון שהדבר הבסיסי יותר ברוחניות הוא גם דבר מדעי
אפשר להסתכל על החיים משני זוויות אלו

כאשר אנו מרגישים כי ישנם אנרגיות בעולם
ואנו משתמשים ברגשות על מנת לנתב אותן אנו עוסקים בדבר
שהוא גם רוחני

כאשר אנו מרגישים נכוחות שהיא אינה נראת הגיונית או "מדעית"
(אני מאמינה כי לחלק מהם ינתן הסבר מדעי בעתיד כפי שניתן לברק לגשם לסופה לטרנדו ולדברים אחרים שאנשים בעבר הגידרו כדברים רוחנים בלבד ורצון האלים)
אנו נתכלים בנכוחות רוחנית

וכאשר אנו מקבלים ידע שאיננו יודעים להסביר בצורה מדעית אך מרגישים שהוא נכון
והרושם שהוא עורר עלינו אינו ניתן לערור
אז עברנו חוויה רוחנית
Tame
Tame • 29 בדצמ׳ 2005
רוחניות בשבילי היא סוג של מדע לא פיזי.
השפוט שלך
השפוט שלך • 29 בדצמ׳ 2005
הרוחניות לדעתי נמצאת בכל מה שמעבר למילים.
נוריתE
לפני 18 שנים • 30 בדצמ׳ 2005
נוריתE • 30 בדצמ׳ 2005
כוח נפשי
כמו התפילה מהברית החדשה שאומצה על ידי הAA
תן לי את הכוח לשנות את שניתן לשנות ולהשלים עם מה שאי אפשר לשנות
(בערך כזה).
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
TooT​(נשלטת){פטרוניוס} • 30 בדצמ׳ 2005
laila כתב/ה:
כוח נפשי
כמו התפילה מהברית החדשה שאומצה על ידי הAA
תן לי את הכוח לשנות את שניתן לשנות ולהשלים עם מה שאי אפשר לשנות
(בערך כזה).

זה הולך ככה, לילה.... icon_smile.gif

אלי ,
תן בי את השלווה
לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם
אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי
ואת התבונה להבחין בין השניים .
אמן .
Tame
Tame • 30 בדצמ׳ 2005
נחמד לגלות שהרוב רואים ברוחניות משהו אזוטרי ולא מובן או מסתורי icon_smile.gif
אולי ההשקפה שלי שרואה את הרוחניות כהמשך ישיר של הפיזי קצת מורידה מתחושת הפליאה..
למרות שאני מעדיף בכל זאת את תחושת הגילויicon_smile.gif
בקרקעית האוקיאנוס​(נשלט)
נו, מה יהיה אתך, אתה עם השאלות שלך?.. icon_cool.gif רק שתדע לך - מנסיון, השאלות האלה לא יביאו אותך רחוק בחייך האישיים. "בעידן האטומי", יש ניגוד גמור בין "החיה העובדת" לחיה החושבת". לכן, אני מבקש ממך לאלתר להפסיק לשאול שאלות כאלה - אתה מפריע לסדר הציבורי, ולמהלכם התקין של חיי היום יום. יותר מכך - כלומר, אתה מפריע לזמן של השעון, הזמן הפיסיקלי ההומוגני והמדיד, שבעזרתו אתה מקבל משכורת!. שאלות שזמן התגובה\והתשובה אליהם אינו ניתן לחישוב מתמטי, ואשר מערערות על ההומוגניות המדידה של הזמן, כך שלא כל נקודת ציון בזמן שוות, הם הפרעה בוטה של הסדר הציבורי!. אם תמשיך ככה נשלח אותך לתוכנית וויסקונסין "לחינוך מחדש". אני קורא להפסקת השירשור הזה לאלתר. ועיין ערך - שירשורי "דנית אצילה". icon_lol.gif
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 30 בדצמ׳ 2005
על איזה שאלות אחרות אתה מדבר, הקטור?

ייתכן שאתה מבלבל אותי עם מישהו אחר.
Tame
Tame • 30 בדצמ׳ 2005
הקטור
עד שיש שרשור אחד שיוצא דופן מכל השאר ולא עוסק בכל הדברים שאנחנו "רגילים" לעסוק בהם, שרשור שמעניין רבים, אתה מציע לסגור אותו?

ורק עכשיו שמתי לב למה שאמרה הגבירה לילי הודעה אחת לפני הראשונה שלי.
זה מייצג בקירוב את ההשקפות שלי.

ומה שאמרה Godess Selene על רוח וגשם ממש ממש גרם לי לחשוב על משמעותן של המילים שניתנו למושגים הללו בעברית העתיקה..
וזה מאוד מתאים גם כן להשקפות שלי.
אם ניקח את הרוח כמצב צבירה של גז (אוויר עננים וכו') ואת הגשם כמצב צבירה נוזלי נראה שמה שהעברים העתיקים התקוונו אליו במילה "גשמי" זה ירידה ברמת האנרגיה העצורה בחלקיקים (וגם ירידה ברמת האנטרופיה) - המעבר מאדים לנוזלים הוא בעצם התגשמות.
אפשר על אותו עיקרון להניח כי הם גם סברו שעליה ברמת האנטרופיה היא התקדמות הפוכה, מהגשמי לרוחני. כיום אנחנו מכירים חלקיקים בעליה אנרגיה רבה (ומעט מסה) שקשה מאוד לתפוס אותם באמצעים פיזיים (עד לפני כמה שנים לא היה ניתן להוכיח כלל את קיומם והם היו קיימים רק תיאורטית) . אותם חלקיקים בגלל המסה הקטנה שלהם והאוריינטציה האלקטרו מגנטית שלהם יכולים גם לעבור "דרך" עצמים פיזיים-גשמיים.
אני מניח שעל אותו עיקרון במדרגות סביר להניח שקיימים חלקיקים ברמה גבוהה אף יותר שאנחנו כלל איננו מסוגלים למדוד באמצעים פיזיים הקיימים כיום. לדעתי חלקיקים כאלה עשויים להרכיב גופים רוחניים כמו תודעה או מחשבה.

מה שכתבתי למעלה היה ממש בקצרה, בלי הרבה פיזיקה ובלי יותר מידי סימוכין כי זה עדיין פורום, אם למישהו בא לדבר איתי על זה קצת יותר באריכות (בין אם בכדי לחזק או להפריך) אני אשמח מאוד לפניה בפרטיicon_smile.gif